Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest poniedziałek, 18 gru 2017, 01:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 11:08 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

AROS w zasadzie obecnie do niczego.
Ani stary soft nie chodzi, ani to nowoczesne w porównaniu do win/linux/os x.
Na pc miałoby sens coś takiego jak Mac Os X czyli amigowe gui i grafika na unixie.
Wszystko inne to bez sensu.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 11:12 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Powrót do klasyka?
Naprawdę?
I powstanie na to jakiś super soft?
Na coś co jest tak szybkie jak 68060 50 MHz?
Osobiście nie wierzę.

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 11:21 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Już wiem czemu twoje posty nie są scalane. Ty przeczysz sam sobie.
Cytuj:
Nie ma różnicy między vampire a uae.

Cytuj:
Vampire to emulator choć inny niż uae.

albo
Cytuj:
Co za różnica procesor emulowany czy nie?

Cytuj:
Vampire to emulator choć inny niż uae.

Fenomen Vampire polega na tym co miałeś wytłumaczone w podkaście - Quake na A600, 4 tys. sprzedanych sztuk, w przyszłości wersja "standalone" czyli po polsku samodzielny komputer. Nowa amiga zgodna z 68k, i o kompaktowych rozmiarach. To jest główny nurt teraz, i to może być przyszłość.
Dyskusja jest o tym (co prawda który to już raz) czy Vampire zalicza się do nurtu NG, czy wyprze dotychczasowe rozwiązania NG i scali środowisko, czy też bardziej podzieli.

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 13:32 
Administrator
Administrator

Fajny wywiad z Huno aczkolwiek ja bym gościa mocniej pocisnął w kwestii Dooma III i zapytał co z inicjatywą Emu do której mają ochotę dołączyć inni polscy amigowcy.

Co do Amiwest, to wbrew temu co jest przesłaniem podcastu Hyperion jednak coś robi i pewne mankamenty o których była wówczas mowa są już nieaktualne.

Wampir oczywiście nie zjednoczy środowiska, po prostu stworzy a w zasadzie już stworzył kolejne podziały.
Do tej pory byli tylko ortodoksi dla których jedyną prawdziwą Amigą była ta od C=. Dalej Amigowcy z dedykowanym sprzętem i oryginalnym systemem operacyjnym w wersji PPC. Dalej uważający się za Amigowców użytkownicy starych Maców z systemem o prawdopodobnie pirackim rodowodzie. Potem użytkownicy pecetów na Intelu z systemem naśladuącym Amigę. A teraz jeszcze doszli użykownicy Intelowskiego FPGA udającego Amigę już z ordynarnie spiraconym systemem. Nie wiem z czego tutaj się cieszyć, z większej ilości potencjalnych wojenek na portalach :?:

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 13:38 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Jak będą wojenki to raczej już ortodoksi będą się żreć między sobą. Cieszyć się trzeba ze powstaje sprzęt. Przecież na to może być legalny OS 3.1.4 - na przykład.
Poza tym Vampire ochłodzi ceny na rynku retro, które są absurdalne.

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 13:38 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Ok. Mogę wyjaśnić jeszcze raz:
Vampire to emulator, bo to co robi FPGA zależy od wgranego do FPGA softwaru.
Oczywiście to emulator działający na innej zasadzie niż "klasyczny" uae.
Oczywiście, nie ma to znaczenia czy 68k fizyczny czy emulator, to nic nie zmienia, i w żaden sposób nie wpływa na soft.

Vampire to nie przyszłość, ale raczej dla większości amigowców bardzo odległa przeszłość.
68060 szybsze były 20 lat temu, ppc również.
W roku 2000 dało się kupić taniego pc, na którym soft 68k pod uae z jit działał parę razy szybciej niż na vampire dzisiaj.
Vampire może być fenomenem dla kogoś kto odłożył amigę do piwnicy 25 lat temu.
Ale dla reszty amigowców?

Dlaczego vampir miałby wyprzeć NG?
Nie żadnych szans na to że powstanie jakieś super oprogramowanie, które będzie aż tak niesamowite żeby zakasować PG, LV, ImageFX i inne hity.
Po pierwsze mimo wszystko 4 tys. to za mało ludzi, po drugie vampir jest za wolny.
Nikt nowy z zewnątrz nie przyjdzie robić soft na coś, co jest w tyle nawet za 20 letnim pc, i na dodatek nie ma MMU i ochrony pamięci .

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 13:45 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Cytuj:
Oczywiście, nie ma to znaczenia czy 68k fizyczny czy emulator, to nic nie zmienia, i w żaden sposób nie wpływa na soft.

Na soft nie, ale ma znaczenie. Tak jak używanie OS 4.1 na WInUAE a na AmigaOne robi różnicę, tak dedykowany oddzielny komputer to jest inna jakość. Masz ewolucję z taniej dopałki w praktycznie klona. Jeśli będzie oddzielny komputer (obudowa, klawiatura, monitor, peryferia) to nikogo nie będzie obchodziło co jest pod maską, jak to działa. Ważne że działa dobrze. Tak myślą ludzie.
Z tego co wiem to z ApolloOS uzuwane jest komercyjne oprogramowanie, cywilizuje się to (fakt, że pomału). Nie wiemy co będzie za 2 lata, czy ApolloOS rozwinie się, czy też będą porty systemów NG dla niego (w końcu pieniądze nie śmierdzą). Nie można udawać że kila tysięcy sztuk na tak małym rynku nic nie zmienia, bo bardzo dużo zmienia. Efekty wyjdą dopiero za jakiś czas.

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 14:17 
Administrator
Administrator

Pieniądze nie śmierdzą, więc jeśli faktycznie podstawą tego ApolloOS jest piracka wersja AmigaOS wraz z pirackimi dodatkami, to faktycznie być może ktoś ze świata NG kiedyś po swoje się zgłosi. I znowu będzie narzekanie jaka to firma X czy Y zła że broni swojej własności za którą wyłożyła określone pieniądze (tudzież wyłożyła kasę na prawników w postępowaniu sądowym) i czepia się niewinnego, który nie robi nic złego, tylko chce się wzbogacić na sprzedaży płyt FPGA "z pożyczonym oprogramowaniem" w bonusie.

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 14:37 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Używanie OS 4.1 na WinUAE a na AmigaOne robi różnicę, bo nawet najszybszy pc z i7 i uae jest dalej w tyle za AmigaOne.
Po prostu pc dalej są za wolne, żeby szybko emulować ppc.
Moje i7 rozpędza się w trybie turbo do 4,3 GHz ale to i tak za mało, jest te parę % wolniejsze od mojej Amigi 500 1 GHz.
Inaczej jest z 68k. Nawet na tanim pc w roku 2000 soft 68k z amigi działał parę razy szybciej niż na vampirze dzisiaj.
Może jak by to chodziło tak szybko jak zapowiadane natami.
Ale nie chodzi.

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 14:47 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

@Mufa
Z tego co wiem to do 3.5 i 3.9 prawa wygasły. Poza tym może być sprzedawany komputer bez systemu.

"Jeżeli ktoś z świata NG się zgłosi" - no to pisałem: powstaną porty NG, AROS/MorphOS, OS 4. No i bonusowo 3.1.4 - ten jako pierwszy, powiązany z IBrowse. Dwa przypudrowane truchła idą razem trzymając się za ręce, ale ważne że sałata będzie się zgadzać. Tak jak padło w podkaście - po 50 euro da cenę Hyperion i tak zejdzie jak ciepłe bułeczki.

Rok temu pisałem że Tabor musi wyjść przed końcem 2017 roku, że ten rok to będzie walka miedzy Vampire a nim. Zdaje się ze radzik w wywiadzie z Trevorem też mu tłumaczył, że jak nie da A1222 na Neuss to pomału może się pakować. Właśnie A-Eon oddał rynek. Jeszcze Cloanto da naklejkę Amiga na Vampire i jest ciekawie.
Pretensje że ktoś inny też coś robi są bezzasadne. Każdy robi swoje, ludzie głosują portfelami. Wygrywa ten co przede wszystkim jest w stanie dostarczyć działający produkt na rynek.

@swinkamor12
I co z tego? :) Vampire nie musi działać kilka tysięcy razy szybciej niż pięćsetka, wogóle nie musi być szybszy od emulacji. Wystarczy że za ułamek ceny rozbudowanej czterotysiaczki ludzie dostaną jej możliwości i będą zadowoleni.

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 15:27 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Jak vampire nie będzie szybszy, to raczej nie ma co liczyć na nowy soft.
Na razie NG i tak lepsze bo wszystko chodzi a dużo szybsze.
I pewno tak zostanie.

PostNapisane: czwartek, 7 gru 2017, 15:45 
Administrator
Administrator

Na pewno nie będzie 50 euro za AOS 3.1, poprzednia aktualizacja od Hyperionu była po 10 EUR. Niech ta nadchodząca byłaby nawet i po 20. Myślę że efekt skali (w podcaście padła liczba 4 tyś Wampirów), spowodował by że Apollo Team i tak mógłby zakupić to po 10 EUR. Zdaje się że ten zapowiadany samodzielny Wampir ma kosztować coś koło 350 EUR, więc dodanie kolejnych 10 EUR w zamian za licencjonowany system, zapewne nie odstraszyłoby klientów.

Wszyscy mogliby być zadowoleni, ApolloTeam miałby załatwioną sprawę z systemem operacyjnym a Hyperion 40 000 EUR, czyli kwotę jaka według uczestników podcastu, "załatwiłaby sprawę sterowników dla Tabora w trzy tygodnie"

Tak więc niby najlepsze wyjście z sytuacji stoi na wyciągnięcie ręki, a jednak Apollo Team woli sprzedawać sprzęt bez systemu i zamiast tego sugerować jakieś szemrane rozwiązania. Dlatego ja będę takie zachowanie piętnował, a jeśli ktoś kiedyś postanowi im dobrać się do tyłka nie będę żałował. Sami są sobie winni, jeśli za w czasu nie załatwili tego oficjalnie czy to z Hyperionem czy to z Cloanto.

PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 17:25 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Odpowiem odnośnie nowych gier od Huno, bo może nie każdy wie a robi sobie nadzieje. Otóż ja "podziwiam" radzika, że wywiad zrobił. Huno z tego co wiem, ma dwa majle i jeden - działający podałem radzikowi. Na inne jest zawsze zwrot wiadomości. Po podaniu listy gier, jakie byśmy chcieli ja nie mogę się skontaktować na żaden. Mam nadzieję, że przyczyną jest to, że łączę się co chwila z różnych miejsc na Ziemi. Czasem tak nawet moja poczta mnie blokuje. Podtrzymuję ofertę dla Huno ale nie wiem jak teraz z Nim się skontaktować (może Ty radzik, w moim imieniu...).

PostNapisane: sobota, 9 gru 2017, 16:00 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

No mogê go zapytaæ.

P.S. Piszê z NetSurf, ale jak widzê nie ma obs³ugi polskich znaków...

PostNapisane: sobota, 9 gru 2017, 23:52 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Netsurf jak najbardziej ma obsługę pl-znaczków.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]