Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 4 cze 2021, 15:50 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
https://www.retroguide.pl/

--- Copy & Paste ---

Witam na stronie Retro Guide. Nazywam się Adam Zalepa i jestem autorem wielu książek z zakresu tematyki komputerów retro. Moje pierwsze publikacje ukazywały się od 1997 roku, a moje główne zainteresowanie to Amiga, choć posiadam też inny sprzęt, taki tak Commodore 64 czy ZX Spectrum. Jestem również autorem wielu artykułów do czasopism, jak Magazyn Amiga, Amiga Computer Studio, Mój Mac Magazyn, Atari Fan Amigazyn czy RetroKomp. Jestem wydawcą tych ostatnich tytułów, oczywiście we współpracy z grupą ludzi zainteresowanych głównie użytkowym charakterem sprzętu.

Na stronie Retro Guide będę publikował informacje o moich starych i nowych projektach, jak również artykuły o konkretnych zastosowaniach komputerów retro, włączając w to także retro pecety. Na Retro Guide będzie można również obejrzeć lub kupić cyfrowe wersje moich książek i czasopism w promocyjnych cenach. Chcę utrzymać lepszy kontakt z Czytelnikami, stąd pomysł o utworzeniu bloga połączonego z możliwością kupna niektórych produktów.

Na koniec ważna uwaga. Moja strona jest niezależna od Bitronic.pl, przy której tworzeniu brałem udział od wielu lat. Będzie ona funkcjonować tak jak dotychczas, czyli pozostanie dystrybutorem moich wydawnictw, lecz nie będę się już zajmował sprawami związanymi z prowadzeniem tej działalności (poza oczywiście dostarczaniem treści do wydania). Dodam, że mój udział od dłuższego czasu systematycznie malał, a dzięki tym zmianom będę miał więcej czasu na planowanie i pisanie nowych rzeczy. Aktualnie moim celem jest rozbudowa Retro Guide tak, aby miejsce to stało się ważne dla fanów komputerów retro.

Jeśli chcecie się ze mną skontaktować, zapraszam do przesłania wiadomości na Facebooku lub Twitterze.

--- End ---


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 4 cze 2021, 16:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):
https://www.retroguide.pl/

--- Copy & Paste ---



Na koniec ważna uwaga. Moja strona jest niezależna od Bitronic.pl, przy której tworzeniu brałem udział od wielu lat. Będzie ona funkcjonować tak jak dotychczas, czyli pozostanie dystrybutorem moich wydawnictw, lecz nie będę się już zajmował sprawami związanymi z prowadzeniem tej działalności (poza oczywiście dostarczaniem treści do wydania). Dodam, że mój udział od dłuższego czasu systematycznie malał, a dzięki tym zmianom będę miał więcej czasu na planowanie i pisanie nowych rzeczy. Aktualnie moim celem jest rozbudowa Retro Guide tak, aby miejsce to stało się ważne dla fanów komputerów retro.


--- End ---


Czyli co Adam sprzedał swój sklep?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 4 cze 2021, 20:59 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Czyli co Adam sprzedał swój sklep?


Nie - rozwija się ... jak motyl ;)

https://bitronic.pl/ - to sklep
https://www.retroguide.pl/ - to blog


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 3 lis 2021, 08:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Wygląda na to że jednak zamknął, nie działa strona sklepu, skasowane konto na YT, Twitterze, nie działa blog retroguide. W ostatnim czasie słychać było coraz więcej nieprzyjemnych informacji, w których klienci narzekali na działalność firmy. Zobaczymy czy Adam to jakoś skomentuje, być może uczyni to na PPA, gdzie również podnoszony jest ten wątek, choć zauważyłem że ostatnie logowanie na tamtym portalu zaliczył w połowie czerwca.

No cóż ja osobiście miałem z Adamem tylko miłe doświadczenia, więc jeśli to faktycznie koniec, to chciałbym podziękować za 7 lat owocnej działalności za powołanie do życia Amigazynu, za książkę "Zapomniana Królowa Maszyn" czy grę "Tanks Furry" podarowane mi do testów, no i za kilka lat owocnej współpracy, dzięki ktorej i ja z przyjemnością dołozyłem swoją cegiełkę do zawartości kilku wydawanych przez niego czasopism.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 3 lis 2021, 11:50 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Strona RetroGuide.pl powraca 8 listopada (wcześniej było napisane, że jest w przebudowie). Pan Zalepa podał zatem konkretną datę - pewnie jako reakcja na głos społeczności.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 4 lis 2021, 18:04 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
Chciałbym w to wierzyć.

Nagłe usuwanie wszystkich śladów własnej działalności bez słowa wyjaśnienia to nie jest normalne zachowanie. Przypadek? Atak hakerski? Naprawdę trudno zrozumieć o co tu chodzi. Nawet jeśli powróci to jak wyjaśni sprawy zaległych płatności, nie zrealizowanych zamówień... przecież ci ludzie czekają kilka lat, podczas których są ignorowani i okłamywani. Skoro aż takie wydarzenia mają miejsce to znaczy że źle się tam dzieje. :|

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 lis 2021, 10:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No cóż strona Retro Guide ruszyła, tylko nie wiem czy to w jakikolwiek sposób wyjasnia sprawę, czy raczej nasuwa jeszcze więcej wątpliwości. Wygląda to tak jak by na szybko ktoś chciał się pozbyć zalegającego towaru. Zero słowa wyjaśnienia na temat Bitronic, zero danych kontaktowych. Tak naprawdę zero informacji czy RetroGuide to jest w ogóle jakaś firma, a jeśli tak to czy jest to firma zarejestrowana na Adama, czy znowu na jakąś Irenę, Renatę czy innego słupa.

Znając Adama i rozmawiając z nim kilkakrotnie osobiście, cały czas miałem nadzieję na jakieś pozytywne rozwiązanie, a przynajmniej rzeczowe wyjaśnienie sytuacji. W dniu dzisiejszym ta nadzieja umarła, współczuję ludziom pokrzywdzonym i jednocześnie gratuluję odwagi temu, kto zdecyduje się coś kupić w tym nowym sklepie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO