Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 15:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 23 mar 2022, 14:54 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
Witam wszystkich miłośników Amigi .. Posiadam Amigę 1200 i próbuje skonfigurować ją tak by można było używać na niej karty CF do przenoszenia danych przez port cimcia . Nadmieniam że nie jestem doświadczonym amigowcem ale próbuje się w ten temat wgryź . W Amidze posiadam twardego z systemem os 3.9 i pokazuje mi na pulpicie ikonę karty ale że jest niesformatowana ..karta ma 4G i są na niej pliki ADF Jak sprawić by zawartość karty była widoczna na Amidze .. Z góry serdeczne dzięki :)


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 23 mar 2022, 15:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
gabares napisał(a):
Witam wszystkich miłośników Amigi .. Posiadam Amigę 1200 i próbuje skonfigurować ją tak by można było używać na niej karty CF do przenoszenia danych przez port cimcia . Nadmieniam że nie jestem doświadczonym amigowcem ale próbuje się w ten temat wgryź . W Amidze posiadam twardego z systemem os 3.9 i pokazuje mi na pulpicie ikonę karty ale że jest niesformatowana ..karta ma 4G i są na niej pliki ADF Jak sprawić by zawartość karty była widoczna na Amidze .. Z góry serdeczne dzięki :)


Nie pamiętam już czy AOS 3.9 standardowo jest w stanie odczytywać dyski sformatowane w FAt32, ale chyba nie, więc pierwszą rzeczą jaką powinieneś zainstalować jest FAT95, w archiwum powinna być dokumentacja, która wyjaśnia co powinieneś z tym zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 23 mar 2022, 17:02 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
Wybacz ale jestem nowy na tym forum więc może głupio spytam a gdzie jest te archiwum ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 23 mar 2022, 22:40 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No dałem linka w poprzednim poście do archiwum lha z fat95 na ami ecie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 25 mar 2022, 19:18 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
te linki fat95 i ten drugi nie są aktywne ..owszem na androidzie w telefonie są ale nie wiem jak je odczytać ..jeżeli nie da się to jakoś prościej przekazać to dziękuję za dotychczasowy trud ..pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 26 mar 2022, 14:15 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Tutaj masz link do strony, na której znajdziesz podstawowy opis w języku angielskim oraz link do pobrania archiwum w formacie LHA (podanego przez kolegę Mufę):

http://aminet.net/package/disk/misc/fat95

Niestety sam nigdy nie korzystałem z karty CF na Amidze. Skoro karta jest widoczna pod systemem to na pewno pierwszy krok do sukcesu.

Jeżeli nie znajdziesz pomocy na forum AmigaONE Zone, możesz też spróbować poszukać pomocy na forum Polskiego Portalu Amigowego. Jest tam więcej użytkowników klasycznych Amig.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 29 mar 2022, 11:22 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
Karta jest widoczna i swobodnie mogę przenosić pliki między komputerami potrzebuje teraz podłączyć drugi twardy dysk jak to zrobić ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO