Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 07:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Patronite
PostNapisane: piątek, 1 gru 2023, 12:34 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Jak być może wiecie, ja się dotychczas przez te długie dekady mojej działalności broniłem rękami i nogami przed udziałem w jakimś regularnym finansowaniu moich przedsięwzięć. Owszem na blogu jest przycisk PayPal, z którego nawet z częstotliwością raz na kilka lat ktoś korzysta. No ale to niezobowiązujący jednorazowy datek, który gdzieś tam idzie na finansowanie domeny czy serwera.

Co innego Patronite, to już jest regularne finansowanie, a to z kolei niejako wywołuje presję na regularne dostarczanie treści. Ja nigdy takiej presji nie chciałem, bo hobby ma być przyjemnością bez dodatkowej presji. Zawsze więc oddzielałem pracę zarobkową od hobby.

Sytuacja jednak zmieniła się wraz z powstaniem kanału "Amiga Bez Ściemy", który gdzieś tam, powiem nieskromnie wypłynął na szersze wody. To z kolei rodzi inną presję, na to by materiały były bardziej profesjonalne, również od strony technicznej. Nie będę się dalej rozwijał co i jak, tylko zacytuję poniżej posta zamieszczonego na naszym utworzonym dzisiaj profilu Patronite. Z pewnością nagramy też jakiś krótki filmik, który bardziej szczegółowo uzasadni ten ruch z naszej strony.

Treść posta:

Ruszyliśmy z kanałem Amiga Bez Ściemy z myślą iż najprawdopodobniej będzie to kolejny niszowy cykl audycji jakich istnieje już kilka w naszym niewielkim amigowym środowisku. Tymczasem zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Mamy kilka tysięcy wiernych widzów, którzy regularnie śledzą naszą twórczość.

Duża widownia cieszy ale też i stawia nowe wyzwania. Już nie ma miejsca na "partyzantkę" i "amatorszczyznę", na którą ewentualnie można by przymknąć oko wobec kanału, którego ogląda kilka osób.



Do tej pory nagrywaliśmy za pomocą komunikatora Skype. Skype to dobre narzędzie, jako komunikator internetowy, który może pomóc w przeprowadzeniu rozmowy z przysłowiową "ciocią z Ameryki", jednak jako narzędzie podcasterskie sprawdza się nie najlepiej. Wszelkie "przerwy na łączach" i inne zakłócenia, są natychmiast widziane przez widzów. Konieczne jest więc wykupienie subskrypcji na wyspecjalizowanej platformie służącej do tego celu.

To jest pierwsza rzecz, którą chcemy zrobić dzięki Waszej pomocy. Niemniej potrzeb jest więcej. Jako że w naszych materiałąch odwołujemy się często do starych czasów, siłą rzeczy ilustrujemy to również starymi materiałami źródłowymi. Kiedyś zdjęcia z telefonu komórkowego, czy filmy z epoki VHS miały zupełnie inną rozdzielczość i zupełnie inną, jakość, która nie przystaje do materiałów w 1080p, jakie serwujemy wam na kanale. By przeskalować i poprawić jakość materiałów źródłowych potrzebne jest profesjonalne oprogramowanie, które najczęściej działa w oparciu o AI, co z reguły wiąże się z koniecznością płacenia regularnej subskrypcji za ich używanie.

Reasumując nie założyliśmy konta na Patronite by mówiąc kolokwialnie mieć na "pizzę i piwko", tylko by wykonać zadanie. Tym zadaniem jest wskoczenie na wyższy poziom techniczny naszych materiałów. Jeśli chcesz dopomóc nam w realizacji tego zadania, prosimy wesprzyj nas. Nawet symboliczny piątak znaczy dla nas wiele.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO