Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 16:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 27 lut 2021, 21:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No cóż ..... Exec i amiganews.de to nie są amigowe strony.... :(


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 09:41 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Zacytujmy klasyka:

Przestań słuchać szkodników.


Żródło cytatu:
https://naekranie.pl/artykuly/liga-spra ... bo-go-film


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 10:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Mnie się ten film skojarzył, zaraz po ogłoszeniu ichniejszego "plebiscytu", mającego potwierdzić że są portalem dla MOSowców. Wiadomo że ankiete zaufania za rok kalendarzowy powinno się ogłaszać po zakończeniu tegoż roku. To przecież oczywiste i uczciwe, nie wiem sportowca roku ogłasza się w styczniu, piłkarza roku po zakończeniu sezonu, Oscary w kolejnym roku kalendarzowym. Tymczasem Szaman najwidoczniej bał się tradycyjnej aktywności czerwonych w okresie świątecznym i przeczuwając aktualizację systemu lub może i potencjalne nadejście ES, profilaktycznie postanowił się zabezpieczyć ogłaszając koniec roku na początku grudnia :twisted:




Też są inne ciekawostki "GCC 9 i 10 dla AmigaOS 4 rodzi się w bólach", mam wrażenie że w bólach to się rodzi pisanie pozytywnych newsów na temat Amigi. Zawsze trzeba dodać coś negatywnego od siebie, a jakby co to można liczyć na pomagierów, którzy odpowiednio zobrzydzą go w komentarzach. Ja tylko napiszę o faktach. Nowe wersje kompilatorów GCC zostały opracowane nadzwyczaj szybko. W pierwszych dniach stycznia pojawiły się doniesienia o rozpoczęciu prac, a jeszcze tego samego miesiąca na Depocie wylądowały całkiem poważne projekty wykonane przy użyciu nowych wersji. Np. recenzowana przeze mnie gra Pekka Kana 2 została skompilowana w GCC9.

Chciałbym też powiedzieć słowko do pomagierów. Nikt nie zabierze zabawek bo GCC jest projektem na otwartych źrodłach. Hyperion nie musi kompilować GCC, tak jak i Microsoft zapewne nie kompiluje GCC dla Windows. SDK to jedno a GCC to drugie, owszem GCC wchodzi w skład SDK lecz łatwo go podmienić na nowszy. Nawet Szamanowi biło coś w dzwony że przecież w SDk jest GCC 4 a od dawna kompilowało się amigowe programy w GCC 8. Te drwiny i porownywania do Apple są równie nie na miejscu jak oczekiwanie pierwszej bety MOSa na AMD w 2020 roku :twisted: SDk jest zwyczajowo wydawane w okresie 3 - 4 miesięcy od wydania aktualizacji systemu i spokojnie ku waszej rozpaczy i cierpieniu, wkrótce o SDK będziecie musieli napisać newsa.

Pythona też trzeba było na eXecu zobrzydzić na przykład tekstami w stylu "Chciałbym mieć możliwość zainstalowania PyGame (podstawowa biblioteka do gier, praktycznie każda książka dla młodzieży do nauki programowania w Pytonie bazuje na PyGame)". PyGame jest dostępne dla jedynej prawdziwej Amigi NG od 11 lat http://os4depot.net/?function=showfile&file=development/library/misc/pygame.lha jest to biblioteka całkiem użyteczna o czym świadczą liczne gry, które również można znaleźć na Depocie.

Napisałem to wszystko dlatego by na wypadek gdyby jakiś amigowiec tam zaglądał i próbował ich traktować na serio miał świadomość że eXec jedynie podaje się za serwis amiwowy a w rzeczywistości robią wszystko by ludzi do Amigi zniechęcić. Wolę już rasowych MOSowcow, typu Rzookol czy Jaca, którzy z otwartą przyłbicą mówią że MOS to ich system a AmigaOS mają w d..., niż takich, że zacytuję Franciszka Smudę "farbowanych lisów" co to niby grają rolę amigowców, a w rzeczywistości twardo trzymają paluszek niebieskim, w miejscu gdzie plecy tracą swój szlachetny kształt.

Co do meritum, Tim, który niby został pozwany w 2019 roku i stracił stołek, nie dalej niż w październiku 2020 roku pisał nam jak ciężko codziennie pracuje nad sprawą z Cloanto, oczywiście to Tim dał zielone światło do aktualizacji systemu i on przedstawił nam nowego członka Hyperionu, ktory będzie to nadzorował, gdyż sam koncentruje się na działalności związanej z procesem. Ben nie brał w tym udziału, ostatni mail jaki od niego pamiętam był chyba z okazji wydania gry Shogo. Nikt chyba nie jest na tyle głupi by wierzyć że ta aktualizacja to jakaś samowolka wydana przez gościa wywalonego z Hyperionu, który rzekomo jest skonfliktowany z głównym udziałowcem i tenże udziałowiec by na takie coś pozwolił.

To wiem ja, to wie Amig_OS, to wie setka innych betatesterów. Tak więc ten fake news się na długo nie obroni, na przyszłość doradzam Goebbelsowi z amiganews, by do spółki z Szamanem wymyślali sprytniejsze historyjki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 12:24 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Nie podniecaj się tak, bo mnie wyzywanie od "pomagierów" nie rusza.

Tylko jeden przykład twojej manipulacji.

Cytuj:
Pythona też trzeba było na eXecu zobrzydzić na przykład tekstami w stylu "Chciałbym mieć możliwość zainstalowania PyGame (podstawowa biblioteka do gier, praktycznie każda książka dla młodzieży do nauki programowania w Pytonie bazuje na PyGame)". PyGame jest dostępne dla jedynej prawdziwej Amigi NG od 11 lat http://os4depot.net/?function=showfile& ... pygame.lha jest to biblioteka całkiem użyteczna o czym świadczą liczne gry, które również można znaleźć na Depocie.

To PyGame jest z 2010 roku. Masz możliwość zainstalowania aktualnej wersji PyGame pod AmigaOS 4? No to pokaż to. Wszyscy na tym skorzystamy :)

A to pełna, nie zmanipulowana przez ciebie, moja wypowiedź z execa:
Cytuj:
"Na razie programiści portują to co im przydatne. Chciałbym kiedyś móc zobaczyć jakiś prosty edytor typu Mu-Editor (to naprawdę nie jest high-tech, a o niebo lepsze jak Notatnik), mieć możliwość zainstalowania PyGame (podstawowa biblioteka do gier, praktycznie każda książka dla młodzieży do nauki programowania w Pytonie bazuje na PyGame). Żeby za pomocą PIP-a szła normalnie instalacja wszystkich pakietów tak jak w innych systemach, nierealne... Tak to mamy kolejne "amigowe Pytony", jak jest "amigowa Java". Fajnie jakby powstawało coś dla użytkowników. A tak... "za chwilę" powstanie port morfosowy z większym numerkiem, znów przepychanki będą po forach, a przeciętny użytkownik jak miał guzik z tego, tak mieć będzie dalej."

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 12:37 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Wszystkie pozytywne newsy na eXecu w ostatnim okresie, dotyczące AmigaOS 4 (w przeciwieństwie do newsów o MorphOSie co wykazałem) komentujesz w negatywnym tonie to nie manipulacja to jest fakt. W cytowanej wypowiedzi nie użyłeś zwrotu najnowszej wersji PyGame, tylko pisałeś o PyGame ogólnie. To jest drugi fakt. Dla przypomnienia najnowsza wersja PyGame to 2.0, odsłona dla AmigaOS 4 to 1.9.1.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 12:42 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Dostał w prezencie zdezelowanego powerbooka z morphosem to teraz musi to odpracować.
Tylko ... eXeca szkoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 13:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):
Dostał w prezencie zdezelowanego powerbooka z morphosem to teraz musi to odpracować.
Tylko ... eXeca szkoda :(


To prawda, natomiast uczciwość nakazuje żeby po prostu oficjalnie pisał o swoim nowym systemie bądź np. zrobił fuzję z Morphos. pl. To bym jeszcze zrozumiał natomiast obrzucanie czerwonych gównem, czy to w newsach czy w filmach na YT, jest nadzwyczajnie w świecie.... a nie będę kończył. W każdym bądź razie nie ma i nie było w amiświecie przykładu człowieka, który po zmianie frontu z tak wielką zapalczywością zwalczał stronę, której niegdyś mienił się zwolennikiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 13:59 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
W miarę możliwości będziemy dementować wszystkie eXecowe bzdury.
Tylko tyle możemy zrobić, żeby ukrócić to pseudo dziennikarstwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 15:51 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Mufa napisał(a):
Wszystkie pozytywne newsy na eXecu w ostatnim okresie, dotyczące AmigaOS 4 (w przeciwieństwie do newsów o MorphOSie co wykazałem) komentujesz w negatywnym tonie to nie manipulacja to jest fakt. W cytowanej wypowiedzi nie użyłeś zwrotu najnowszej wersji PyGame, tylko pisałeś o PyGame ogólnie. To jest drugi fakt. Dla przypomnienia najnowsza wersja PyGame to 2.0, odsłona dla AmigaOS 4 to 1.9.1.

Oczywiście, że przedmiotem moich "pretensji" nie jest twoja ocena mojego tonu wypowiedzi, tylko manipulowanie nimi - przycinanie i komentowanie tutaj. To są fakty. Masz jakąś swoja prywatną wojnę z 'Szamanem' i mnie pod nią podpinasz. Tymczasem ja tam się udzielam równie gęsto co i tutaj, czyli prawie wcale. Jakoś na wiosnę się ożywiasz, rok temu było podobnie ;)

Pamiętam, jak kiedyś mi zwróciłeś uwagę, żeby publicznie cię nie wyciągać z nicka, nie wciągać w jakieś spory, bo sobie nie życzysz tego - i to uszanowałem. Więc uszanuj to w drugą stronę.
Jeżeli chcesz coś udowodnić merytorycznie - pokaż jak robisz grę z użyciem PyGame pod AmigaOS 4. Czyny, a nie słowa.

Co do meritum - nie rozumiemy się znowu, jak widać. Może trafiłeś na mój artek na blogu o Pythonie, opisałem w nim także nasze amigowe PyGame, więc wiem o nim. Tylko na dzisiaj jest ono bezwartościowe. Dla mnie normalny Python będzie wtedy, jak z PIP-a dociągnę dowolną paczkę. A nie dedykowaną wersję z depota czy Aminetu. To tak ma działać.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 16:49 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
adam napisał(a):
Tylko na dzisiaj jest ono bezwartościowe. Dla mnie normalny Python będzie wtedy, jak z PIP-a dociągnę dowolną paczkę. A nie dedykowaną wersję z depota czy Aminetu. To tak ma działać.


Takie rzeczy to tylko w Erze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 18:15 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ale przyznaj, że byłoby jedwabiście ;) Ja specjalnie pod "amigowego" Pythona kupiłem książkę dla dzieci i początkujących , bo bazuje na gałęzi 2.x i jest przystępnie tłumaczone (i jest króciutki aneks tłumaczący różnice miedzy 2.x i 3.x) i micro:bita najnowszego, żeby zacząć od absolutnych podstaw ;) Może życie nie zabije planów.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 19:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
[Masz jakąś swoja prywatną wojnę z 'Szamanem' i mnie pod nią podpinasz. Tymczasem ja tam się udzielam równie gęsto co i tutaj, czyli prawie wcale. Jakoś na wiosnę się ożywiasz, rok temu było podobnie ;)

.


Ja nie mam z nikim prywatnej wojny. Natomiast jeśli serwisy udające sympatyzowanie z Amigą, atakują Amigę tudzież firmy stojące za rozwojem AmigaOS, to muszą się liczyć z reakcją na stronach, które faktycznie z Amigą sympatyzują i nie będą grzecznie siedzieć cicho, gdy strzelają do Amigi z kałacha. Jeśli faktycznie rok temu było podobnie to znaczy tylko że to Wam na eXecu się wtedy nudziło i teraz też się nudzi. Widać mamy sezon ogórkowy bo na PPA piszą kto ile. ma Amig, kto w co nie grał za młodu czy kto ma dłuższego a na eXecu postanowiliście sobie postrzelać do Hyperionu i zadrwić z ewidentnie kluczowych i pozytywnych wydarzeń że świata AmigaOS. Na pewno nie będę Cię atakował za rzeczowe komentarze. Takie by były gdybyś napisał o swoich oczekiwaniach wobec obu projektów bez lekceważącego i prześmiewczego tonu, czyli nie pisał w kontekście GCC i Pythona "rozwój" brany w cudzysłów czy drwił z Hyperionun, bo to już nie jest rzeczowy komentarz, to jest hejt. A hejterstwo z Amigi zawsze będę piętnował.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2021, 23:53 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Moje poczucie humoru to jest moja sprawa, każdy ma inne. Nie komentuję negatywnie jak to usiłujesz wycinankami moich postów przedstawiać, tylko jestem sceptykiem. Raczej w moich wypowiedziach jest gorycz, bo rozczarowanie narasta z latami, ale to nie znaczy że krytykuję coś, czego używam. Moje komentarze były rzeczowe, bo dotyczyły istoty sprawy: amigowe wersje odstają, a nowe wersje nie są równoważne. To są fakty. Jest to problem, bo zarówno GCC (dla programistów) jak i Python "z ludzką twarzą" (dla mnie - to też mam tłumaczyć?) są istotne. Oczekuję więcej i o tym napisałem. Może oczekuję zbyt wiele?

Nudzi się to chyba tobie, skoro wsadziłeś mnie do wątku o Timothym (notabene nie komentowałem nawet tego newsa na execu). Może tego nie widzisz, ale ja np. jestem niezadowolony z Pythona, a ty bijesz w konkretne osoby. To nie jest to samo, różnica jest fundamentalna. Słowo hejter pochodzi od angielskiego "hate" - nienawidzić. Po polsku byłoby (i pewnie jest archaiczne słowo) "nienawistnik". Ja nie noszę w sobie nienawiści, to jest twoja specjalność, co udowodniłeś w tym wątku. Nie akceptujesz osób o innych poglądach, innych opinii niż twoje i atakujesz ich osobiście. I będziesz to robił wielokroć, bo widocznie leży to w twojej naturze. W sumie to jest twój problem, nie mój. Gdybyś mnie nie zaatakował personalnie nawet bym się tu nie udzielił. Bo mnie średnio interesuje kto jest w zarządzie Hyperionu, żeby nie powiedzieć wcale. Jestem konsumentem, użytkownikiem. Amigi. Nie fanem Hyperionu. Czuj różnicę.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 1 mar 2021, 05:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Dobra wątek jest o Time ja wiem swoje Ty wiesz swoje. Nie zamierzam się dłużej spierać. Swoją ewidentną niechęć do Hyperionu manifestowałeś dziesiątki razy, ale nie o tym jest ten temat. Fakty są takie że eXec od dawna dyskredytuje za pomocą pseudo faktów nasz system i nasze środowisko. Ty czy to jawnie czy zwłaszcza w rozmowach nieformalnych mocno się w ten trend wpisujesz. No ale masz prawo to robić, nie ma cenzury i jeśli uważasz że Twoja postawa jest ok i pomaga w promocji Amigi, to trudno. Ja uważam coś dokładnie odwrotnego i też mam prawo o tym pisać wszak nie mamy cenzury. Ponieważ w tej sprawie i tak nie dojdziemy do porozumienia a o Timothym wszystko zostało już wyjaśnione. Zamykam temat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 16 mar 2021, 22:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Zaktualizowałem zablokowany wątek, bo Ben potwierdził nam że tymczasowo znowu przejął obowiązki dyrektora. Niemniej rezygnacja Tima nie jest spowodowana żadnym rzekomym konfliktem z Benem, o którym bajał, m.in. eXec. Więcej na ten temat nie będę pisał, bo wszystko co na betaliście to niestety NDA.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO