Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 19 kwi 2021, 20:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Roman Kargin opublikował kilka gier wykorzystujących nowoczesne technologie 3D, dostępne dla AmigaOS 4. Najprawdopodobniej najatrakcyjniejszą pozycją jest Worlds, komercyjna gra z 2016 roku, którą można zakupić na platformie Steam. Gra wykorzystuje wiele shaderów (około 30 oryginalnych z openGL i dalsze 100 wewnętrznych GL4ES). Jest to prawdopodobnie najbardziej wymagająca gra oparta na shaderach dla AmigaOS 4.

Zalecane wymagania to AmigaOne X5000 z kartą graficzną wyposażoną w 2GB pamięci graficznej oraz 2GB pamięci operacyjnej. Taka konfiguracja w trybie ustawień medium pozwala na rozgrywkę z prędkością od 25fps do 120fps (przeciętnie około 50fps). Niestety nie można użyć ustawień max, gdyż wowczas angażowane są shadery, których Warp 3D Nova jeszcze nie obsługuje. Poza tym ze względu na to iż w normalnym trybie nie obsłuzymy powyżej 2GB RAM, na maksymalnych ustawieniach bardzo szybko zabraknie nam pamięci operacyjnej. Gra zapewne będzie także grywalna na X1000. Kas1e domniemuje że w przypadku wszystkich ustawień skonfigurowanych na minimum, być może uda się w to zagrać na SAMach.

Kolejne nowości to gra RPG Eldritch z grafiką w klimatach Barony czy Minecrafta oraz Gorynlich z gatunku "top-down dungeon". Kas1e zaktualizował też kilka starszych pozycji, w tym SuperTux Kart. Więcej szczegółów znajdziecie w newsie na Amigans.net.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 19 kwi 2021, 20:58 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Roman Kargin opublikował kilka gier wykorzystujących nowoczesne technologie 3D, dostępne dla AmigaOS 4. Najprawdopodobniej najatrakcyjniejszą pozycją jest Worlds, komercyjna gra z 2016 roku, którą można zakupić na platformie Steam.


Kas1e uzyskał pozwolenie od autorów gry na umieszczenie pełnego archiwum z grą dla AmigaOS4.
Będzie ono dostępne aż do wygaśnięcia możliwości pobierania.

Kas1e:
Alternatively, for a time being, with allowing from the author, I upload the full AmigaOS4 version ready to run with data files included on some free hostings, so at least for a few weeks, you can get it like that:

https://mega.nz/file/FM8ilBoI#yebEDO9x50J7r4l2KfTbEiQ_R5BzE5RmXIsivpfyiQE
https://dropmefiles.com/M02hP






Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 23 kwi 2021, 20:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Trzeba koniecznie pamiętać o potwierdzeniu preferencji Power na high. Dziś znalazłem trochę czasu by się niektórymi tytułami pobawić. Trochę pochodziłem po misji treningowej Worlds i stwierdzam że ta gra ma potencjał przyciągania, ale nie wiem do końca czy sam dam się w taką skradankę wciągnąć.

Natomiast pograłem trochę w nową kompilację SuperTux Kart. W artykule na temat Enhancera pisałem że nowego 3D za bardzo nie mam z czymś nowym przetestować, więc wziąłem na tapetę ShaderJoy i tam różnice między ustawieniami Power High a Dynamic nie były jeszcze takie wielkie, jednak w przypadku STK to są różnice bardzo duże, tak na poziomie 60% - 80%. Z rozpędu odpaliłem grę nie ruszając preferencji Power (były zapisane na max, ale oczywiście w rzeczywistości działał tryb dynamiczny), no i pierwsza myśl która przyszła mi do głowy to "co jest, nowa kompilacja miała być szybsza, a to się ślimaczy"- w trybie FullHD przy ustawieniach grafiki na 5, większość tras odświażała się maksymalnie w okolicach 35fps, a przeciętnie chodziło to w przedziale 15 - 22fps. Po jakimś czasie przypomniałem sobie o preferencjach zarządzania energią, po wciśnięciu przycisku Use, maksymalne wskazania dla niemal każdej trasy podskoczyły w okolica 50fps, a przeciętna to 25 - 30fps. Może szału nie robi, ale da się już w miarę normalnie grać i odświeżanie grafiki tak nie irytuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO