Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 16:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 12 maja 2023, 14:36 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 kwi 2023, 12:17
Posty: 35
Cześć,

Szukam jakiegoś komunikatora (lub sposobu na komunikację) między OS4.1 - Windows - Android. Coś jak GG, WhatsApp, Messanger, itp., ale sposób musi działać na wszystkie platformy, abym z OS4.1 mógł wysyłać wiadomości do użytkowników Windows i Android.
IRC raczej odpada.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 maja 2023, 19:37 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
david_ooo napisał(a):
Cześć,

Szukam jakiegoś komunikatora (lub sposobu na komunikację) między OS4.1 - Windows - Android. Coś jak GG, WhatsApp, Messanger, itp., ale sposób musi działać na wszystkie platformy, abym z OS4.1 mógł wysyłać wiadomości do użytkowników Windows i Android.
IRC raczej odpada.


Ja nie jestem niestety specjalnie komunikatorowy, więc napiszę tylko że raczej na pewno nie działa jedyny komunikator, z którego korzystam w telefonie czyli WhatsApp. Jeśli chodzi o GG, to ostatni raz kiedy sprawdzałem (z 8 - 10 lat temu), działał jeszcze w przeglądarce. Czy działa dalej nie wiem. W czasach popularności GG byli też dedykowani klienci np. AmiGG, ale czy on działa w 2023r??? Mocno wątpliwe. Z w miarę popularnych komunikatorów, na pewno działał mi Discord (gdy go ze dwa lata temu odpalałem testowo, by zobaczyć czy działa czat PPA) i robiłem to z pomocą komunikatora Pidgin (wymagającego środowiska AmiCygnix), aczkolwiek w readme do ostatniego uaktualnienia komunikatora z ubiegłego roku, piszę że wtyczka do Discorda "not working" :(

Natomiast wydaje mi się że Discorda mozna obsługiwać nawet z poziomu oprorgamowania IRC i zdaję się że nawet userzy AmigaOS 3.x moga to robić via klient IRC. Przy czym, jak wspomniałem na początku, komunikatory nie leżą raczej w kwestii moich zainteresowań, więc głowy za to nie dam. Musiałbyś odszukać wątek na PPA, który był poświęcony uruchomieniu chata DIscorda dla tego portalu. W nim było sporo na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO