Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 05:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 21 lis 2013, 20:52 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
W chwili obecnej A-EON sprzedaje najnowsze wersje obudowy Fractal Design Define R4 z AmigaONE X1000.
Obudowy są dostępne w kolorze białym lub czarnym, posiadają backplate (zaślepki portów) w kolorach obudowy.
Na przednim panelu widnieje grawer Boinga.

Różnice pomiędzy Define R3 a R4 obrazuje poniższy film:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lamlpB8sJOE[/youtube]

PS.
Na stronie Fractal Design jest informacja o możliwości dokupienia bocznego panelu z okienkiem dla wersji R3 lub R4:

http://www.fractal-design.com/home/product/accessories/define-r4-black-window-side-panel
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lis 2013, 14:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Podsumowanie testu, czyli stwierdzenie ze jest to Rolls-Royce wsrod obudow, mowi wszystko. Naprawde fajna obudowa. Dobrze ze wreszcie zrobili porzadny przycisk Reset, w R2 nie bylo go wcale a w R3, trzeba go z lupa szukac po otwarciu drzwiczek. Fajnie rozwiazano filtry oraz sterowanie wiatrakami. Jedyne co mi sie mniej podoba, to zwiekszenie wymiarow. Ja mam dosyc ciasna wneke pod biurkiem ktora zajmuje moja X1000 i pecet syna. W tej chwili oba te sprzety dzieli centymetr odleglosci, do scian wneki tez maja po centymetrze. Szersza obudowa moglaby sie nie zmiescic, alb tez moglaby zrobic taki scisk ze nie byloby wentylacji i sprzety moglyby sie zagotowac.

Arek kilka pytan:

Czy gorny panel pozostal niezmieniony, czyli czy ma wyjscia na USB 3.0? Pytam bo wiem ze A-EON w Define R3 usunal domyslne gniazdo e-SATA, na rzecz trzeciego portu USB.

Jaka szerokosc ma Twoja obudowa?

Czy z racji tego ze jest szersza, oraz ze z tylu siedzi wiekszy wentylator nie wystepuja juz te irytujace alerty z X1Temp.docky ze temperatura w budzie przekroczyla 40 stopni?

Ile dales ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lis 2013, 15:34 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Define R4 ma dwa porty USB 2.0 i dwa porty USB 3.0. Przycisk power i reset koło siebie i gniazda audio słuchawki i mikrofon. niestety dalej nie ma diody sygnalizującej pracę HDD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lis 2013, 15:39 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Aaaa szerokość 233mm faktycznie bydle wielkie jest ;) To tak wyręczyłem Arka bo sie dawno tu nie udzielałem. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lis 2013, 15:56 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
TomK napisał(a):
Define R4 ma dwa porty USB 2.0 i dwa porty USB 3.0. Przycisk power i reset koło siebie i gniazda audio słuchawki i mikrofon. niestety dalej nie ma diody sygnalizującej pracę HDD.


To to wiem, widzialen na filmie. Pytalem o obudowe Fractal Define R4 dla X1000, bo w przypadku R3 byly tam dokonywane modyfikacje. Nie tylko zmieniono przedni panel i kolor podswietlenia, ale tez zmieniono gniazda. Jak juz pisalem usunieto E-SATA na rzecz trzeciego gniazda USB. Ciekawy jestem czy i w tym wypadku czegos nie zmienili, np. czy nie usunieto grniazd USB 3.0, na rzecz dodatkowych dwoch gniazd 2.0.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lis 2013, 15:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
TomK napisał(a):
Aaaa szerokość 233mm faktycznie bydle wielkie jest ;) To tak wyręczyłem Arka bo sie dawno tu nie udzielałem. ;)


No dobre 2cm z okladem, w porownaniu do Define R3.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lis 2013, 20:45 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Mufa napisał(a):
Podsumowanie testu, czyli stwierdzenie ze jest to Rolls-Royce wsrod obudow, mowi wszystko. Naprawde fajna obudowa. Dobrze ze wreszcie zrobili porzadny przycisk Reset, w R2 nie bylo go wcale a w R3, trzeba go z lupa szukac po otwarciu drzwiczek. Fajnie rozwiazano filtry oraz sterowanie wiatrakami. Jedyne co mi sie mniej podoba, to zwiekszenie wymiarow. Ja mam dosyc ciasna wneke pod biurkiem ktora zajmuje moja X1000 i pecet syna. W tej chwili oba te sprzety dzieli centymetr odleglosci, do scian wneki tez maja po centymetrze. Szersza obudowa moglaby sie nie zmiescic, alb tez moglaby zrobic taki scisk ze nie byloby wentylacji i sprzety moglyby sie zagotowac.

Arek kilka pytan:

Czy gorny panel pozostal niezmieniony, czyli czy ma wyjscia na USB 3.0? Pytam bo wiem ze A-EON w Define R3 usunal domyslne gniazdo e-SATA, na rzecz trzeciego portu USB.

Jaka szerokosc ma Twoja obudowa?

Czy z racji tego ze jest szersza, oraz ze z tylu siedzi wiekszy wentylator nie wystepuja juz te irytujace alerty z X1Temp.docky ze temperatura w budzie przekroczyla 40 stopni?

Ile dales ;)


1. Panel w AmigaOne X1000 jest identyczny jak w oryginalnej Fractal Design Define R4:

Obrazek

2. Wymiary:
(WxHxD): 232 x 464 x 523mm

Porównanie gabarytów R3 vs R4:
http://www.sotechdesign.com.au/fractal-design-define-r4-vs-r3-size-matters/

3. Zawsze mam zamontowany wentylator na bocznej ścianie który dmuchał powietrze do środka bezpośrednio na RadeonHD 6870 i teoretycznie na całą płytę dlatego nie otrzymuję praktycznie żadnych alertów.
Można zmienić sobie próg alertu w Temp.docky (ustawić inna wartość). Preferuje dobre chłodzenie nad ciszę ;) - nigdy nie bylem zwolennikiem podkręcania CPU/GPU/RAM.

4. 159 Euro - bez kilku groszy ;)

5. Dodatkowe MIEJSCE NA 2 DYSKI SSD:

(...) Dla maksymalnego wykorzystania miejsca pomiędzy płytą główną i panelem bocznym, obudowy komputera Define R4 mają dodatkową opcję montażu dwóch 2,5″ dysków solid state drive (SSD) za płytą główną.
SSD należy zamontować na płycie głównej przed instalacją płyty głównej w obudowie. Dwa napędy należy zamontować ze złączem SATA skierowanym do przodu i z prostymi kablami zasilania SATA & SATA.
Kable 90° nie są obsługiwane ze względu na gabaryty. (...)

Jeden dysk SSD widać tu:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lis 2013, 23:17 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
AmigaOne X1000 Fractal Design Define R3 z bocznym panelem z okienkiem:

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1172629_675883105755411_663911510_o.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 gru 2013, 17:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
amig_os napisał(a):
3. Zawsze mam zamontowany wentylator na bocznej ścianie który dmuchał powietrze do środka bezpośrednio na RadeonHD 6870 i teoretycznie na całą płytę dlatego nie otrzymuję praktycznie żadnych alertów.
Można zmienić sobie próg alertu w Temp.docky (ustawić inna wartość). Preferuje dobre chłodzenie nad ciszę ;) - nigdy nie bylem zwolennikiem podkręcania CPU/GPU/RAM.


Prog temperatury w obudowie sobie zwiekszylem o 5 czyli do 45 stopni. W sumie niczym niepokojacym nie powinno to skutkowac, wszak najwazniejsze sa temperatury procesora i rdzeni. Jednakowoz w weekend poprawilem to i owo w moim zestawie. Zamontowalem wreszcie bacplate. Mozliwe ze to poprawilo w jakis sposob obieg powietrza. Dodatkowo usunelem obie karty PCI. Mysle ze to wlasnie bylo kluczowe dla temperatury. Karta graficzna dmucha powietrze do dolu, prosto na karte sieciowa (ta akurat byla stosunkowo waska) i przede wszystkim na dosyc pokaznego SB Live. Powietrze zamiast bezproblemowo wedrowac do dolnych filtrowanych wylotow na obudowie, czesciowo odbijalo sie od kart PCI. W efekcie regularnie miewalem temperatury 43 - 44 stopnie, teraz nie przekraczaja 36 stopni.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 3 gru 2013, 03:14 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
A bo zima przyszła to i w obudowie zimniej ;) Usunąłeś obie karty PCI? Czyżby sterownik sieciówki już był ok? A kiedy go inne "szaraki" dostaną?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 3 gru 2013, 15:06 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
To że sterownik jest w betatestach to nie tajemnica, wszak mówiono o tym na AmiWest. A kiedy trafi, do zwykłego usera, wiadomo, jak będzie gotowy ;) Skoro nie trafił do AmiUpdate, to znaczy że w 100% gotowy nie jest, co nie znaczy że może się zdarzyć tak że na konfiguracji tego czy innego betatestera może chodzić już teraz całkiem bezproblemowo :shhh:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 21 gru 2013, 21:36 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Ja tak trochę z innej, acz podobnej, beczki. Czy gdzieś w kuluarach nie przebąkuję się jaką mają zamiar
dać obudowę do betatesterskich Cyrusów?

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO