Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 15:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 29 gru 2013, 20:59 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Zastanawiam się czy ktoś z was używa/ł telewizora LCD/LED z nowymi Amigami i jak to wyglądało
od strony jakości obrazu? Pytam bo muszę wcześniej czy później coś kupić, a że miejsca nie ma za
dużo, to zamierzam używać jednej wyświetlajki do nowej Amigi i klasyka.

Przede wszystkim ze względu na cenę, myślałem o takich dwóch monitorach z tunerem:
Philips, Samsung. Z drugiej strony obawiam się o jakość, czy będzie dobra zarówno przez RGB jak i tuner?
Czy, jak to często bywa, gdy coś jest do wszystkiego to jest do niczego?

Na drugim biegunie moich rozmyślań są telewizory LED LCD, ale czy one dadzą rade w stopniu porównywalnym
do monitorów wyświetlić obraz z nowej Amigi? Bo obraz z klasyka będzie wystarczający jak na moje potrzeby.
No i telewizory mają tą przewagę, że można podłączyć do nich konsole obejrzeć zwykłą telewizję itd.

Wszelkie rady i wasze doświadczenia w tej materii mile widziane. A może gdzieś w sieci jest jakiś test,
przegląd różnych rozwiązań. Od razu mówię że nie ma mam zamiaru wydawać 126 funtów na wewnętrzny
scandoubler, który będzie "zaspakajał" jedną Ami.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 gru 2013, 21:55 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Jedna uwaga. Obraz przez HDMI/DVI jest o niebo lepszy niż przez D-SUB. W zasadzie to drugie było w moim przypadku nie do przyjęcia. Ten Samsung ma HDMI, a Twoja karta graficzna?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 gru 2013, 23:15 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Moja karta graficzna... jeszcze nie jest moja, a to dlatego że czekam na listę zalecanego sprzętu.
Ale myślę że chyba hdmi będzie miała, z tym że nie na pewno. Na razie szukam i patrzę, co
może mieć sens gdy już dostanę płytę z A-Eonu. ;)

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 13:09 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja mam Tv Sharpa 23 cale. Telewizor spełnia dwie funkcje, domyślną czyli TV oraz monitora dla peceta syna. Wyświetla obraz FulHD, więc jako monitor sprawdza się ok. Jedyny mankament że funkcja auto dopasowania obrazu coś nie bardzo lubi się z kartą peceta, każdorazowo domyślnie ustawiając obraz tak że po bokach mam czarną centymetrową ramkę. Na szczęście jedno kliknięcie na pilota, naprawia ten problem. To chyba jedyny minusik jaki zauważyłem w konfrontacji typowy monitor - telewizor. Amigę One do tego telewizora podlączyłem raz, dla testu działała tak samo jak pecet czyli dobrze. Przy czym o ile się orientuję, to aktualnie po HDMI nie uzyskasz dźwięku, więc przydałyby się osobne głośniczki. No chyba że telewizor jest na tyle inteligentny że mając ustawione źródło HDMI dodatkowo jest w stanie przyjąć źródło dżwięku np. po kablu chinch. Wątpię czy tak dałoby radę zrobić, ale przyznam się szczerze że z moim Tv tego nie sprawdzałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 sty 2014, 00:30 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 30 gru 2013, 14:48
Posty: 9
a co z 500 ??? da się ja podpiąć po rgb ? bo euro nie mam , a chce podpiąc do projektora. Modulatora póki co też nie posiadam i zastanawiam sie co zrobić w tej sytuacji


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 5 sty 2014, 20:14 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
Radek a możesz zdradzić na jaka płytę czekasz? Czyżby betatestową Cyrus? :), a co z Sam sprzedałeś?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 5 sty 2014, 22:00 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Wczoraj testowałem w roli monitora TV Toshiba 32L4333 i cóż w trybie natywnym to po prostu monitor tyle że duży. W innych trybach widać lekkie rozmycie z bliska ale to chyba normalne. W tymh telewizorze jest nawet tryb oznaczony jako PC obraz bardzo przyjemny, powiedziałbym że nawet lepszy niż na moim monitorze ale mam straszną kiepściznę. Nie wiem jedynie czemu domyślnie wybrał mi tryb 1080 I i musiałem ręcznie zmienić na 1080 P bo obcinało obraz. Acha obraz puściłem przez przelotkę z wyjścia DVI na HDMI. Kiedyś testowałem oberaz z PC na jakimś TV LG 32 cale i też obraz był ok. Właściciwe czy technicznie dzisiaj monitor FullHD rózni się czymś od TV FullHD oczywiście poza tunerem? Nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 5 sty 2014, 22:56 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
vegeta napisał(a):
Radek a możesz zdradzić na jaka płytę czekasz? Czyżby betatestową Cyrus? :), a co z Sam sprzedałeś?

Nigdy nie miałem żadnej maszyny z 4.x, a jeśli chodzi o Cyrusa, to tak, załapałem się jako beta tester :D

@TomK
No właśnie sam się zastanawiam jaka teraz jest różnica pomiędzy monitorami i telewizorami LCD, kiedyś było tak
że monitory miały lepszą jakość obrazu, ale teraz nie wiem czy technologia wyświetlania się w jakikolwiek sposób
różni? Stąd też moje pytanie bo telewizory ogólnie są droższe, nawet od monitorów z tunerami i ciężko się zastanawiam
czy jest sens przepłacać za opcje których nie wykorzystam, freeview itp. Fajnie gdyby jakiś technogeek się wypowiedział
na ten temat.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 sty 2014, 09:46 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Radek Cz napisał(a):
Nigdy nie miałem żadnej maszyny z 4.x, a jeśli chodzi o Cyrusa, to tak, załapałem się jako beta tester :D


To już 2 osoba z Polski.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 sty 2014, 09:49 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Telewizory mają lepszą matrycę, więc zazwyczaj są droższe. Telewizor z natury rzeczy jest przeznaczony do oglądania TV, a telewizję jak wiadomo ogląda się często całymi rodzinami. Oznacza to w praktyce lepsze kąty widzenia (wszak nie wszyscy oglądający TV siedzą bezpośrednio na wprost) itp. Monitory, szczególnie te tańsze, wiadomo matryca TN, więc już np. filmu z DvPlayera, leżąc na łóżku komfortowo nie obejrzysz, trzeba siedzieć na wprost. Oczywiście za większe pieniądze można kupić monitor z lepszą matrycą, tylko nie wiem czy w takim wypadku jego cena specjalnie odbiega od ceny małego telewizora. Ogólnie jeśli ma się mało miejsca w pokoju, a chce się mieć w nim możliwość oglądania TV, to chyba nie ma sensu kupowania dwóch urządzeń.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 sty 2014, 13:01 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 30 gru 2013, 14:48
Posty: 9
Da się podpiąc amigę 500 przez rgb do d dub tv ??? testował ktoś czy przepuści tv/projektor taki sygnał ??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 sty 2014, 16:50 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Dzięki Mufa, choć to wcale mi nie pomogło podjąć decyzji ;)

davero, podpiąć się da bo A500 ma wyjście RGB, ale telewizor nie wyświetli tego bo będzie się spodziewał
sygnału z grzyba 31kHz+. A co do projektora, to jak wyżej, no chyba że ma jakieś złącze "PALowe", magnetowidy, konsole itp.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 sty 2014, 18:09 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 30 gru 2013, 14:48
Posty: 9
No najprościej mi będzie kupić modulator i podpiąć po czinczu, ale kupić dzis nie takie proste :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO