Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 21 paź 2017, 01:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 11 sie 2017, 21:33 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Giełda Światowa na X5000. Film złozyłem, na AmigaOS, żeby pokazać, że się da.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: niedziela, 13 sie 2017, 21:24 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Wydaje mi się że mniej ostry jest ten filmik, ale może to subiektywne. W końcu napisałeś że to złożyłeś pod AmigaOS. ;)
Masz już pomysły na kolejne odcinki?

PostNapisane: poniedziałek, 14 sie 2017, 21:43 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Wydaje Ci się. :D Ogólnie ostatnie filmy nagrałem hurtem dwa miesiące temu. Prócz myszki. ;) A pomysłów na nowe jest sporo. Będzie o Vampire o Friend UP, AmiStore (to co mówiłeś). Ogólnie na sugestie jestem otwarty. ;)

PostNapisane: niedziela, 20 sie 2017, 01:38 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

A mnie się wydaje, że mam problem z uszami. Pomimo że na co dzień pracuję w tzw. środowisku nieprzyjaznym człowiekowi to jeszcze słyszę. Natomiast Radzika już nie. Może to inna częstotliwość, nie wiem. Druga połówka twierdzi że też nie słyszy. Więc prośba do autora - można by wyciszyć tą irytującą dźwiękowo czołówkę a dać głośniej prowadzącego? Dzięki :)

PostNapisane: poniedziałek, 21 sie 2017, 10:39 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Poprawek na filmach nie bedzie, bo po wgraniu na YouTube pokasowalem je z dysku. Problem pewnie jest taki, ze mialem kiepski setup po kombinacjach z Raspberry Pi i X5000. Filmy nagralem ciagiem, wiec pod rzad parae jest zrabanych jak slysze.

Tym razem film nagrany telefonem, wiec spodziewam, sie, ze jakos bedzie zla.

PostNapisane: poniedziałek, 21 sie 2017, 20:32 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

OK, trochę szkoda bo materiały ciekawe jak dla mnie a właśnie ten dźwięk bym poprawił. Z tym telefonem to chyba tak jednorazowo, co?

PostNapisane: poniedziałek, 21 sie 2017, 20:37 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Oczywiście. Na drugi raz Radzik da rozkręconą Amigę do monitora i będzie zgrywał jak wcześniej ;]

PostNapisane: wtorek, 22 sie 2017, 09:39 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Jedynie co moge dodac do telefonu to mikrofon. Ale kamery kupowac nie bede.

PostNapisane: czwartek, 31 sie 2017, 10:06 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

O edycji filmów na AmigaOS 4.1.

PostNapisane: piątek, 1 wrz 2017, 10:54 
Administrator
Administrator

Jest jeszcze coś takiego jak VideoClipper, aczkolwiem mam z nim same niedobre doświadczenia. Natomiast co do FFSop, to dałem się Tobie tym filmem namówić i spróbowałem podejść do tematu jeszcze raz. Musze przyznać że nawet się lekko przekonałem, porgram nie zawiesił się ani razu i ładnie wyciął zaznaczony przeze mnie fragment filmu. Dodam że choć dokumentacja wspomina w wymaganiach o FFMPEG 1.x bądź 2.x, z wersją 3.x też to działa. Oczywiście są mankamenty np. gdy wcisnąłem przycisk play dla zaznaczonego fragmentu to nic się nie działo (chyba że trzeba tutaj swoje odczekać, ja nie czekałem), niemniej pozostawię FFShopa na swoim twardzielu i na pewno dodam do napisów końcowych w kolejnym odcinku Alfabetu Amigi, jako jedno z wykorzystywanych narzędzi.

PostNapisane: piątek, 1 wrz 2017, 10:55 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Najwygodniej chyba wspomagac sie Emotion przy edycji filmow. Wiem, proteza, ale jakos trzeba sobie radzic.

PostNapisane: niedziela, 10 wrz 2017, 21:21 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Poza nowym odcinkiem AMIcast: http://www.amigapodcast.com/2017/09/amicast-episode-25-matthias-matze.html
mamy nowy film na YouTube:

oraz nową wersję AMIcast Player: http://aminet.net/package/mus/play/AMIcast_Player

PostNapisane: piątek, 29 wrz 2017, 21:28 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Film o AMIStore i zTools:

PostNapisane: piątek, 29 wrz 2017, 22:01 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

To na początku to dociąga nie tyle nowości, co obrazki za każdym razem. Na słabszych konfiguracjach jest to dosłownie widoczne, można sobie czytać nazwy tych ipg.
Filmik "spoko", tylko się niespodziewanie kończy.
Ja korzystam z nowego "updatera" - ten z AmiSTORE mnie mierził tym swoim trybem średniowiecznym (dzielenie na paczki tego co ściąga, trochę to trwa).

PostNapisane: sobota, 30 wrz 2017, 09:52 
Administrator
Administrator

Faktycznie dosyć niespodziewanie się kończy ;) Radzik, myślę że nie zaszkodziłoby Twoim filmom gdyby trwały powyżej 10 minut. Akurat w związku z moim kolejnym projektem zwiedzam ostatnio amigowe bądź okołoamigowe kanały i widzę przypadki gdzie normą są odcinki nawet po 1.5 godziny i te kanały mają swoją całkiem pokaźną widownię.

Co do pomysłu na odcinek o zTools jestem za. Ewentualnie przeczytałbym jakąś szczegółową recenzję pakietu. Mówisz że jest to "must have" każdego amigowca lecz akurat ja tego nie mam. To znaczy używam tych dwóch dockies obrazujących zajętość RAMu i pamięci graficznej oraz może ze dwa razy do roku uruchamiam SysMona, ale te trzy rzeczy mam w starych wersjach z czasów gdy leżały jeszcze na OS4Depot. Inne narzędzia, które trafiły do tego pakietu uznałem za nieprzydatne (przynajmniej dla mnie).

No ale jako człowiek otwarty chętnie bym się dowiedział co tam jeszcze nowego doszło, tudzież jakie nowe funkcjonalności pojawiły się w elementach, które mam. Kto wie może bogatszy o te informacje skuszę się na zakup.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]