Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 14:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
A-EON Technology Ltd ma przyjemność ogłosić pakiet oprogramowania Enhancer w nowej wersji 2.0.

Jest to ważna aktualizacja, która zabrała trzy lata ciężkiej pracy zespołu Amiga Developer. Cyfrową wersję można zakupić w sklepie Amistore.

WAŻNE: Użytkownicy, którzy wcześniej kupili aktualizację pakietu graficznego Enhancer, mogą pobrać ten pakiet za darmo za pomocą narzędzia Updater.

Zostala wdrożona ogromna ilość nowych funkcji i aktualizacji, tyczy się to zarówno głównych funkcjonalności, jak i drobniejszych, które windują jakość pakietu do wyższego standardu.

* Dodano bibliotekę akceleracji wideo, wspierającą dekodowanie wideo na kartach Radeon Polaris.

* Warp3d Nova został zaktualizowany, wspiera nową bibliotekę akceleracji wideo, a także zawiera wiele ważnych ulepszeń i poprawek błędów w zakresie 3D.

* Biblioteka OpenGles 2 zawiera większą liczbę funkcjonalności i oraz dużo poprawek wcześniejszych błędów

* SensorMaster.library: Nowy API dla czujników sprzętowych, absolutna nowość wśród systemów nowej generacji.

* Power Prefs czyli preferencje zarządzające ustawieniami poboru mocy dla kart Radeon Southern Ilands / Oland i Polaris

* Dodano narzędzie archiwizujące oferujące kompresję plików do popularnych archiwów.

* Commodity InfoWB wyświetla Informacje o zajętości wolumenów za pomocą Piechart Gadżet oraz informacje CRC32.

* Multiviewer: Teraz obsługuje nową klasę Reaction Toolbar gadget dla paska narzędzi, oraz może pochwalić się wieloma aktualizacjami i wdrożonymi poprawkami.

* Multietit: zmiany jak wyżej.

* Notyfikacje Ringhio: Obsługuje powiadomienia w formie animacji, dodano też nową bibliotekę dźwięków dla alertów. Poprawiono wiele błędów.

* Format: Teraz wyświetla informacje o pojemności objętości za pomocą gadżetu Piechart. Korzysta też z klas ListViewer, Infodata i Gadżetu ProgressBar.

* Updater i AMISPHERESERVER: przepisanie wielu funkcji oraz wiele poprawek błędów

* Dodano bibliotekę Warp2D

* AK-DATATYPES Dodano: GIF, IFF-ILBM, PNG, TIFF

* Uaktualniono sound.datatype

* Nowa DataTypes Library

Ponadto zaktualizowano następujące programy:
TuneNet
* AmiPDF
* Clock
* X-Dock


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 15:35 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Dodam że jest więcej rzeczy niż w oficjalnym newsie, np. długo wyczekiwany sterownik dźwięku dla Tabora. Jest też sterownik OxegenHD, jak sądze do nowszych wersji chipów od C-Media czyli CMI-8788. Tyle z pierwszych plusów zauważonych minutę po instalacji. A z zauważonych minusów, to słabe testy samego instalatora. Próbowałem trzy razy instalować pakiet i za każdym razem na początku GR, po kliknięciu na ignore errors, za każdym razem tylko twardy reset. Wywalało się na etapie znajdowania Multiviewera, ponieważ kiedyś ze względu na moje betatesty systemu, musiałem usunąć przypis z user-startup, myślałem że to jest powodem, lecz assign nic w tej sprawie nie pomógł. Ostatecznie pomogło nie robienie nic z oknem Grimm Reapera, po prostu przesunąłem je tylko bo zachodziło mi na okno instalatora i dalej kontynuowałem instalację już bezproblemowo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 15:43 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Zgadza się coś jest nie tak z instalatorem w Enhancer 2.
W poprzednich wersjach też lubił się wykrzaczyć.

Czy jest nowe AmiDVD ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 16:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
AmiDVD jest stare. Z minusów na razie nie działa mi akceleracja wideo. Emotion się wywala. Zaraz sprawdzę czy coś się zmieni po ustawieniu Polarisa na High Power (domyślnie jest Dynamic). Drugi minus, to że A-EON podobnie jak w przypadku X-Docka, chciał na siłę zastąpić dobre rozwiązania no i wstawili InfoWB, niby ma jedną zakładkę więcej, no ale co z tego skoro w najważniejszej zakładce nie mogę sobie na szybko włączać i wyłączać toltypów klikając na shift + lpm, tylko wpisywać nawiasy z ręki. Już wróciłem do systemowego RaWBInfo. Mam nadzieję że w kolejnym wpisie będę mógł coś napisać o plusach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 16:05 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No i nadzieje się spełniły, działa akceleracja wideo w trybie high power. Znaczy że ta regulacja mocy Polarisów jest jeszcze niedopracowana, przynajmniej jeśli chodzi o mój model karty graficznej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 16:17 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Akceleracja wideo działa super. Moja X5000 po załadowaniu systemu w trybie bezczynności zabiera według wskaźnika zajętości procesora w docku 1 - 2 % mocy procka, przy superpłynnym oglądaniu Filmu FullHD, zajętość skacze do 4%. Nie ukrywam że buzia się cieszy :happy-partydance: aż by się chciało przy tej okazji puścić taki film obok na dowolnej maszynie MOSowej, a w tle dodatkowo fragment ostatniego podcastu Radzika, jak to jeden opowiadał jaką to oni mają przewagę, a drugi kadził że zawsze odnosił wrażenie że MorphOS ma lepszych programistów :twisted:

Szkoda że nie mam monitora 4K, pooglądałoby się takie filmiki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 16:59 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Akceleracja wideo działa super. Moja X5000 po załadowaniu systemu w trybie bezczynności zabiera według wskaźnika zajętości procesora w docku 1 - 2 % mocy procka, przy superpłynnym oglądaniu Filmu FullHD, zajętość skacze do 4%. Nie ukrywam że buzia się cieszy :happy-partydance: aż by się chciało przy tej okazji puścić taki film obok na dowolnej maszynie MOSowej, a w tle dodatkowo fragment ostatniego podcastu Radzika, jak to jeden opowiadał jaką to oni mają przewagę, a drugi kadził że zawsze odnosił wrażenie że MorphOS ma lepszych programistów :twisted:

Szkoda że nie mam monitora 4K, pooglądałoby się takie filmiki.


Odpal 4 okna z Emotion a będziesz miał 4K ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 17:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Spoko, jakiś film 4K sobie zapuszczę nawet na monitorze FullHD, wszak Emotion może skalować obraz w dół. Na razie obejrzałem sobie słynny niegdyś Prometheus trailer, który kilka lat temu był takim nieoficjalnym amigowym benchmarkiem. Nawet chyba ktoś chciał zrobić jakieś bounty, którego warunkiem wykonania było płynne odtworzenie tegoż filmu. Po prawej mam monitor od X1000, sprzętu który akurat w tej jednej rzeczy jak wyświetlanie filmów był lepszy niż X5000 no bo player z Altivecem, no bo wykorzystanie DMA w graphics.library... Odtworzyłem pod najszybszą wersją Mplayera, która na X1000 gdzie nie instalowałem jeszcze ES 2.0 (zresztą nie siedzi tam Polaris) jest ewidentnie szybsza niż Emotion, a po lewej uruchomiłem to jednocześnie pod X5000 na dzisiejszej akceleracji z zajętością procka 5%. Różnica w odbiorze jest powalająca na korzyść X5000. Jak znajdę czas to może zapodam jakiś film jak takie porównanie wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 20:08 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
No i nadzieje się spełniły, działa akceleracja wideo w trybie high power. Znaczy że ta regulacja mocy Polarisów jest jeszcze niedopracowana, przynajmniej jeśli chodzi o mój model karty graficznej.


Czy Twoja karta jest poprawnie rozpoznawana przez PMP:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 mar 2021, 20:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Tak, jest rozpoznawana poprawnie lecz w trybie dynamicznym najwidoczniej nie jest wybudzana przy akceleracji wideo. Próbowałem chyba z 5 czy 6 razy że 4 razy był zwis a że dwa jakieś ultra wolne klatkowanie. Zresztą nawet po sztywnym ustawieniu na high też nie jest tak w 100% stabilnie. Mniej więcej 2 na 10 prób kończą się niemiłymi niespodziankami. Myślę że dlatego zwlekali z publikacją tak długo. No ale dobrze że wypuścili, w późniejszym okresie czy to bibliotekę czy to zarządzanie mocą Radeonów czy to Emotion. (w zależności gdzie leży wina) można już z bugfixem spokojnie puścić pojedynczo via Updater.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 mar 2021, 08:38 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Czy wiecie co to Warp2D z pakietu ES2?

.
.

* Updater and AmiSphereServer: overhaul/rewrite of many functions with many bug fixes

* Warp2D Library added

* AK-Datatypes added: GIF, IFF-ILBM, PNG, TIFF
.
.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 mar 2021, 09:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
Czy wiecie co to Warp2D z pakietu ES2?

.
.

* Updater and AmiSphereServer: overhaul/rewrite of many functions with many bug fixes

* Warp2D Library added

* AK-Datatypes added: GIF, IFF-ILBM, PNG, TIFF
.
.


O Warp2D zapytałem Hansa, jak otrzymam odpowiedź dam znać. Ogólnie dyskutujemy o tym trochę na liście i Hans tlumaczy że niestety wsparcie dekodowania wideo nie działa dla wszystkich kodeków. Co ja zresztą mogę już potwierdzić, bo w czasie testów znalazłem jeden taki film. Natomiast na szczęście tyczy się to rzadko spotykanych i chyba już odchodzących w niepamięć odmian Divx. Poza tym jak już na naszym forum przewija się, i przewijał się pewnie będzie nie raz temat zakupu nowej karty graficznej, to warto brać Polarisa RX 550 lub RX 560. W przypadku wyższej półki czyli RX 570 i RX 580 wciąż jeszcze nie udało się wyeliminować jakichś bugów objawiających się w niektorych przypadkach pod Warp 3D Nova.

Co do datatypów, to tak w ciemno i na potrzeby recenzji postanowiłem je zainstalować. Nie wiem czy lepsze czy gorsze od systemowych, bo już mnie kilka razy życie nauczyło że nie wszystko co A-EON proponuje w zakresie zastępowania systemowych elementów, należy instalować. Najlepiej to by pewnie było to testować na klasyku. Na X5000, to tak na oko pewnie nie będzie widać żadnej róznicy. No ale spróbuję gdzieś znaleźć jakieś bardzo ciężkie i duże JPEGi i porobić jakieś porównanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 mar 2021, 10:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Zgodnie z obietnicą przedstawiam porównanie X5000 z akceleracją sprzętową vs. X1000 z akceleracją comp-yuv2. Film nie oddaje wrażenia jakie jest w rzeczywistości, ale mam nadzieję że jednak i tak różnice widać. Na pewno widać różnicę w zajętości procesora.

P.S.
YT niestety wykrył jakieś konflikty związane z prawami autorskimi do trailera Prometheusa, więc dostałem info że film będzie wyświetlany z reklamami, czego we wszystkich swoich filmach staram się unikać i za co przepraszam.



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 mar 2021, 10:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Co do Warp2D.library Hans zbyt obszernie tego nie wyjaśnił. To jest nowa biblioteka 2D wykorzystująca Warp3D Nova i na razie jest to rzecz na wczesnym etapie. Być może więc nic jeszcze z tego nie korzysta - to ostatnie zdanie to jedynie mój domysł, bo Hans tego nie napisał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 mar 2021, 12:05 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): sobota, 20 cze 2020, 06:56
Posty: 57
Czy to oprogramowanie ma zastosowanie tylko do nowych Amig, czy dla staroci też niesie jakąś wartość dodaną?
Mam w tej chwili zainstalowaną wersję Core 1.1. Widzę, że w przypadku wersji 1.5 były dwie opcje - normalna i special edition (dla tych bez karty Radeon HD). Nie widzę takiego podziału dla wersji 2.0. No i nie za bardzo się mogę rozeznać co bym zyskał kupując 2.0 SE (o ile jest).

_________________
Pegasos II G3, 2GB, Radeon 9000 128MB, USB 2.0, SBLive!, SSD 240GB, smart pwr/rs


Ostatnio edytowano poniedziałek, 29 mar 2021, 12:35 przez bohun, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO