Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 11:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 17 lis 2012, 18:45 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Już niedługo dołączę do braci amigowej posiadającej duże Amigi :D Właśnie udało mi się zakupić Amigę 4000/030 w obudowie desktop za 380 Euro (ok 1500 PLN). Jest to wersja ze słabszym procesorem, ale jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało mi się wreszcie Amigę 4000 zdobyć. Teraz będę miał bazę do wielu możliwości rozbudowy komputera Amiga - karty graficzne, sieciowe, muzyczne itp., będę też wertował archiwalia Magazynu Amiga w poszukiwaniu artykułów dotyczących tego modelu Amigi. Oczywiście będzie to dla mnie wspaniała baza do wygodnego pisania programów na Amidze pod system AmigaOS, jak i pod chipset.

Chciałbym tę chwilę uczcić z amigowcami na tym forum. :ok: Również posiadacze dużych Amig nowszej generacji - AmigaOne mogą się tutaj wpisać. Mi akurat Amiga 4000 wpasowuje się idealnie w możliwości finansowe, jak i w to co wymagam od Amigi.

Marzenia (również te o Amidze) się spełniają :D

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 17 lis 2012, 21:36 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
No to gratulacje :clap:
Też kiedyś miałem A4k desktop CyberStorm PPC 060/50 230MHz, FastLane II, Ariadne, Toccata, CV .... ehhh, to były czasy :drool:

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 17 lis 2012, 22:00 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
biax13 napisał(a):
No to gratulacje :clap:
Też kiedyś miałem A4k desktop CyberStorm PPC 060/50 230MHz, FastLane II, Ariadne, Toccata, CV .... ehhh, to były czasy :drool:
Dzięki! Tak, A4000 ma ogromne możliwości rozbudowy, które zamierzam w przyszłości wykorzystać. Za radą przyjaciela Radosława Kujawy planuję (ale to dopiero aż uzbieram dodatkowe fundusze) rozbudować komputer o kartę graficzną (prawdopodobnie Picasso IV ze zintegrowanym scan-dobulerem) oraz napędy działające na SCSI. Myślę też o karcie sieciowej, dzięki czemu podłączę Amigę do sieci. Szykuje się wspaniała Amigowa przygoda na moją kieszeń (niestety, ale AmigaOne jest w moim odczuciu zbyt droga, no i zbyt słabo kompatybilna z klasykiem, a zamierzam na mojej A4000 grać w klasyczne gry (od niedawna skupuję oryginały klasycznych gier na Amigę), również programować oraz używać amigowego oprogramowania jak MED, Protracker, Personal/Deluxe Paint, Photogenics, WordWorth, TurboCalc itp.).

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 lis 2012, 08:31 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 20:01
Posty: 28
Gratulacje !

A co do procesora, to czy w A4000 nie był na wymiennej podstawce ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 lis 2012, 17:30 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Amiga 4000 to zaraz po Amidze 1200 największa pomyłka w historii informatyki.
W życiu bym tego drugi raz nie kupił.
Beznadziejne kości AGA były daleko w tyle za SVGA na ISA nawet 20 lat temu w 1992.
Wszystko się ślimaczy, a powolność tego scalaka odbiera jakąkolwiek przyjemność użytkowania softu na Amigę.
Szkoda czasu, miejsca i pieniędzy na tego śmiecia.
Lepiej kupić Amigę 500 plus HXC do gierek, a kasę przeznaczyć na co innego.
Jak się chcesz ograniczać do 68k to lepiej kup sobie jakiś ładny laptopik i zainstaluj Windows + WinUAE.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 lis 2012, 17:48 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Fajnie, ze sie cieszysz. O to chodzi :)
Ale wydanie na stara i golo A4000 1500 zlotych i pisanie, ze nowe amigi zbyt drogie to juz sie zagalopowales ;)
Szybkosciowo to Sam440 jest spooooro lepsza no i w tej cenie (1500) masz 1GB RAM i 128MB Radeona plus mlodszy sprzet.


PS. Dobrze wiedziec, ze moja A4000 (040), PiccoloSD64 i commodorowski flickerfixer/scandoubler sa jeszcze warte kilka zlotych 8-)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 lis 2012, 21:50 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Świnkamor, ja jestem po prostu fanem Amigi i gorącym entuzjastą kości AGA. Bawiłem się nieco w AmigaOS 4 na Sam440ep oraz A1200 + BlizzardPPC + BVision i stwierdzam, że bardziej kręci mnie klasyk - stąd decyzja o zakupie Amigi 4000. Ja rozumiem, że na AmigaOS 4 mogę przykładowo przeglądać Internet bądź czytać PDF, ale nie jest to aż tak bardzo wygodne, bo programy są portowane "na kolanie", szybko i niechlujnie, przez co te programy tracą sporo ze swojej mocy. Nie wiem czemu, ale porterzy nie chcą w ogóle słyszeć o innym sposobie zapełnienia luk w oprogramowaniu, mimo że wielokrotnie apelowałem do rozsądku. Sam przy odrobinie chęci i wolnego czasu mógłbym zapełnić parę luk, lubię czytać dokumentacje programistyczne. Nie uważam, że pisanie przykładowo gry 3D i nie opieranie się o obecne standardy to "odkrywanie koła na nowo". Przykro mi, ale ten tok rozumowania jest błędny. Dla mnie przygody programistyczne to jak np. zwiedzanie Cudów Świata, każdy może je zobaczyć, a nawet sfotografować, ale najlepiej doświadczyć to samemu.

Amiga wkręciła się w wir wyścigu technologicznego, będąc na straconej pozycji. W Amidze nigdy nie liczyło się Mega bądź GigaHerców, rdzeni procesora itp., szkoda że dzisiejsze "pokolenie" tego nie pamięta. Tam wyciskało się ze sprzętu tyle ile się da, a nawet więcej. Amiga to też moja młodość - zatem miłe wspomnienia. Ja też jak pewnie część z Was już wie choruję i moim pragnieniem jest dokończyć parę niezrealizowanych projektów na Amidze.

Dla zainteresowanych moją twórczością zapraszam na http://minniatian.republika.pl. Nazwa firmy, którą zamierzam stworzyć to "Elektro", nazwa którą wymyśliłem jeszcze jako dziecko mając Commodore 64, na mojej stronie jest zaprojektowane przeze mnie logo narysowane w Personal Paint. Strona jest cały czas w konstrukcji, sporo materiału czeka na publikację. W toku jest jeszcze konkurs na mapę do Glooma i Alien Breed 3D II, ale muszę znaleźć chwilę, by przetestować nadesłane prace.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 20 lis 2012, 11:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Hextreme napisał(a):

Dla zainteresowanych moją twórczością zapraszam na http://minniatian.republika.pl. Nazwa firmy, którą zamierzam stworzyć to "Elektro", nazwa którą wymyśliłem jeszcze jako dziecko mając Commodore 64, na mojej stronie jest zaprojektowane przeze mnie logo narysowane w Personal Paint. Strona jest cały czas w konstrukcji, sporo materiału czeka na publikację. W toku jest jeszcze konkurs na mapę do Glooma i Alien Breed 3D II, ale muszę znaleźć chwilę, by przetestować nadesłane prace.


Antywirus AVG po wejściu na Twoją stronę informuje o zagrożeniach.

P.S.
Jeśli się kiedyś weźmiesz za remake najbardziej znanej amigowej samochodówki, to intro już masz ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0H066sBHMIM&feature=youtu.be[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 lis 2012, 16:07 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
Antywirus AVG po wejściu na Twoją stronę informuje o zagrożeniach.
Ciekawe, moja strona to czyste HTML, żadnych skryptów, czyżby zagrożenie ze strony Onet.pl ? Niemożliwe, toż to szanująca się poważna firma.
Cytuj:
P.S.
Jeśli się kiedyś weźmiesz za remake najbardziej znanej amigowej samochodówki, to intro już masz ;)
Nie wiem czemu Pan tworzy offtopiki na własnym forum.

Jeśli już mowa o grach to proszę zauważyć na co pozwalają polskie realia. Przykładowo na pewno nie zobaczy Pan polskiego filmu z efektami rodem z Matrix lub rozmachu takiego jaki był przy Titanicu.

Podobnie rzecz się tyczy gier, na Amigę polskie gry zawsze miały grafikę przeciętną, poniżej standardów określonych przez gigantów tej branży na Świecie jak Psygnosis, Ocean. Tutaj tylko gry w stylu "Magicznej Księgi", "Alfabetu Śmierci", albo "Cytadeli". Nie każdy może albo chce to zauważyć.

Jeśli jeszcze wyjdą na Amigę jakieś rodowite gry, to czy oczekuje Pan, że grafiką będą przystawać do zagranicznych produkcji? Ja cały czas walczę i pracuję nad wydaniem nowej polskiej gry na Amigę, na pewno zajmie mi to jeszcze trochę czasu.

Obecnie pracuję nad grą logiczną "SokoBan" z atrakcyjną grafiką oraz przygotowuję się do pracy nad grą przygodową "Bacz i Becz" z dwoma postaciami (tutaj wstępna, robocza grafika).

Moje projekty AmigaOS4 zostały na pewien termin zawieszone.

Wracając do Amigi 4000 czekam z niecierpliwością na przesyłkę, jak dojdzie to zapewne opiszę swoje pierwsze wrażenia z pracy z dużą Amigą.

Aż dziw mnie bierze, że pojawiają się na stronie, która sama określa się jako poświęcona Amidze, takie określenia, jak "Amiga 1200 i 4000 to pomyłki w świecie informatyki". Czyżbyście negowali cały ten dorobek jaki Amiga otrzymała? Przecież i za 100 lat AmigaOS 4 nie zdubluje osiągnięć Amigi 1200. Teraz portuje się AmigaOS na Maki i w ten sposób się "amiguje". Ja zostałem przy Amidze klasycznej i życzę sobie, żeby ten komputer był obdarzony choć odrobiną szacunku. Inaczej nie można mówić, że to forum poświęcone Amidze. Ja szanuję przykładowo AmigaONE X1000 i uważam, że jest to komputer, który ma bardzo dużo wspólnego z Amigą, ale chciałbym by to działało również w drugą stronę.

No bo inaczej nie ma o czym rozmawiać.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 lis 2012, 19:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Hextreme napisał(a):
Ciekawe, moja strona to czyste HTML, żadnych skryptów, czyżby zagrożenie ze strony Onet.pl ? Niemożliwe, toż to szanująca się poważna firma.


Nie wiem co jest przyczyna nie wnikalem w to. Pisze tylko co widzialem na ekranie monitora, zrobilbym nawet graba ale siedze teraz przy Amidze i raczej do peceta nie bede dzisiaj zagladal.

Cytuj:
Nie wiem czemu Pan tworzy offtopiki na własnym forum.


Ja po prostu podlaczylem sie pod Twoje wypowiedzi o projektach software'owych. Fakt dzial sprzet, aczkolwiek to nie ja pierwszy zboczylem z tematu, po drugie na moim forum nie knebluje ludziom ust z tego powodu ze ktos wspomni o czyms w innym dziale. Jesli dyskusja jest ciekawa, to nawet jak widzisz dorzuce co nieco do offtopa.

Cytuj:
Jeśli już mowa o grach to proszę zauważyć na co pozwalają polskie realia. Przykładowo na pewno nie zobaczy Pan polskiego filmu z efektami rodem z Matrix lub rozmachu takiego jaki był przy Titanicu.


Moja prosta prezentacja nie byla bynajmniej robiona z rozmachem niczym przy Titanicu ;) Fotografia gorskiej trasy, obrobiony w pare minut wizerunek Lotusa, logo i efekt lens flare. Ogolnie nic takiego czego nie mozna by zrobic na twojej A4000 z karta graficzna. Poza tym chyba nieco za bardzo na serio wziales do siebie ten filmik. To nie mial byc zaden przytyk do grafiki w Twoich grach czy cos, ot po prostu wyszedl Hollywood 5.2 i postanowilem cos stworzyc. Nawiasem mowiac byl to swoisty hold w kierunku nomen omen gry na klasyka, a jesli starczy mi czasu i zapalu na dokonczenie projektu nad ktorym siedze teraz, to zobaczysz jeszcze wiekszy i jeszcze bardziej zaadresowany hold w kierunku wszystkich Amig, z naciskiem na klasyka.

Cytuj:
Podobnie rzecz się tyczy gier, na Amigę polskie gry zawsze miały grafikę przeciętną, poniżej standardów określonych przez gigantów tej branży na Świecie jak Psygnosis, Ocean. Tutaj tylko gry w stylu "Magicznej Księgi", "Alfabetu Śmierci", albo "Cytadeli". Nie każdy może albo chce to zauważyć.


Nie musisz mi tego tlumaczyc. Dobre polskie gry to jedynie TeenAgent, Zdrajca, Zdzislaw Bohater Galaktyki, Exodus The Last War i po przymknieciu oka na pewne niedociagniecia w ostatecznosci Legion. Cala reszta to w przewazajacej wiekszosci crapy plus pare tytulow, ktore mozna by od biedy nazwac sredniakami. Taka jest moja ocena i nigdy jej nie ukrywalem.

Cytuj:
Jeśli jeszcze wyjdą na Amigę jakieś rodowite gry, to czy oczekuje Pan, że grafiką będą przystawać do zagranicznych produkcji? Ja cały czas walczę i pracuję nad wydaniem nowej polskiej gry na Amigę, na pewno zajmie mi to jeszcze trochę czasu.

Obecnie pracuję nad grą logiczną "SokoBan" z atrakcyjną grafiką oraz przygotowuję się do pracy nad grą przygodową "Bacz i Becz" z dwoma postaciami (tutaj wstępna, robocza grafika).

Moje projekty AmigaOS4 zostały na pewien termin zawieszone.


Odnoszac sie do pierwszego zdania, to ja niczego nie oczekuje, a odpowiedz dlaczego zawarta jest z kolei w Twoim ostatnim zdaniu. Po prostu notorycznie piszesz o zawieszaniu i odwieszaniu tych czy innych projektow. Rob co chcesz i co Ci sprawia przyjemnosc, jesli wyjdzie z tego cos dobrego po prostu bede uzywal, jesli nie to nie.

Cytuj:
Wracając do Amigi 4000 czekam z niecierpliwością na przesyłkę, jak dojdzie to zapewne opiszę swoje pierwsze wrażenia z pracy z dużą Amigą.


To forum jak najbardziej stoi dla takich opisow otworem.

Cytuj:
Aż dziw mnie bierze, że pojawiają się na stronie, która sama określa się jako poświęcona Amidze, takie określenia, jak "Amiga 1200 i 4000 to pomyłki w świecie informatyki". Czyżbyście negowali cały ten dorobek jaki Amiga otrzymała? Przecież i za 100 lat AmigaOS 4 nie zdubluje osiągnięć Amigi 1200. Teraz portuje się AmigaOS na Maki i w ten sposób się "amiguje". Ja zostałem przy Amidze klasycznej i życzę sobie, żeby ten komputer był obdarzony choć odrobiną szacunku. Inaczej nie można mówić, że to forum poświęcone Amidze. Ja szanuję przykładowo AmigaONE X1000 i uważam, że jest to komputer, który ma bardzo dużo wspólnego z Amigą, ale chciałbym by to działało również w drugą stronę.

No bo inaczej nie ma o czym rozmawiać.


Mysle ze nie powinienes uzywac liczby mnogiej, bo o ile wiem takich slow uzyla tylko jedna osoba. Kazdy ma prawo do swojej oceny, ja akurat z taka ocena nie do konca sie zgadzam. Uwazam ze Amiga 1200, chociaz byc moze nie byla dla wszystkich sprzetem na miare oczekiwan, to jednak byla pozytywnym zjawiskiem, ktora przedluzyla zywot naszej platformy i ktora dala mi przez 8 lat uzywania sporo radochy. Natomiast A4000 przez dlugi czas byla moim marzeniem (niestety nigdy niezrealizowanym).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 lis 2012, 20:15 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Dobre polskie gry to jedynie TeenAgent, Zdrajca, Zdzislaw Bohater Galaktyki, Exodus The Last War i po przymknieciu oka na pewne niedociagniecia w ostatecznosci Legion. Cala reszta to w przewazajacej wiekszosci crapy plus pare tytulow, ktore mozna by od biedy nazwac sredniakami. Taka jest moja ocena i nigdy jej nie ukrywalem.

Czy gry polskiej firmy L.K. Avalon, które powstawały na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia uważa Pan za crapy? Moim zdaniem (a wychowałem się na tych grach, jestem troszkę młodszy od Pana) to są złote lata informatyki, a te gry to majstersztyk pomysłowści, wykonania i na końcu efektów. Jakie mam gry na myśli? Na przykład Saper, albo Robbo (ten pierwszy doczekał się wersji na Amigę, co do drugiej produkcji, to może Pan wie, że zajmowałem się pisaniem klonu tej gry, który doczekał się recenzji w czasopiśmie Amiga Future).

Teraz można odcinać się od tej przeszłości, ale nie można jej zamazać. To jest wciąż żywa historia, której hołduję ja i (mam nadzieję) dosyć liczna grupa retro fanów. Dzisiejsze gry opierają się w dużej mierze na efektach, grafika jest renderowana (bądź powstaje w jakichś studiach nagraniowych w przypadku dużych produkcji), przez co sprawia, że te gry wydają się w dużej mierze znacznie l e p s z e od starych gier. Nowe nie znaczy od razu, że lepsze. Odkąd śledzę Internet od 2006 roku zauważyłem, że dzisiejsi 30-latkowie (a to najliczniejsza grupa komputerowców z lat 80.) wychowani na Amidze nie widzą już piękna tego komputera, który sprawił że w ogóle się nim zainteresowali. Nowoczesne telefony i tablety oraz wypasione witryny internetowe kompletnie odebrały im możliwość obiektywnej oceny przeszłości i subiektywnej oceny porównawczej między przeszłością i teraźniejszością. Wiem coś o tym, bo spotkałem się z atakami ze strony paru osób na PPA, którzy hołdując obecnym modom są zaślepieni i nie życzą sobie żeby ktokolwiek ich z tego letargu obudził.

PPA zresztą jest bardzo różnorodne jeśli chodzi o poglądy, jednakże spotkać się z tymi atakami można zawsze, moderacja nie jest wystarczająco skuteczna. Akurat społeczność eXec oraz amigaone.pl jest bardziej wysublimowana oraz ukształtowana, jest też znacznie życzliwsza wobec odmiennych poglądów.

No cóż, zrobiłem mały offtop rozwijając temat gier na Amigę oraz gier w ogóle, ale kwestię L.K. Avalon uważałem za wystarczający powód, żeby napisać te kilka zdań o mojej ocenie historii polskiego rynku gier, co przerodziło się w ocenę sytuacji w polskim Internecie skupionym wokół tematu Amigi. :D

P.S.
A na koniec małe pytanie - co sprawiło, że w ogóle polubiliście Amigę? To pytanie kieruję do Świnkimor oraz każdemu chętnemu do odpowiedzi. Opiszcie jak to się stało, że zostaliście amigowcami oraz, że jesteście nadal z Amigą. Czy to była kwestia przejściowej mody na komputery osobiste, dowiedzieliście się o Amidze z gazet, a może od kolegi?

Pozdrawiam.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 lis 2012, 20:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Hextreme napisał(a):
Czy gry polskiej firmy L.K. Avalon, które powstawały na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia uważa Pan za crapy? Moim zdaniem (a wychowałem się na tych grach, jestem troszkę młodszy od Pana) to są złote lata informatyki, a te gry to majstersztyk pomysłowści, wykonania i na końcu efektów. Jakie mam gry na myśli? Na przykład Saper, albo Robbo (ten pierwszy doczekał się wersji na Amigę, co do drugiej produkcji, to może Pan wie, że zajmowałem się pisaniem klonu tej gry, który doczekał się recenzji w czasopiśmie Amiga Future).


Dla porzadku, nie wiem czemu nagle zaczelales nazywac mnie per pan, ale zaprzestan tych praktyk, gdyz my tutaj na forum sobie nie "panujemy". A odpowiadajac na pytanie, to tak wszystkie gry L.K Avalon wydane na Amige uwazam za crapy. Wyjatkiem jest tytul jakim pozegnali sie z nasza platforma w 1997r 'Wacus the Detective", ktorego uwazam za sredniaka. Natomiast zupelnie odmiennie przedstawia sie sprawa ich produkcj atarowskich, w ktorych byli mistrzami z uwzglednieniem rzecz jasna ich flagowego tytulu "Robbo".

Cytuj:
P.S.
A na koniec małe pytanie - co sprawiło, że w ogóle polubiliście Amigę? To pytanie kieruję do Świnkimor oraz każdemu chętnemu do odpowiedzi. Opiszcie jak to się stało, że zostaliście amigowcami oraz, że jesteście nadal z Amigą. Czy to była kwestia przejściowej mody na komputery osobiste, dowiedzieliście się o Amidze z gazet, a może od kolegi?

Pozdrawiam.


Ja juz to kiedys pisalem, bodaj nawet na tym forum. Nie bede sie powtarzal, wiec w wielkim skrocie. Mialem Atari 800XL, pozyczylem kumplowi, ten go zepsul. Nie bylo mnie stac na Atari ST, wiec postanowilem kupic C64. Wtedy moja mama powiedziala ze zamiast kupowac C64, lepiej abym kupil porzadny komputer czyli dolozy mi na Amige, o ktorej uslyszala dobre slowa od kolezanki z pracy, ktorej to dzieciak dostal rzeczony komputer na I Komunie. Oczywiscie ja na to jak na lato :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 27 lis 2012, 08:24 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
A, przypomniało mi się: do Świnkimor: Amiga nie jest pomyłką, Amiga uratowała Świat przed zagładą (nomen omen) "Doom" - w pewnym filmie, dzięki temu, że ma najlepszy system operacyjny.

Z moich autentycznych obliczeń wynika, że Amiga może nawet uratować Świat przed zagładą ze strony coraz to bardziej zasobożernych maszyn. Przecież ten wyścig technologiczny w świecie maszyn teleinformatycznych nie może trwać w nieskończoność. Po prostu Amiga jest dowodem na to, że nie musi być: coraz szybciej i więcej (pamięci RAM, pamięci masowej, procesora itd.).

Po co produkować maszyny, płyty główne, twarde dyski, napędy, które za rok trzeba wyrzucać na śmietnik? Może już teraz niech zrobią maszyny (komputery), które automatycznie dostosowują się do nowych warunków, które pojawią się za rok? Dlaczego naukowcy nie przewidują ile pamięci będzie im potrzebne za kilka lat? Brzmi jak science-fiction? Czemu nie?

AmigaOS 4 w AmigaOne to przykład niezrozumienia AmigaOS, te porty programów opartych na wolnodostępnych źródłach są koszmarem dla AmigaOS. Proszę sobie przypomnieć jak wyglądał system 1.2, 1.3, 2.0, 3.0, jak ewoluował, jakie możliwości miał z wersji na wersję.
  • AmigaDOS
  • ikonki dwustanowe
  • różne typy ikon
  • Tooltypes
  • Workbench
  • Preferencje
  • Biblioteki
  • Urządzenia
  • Filesystemy
  • Datatypy
itd. (można jeszcze wymieniać). To było zdrowe, naturalne i mądre podejście do AmigaOS. Teraz jakiś dziwny wyścig za najnowocześniejszą technologią informatyczną. Przykład: teraz powstają porty gier i programów, które zadziałają tylko pod emulatorem naszego komputera. Według mnie szczyt bezsensu.

Przecież taką np. przeglądarkę PDF można napisać, że będzie zasuwać na AmidzeOne bądź Sam jak Formuła 1. Tylko trzeba do tego podejść z zaangażowaniem (przyznam też, że trzeba mieć dużo czasu na to, co rzeczywiście może być problemem).

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 27 lis 2012, 20:36 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Mufa napisał(a):
Wtedy moja mama powiedziala ze zamiast kupowac C64, lepiej abym kupil porzadny komputer czyli dolozy mi na Amige, o ktorej uslyszala dobre slowa od kolezanki z pracy, ktorej to dzieciak dostal rzeczony komputer na I Komunie. Oczywiscie ja na to jak na lato :)


Ale miałeś fart, tylko tyle mogę napisać.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 27 lis 2012, 22:15 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Widze, ze utknales w jakiejs retro-czarnej-dziurze ;) Oczekujesz rozwijania wlasnych rozwiazan przy pomocy garstki programistow pracujacych za darmo. Naprawde nie zdajesz sobie sprawy z realiow? W takim razie czekamy na mega szybka przegladarke do PDFow :violin: Twoje poglady na temat softu juz znamy, napisz cos o hardwerze, czy tez powinien byc taki jak w latach 80-tych....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO