Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 17:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 24 cze 2012, 13:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
A-EON już oficjalnie pochwalił się wsparciem dla nowszych niż seria 4000 Radeonów HD. Tym samym posiadacz Amigi, tak samo jak posiadacz wiodących platform może sobie włożyć do swojego komputera każdego Radeona HD ze sklepu za rogiem, który bez problemu zadziała. Kolejny dowód na to że w przyszłych wersjach systemu można się spodziewać więcej niż początkowo zapowiadano.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 cze 2012, 14:51 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Oświadczenie jutrzejsze - ach ta różnica czasu :) Ale sterowniki nie już, i nie dla każdego ;)
W oświadczeniu pisze że to wsparcie będzie w przyszłości, dopiero podpisano umowę z Hansem de Ruiterem. Jak również posiadacze innych komputerów jak AmigaOne X1000 będą musieli za nie zapłacić.

Jaką kartę wybieracie z wymienionych jako wspierane? (podejrzewam że każdy zrobi upgrade). I co na PCI?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 cze 2012, 15:25 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Witam

- Amiga One X1000
- LG FLATRON W2052TQ (1680x1050x32bit)
- RadeonHD 6870 Sapphire PCI-E, 256bit, 1GB GDDR5/DVI-I/DVI-D/HDMI/Display Port/D-Sub Adapter.

Oto specyfikacja karty ze strony producenta:
http://www.sapphiretech.com/presentatio ... 1270&leg=0

Goraco polecam - sterownik oferuje pelne wsparcie dla kompozycji obrazu w AmigaOS4.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 cze 2012, 17:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja też wybieram HD6870 bo to moim zdaniem najlepszy stosunek możliwości do ceny (na Allegro można wyciągnąć już za 550zł). Potwory z serii 69xx czy topowe modele 7xxx to już wydatek ponad 1000zl. Oczywiście jak ktoś chce mieć ultra wypasioną Amigę, hamulców nie ma tu żadnych, ja jednak oceniam że do DOOMa III (a chyba niczego ponad to w najbliższych kilkunastu miesiącach nie ma co się spodziewać) starczy aż nadto, podobnie jak do innego softu 3D dostępnego, bądź potencjalnie dostępnego dla AmigaOS.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 cze 2012, 22:47 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
adam napisał(a):
"Dopiero podpisano umowę z Hansem de Ruiterem."

Umowa z Hansem została podpisana pierwotnie w lutym. Pytanie więc, jakie dokładnie zobowiązania zostały podjęte teraz?
Zastanawia mnie słowo "exlcusive" - czy teraz wszyscy producenci sprzętu będą musieli dogadywać się z A-Eon w sprawie obsługi kart graficznych?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 cze 2012, 00:26 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Witam

http://amigaworld.net/modules/news/arti ... 6419#86394

"Registered AmigaONE X1000 "First Contact" customers will be able download driver updates free of charge from the A-EON Technology website."
TrevorD

------

Sterownik 2D/3D dla RadeonHD jest czescia AmigaOS4.2 a ten kupujemy wraz z licencja oraz komputerem Amiga One X1000.
Sterownik Hansa nie stanowi elementu AmigaOS4.1 update 1,2,3,4,...

Osoby chcace uzywac sterownika RadeonHD z AmigaOS4.1 update 1,2,3,4,... musza go sobie dokupic.
Jest to o wiele mniejszy koszt niz dokupienie AmigaOS4.2 - gdy ten zostanie ukonczony.

_________________
AmigaOne X1000
AmigaOne X5000/40
------------------------
Betatester AmigaOS4.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 cze 2012, 10:31 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Witam

Sprawa licencji zostala oficjalnie wyjasniona na stronie autora sterownikow (wchodza w skład AmigaOS4.2):

http://hdrlab.org.nz/projects/amiga-os-4-projects/radeonhd-driver/radeonhd-development-log/new-blogentry/

--- Copy & Paste ---

(...) As part of the agreement, A-Eon Technology has gained exclusive distribution rights for the AmigaOS 4 driver. A1-X1000 customers, who have already paid for a license to the upcoming AmigaOS 4.2 update will receive these updates automatically. Sam460ex customers wanting to upgrade their driver so that they can use newer cards can purchase a license online. (...)

------


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 cze 2012, 10:52 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Panowie od X1000 ;) czy mam rozumieć, że karty serii 5xxx i 6xxx JUŻ działają w oparciu o niepubliczne sterowniki? O serii 4xxx już wiemy bo mają ją właściciele SAM460/AOne500...

Bardzo dobra wiadomość. Przekonanie, że dalej da się ciągnąć ten cały kram w oparciu o tak małe środowisko i jednorazowe opłaty za system to utopia jakaś. Wszystko to potwierdza moją analizę.
Można też w oparciu o bounty, ale po co czekać? Może potem w zamian za jakąś kwotę Trevor uwolni sterowniki...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 cze 2012, 15:24 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Tak karty dzialają i oferują 100% tego co Radeony 4xxx czyli kompozycja, akceleracja 2D itp. Natomiast sprawa opłat za sterowniki w amiświecie nie jest nowa, że wspomnę choćby drogi jak diabli pakiet TurboProint. Uważam jednak że bardziej elegancko byłoby gdyby Dickinson dogadał się z ACube by ta zrekompensowała mu część kosztów wynikającycch z opłacania pracy Hansa zamiast obarczać tym ludzi. No ale cóż, jak pisze Arek tak czy owak wszyscy powinni dostać te stery wraz z AmigaOS 4.2.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 cze 2012, 20:45 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Zastanawiałem się czy kupić, bo cenę uważam za wygórowaną. W końcu jednak kupiłem, ciekawość czy coś te sterowniki zmienią dla mojej konfiguracji przeważyła. A może i nawet zdecyduję się na zakup nowej grafiki. Mam tylko dwie uwagi - skoro cena jest spora (wyszło mi ponad 159 PLN) to ile będzie OS 4.2 kosztował? I druga uwaga - Amigakit na razie nie oferuje żadnych kart RadeonHD.

Czekam na "przesyłkę". Jak już potestuję dam znać zainteresowanym co i jak.

Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 26 cze 2012, 01:33 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Witam

Sterowniki beda darmowe dla klientow A-Cube z Sam460 i AmigaOne 500.

http://www.acube-systems.biz/index.php?page=news&id=98

--- Copy & Paste ---
Sam460 and AmigaOne 500 now with RadeonHD driver
At ACube Systems we always want to help the Amiga community as much as we can. With the recent news about Hans' Radeon HD driver and its licence, we decided to offer the Radeon HD driver for FREE with all new orders of a Sam460 board or an AmigaOne 500 system.
And to better thank our customers that already ordered an AmigaOne 500 from us, we would like to offer them the same Radeon HD driver!!!
Our online shop is already updated. If you purchase now a Sam460 motherboard or an AmigaOne 500 system, you'll automatically receive the Radeon HD driver license.
We'll contact in the coming days every current AmigaOne 500 owners to give them a driver license.
----


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 26 cze 2012, 13:53 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No wygląda na to że się pospieszyłeś. Może jest jakaś opcja anulowania transakcji?
Wczoraj pisałem że najbardziej cywilizowanym sposobem byłoby gdyby to Acube partycypował w kosztach no i proszę, rozwiązanie jak na zawołanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 26 cze 2012, 18:04 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Faktycznie. Trochę to dziwne. Takie niedogadanie się między A-EON i ACube. W zwrot pieniędzy wątpię, ale z drugiej strony - niech mają, niech widzą, że ich wysiłek może się opłacić. Nie jest więc źle :)

EDIT: doczytałem sobie na spokojnie oświadczenie ACube. Sterownik będzie dostępny dla wszystkich którzy zakupią w sklepie ACube płytę Sam460 lub A1-500 - za darmo przy zakupie sprzętu od dziś (pewnie wliczą coś do ceny sprzętu, nie zaglądałem do ich sklepu, ale sami piszą, że już zaktualizowali sklep - czyli pewnie ceny).

Nic nie piszą również o tym, żeby dla dotychczasowych użytkowników płyt Sam460 sterownik był za darmo. Ponoć ma być dla tych, co kupili A1-500. Nie płytę, lecz zestaw. Potwierdza to - nie zrozumcie mnie źle - że samo ACube - traktuje płyty Sam jako nie Amigi ale sprzęt kompatybilny. Z drugiej strony taka polityka jest dziwna. Widzę też wątek na Amigaworld i widzę, że są tacy jak ja, co wpłacili wczoraj a dziś się okazało co innego. Zobaczę co z tego wyniknie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 26 cze 2012, 18:32 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
No i poskarżyłem się :D (post 33), zobaczymy co zrobią :)

http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=6421&start=20#86644


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 26 cze 2012, 23:54 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Odpowiedź z ACunbe jest jasna - goń sie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO