Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 18:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 16 lip 2017, 07:51 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): poniedziałek, 8 lut 2016, 09:29
Posty: 20
Lokalizacja: Chotomów
Tak tylko chciałem dać znać, że niestety nie dostałem jeszcze kontaktu od nikogo z doświadczeniem wyjętym z zamównienia SAM.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 16 lip 2017, 16:23 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
@Kokos

Ja mogę opisać to na szybko. O ile pamiętam organizatorem był Radov. Ja miałem taki problem z AmigaKit, że gdy przyszło do płacenia to odliczyłem od ceny sklepowej umówiony procent i wysłałem. Po czym okazało się, że od czasu dogadania się, AmigaKit obniżył ceny w sklepie i nie zamierza honorować umówionej wcześniej procentowej zniżki. Problemem dla mnie nie było w zasadzie te kilkanaście chyba funtów tylko koszt przelewu (wtedy bardzo wysoki) i taki trochę brak zasad. Procent upustu to procent upustu. Nie miałem wtedy konta PayPal. Dopiero chyba ktoś mnie poratował ze swojego PP bo pan ML był nieugięty i bardzo stanowczy w korespondencji. Ot i to wszystko ale to było dawno i szczegółów nie pamiętam. Niesmak jednak pozostał...
Ja nie uczestniczyłem w negocjacjach tylko na końcu, każdy już wpłacał na konto AmigaKit indywidualnie.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 19 lip 2017, 11:13 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Czy już coś wiadomo o planowanej dostępności , dacie premiery ?. Nie wiem czy trzymać kasę, czy mogę ją wydać ;), tak żebym na czas zdążył ponownie uzbierać ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 19 lip 2017, 11:18 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): poniedziałek, 8 lut 2016, 09:29
Posty: 20
Lokalizacja: Chotomów
Przemek napisał(a):
@Kokos

Ja mogę opisać to na szybko. O ile pamiętam organizatorem był Radov. Ja miałem taki problem z AmigaKit, że gdy przyszło do płacenia to odliczyłem od ceny sklepowej umówiony procent i wysłałem. Po czym okazało się, że od czasu dogadania się, AmigaKit obniżył ceny w sklepie i nie zamierza honorować umówionej wcześniej procentowej zniżki. Problemem dla mnie nie było w zasadzie te kilkanaście chyba funtów tylko koszt przelewu (wtedy bardzo wysoki) i taki trochę brak zasad. Procent upustu to procent upustu. Nie miałem wtedy konta PayPal. Dopiero chyba ktoś mnie poratował ze swojego PP bo pan ML był nieugięty i bardzo stanowczy w korespondencji. Ot i to wszystko ale to było dawno i szczegółów nie pamiętam. Niesmak jednak pozostał...
Ja nie uczestniczyłem w negocjacjach tylko na końcu, każdy już wpłacał na konto AmigaKit indywidualnie.

Dzięki Przemku za cenną informację.
Ma ktoś kontakt z Radovem? Ja jakiś czas temu wysyłałem do niego pare maili ale bez odzewu. Może przerzucił się na komunikator/telefon?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 19 lip 2017, 12:18 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Najprędzej to Szymon z execa poda ci kontakt do niego. Z tego co się dziś dowiedziałem (czat na Skype execa) to Radov wycofuje się z amigowania (X5000 na sprzedaż).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 21 lip 2017, 01:38 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
adam napisał(a):
Najprędzej to Szymon z execa poda ci kontakt do niego. Z tego co się dziś dowiedziałem (czat na Skype execa) to Radov wycofuje się z amigowania (X5000 na sprzedaż).


Hmmm, zła wiadomość. Człowiek wkładał w to mnóstwo pracy i czasu i moim zdaniem robił naprawdę dobrą robotę. Zawsze ściągałem na dysk Jego podkasty, żeby sobie nocą słuchać będąc na morzu, dużo ciekawych rzeczy się też dowiedziałem.

Mam nadzieję, że Radzik pojedzie na wakacje, odpocznie i ruszy pełną parą z powrotem - tego życzę, Radzik!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 21 lip 2017, 05:13 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): poniedziałek, 8 lut 2016, 09:29
Posty: 20
Lokalizacja: Chotomów
To w końcu Radzik czy Radov, bo to dwie różne osoby? :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 21 lip 2017, 07:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Kokos napisał(a):
To w końcu Radzik czy Radov, bo to dwie różne osoby? :)


Radov to jest Konrad Rojek i nie ma nic wspólnego z Krzysztofem Radzikowskim.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 lip 2017, 23:45 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
adam napisał(a):
Najprędzej to Szymon z execa poda ci kontakt do niego. Z tego co się dziś dowiedziałem (czat na Skype execa) to Radov wycofuje się z amigowania (X5000 na sprzedaż).


Wywołany do tablicy postaram się naprostować. Amigowanie to moje hobby i jako hobby jest relaksującą, ale i bezsensowną formą zużywaniu wolnego czasu. Po co miałbym szukać nowej bezsensownej formy relaksu, skoro mam już jedną i się sprawdza? To tyle w temacie porzucania. :lol:

Problemem jest czas wolny, którego mam teraz ilości ujemne (wykonuję prace wolniej niż przybywają). Żona, dziecko, wykańczanie nowego domu, praca. Prywatna poczta przeglądana raz na miesiąc, w najgorszym okresie nie przesypiałem 6ciu godzin. A o ile dzieciak jest kochany, to sypiał tragicznie: pobudki w nocy co pół godziny dawały swoje. Teraz jest już trochę lepiej (aż 7 godzin, pobudki tylko w drugiej części nocy, dom wykończony), ale wciąż brakuje czasu. Z tego też powodu m.in zerowy udział na eXecu i pomysł o sprzedaży X5000 - niech trafi w dobre ręce, po co ma się kurzyć? Info rozesłałem po cichu, właśnie żeby nie wywoływać niepotrzebnych informacji o odchodzeniu.

Drugim powodem sprzedaży x5000, o którym nie chciałem pisać, ale wyjawię w takim razie i to, jest że kilka lat temu poświęciłem się realizacji celu "grywalny i ciekawy Wolfenstein na lekko rozbudowaną Amigę600". Wprawdzie ubiegł mnie Mastaszek (Gratulacje!), ale jak tylko będę dysponował czasem będę chciał dokończyć swoje podejście. Więc X5000 dalej poleży.

Trzeci - pośredni - powód to, komunikacja z Amigakit i to że sprzęt dostałem od X5000 tragicznie późno. O wiele później niż program betatestów zakładał, kiedy już nie dysponowałem czasem zbyt swobodnie, a z każdą kolejną chwilą było coraz gorzej. Nawet zasygnalizowałem zmianę betatestera (angażowałem się dla idei, nie dla rabatu!) - bez odpowiedzi. Zalegają mi też z numerem rejestracyjnym AmigaOS 4.1 i teoretycznie w umowie zastrzegali opcję pierwokupu - wszystko do wyjaśnienia.

Skoro więc już wszystko wypłynęło, a ktoś jest zainteresowany, niech da znać na priv. Sprzęt mało używany, walczyłem z nim na etapie do-konfigurowania i próby wystartowania, ale poległem z kretesem. Nie to że takie trudne, ale jak się ma jedynie chwilkę 'raz od wielkiego dzwona' to takie też mizerne efekty...

PS. Jeśli kogoś interesuje mój 'Wolfenstein', skoro już z tym wypłynąłem: główna różnica między podejściem Mastaszka a moim jest założenie wykorzystanie asemblera, 2MB CHIP RAM oraz ew. SAKURA 4MB RAM w Amidze600. Jestem przekonany, że przy odpowiedniej organizacji danych i sztuczkach jest możliwe osiągnięcie ekranu 320x200 (ew. minus małe paski na jakieś elementy interfejsu) w 17fps z 8mio kolorowymi ścianami. A ograniczając kolory - uruchomić to na podstawowej konfiguracji 1MB. Projekt zatrzymał się na etapie prostej koncepcji, dla której zacząłem przygotowywać generator struktur danych (docelowo pod AmigaOS4). Na razie nic jednak do pokazania...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 lip 2017, 07:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Nie znam zapisów Twojej umowu, więc zapytam. Tak ogólnie to można sprzedać betatesterską maszynę przed upływem dwóch lat od momentu zakupu?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 lip 2017, 08:29 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
Mufa napisał(a):
Nie znam zapisów Twojej umowu, więc zapytam. Tak ogólnie to można sprzedać betatesterską maszynę przed upływem dwóch lat od momentu zakupu?

Umowa stanowi, że przez rok od premiery sprzętu Amigakit zachowuje prawo do pierwokupu i powinienem im zgłosić zamiar sprzedaży. Premiera miała, teoretycznie, miejsce w październiku 2016, więc jest jeszcze kilka miesięcy. Na kwestię odsprzedania ma więc też wpływ i ten aspekt, bo wolałbym żeby sprzęt pozostał w Polsce. A kto wie jaka sytuacja będzie za kilka miesięcy? Może do października się ogarnę?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 lip 2017, 09:26 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Moze zamiast sprzedawac, lepiej spakowac na jakisz czas i wrocic po pewnej chwili. Kiedys mi znajomy powiedzial tak, ze jak sprzedam i nie kupie nastepnego youngtimera wyjde z tego. I mial racje. Wiec warto rozwazyc, choc na pewno malo jest argumnetow za. Wlaciwiej jest wiecej argumentow przeciw. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 lip 2017, 12:17 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Czy jest gdzieś zdjęcie Tabora ze zdjętym chłodzeniem. sprawdzam możliwość założenia czegoś pasywnego. Otworów montażowych na radiatory brak, więc pozostaje ta dziwna zapinka, niestety nigdzie nie widzę szczegółów - do czego jest zaczepiona.
Obrazek

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 paź 2017, 09:00 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
obsługa pamięci:
DDR3 SODIMM
• 64 bit interface
• 400Mhz
• Support up to 8GB RAM

Próbuję kompletować elementy do tej płyty, co to znaczy 400 Mhz
Na aledrogo widzę ddr3 1333 Mhz http://allegro.pl/pamiec-so-dimm-samsung-4gb-ddr3-1333mhz-10600-24h-i6956568006.html ?

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 paź 2017, 09:23 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Nie wiem czy to dobry pomysł, może być ta że płytka będzie z pamięcią.
Poza tym wielokroć okazywało się że nie każde moduły pasują, mimo teoretycznie tej samej specyfikacji, poczekaj.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO