Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 00:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 19 gru 2018, 12:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ostatnio w komantarzach pod podcastem Adama zarekomendowałem tę kartę:

https://allegro.pl/karta-graficzna-amd- ... 44439.html

dodam że sam zdecydowałem się na zakup, co prawda z przeznaczeniem nie do Amigi, niemniej nie odpuściłem sobie okazji na krótki test z Amigą One. No więc na początku zaznaczę że karta, choć jest sprzedawana jako nowa, nową nie jest. Bardzo możliwe że jest to karta nieużywana (albo bardzo dobrze wyczyszczona), bo nie zauważyłem śladów kurzu, jakiś zarysowań na złączu itp. Wydaje mi się że mogły być to karty zakupione przez Della z przeznaczeniem do montażu w jego komputerach, ale z jakichś względów nigdy nie montowane. Oczywiście jak jest naprawdę, to się pewnie nie sposób już dowiedzieć. Fakty są takie że karta przychodzi bez pudełka i z trzymiesięczną gwarancją.

Karta jest mała, na zdjęciu w załączniku widać ją w zestawieniu z Polarisem RX560, w porównaniu do mojego R9 270, różnice byłyby jeszcze większe. Jest jednoslotowa, z krótkim śledziem i aktywnym chłodzeniem. Co chyba należy zaliczyć na plus, zważywszy że Adam pisał że w jego Amidze One 500, Radeony HD 7xxx z pasywnym chłodzeniem się grzały. Wiatraczek jest mały, więc trochę hałasuje, przynajmniej podczas rozruchu komputera da się wyczuć ewidentną różnicę, względem majestatycznie i bezgłośnie wirujących, dwóch dużych wentylatorów Polarisa.

Karta działa bez problemu z Amigą One i co ważne dobrze reaguje na miękki reset. Wadą, czego można nie wychwycić na fotkach, jest brak gniazda HDMI, na karcie jest tylko Display Port i DVI. Nie mam kabla ani monitora DP, ale z powodzeniem podłączyłem kartę do mojego monitora na kablu DVI-HDMI. Niemniej z uwagi na przecieki dotyczące prac nad sterownikiem HDMI audio, to może być mały minus. Oczywiście Display Port, wbrew nazwie też przesyła sygnał audio, no ale nie można mieć pewności czy aby na pewno w przyszłości amigowe stery to obsłużą.

Niemniej z uwagi na niską cenę, pamięci GDDR 5 oraz smukłe rozmiary, uważam że karta mogłaby być dobrym wyborem dla Tabora czy SAM460. Oczywiście nie wiem czy w przypadku A1222 jest sens się spieszyć, bo być może producent komputera zaproponuje ciekawszą grafikę.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 19 gru 2018, 17:27 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Uściślę jedną rzecz:
Cytuj:
Adam pisał że w jego Amidze One 500, Radeony HD 7xxx z pasywnym chłodzeniem się grzały

Używam dwóch kart: Radeon HD 6570 (Saphire) i Radeon HD 7750 (VTX3D). Obie mają aktywne chłodzenie i obie grzeją się, przy czym ta druga bardziej. Problemem jest zasilanie, a w zasadzie brak wyjścia na zasilacz. Prąd pobierany jest przez płytę więc na śledziach można smażyć jajecznicę. Nie da się tego rozwiązać chłodzeniem, bo grzeje się nie tyle karta co okolice złącza.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 22 gru 2018, 13:40 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Ostatnio w komantarzach pod podcastem Adama zarekomendowałem tę kartę: https://allegro.pl/karta-graficzna-amd- ... 44439.html


Karta RadeonHD 7570 mimo wszystko jest kartą niezalecaną ze względu na swoje osiągi i archaiczność - zastosowanie typowo biurowe.

Zalecane karty to RadeonHD 775x i 777x a nie RadeonHD 75xx - o wszystkim decyduje "druga cyfra".
Karty RadeonHD 77xx mają architekturę GCN 1.0 Cape Verde PRO czyli bliżej im do kart Polaris RadeonRX.

Porównanie kart 7570 vs 7770:
https://www.game-debate.com/gpu/index.p ... on-hd-7570


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO