Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 19 mar 2024, 09:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: X5000
PostNapisane: czwartek, 17 cze 2021, 11:07 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Tu jest podobna historia jak z komputerem Osborne (era pterodaktyli). Po wypuszczeniu Osborne 1 zapowiedziano nowe atrakcyjne produkty. Ludzie przestali kupować "starego" Osborne'a, no bo po co mieliby to robić jak "za chwilę" za niewiele większe albo te same pieniądze dostaną coś lepszego. Firma zbankrutowała.
Tak więc myślę, że X5000/40 nie będzie wprowadzone do oficjalnej sprzedaży aż nie zejdzie /20 do końca. A że były zapowiedzi na 'Tabora' i '40'... no to mamy ten marazm co mamy.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: X5000
PostNapisane: czwartek, 17 cze 2021, 13:53 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
arturB napisał(a):
Czy X5K/040 jest do kupienia jakos? Tzn widze ze sa u ludzi takie konfiguracje ale jak je kupic? 020 jest Ok ale mam odczucie, ze tez juz jest na granicy wydajnosci w zastosowaniach webowych


Nie jest, zeszło tylko trzydzieści kilka sztuk dla potrzeb betatestów. W przeciwieństwie do wszystkich innych modeli A1, nie było tutaj otwartego naboru na betatesty a oferta była skierowana wyłącznie dla już wcześniej zarejestrowanych betatesterów. W związku z czym nie ma możliwości kupna z drugiej ręki, bo nawet jak by ktoś chciał sprzedać (a to chodliwy towar i nie słyszałem by ktoś chciał) to by to sprzedawał wewnętrznie przez betalistę (to jest sprzęt obłożony klauzulą NDA).

Jest prawdopodobnie tak jak pisze Adam, o ile wiem A-EON boi się że gdyby wprowadził X5000 040 na rynek, to już nikt nie chciałby kupić X5000 020. Możliwe jednak że X5000 020 już się kończy (takie plotki przemknęły kilka tygodni temu przez amigans.net), więc może wreszcie komercyjnej premiery X5000 040 doczekamy.

Promykiem nadziei że X5000 040 jest blisko może być też wczorajszy wpis Trevora na blogu, gdzie czytamy że Anton P dostał swoją czterordzeniową Amigę w tym roku, podczas gdy ta betatesterka seria na którą załapałem się ja, była wysyłana chyba trzy lata temu. Tak więc można domniemywać że coś tam nowego naprodukowali, być może już także z myślą o sprzedaży detalicznej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: X5000
PostNapisane: czwartek, 17 cze 2021, 14:35 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiem zo to maly rynek - pewnie zmiesciliby sie wszyscy w sali gimnastycznej ale brak info o sytuacji chocby zdawkowej zniechęca. Zastanawia mnie czy skoro zostana skierowane na rynek zapasy 040 to czy da sie upgradowac 020... W sumi nie wiem czy procki sa w podstawkach czy wlutowane w plyte...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: X5000
PostNapisane: czwartek, 17 cze 2021, 15:39 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Da się, ale procesor nie jest w podstawce ułatwiającej wymianę (np. typu ZIF), a nie sądzę żeby A-Eon dysponował maszyną do wyciągania z płyty wlutowanych procesorów i wlutowywania nowych. Zresztą nawet wtedy byłby problem co zrobić z tymi "starymi" procesorami. Możliwe, że takie akcje dadzą się robić przez magików typu "Stach". Osobiście wątpię, żeby A-Eon brał pod uwagę płatna aktualizację sprzętu; sama wędrówka płyty głównej w obie strony to już jest ryzyko że coś się stanie z nią po drodze.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO