Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 19 mar 2024, 07:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 16 kwi 2021, 07:57 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
Noo... teraz działa! Poprostu nie aktywaowałem skryptu a jedynie go wrzucilem do katalogu scripts. Teraz jest w miare OK - czyli odpalam YT robiac spoofing jako iPad - a filmik maksymalizuje i płynnie leci. A w jakiej rozdzielczości udaje Ci się materiał video odtwarzać w YT ?


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 16 kwi 2021, 17:56 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
arturB napisał(a):
Noo... teraz działa! Poprostu nie aktywaowałem skryptu a jedynie go wrzucilem do katalogu scripts. Teraz jest w miare OK - czyli odpalam YT robiac spoofing jako iPad - a filmik maksymalizuje i płynnie leci. A w jakiej rozdzielczości udaje Ci się materiał video odtwarzać w YT ?


Ten film powyżej, na pełnym ekranie w 720p daje spokojnie radę (sześćdziesiąt kilka procent, zajętości procka), w 720p w trybie okienkowym jest 100% zajętości, czyli już nie bardzo. Jeszcze wracając do Twoich problemów, które opisałeś wcześniej np. losowy brak odtwarzania jingla startowego. Akurat dzisiaj włożyłem nową kartę muzyczną do swojej X5000 i przy tej okazji przypomniały mi się stare problemy, o których kilka lat temu dyskutowaliśmy tutaj. Dziś zapomnieli o nich nawet najstarsi górale, bo każdy user X5000 już dawno wymienił sobie dźwięk na bezproblemowy, no ale skoro pisałeś że Twoja X5000 była kupiona pierwotnie pod potrzeby Linuxa i w zasadzie niewyciągana z kartonu, to może Ty dalej masz tę problematyczną kartę muzyczną, ktora pierwotnie była standardowo dołączana do tego komputera? Sprawdź bo być może to osprzęt (a nie jak diagnozujesz, skalowanie backdropu WorkBencha) robi Ci pod górę?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 16 kwi 2021, 22:14 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
No Ok. 720p jest i chodzi zadowalajaco. Tylko czemu malo ktory material moge zobaczyc w 720p. Wiekszosc pokazuje w 360p i nawet nie ma wyboru 720p. Tak jest z wiekszoscia teledyskow itp. materialow. Nie wiem ja rozpoznac czy to jest cos z karta dzwiekowa. Gerneralnie wszytko dziala o ile takiej tapety nie zarzuce. Jak tapeta jest w rozmiarze ekranu to startup systemu jest pelny i dzwiek dziala i system funkcjonuje


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 kwi 2021, 13:20 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
AmigaKIT:

Today the following public releases have been made available to download on Updater utility:

List v54.7
RadeonRX v2.5


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 kwi 2021, 14:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
- Added workaround for UVD freezing due to data not reaching VRAM fast enough

Nie wiem czy to będzie miało jakiekolwiek przełożenie na problemy z preferencjami Power, no ale się przetestuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 kwi 2021, 14:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
No niestety, już kilka minut testów wystarczyło by przekonać się że Power dalej u posiadaczy Polarisów, najlepiej mieć przypisany do WBStartup :(

Natomiast faktycznie wydaje się że coś tam na lepsze się poprawiło. O ile odtwarzanie filmów FullHD było stabilne jak skała (rzecz jasna po wcześniejszym przypilnowaniu Power na high), to ta stabilność spadała w przypadku 4K. Miałem taki jeden problematyczny film, trailer Devil May Cry 5, którego na sterowniku 2.4 udało mi się do końca bez zwiechy obejrzeć tylko raz, bodaj na 10 prób. Teraz pod sterownikiem 2.5 poszedł bezproblemowo od strzału, mam nadzieję że to nie był akurat ten jeden przypadek na 10, tylko rzeczywisty efekt poprawki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 kwi 2021, 15:32 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Nie wiem czy glowny ciezar tego uaktualnienia nie skupia sie na poprawkach do RX570/580?
Hmmm, mam zainstalowane RadeonHD i Updater nie zaproponowal instalacji nowszego RadeonRX, pomimo tego, ze kupilem caly ES2.0.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 29 kwi 2021, 07:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
Jeszcze tytułem Archivera, bo pisząc recenzję, jednak nie zdąrzyłem przetestować wszystkich rzeczy aż tak dokładnie jak bym chciał. Dlatego jedynie ogólnie podsumowałem że metoda kompresji slowest zapewne daje mniejszy plik kosztem czasu. Dzisiaj mogę podać więcej konkretów, bo spakowałem sobie archiwum z Enhancer Software 2.0 metodą zlib. No i w przypadku opcji slowest pakowało się to długo bo nieco ponad 2 minuty, w przypadku fastest, czas był niemal dokładnie 3 razy krotszy (poniżej 45 sekund), a efekt jest taki że gdy uzbroimy się w cierpliwość stracimy 300% czasu dla zaledwie kilkuprocentowego uzysku kompresji, dokładnie w jednym przypadku archiwum ważyło 126MB w drugim 131MB.

Konkluzja, lepiej używać trybu szybkiego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 maja 2021, 09:01 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
W jednej z odpowiedzi na facebookowym profilu AEonu, Leaman napisał, że darmowy update do ES2.0 pojawi się w tym kwartale.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 cze 2021, 13:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
Tymczasem pojawiły się aktualizacje sterowników 3D. Niestety rejestru zmian jak zwykle brak. Niestety pan Leaman wbrew praktycznie całemu środowisku (co widać po ostatnich dyskusjach na amigans.net), dalej kontynuuje także proceder dublowania systemowych komend. Tak więc z kronikarskiego obowiązku dodam że korzystając z narzędzia updater, natkneimy się także na nową wersję komendy copy. Jak ktoś chce niech instaluje, ja na pewno tego nie zrobię.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 cze 2021, 14:35 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
Version 1.85 2021/04/28
- W3DN_SI/GCN: Added framebuffer lock failure detection to prevent a
crash (#717)

Version 1.84 2021/04/01
- W3DN_GCN: No more freezing with RX 570/580 cards (#361)
- W3DN_GCN: Fixed W3DNHelloTriangle corruption with Radeon RX 570/580
cards
- W3DN_SI/GCN - Using an array of textures in a loop would cause
graphics corruption and also a GPU lockup. FIXED
- W3DN_SI/GCN - Elementwise access to vec3 vertex shader inputs was
broken. FIXED
- DDK: Added tests for the bug listed above


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 9 mar 2022, 18:28 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Wygląda na to, że wkrótce dostaniemy ES2.2. Mam wrażenie, że pierwotnie planowano od razu ES3.0 aka V54 ale poszli po rozum do głowy i wraz z ES2.2 dostaniemy RadeonHD_drv_video.library za free. Wprawdzie do działania będzie wymagał płatnego RadeonHD V5 ale nabywca dostanie później zniżkę na V54. ML dał kilka informacji w wątku na Amigans, niestety kiedy zapytałem o A1222 już się nie odezwał :lol:
Możliwe też, że przełomowa graphic.library wymaga dalszych prac, stąd wersja pośrednia, czyli 2.2. Oby to było najdalej na Wielkanoc :pray:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 9 mar 2022, 18:42 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
Chyba jeszcze nie było sterownika Radeon HD v4 (no chyba że w jakichś wewnętrznych betatestach) a on już zapowiada v5. Ciekawe jakie ficzery będzie miał?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 9 mar 2022, 18:48 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
Chyba jeszcze nie było sterownika Radeon HD v4 (no chyba że w jakichś wewnętrznych betatestach) a on już zapowiada v5. Ciekawe jakie ficzery będzie miał?


No, ten sterownik jest już pod system bez bariery 256MB. Czy będzie coś jeszcze, w tej chwili chyba innych szczegółów nie było.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2022, 12:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4650
Przemek napisał(a):
niestety kiedy zapytałem o A1222 już się nie odezwał :lol:


Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale czytając jego ostatnie wypowiedzi wnioskuję że on chyba już nie chce wydać Tabora, tylko szuka kozła ofiarnego, którego można by obwinić za fiasko projektu. Ja rozumiem że w biznesie można się nie lubić, ale ten atak na Hyperion niemal w każdym poście obwinianie tej firmy o wszystkie problemy jest po prostu nieetyczne i nieprofesjonalne. Wszyscy przecież wiemy że problem nie tkwi w ISO, a w płytach głównych, które przeprojektowują już chyba trzeci rok i nie mogą ruszyć z produkcją. ISO jest i działa na nim kilkudziesięciu betatesterów, czy jest w 100% gotowe do dystrybucji komercyjnej to nie wiem, ale wydaje mi się że na pewno nie jest mniej gotowe niż pierwsze ISO z jakim sprzedawano X5000.

O złej woli świadczy też fakt z jaką lubością podkreśla kłody, które rzuca pod nogi by to ISO z systemem nie mogło trafić legalnie do tłoczni, np. podkreślając fakt iż wykupił program do partycjonowania dysku. Gdyby mu bardzo zależało na jak najszybszym wydaniu systemu Tabora, to pewnie jako właściciel MediaToolBox przymknąłby oko na obecność tego elementu, byleby tylko ten system wyszedł. Tymczasem on utrudnia jak może, ale publicznie wygłasza pretensje że jedynym powodem zwłoki jest ISO.

To trochę tak jak by ogłosił że Tabory zostały wyprodukowane, BUS jest już załadowany by wyjechać z fabryki a on nie może się doczekać by rozpocząć już sprzedaż detaliczną, po czym tuż przed wyjazdem odwiedziłby kierowcę z ofertą typu "Stary sprzedaj mi cztery koła od twojej furki". By następnie jak gdyby nigdy nic ogłosić klientom że on chciał przecież dobrze, koła kupił bo były mu potrzebne, a że transport nawalił to cóż nie jego wina ze Tabora nie będzie.

Może się teraz narażę osobom czekającym na Tabora, ale szczerze gdybym to ja zarządzał Hyperionem i czytał na swój temat ustawiczne (oparte często na pustych wymysłach) ataki ze strony niby partnera handlowego, to z miejsca ogłosiłbym zawieszenie prac nad systemem dla Tabora ze względu na złą wolę producenta sprzętu. Ktoś kto ustawicznie podgryza powinien mieć świadomość że kiedyś druga strona może oddać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO