Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 21 lis 2017, 17:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 30 sie 2017, 07:03 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):
Wywiad tekstowy z naszym polskim developerem NetSurf 68k: http://www.amigapodcast.com/2017/08/amiwigilia-wywiad-teksowy-2-artur.html.

Pamietając jak działały potry SDLowe pod WarpOSem mam niemałe wątpliwości czy rzeczywiście te gry ood Wampirem działają szybko. Jeśli faktycznie tak jest to szacun dla autora, bo dotąd uważałem go za lekkiego dziwaka, który uprawia sztukę dla sztuki przenosząc soft, którego ze względu na wymagania nikt nie używa.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: środa, 30 sie 2017, 16:49 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Może i gry są trochę szybsze bo v2 jest podpięte do dużo szybszej pamięci niż amigowe 68060, dla użytkowników ppc dalej będą wolne.

PPC ślepą uliczką? I tak nawet najwolniejsze ppc są dużo szybsze od vampire, i biorąc pod uwagę brak postępu w ciagu ost. 10 lat to się nie zmieni.

NetSurf CSS i JS - mnie brak postępu nie dziwi, specjalny amigowy html można w sumie oglądać na IBrowse, ma to przynajmniej lepszy klimat. OWB mimo iż mocno przestarzałe, dalej dużo lepsze.

OWB na 68k? Nie ma szans. V* musiałoby być z 20 razy szybsze.

PostNapisane: środa, 30 sie 2017, 19:32 
Administrator
Administrator

Zazwyczaj gry na SDL1 zabierają 100% mocy komputera i co do niektórych miałem zastrzeżenia nawet na Amidze One G4 XE. Natomiast na WOSa prawie nie robiono gier w SDL bo te karty już 15 lat temu były do tego za wolne. Pamiętam nieliczne wyjątki (jakiś klon Warcrafta) lecz słabo to chodziło. Co by nie mówić 603e jest szybsze niż wampir, no ale może faktycznie szybsza pamięć i brak context switchy robią tutaj swoje. Tak czy siak na forach nie widać by ludzie masowo w te porty grali, więc pewne wątpliwości czy jest tak różowo ja przedstawia to autor mam. No ale w sumie FPGA to nie moja działka, więc nie będę się spierał.

PostNapisane: środa, 13 wrz 2017, 20:21 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Nowy, powakacyjny odcinek AmiWigilii, numer 28 z recedent: http://www.amigapodcast.com/2017/09/amiwigilia-odcinek-28-recedent.html.

PostNapisane: czwartek, 14 wrz 2017, 19:32 
Administrator
Administrator

Jako że moja ksywa padała w podcaście wyjątkowo często to wypadałoby się odnieść zwłaszcza w kontekście tezy iż byłem jednym z tych, którzy zlikwidowali konto na PPA ze względu na szambo w komentarzach na tamtejszym forum. Otóż jestem weteranem niejednej wojenki i mam raczej grubą skórę. Powodem mojego odejścia było bezpośrednio opublikowanie brednioartykułu Jubiego na tamtejszym portalu i jak komuś się chce szukać w komentarzach pod newsem o publikacji tegoż paszkwila to może sobie sprawdzić. Ja rozumiem, że ludzie mają swoje poglądy i różne głupoty mogą pisać w komentarzach, lecz to nie wpis na forum tylko oficjalny artykuł (a raz napisałem tam artka i wiem jak PPA potrafiło się czepiać o dużo mniej istotne szczegóły) a poziom zakłamania i totalnych idiotyzmów na temat amigowego loga, definicji AmigaOS i innych rzeczy przekroczył wówczas wszelkie granice. To tak jak bym na jakimś forum astronomicznym przeczytał artykuł udawadniający, że "ziemia jest płaskim dyskiem opartym na sześciu krokodylach", też bym się od razu wypisał. Trzeba się odrobinę szanować i udzielać w miejscach, które aspirują do miana merytorycznej platformy dyskusji nie zaś do miana internetowego amicyrku Monty Pythona. To tyle tytułem wyjaśnień, a teraz do rzeczy.

Kilka nieścisłości się pojawiło, np. polskich wydań Total Amiga było 5, a nie 6 -8 jak sugerował Recedent. Jak w każdym podcaście z fanem motyla nie mogło też zabraknąć narzekań na porty (gdyż Morphos od czasów Blendera z braku możliwości i środków poważniejszych portów się nie dorobił), że te są be i że Amicygnix to namiastka Linuksa i że w sumie to zamiast tego można sobie odpalić MacOSX i takie tam. No cóż, zarzuty względem AmiCygnixa są nieśmiertelne i powtarzają się notorycznie, a ja notorycznie i do znudzenia będę tłumaczył, że to nie żaden Linux, nie żaden emulator i już na pewno nie ma co go porównywać z MacOSX. Na pytanie gościa, które często pojawia się przy takich okazjach, typu "Powiedz czemu mam odpalać Gimpa pod Cygnixem, skoro mogę go odpalić pod MacOSX i tam będzie działał szybciej?" - odpowiadam prosto dla wygody. Otóż pracując np. W Hollywood chcąc na szybko obrobić grafikę po prostu włączam Gimpa nie wychodząc wcale z Designera i nawet jeśli ten Gimp działa wolniej niż na OSX, to w sumie oszczędzam czas. Nie muszę bowiem wyłączyć Designera, wyłączyć Morphosa, zabootować MacOSX obrobić tam grafiki w Gimpie, wyłączyć MacOSX, zabootować Morphosa, ponownie włączyć Designera - prawda że logiczne?

No i najważniejsze taki Gimp z pewnością jest bardziej amigowy niż np. zachwalany przez gościa Folio. Gimp jest bowiem plikiem wykonywalnym dla AmigaOS 4 i nie uruchomię tej wersji nigdzie indziej, nawet la Linuksie PPC, podczas gdy opatrzony na PPA znaczkiem motyla Folio jest tak bardzo morphosowy, że uruchomię go nie tylko na mojej Amidze, ale też np. na telewizorze.

Poza tym widać, że Recedent jest największym chyba po MDW ruleziarzem wśród fanów motyla. Niektóre teksty typu wyciąganie poztywów z ewidentnych negatywów jak "Im później pojawi się Morphos 3.10 tym lepszą dostaniemy przeglądarkę, każą nawet przypuszczać, że ma większe różowe okulary od Mariusza. No cóż, pozytywne podejście do hobby nie jest zjawiskiem złym, nam czerwonym często tego brakuje i lubimy narzekać na własne podwórko. Aczkolwiek trzeba też przyznać, że absolutny rulezizm zakłóca właściwą ocenę faktów. Przykładem może być wypowiedź, że przez te lata nie ubyło na PPA userów Morphosa a dosłownie minutę potem przywołanie ksywki Marcika. Wystarczy spojrzeć choćby na najbliższe podwórko, czyli do działu "komu Piwo" na PPA. Takie ksywki kojarzone z Morphosem jak Mcbarlo, MiniQ czy Krashan to już pieśń przeszłości, a gdzie zwykli forumowicze Ravek, Morhoth, Kaczus, Goramo, AmiChris, Opi, Maverick itd. To ludzie, którzy w temacie Morphosa nie udzielali się od lat. Te 10 lat temu, kiedy nagonka na userów AOS4 na PPA była największa, stosunek userów Morphosa w PL względem czerwonych był razy 10, może razy 15. Od tego czasu odeszły jednak całe tabuny ludzi, jak się spojrzy na forum Morphosowe z PPA, ilu jest ludzi, którzy tak naprawdę i na poważnie używają motyla i porówna się np.,. z naszym forum, to myślę, że teraz jest to stosunek 1:1. takie są niestety fakty. Skok po ukazaniu się wersji 2.4 dla Maca Mini była największy, lecz przecież niemal wszyscy posiadacze Pegasosa i Efifki, w tym, jak mniemam sam Recedent, natychmiast sprzedawali stary sprzęt i wymieniali go na Mace. Tak naprawdę ten skok nie był więc pokazaniem wartości nowych userów, a jeśli już to co najwyżej nowych userów AmigaOS 4, którzy zebrali z rynku, praktycznie wszystkie używane Pegasosy.

Dużo mądrych słów padło w tym podcaście, lecz niestety dużo było też pobożnych życzeń i ultra optymistycznych interpretacji faktów. Życzę Recedentowi by ten MOS 3.10 się jednak ukazał i to w terminie optymistycznym (czyli na przełomie roku, bo słyszałem też o terminie realistycznym, czyli połowie roku 2018), natomiast pytanie, co potem? Czy zespół, który działa na tyle "prężenie" że odejście dwóch ludzi opóźnia release o 3 lata gwarantuje, że po 3.10 będzie coś jeszcze? Obawiam się, że Recendent już teraz powinien zacząć odkładać kasę na wędki, podbierak i kalosze ;)

P.S.
Podczas słuchania podcastu robiłem niewdzięczną i żmudną robotę jaką było odzielanie winogron od gałązek. Musze przyznać że audycja sprawiła że robota szła całkiem sprawnie i przyjemnie. Mam nadzieję że w tych okolicznościach za kilka miesięcy wyjdzie dobre 'amiwino", które zabiorę na jakąś imprezę by wypić z Radzikiem czy Recendentem :obscene-drinkingbuddies:

P.S. 2
Tak sobie patrzę na wykaz odcinków i z niebieskiej strony udział wzieli Adam Zalepa, Krashan, Drako^BB, Rzookol, grxmrx i recedent. Tymczasem z czerwonej, tylko ja no i może jeszcze Szaman. Czy nie uważasz że proporcje jeaby lekko zakłócone :?: Kiedy wywiad z Adamem Mierzwą, AmigaOSem, a może kimś mniej znanym kto wsławił się napisaniem softu np. Sovą autorem Fuppes, czy praktycznie nie udzuelającym się na forach tajemniczym Mr Darkiem (autorem kilku gier)?

PostNapisane: piątek, 15 wrz 2017, 18:30 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Wywiady z Adamem, Radkiem itd. są w planie. Na pocieszenie dodam, że AMIcast jest zdecydowanie bardziej czerwony. :) BTW: możesz mi dać namiary na Sova i Mr Dark?

PostNapisane: piątek, 15 wrz 2017, 18:47 
Administrator
Administrator

Sova jest na naszym forum, więc możesz po prostu spróbować wysłać mu PW. Strona Mr Darka jest tutaj, znajdziesz tam zakładkę "About Contact".

PostNapisane: niedziela, 17 wrz 2017, 19:52 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

AROS to oczywiście nie Amiga NG -dlaczego - było w wywiadzie.
Agresja i postawa roszczeniowa była wśród użytkowników klasyka zawsze.
Napisałem ciekawy tekst o współpracy ale mnie zbanowali na ppa.
Nic jest na owbreaction.wordpress.com.
Przeglądarka - i tak jest lepsza niż netsurf na klasyka.
Cavestory - beznadziejny crap.
Dane wymiana ze światem - kiedyś tego nie było, za czasów SS był papier.
Właśnie - piotr yubi zgodzinski i reszta bydła powinna się wziąć za robotę i robić nowy soft.
Na klasyku brakuje nowych gier - ile można grać w żabola.

PostNapisane: niedziela, 17 wrz 2017, 20:01 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Rozdzielczości - problem ze skalą
Chipu było zawsze za mało - zgadza się.
Problem z ładowaniem większych obrazków na klasyku - zgadza się.

PostNapisane: niedziela, 17 wrz 2017, 20:11 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Przejście na nową platformę czyli x86.
I co będzie to na tyle dobre że będzie się dało z Windowsa zrezygnować?
Czy skończy się jak z superszybkim supertanim uae?

PostNapisane: niedziela, 17 wrz 2017, 20:29 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Upadek systemów NG?
To co można powiedzieć o klasyku?
Nawet z vampirem choć to bardziej kiepskie NG?

PostNapisane: niedziela, 17 wrz 2017, 20:59 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Podziały nie są potrzebne. Możliwa jest współpraca.
Trzeba by tylko na ppa przytępić bydło typu zgodziński.

PostNapisane: niedziela, 17 wrz 2017, 21:09 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

W zasadzie dlaczego mamy nie narzekać na cavestory?
Kiepska gra, kiepski port.
Dużo lepsze były na a500.
Idealna okazja do wykazania się dla piotra 'yubi' zgodzińskiego.

PostNapisane: poniedziałek, 18 wrz 2017, 08:19 
Administrator
Administrator

swinkamor12 napisał(a):
W zasadzie dlaczego mamy nie narzekać na cavestory?
Kiepska gra, kiepski port.
Dużo lepsze były na a500.
Idealna okazja do wykazania się dla piotra 'yubi' zgodzińskiego.

Cave Story to nie jest taka kiepska gra, np. w serwisie Gry Online ma ocenę 8.8 na 10 możliwych punktów, co jest chyba niezłym wynikiem jak na pikselową grę 2D. Natomiast w Wikipedii stoi:
"Cave Story jest grą wysoko ocenianą, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Graczy urzeka nieliniowa fabuła, klimatyczną grafiką i muzyką (którą można odtworzyć za pomocą oddzielnego pliku dodanego razem z grą), a także duża różnorodność obiektów i możliwość zakończenia gry na kilka różnych sposobów"

Inna sprawa że Artur Jarosik porywa się z motyką na słońce i próbuje udowadniać że na komputerze sprzed 30 lat da się grać w dzisiejsze gry. Robił to już nawet na długo przed pojawieniem się Wampira, w efekcie odzew ze strony posiadaczy 30-letnich komputerów jest taki jaki być musi. Nikt przecież nie lubi sytuacji, w której najpierw się napali - "O nowa fajna gran na Ami", a potem okazuje się że pograć można sobie jedynie teoretycznie bo włóczy się to 5 fps. No ale skoto Artur lubi to robić, to jego wolny czas, jego hobby i jego sprawa, Jubiego bym do tego nie mieszał, ten umie jedynie robić plagiaty starych commodorowskich plakatów w 3D, czym zresztą sam zaprzecza głoszonej przez siebie filozofii bo niwelowanie starego sznytu artystów tworzących 20 - 30 lat temu i upiększanie ich na dzisiejszą modłę, jest takim samym "świętokradztwem" jak przeniesienie Amigi do wieży tower czy rezygnacja z jej chipsetu na rzecz karty graficznej :D

PostNapisane: poniedziałek, 18 wrz 2017, 16:45 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

W temacie zgodzińskiego to się zgdadzam nic więcej poza psuciem starych plakatów nie potrafi.
cavestory - platformówka 2D, było dużo lepszych na a500.
Portowanie polegało na tym że zostało skompilowane z jakąś starą wersją SDL.
Jak na pc czy każdej innej platformie.
Mnie nie dziwi że ludzie są zawiedzeni.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]