Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 19:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Marka AmigaOne
PostNapisane: środa, 10 lip 2019, 00:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ponieważ pewien serwis satyryczny, lubujący się w sianiu fermentu na podstawie wypowiedzi internetwych trolli, nie widząc przy tym potrzeby konultacji z bezpośrednio zainteresowanymi włodarzami amifirm, wypuścił newsa z tytułem "...koniec Amigi One?", warto chyba przedstawić stanowisko reprezentantòw tych firm.

Poniżej tłumaczenie wypowiedzi Trevora Dickinsona z forum Amigaworlď:


"Zwykle nie komentuję tego typu plotek, ale w tym przypadku powinienem

Komputer AmigaOne X5000 został opracowany przez A-EON Technology pod kątem systemu AmigaOS 4.x

Jego nazwa została wybrana przez beta testerów i głosowanie społeczności. Jego pełna nazwa to:

AmigaOne X5000 / 20 dla P5020 i AmigaOne X5000 / 40 dla wersji P5040.

Dla wygody jest zwykle skracana do X5000, ale to jest i zawsze będzie AmigaOne.

Ufam, że to koniec spekulacji"


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 10 lip 2019, 06:45 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Żeby to tylko spekulacje na temat nazwy :). Fantazje na temat fantazji innych, nic nie podparte faktami,a tekst na stronę.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 10 lip 2019, 08:35 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mnie się spodobało to...

Po tym jak Hyperion wydał AmigaOS 3.1.4 i zaczął na tym dobrze zarabiać

wraz z tym bełkotem...

...ponieważ wciąż nie mają żadnych dochodów

Portal coraz bardziej dryfuje w stronę szmaciarstwa. Wystarczy dodać znak zapytania do tytułu newsa i wszystko w porządku. Żaden inny portal nie zdecydował się zrobić z tego newsa. Ale wiadomości o Enhancer 1.5, Sketchblocku 3.3, o pakiecie gier, które dzięki Nova przyśpieszyły czasami o kilkaset procent, to nie było czasu napisać. A potem wskakuje drugi redaktor i poklepuje go po plecach za zamieszczanie cytatów jednego z największych trolli, który zasłynął kiedyś stwierdzeniem, że Hans de Ruiter jest niekompetentnym developerem. Tak panowie, kończcie już. Ale nie eXeca, tylko swoją w nim działalność :P

PS. I jeszcze to na twitterze- "Szaman strikes back" :lol:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 10 lip 2019, 12:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Na pocieszenie w newsie znalazł się jeden optymistyczny akcent:

Cytuj:
"A ja mocno zaczynam się zastanawiać, czy działalność serwisu eXec.pl nie zostanie zawieszona/zakończona. Podobno żyjemy w czasach ostatecznych,"


Nie wiem czy jest to reakcje na te słowa Lemana (skierowane co prawda do trolli z AW, ale jakże pasujące do identyfikujących się z nimi naszych polskich):


Cytuj:
Mamy o wiele więcej pozytywnych wydarzeń do świętowania niż skupienie się na drobiazgach, które po prostu szkodzą naszemu hobby. Bo jeśli nie cieszymy się z korzystania z naszych systemów, dlaczego tu jesteśmy?


Jesli Szaman sam ma męczyć się Amigą, a przy okazji swoimi "rzetelnymi tekstami", męczyć innych, to ja płakać po eXec.pl nie będę. No ale do zrealizowania pewnych zapowiedzi potrzebny jest honor, więc obawiam się że jeszcze nie raz będziemy bombardowani przetłumaczonym bełkotem triposa, czy trolli z forum Morphzone, przedstawionymi w konwencji poważnych newsów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 lip 2019, 13:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Szaleństwa widzę ciąg dalszy. Oszczęrzając sobie nerwów nie czytałem nawet tego artka o Taborze, ale komentarze pod nim starczyły aż nadto.. Przekłamań w nich naprawdę sporo. Może założę osobny wątek by to wszystko wyprostować jak będę dysponował sprzętem z klawiaturą. Teraz jednak nie chce mi się tyle pisać na tablecie, więc tylko odniosę się zgodnie z tematem wątku, do kwestii Amigi One.

Otóż jeśli ktoś ma pretensje o U-Boota lub chce do niego źródeł, to powinien się zwrócić do Freescale, bo to bezpośrednio inżynier z Freescale zajmuje się rozwojem firmware do X5000 i Hyperion nie ma z tym nic wspólnego. A propos szanowania zasad, to dokuentacja dostarczona przez producenta półprzewodników jest ponoć na tyle tragiczna że i tak nikt inny z zewnątrz nie potrafiłby tego wykonać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 lip 2019, 16:57 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Poza całą tą otoczką to ciekawe z jakiego powodu te zmiany? Może będzie tak jak mówiłem, że AEon dostanie licencję na "Amiga", bez "One"?

A co do Tabora. Pomijając czy wyjdzie za miesiąc czy za rok, to niestety, w pewnym stopniu już na początku ograniczony potencjał (nietypowy FPU) został jeszcze bardziej ograniczony. Brak znaczących postępów zarówno w temacie sprzętu i systemu oznacza kryzys z jakiego już raczej nie wyjdziemy.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 lip 2019, 18:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Myśle że było podobnie jak w przypadku próby blokowania sprzedaży AmigaOS 3.1.4. Pewwnie prawnik z Cloanto wysłał jakieś pisemko że to nielegalne itp. Oczywiście bez wyroku sądowego. Jak wiadomo w przypadku dwóch firm poskutkowało, bo zapewne te platformy sprzedażowe nie chciały wnikać co i jak tylko mieć święty spokój.

Myśle że na podobnej zasadzie podziałał zapobiegliwy Leaman, no ale Dickinson, nigdy nie pójdzie na rezygnacje z marki AmigaOne.

Mam jeszcze jedną teorię, ale wydaje mi się mało prawdopodobna, więc nie będę się rozpisywał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 lip 2019, 19:16 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Ja jak znowu zobaczyłem słowo "publicystyka" to uznałem, że odpuszczam.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 lip 2019, 16:06 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
Mufa napisał(a):
Myśle że było podobnie jak w przypadku próby blokowania sprzedaży AmigaOS 3.1.4. Pewwnie prawnik z Cloanto wysłał jakieś pisemko że to nielegalne itp.


Też mam takie przeczucie.
Moim zdaniem nie ma się czego bać, tym bardziej że Trevor i Ben "wspólnie" zdementowali plotki. Oczywiście może się zdarzyć że sąd przyzna rację Cloanto, wtedy się okaże co dalej z nazwą AmigaOne.

Tu jest ciekawy dokument na ten temat: http://ttabvue.uspto.gov/ttabvue/ttabvu ... -OPP-4.pdf

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 18 lip 2019, 22:52 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
Jesteśmy zdeterminowani by otrzymać AOne 1222. Właśnie dostałem meila od organizatora zbiorowego zakupu. Na dziś są zamówienia na 88 sztuk Tabora. Mimo trudnej sytuacji, o ile mnie pamięć nie myli to liczba zamówionych płyt nie uległa zmniejszeniu. To dobrze bo przecież zdajemy sobie sprawę, że to ostatnia szansa na Amigę NG dostępną cenowo dla szerszego grona zainteresowanych.

Martwię się tylko tym czy zbyt duży upływ czasu nie spowodował konieczności poważnego przeprojektowania tej płyty z powodu braku dostępności podzespołów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO