Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 12:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 3 mar 2012, 15:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Widzę ża na PPA pojawiły się komentarze do mojej prezentacji, jako ze nia mam tam głosu chciałbym się odnieść do pewnych spraw.

1. Mówiąc że system nie jest jeszcze dopracowany, miałem na myśli komputer AmigaOne X1000, dla którego jak wiadomo dedykowanym systemem będzie AmigaOS 4.2. System w wersji 4.1, początkowo w ogóle nie był przecież brany pod uwagę w przypadku tego komputera. Jako że jednak premiera X1000 niemiłosiernie się przeciągała, a środowisko czekać nie chciało, zastosowano półśrodek, który działa na pół gwizdka (ktoś nawet na PPA pokusił się o określenie na 30%). Dlatego też użyyłem stwierdzenia "oczywiście", myślę że takiego samego stwierdzenia użyłby dziś np. przedstawiciel MS, prezentując Windows 8.

2. FireFox działa na mojej X1000 szybciej niż na moim laptopie, na spotkaniu Deadman powiedział coś podobnego. W raporcie ASa, również znajdziemy to stwierdzenie. Przy czym rzecz jasna rzucając zdanie o "innych platformach" nie piłem do pecetów, bo nie wątpię że na wielu konfiguracjach X86 FF chodzi jeszcze szybciej. Odnosiłem się rzecz jasna do innych platform amigowych, gdyż TimberWolf zyskał sobie miano przeglądarki powolnej i faktycznie miałem okazję to sprawdzić na SAM 460, gdzie sam program wczytywał się dośc długo a i na ładowanie stron trzeba było czekać. Jak widać na filmie w przypadku X1000 po prostu klikasz i od razu masz.

3. Celowo zaprezentowałem Gimpa, aby zwalczyć kolejny mit o systemie do przestawiania ikon. Myślę że osiągnąlem cel, gdyż po prezentacji spotkałem się z komentarzami typu "Gimp to fajny program, w tym można już naprawdę poważne rzeczy robić". Również Hollywood zrobił dobre wrażenie, na odwiedzających, którzy mogli sobie przysiąść do moej j X1000.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 3 mar 2012, 16:44 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Nie da się zrobić idealnie dla wszystkich. Raczej nie jest to krytyka, mnie np, takie uwagi motywują podwójnie - raz że ktoś jednak poświęcił trochę czasu na obejrzenie czyli było dla kogo nakręcić, dwa - ma pomysły na to jak mógłbym zrobić coś jeszcze lepiej.

Tak samo można było np. stwierdzić że pan w recenzji obudowy "faflunił" i można było wykorzystać oryginalną ścieżkę dźwiękową żeby to poprawić. Można też zapytać - czemu nie pokazano korzystania z internetu w inny sposób (np. bankowość, google docs,"chmura"). Nie pokazano emulatora na "full screenie". Nie pokazano obciążonego programu dźwiękowego. Itd.

Może i można było zrobić czy pokazać coś więcej, ale uważam że prezentacja była w sam raz. W dobrym tempie, nie za długa i nie za krótka. Nie można było pokazać wszystkiego, byłoby to fizycznie za długie jak na prezentację (na samym spotkaniu jako takim - ok). To miała być prezentacja komputera, nic ponad to. Zebrała bardzo przychylne komentarze, może na kolejnych spotkaniach będzie okazja pokazać coś innego.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 3 mar 2012, 19:13 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Tak jak adam napisał wszystkim dogodzić się nie da, a to że są komentarze znaczy że oglądają film.
Ciekawi mnie tylko jedna rzecz czy same firmy zaangażowane w produkcję mają zamiar zrobić jakiś
film prezentacyjny nowego sprzętu i systemu, czy czekają na 4.2 czy też nie ma żadnych planów
na promocję X1000 i systemu ze względu na to że ci którzy mieli wiedzieć już wiedzą?
Nie mam na myśli jakiejś kampani reklamowej, tylko jakiś film który można obejrzeć na stronie
producenta, bo jak wiadomo obrazek za tysiąc słów a w filmie mamy ich 25 na sekundę.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 3 mar 2012, 19:18 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Nie ma co się przejmować buractwem z ppa.
Wiadomo że niektórym się nie będzie programowo podobało, bo przecież nie jest po 50 PLN i superfrog nie działa.
Moim zdaniem było Ok!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 3 mar 2012, 23:36 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Myślę że nic z tego. Kiedyś Trevor (chyba on) mówił że Varisys nie zależy na rozgłosie. Nie pamiętam dokładnie, ale było "między wierszami" że użyto procesor z rezerw gwarancyjnych. Zwróć uwagę że oprócz kilku zdjęć na fb Varisys nie informuje nigdzie o tym projekcie- normalnie powinna być jakaś wzmianka chociaż na ich stronie.
Oczywiście możemy też złożyć, że marketing jest tradycyjny - A-Eon wziął przykład z Commodore :lol:
W sumie wydaje mi się dziwne że taki rozmach (projektowanie płyty, brandowane obudowa, mysz, klawiatura, plakaty i masa drobiazgów przez ostatnie 2 lata) - to wszystko ma się skończyć jakąś małą produkcja na poziomie 250 szt sprzedawaną niemal "pod stołem", po cichu, na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Dla mnie dziwne.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 00:21 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
@adam

To raczej bylo tak od poczatku pomyslane...System jest dopiero robiony a sprzet zbyt drogi.
Taki mix mozna sprzedac tylko pasjonatom. Gdy juz wszystkie podst. czesci systemu beda w miare
na czasie mozna pomyslec o bylych amigowcach. Do tego czasu moze pojawi sie jakis sprzet.
Te kilka lat temu nawet odp. procesora nie bylo a teraz jest juz jakis wybor. Mnie martwi bardziej b. powolny rozwoj systemu
i oprogramowania.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 09:37 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
adam napisał(a):
...
Może i można było zrobić czy pokazać coś więcej, ale uważam że prezentacja była w sam raz. W dobrym tempie, nie za długa i nie za krótka. Nie można było pokazać wszystkiego, byłoby to fizycznie za długie jak na prezentację (na samym spotkaniu jako takim - ok). To miała być prezentacja komputera, nic ponad to. Zebrała bardzo przychylne komentarze, może na kolejnych spotkaniach będzie okazja pokazać coś innego.
:ok:


* * *

Szacunek dla organizatorów oraz osób pomagających w przygotowaniu tej imprezy. :thumbup:
Film z prezentacji przygotowany profesjonalnie, brava dla Asha. :thumbup:
Dzięki Panowie za Waszą pracę, zaangażowanie i poświęcony wolny czas na rzecz promocji Amigi w Polsce.
Kawał dobrej roboty! :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 09:54 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
swinkamor12 napisał(a):
Nie ma co się przejmować buractwem z ppa.
Szkoda, że zawitało i tutaj w Twojej postaci.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 12:32 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Cóż kraszewski zawsze byłeś burakiem i tak już ci zostało.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 12:51 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 13:40
Posty: 230
Lokalizacja: okolice Lublina
swinkamor12 napisał(a):
Cóż kraszewski zawsze byłeś burakiem i tak już ci zostało.


Ostatnie ostrzeżenie.
Widzę, że info na priv'a nie podziałało.

_________________
AmigaONE X5000/20


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 14:13 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Ale o co chodzi?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 14:22 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 13:40
Posty: 230
Lokalizacja: okolice Lublina
swinkamor12 napisał(a):
Ale o co chodzi?

A o nic, tak tylko coś mi się wydawało - tydzień odpoczynku.

_________________
AmigaONE X5000/20


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 14:43 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
swinkamor12 napisał(a):
Cóż kraszewski zawsze byłeś burakiem i tak już ci zostało.

Zatrolowałeś to Ci zaripostował, po co ta wycieczka osobista.

tchomasz napisał(a):
swinkamor12 napisał(a):
Ale o co chodzi?

A o nic, tak tylko coś mi się wydawało - tydzień odpoczynku.

proponuje przenieść ostatnie posty nie na temat do działu/tematu "śmietnik".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 17:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja się generlanie nie przejmuje wypowiedziami takich ludzi jak gx czy michalmarek. Mój post miał być jedynie odpowiedzią na inteligentne zapytania / uwagi, a trzeba przyznać że akurat krytyka Krashana wyrażona pod postem na PPA, do tej kategorii się zalicza.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO