Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 20:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 2 sty 2016, 15:15 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
http://muidev.de/downloads/

AmigaOS4/PPC:

MUI-4.0-2015R4-os4.lha
MUI-4.0-2015R4-os4-debug.lha
MUI-4.0-2015R4-os4-contrib.lha

AmigaOS3/m68k:

MUI-4.0-2015R4-os3.lha
MUI-4.0-2015R4-os3-debug.lha
MUI-4.0-2015R4-os3-contrib.lha


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 4 sty 2016, 19:23 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
UWAGA UWAGA

Ostrzeam nie instalować tego wirusa!!!

Przynjamniej wersji dostępnej w Amiupdate. Po instalacji zaczęły się cyrki czyli dziwne zwieszki nawet otwarcie okna Preferencji MUI wywalało dziwne zwieszki GreamReapery i komunikat coś w stylu coś o bibliotece elf.library. A teraz najgorsze nawet po użyciu Rollbacka problem nie mijał jakby system nie cofnął się do poprzedniej wersji MUI. Próba ręcznej instalacji poprzedniej wersji albo i tej bierzącej też się nie udawała Instalator zawiesza się przy kopiowaniu plików.

Acha mam pytanie jak zrobić aby przy starcie nie wczytywały się preferencje wbstartup mam tam kilka programów MUI i niestety po rozwaleniu MUI sytem mi się wieszał przy starcie.

Pisze to trochę na szybko aby Was ostrzec więc trochę haotycznie. Sorki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 4 sty 2016, 19:44 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Widzę że jest wersja MUI z dzisiaj czyli 04 stycznia. Ciekawe jakiego wirusa teraz zrobili :mrgreen: I żeby nie było słowo daję jakbym znał angielski tobym sie zgłosił na betatestera. Chociaż myślę że teraz dałbym radę wystarcztyłob s...t s..t f...k f...k :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 4 sty 2016, 20:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Ja tam po ostatnich problemach z SimpleMailem postanowiłem powrócić do swojego starego dobrego zwyczaju by nie aktualizować MUI, dopóki nie będzie to absolutnie konieczne.

Dodam że odkąd ruszyła ta nowa strona MUI. Pakiet ten przestał pojawiać się na beta serwerze Hyperionu. Tak więc pretensje o beta testy MUI to nie do nas.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 sty 2016, 00:59 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Ależ nie mam do Was pretensji. Jak już to do tych od MUI co to testują, bo chyba tacy są? No i może do amiga_osa że to podlinkował ;)
Acha Mufa ponawiam pytanie czy mi się wydaje czy jest jakaś możliwość uruchomienia bez wbstartup. Jakiś klawisz przy starcie trzyma się wciśnięty? Śniło mi się czy tak jest?

Acha i dla ścisłości w AmiUpdate jest wersja z 2 stycznia na stronie MUI z 4 styznia czyli nowsza. Ktoś się odważy zainstaluje powie czy już działa? Bo ja jednak teraz zaczekam kilka dni :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 sty 2016, 12:15 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
TomK napisał(a):
UWAGA UWAGA

Ostrzeam nie instalować tego wirusa!!!

Przynjamniej wersji dostępnej w Amiupdate. Po instalacji zaczęły się cyrki czyli dziwne zwieszki nawet otwarcie okna Preferencji MUI wywalało dziwne zwieszki GreamReapery i komunikat coś w stylu coś o bibliotece elf.library. A teraz najgorsze nawet po użyciu Rollbacka problem nie mijał jakby system nie cofnął się do poprzedniej wersji MUI. Próba ręcznej instalacji poprzedniej wersji albo i tej bierzącej też się nie udawała Instalator zawiesza się przy kopiowaniu plików.

Acha mam pytanie jak zrobić aby przy starcie nie wczytywały się preferencje wbstartup mam tam kilka programów MUI i niestety po rozwaleniu MUI sytem mi się wieszał przy starcie.

Pisze to trochę na szybko aby Was ostrzec więc trochę haotycznie. Sorki.


1)
Do pobrania jest już wersja z 04-01-2016 i jest OK.

http://muidev.de/downloads/

MUI-4.0-2015R4-os4.lha 3.7 MB 01/04/2016 11:07:14 AM eb2915d4cf2fd91197bd37caaad1cad2

Wersja z 02-01-2016 była niestabilna. :(

2)
Możesz w WBStartup Prferences odzanczyć te proramy MUI-owe które nie chcesz by się uruchamiały.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 sty 2016, 13:47 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
amig_os napisał(a):

1)
Do pobrania jest już wersja z 04-01-2016 i jest OK.

http://muidev.de/downloads/

MUI-4.0-2015R4-os4.lha 3.7 MB 01/04/2016 11:07:14 AM eb2915d4cf2fd91197bd37caaad1cad2

Wersja z 02-01-2016 była niestabilna. :(

2)
Możesz w WBStartup Prferences odzanczyć te proramy MUI-owe które nie chcesz by się uruchamiały.



Ano właśnie nie rozumiemy się mogę jak się system otworzy ale mi się wieszał przy starcie po rozwaleniu się MUI. Dokładniej to cofnąłem system rollbackiem. Niestety stare MUI też stało się niestabilne. Chciałem zainstalować MUI instalatorem instalator przy kopiowaniu plików Zawiesił komputer na 22% instalacji. Został tylko reset. A po resecie problem. Mi coś świta że chyba dało się wyłączyć uruchamianie programów z wbstartup trzymając jakiś klawisz przy starcie systemu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 sty 2016, 13:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
TomK napisał(a):
Acha Mufa ponawiam pytanie czy mi się wydaje czy jest jakaś możliwość uruchomienia bez wbstartup. Jakiś klawisz przy starcie trzyma się wciśnięty? Śniło mi się czy tak jest?


No można sobie Shifta przytrzymać ;) Przytrzymanie ALTa zresztą też powinno dać ten sam efekt. Ogólnie wiem sam po sobie że użytkownikowi z wieloletnim stażem wydaje się że w temacie obsługi systemu wie już wszystko, ale czasami nie zaszkodzi skorzystać z ikony WBHelp ;) Zwłaszcza że domyślnie siedzi w docku i rzuca się w oczy, a wszystkie, nawet bardzo rzadko używane skróty są tam ładnie po polsku opisane.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 sty 2016, 14:03 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
O widzisz dzięki. Potestuję. Ale ja mam WBHelpa po angielsku. Dlaczego Ty masz po polsku??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 sty 2016, 14:35 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
TomK napisał(a):
O widzisz dzięki. Potestuję. Ale ja mam WBHelpa po angielsku. Dlaczego Ty masz po polsku??

Nie wiem. Generalnie jest tak że lokalizacje nie są aktualizowane na bieżąco, tylko przygotowuje się na krótko przed publicznym release systemu. Raczej więc nie posiadam u siebie niczgo ekstra wzglęem zwykłego usera AOS 41FE.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 sty 2016, 15:21 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
TomK napisał(a):
O widzisz dzięki. Potestuję. Ale ja mam WBHelpa po angielsku. Dlaczego Ty masz po polsku??


AmigaOS 4.1 Final Edition Rafała korzysta z WBHelp z AmigaOS4.1 Update xx. (może ma instalację nakładkową).
Prawdopodobnie masz zainstalowany AmigaOS4.1 Final Edition "od zera".

PS.
AmigaOS4.1 Final Edition miał ukazać się bez polskiej lokalizacji (po prostu nie ma komu jej robić).
W ATO PL pozostał tylko Mandi - dlatego właściwie ATO jest zawieszone.

Trzy dni przed wysłaniem ISO do tłoczni ubłagałem Mandiego o zrobienie polskiej lokalizacji.
Mandi - tłumaczył, a ja z Rafałem walczyliśmy z korektą i sprawdzaliśmy poprawność stringów pod AmigaOS 4.1 FE.

Udało się spolszczyć w tak krótkim czasie wszystkie pliki systemowe z wyjątkiem instrukcji WBHelp

Polską lokalizację WBHelp można dograć z AmigaOS4.1 Update xx.
Na wersję bardziej aktualną możemy poczekać do AmigaOS 4.2.

Czy AmigaOS 4.2 ukaże się z polską lokalizacją - wszystko zależy od Mandiego, jego czasu i ... motywacji polskich użytkowników AmigaOS 4.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 19 sty 2016, 01:11 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
No i po testach mogę stwierdzić że MUI ze strony projektu jest OK. Nie wiem czy poprawili w AmiUpdate bo ściągnąłem ze strony i tak radzę żrobić innym.

Co do lokalizacji bardzo wielka szkoda że ATO padło. Dla mnie to ważne aby sytem był po polsku i pracę doceniam. Mam nadzieję że Mandi jednak będzie nadal lokalizował system. Dołączam się do motywujących Mandiego ;)
A ze swojej strony mogę obiecać że jak tylko będę miał czas mogę pobawić się w korektora. Bo w aktualnej wersji lokali jest kilka literówek i powtórzeń które gdzieś mi tam się rzuciły w oczy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 sie 2016, 16:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Tymczasem jest już do pobrania 5 generacja tego środowiska oznaczona jako MUI 5.0 2016R1 zarówno dla OS4 jak i OS3. Tym samym AmigaOS zawstydził MOSa dla którego MUI było zawsze największą chlubą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO