Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 18:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 14 gru 2018, 13:06 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Oświadczenie HunoPPC:

Mniej działalności scenowej (Alchimie, Club informatique EVOLUTION 4), skupienie się na pracy w Hyperionie i A-EON przy Betatestach i dev AmigaOS4, 2D/3D oraz życiu prywatnym.

PS.

https://www.amiga-ng.org/viewtopic.php? ... 0&forum=10

(...) Je reste Betatesteur chez hyperion (AmigaOS4) et A-eon (Warp3D-NOVA et OpenglES 2.0).
Juste je mets un léger frein à mes travaux pour prendre plus de recul et me permettre de mieux appréhender mes objectifs et continuer à maintenir une certaine qualité sur mes distributions. (...)


(...) Pozostaję Betatesterem w hyperionie (AmigaOS4) i A-eon (Warp3D-NOVA i OpenglES 2.0).
Po prostu lekko hamuję pracę, aby zrobić krok do tyłu i pozwolić mi lepiej zrozumieć moje cele i nadal utrzymywać określoną jakość w moich dystrybucjach. (...)


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 gru 2018, 15:01 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
HunoPPC wspomina,że otrzymamy od niego Gwiazdkowy prezent.
Skoro posiada AmigaOne X1000 i X5000 - zapewnie będzie to coś do uruchomienia na AmigaNG.

np.

Hydorah:

AmigaOS4:
https://tarzin.amiga-ng.org/Alchimies/A ... C_4026.JPG

Windows:
https://www.locomalito.com/hydorah.php


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 gru 2018, 16:31 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mamy oficjalne potwierdzenie HunoPPC (3.XII.2018):

"New engine for RTCW on Amigaos4. Using EGL_wrap library by HunoPPC with opengles 2.0 warp3d NOVA by A-eon and gl4es by ptitSeb.
This new present is for your christmas 2018 on AmigaOS4."




- X1000 Nemo - 1800 Mhz 4 GB Ram - Radeon HD R9 280X Version Toxic 3GO
Soundblaster live 5.1, Siil 3114 PCIe 1X,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 gru 2018, 20:06 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Mam nadzieję że tym razem dotrzyma słowa co do świątecznych prezentów, bo rok temu też miały być i ... :(

No ale jeśli w te święta Huno sypnie grami i dodatkowo spełnią się świąteczne zapowiedzi Kas1e, to w połączeniu z wcześniejszym wydaniem Spencera, wreszcie będzie można powiedzieć że standard Warp3D Nova ewidentnie zaskoczył i zaczyna wypierać poprzednika w posatci Warp3D + MiniGL.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 15 gru 2018, 12:21 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Huno już zrobił raz RTCW. To będzie tylko lepszy silnik. Także jakoś niespecjalnie jest to wielka rzecz. A te wszystkie inne produkcje oparte na SDL to, hmmm, sztuka dla sztuki jest. Dobre w testowaniu tych nowych wrapperów. Uważam, że dopóki będziemy dostawali gry z lat 1995-2001 to te nowe Radeony sobie odpoczywają. Video też nie odtwarzają :cry: Jak się pojawi coś na poziomie 2005 wzwyż to wtedy będzie jakiś temat. Pozostaje EntwiclerX. Ich produkcje, choć nie są rewelacyjne, to przynajmniej nie przynoszą wstydu.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 15 gru 2018, 14:44 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja się oczywiście w pełni z Tobą zgadzam. Jest nowa technologia, powinny być nowe lepsze gry. Natomiast ja rozumiem że nie od razu Rzym zbudowano, więc mi w tym momencie nie chodzi nawet o jakość, co o upowszechnienie się W3D Nova. Amiga ma kilka fajnych technologii, które są martwe np. Xena, gdzie powstał bodaj jeden mały programik do zapalania diód na płycie X1000, czy 4GB RAMu, gdzie dopiero teraz po czterech latach w jakiś sposób potrafi wykorzystać to Sketchblock.

Dotąd podobnie było z Warp3D Nova, która zadeboiutowała 1 maja 2016r. Wyszedł Amicraft i to wszystko. Przez pierwsze dwa lata Dickinson jak jeżdził po pokazach i mówił o W3D Nova, to ustawicznie pokazywał te demka dołączone do pakietu, bo nie było czego innego do pokazania. Jednocześnie jeśli w tym okresie pojawiały się jakieś gry wymagające akceleracji GL, to i tak chodziły pod starym Warp 3D, bo nikt w wystarczającym stopniu nie okiełznał jeszcze nowej technologii.

W 2018 roku pojawił się wreszcie Spencer i z tego co słyszałem Entwickler-X zapowiedział że w przyszości będzie już tworzył wyłącznie gry na W3D Nova. Swoje gry zapowiada Kas1e i Huno. Jesli w tym roku wyjdzie powiedzmy 5 - 7 gier dla Warp 3D Nova i zero dla sterej odmiany W3D, to jednak w mojej opinii oznacza to że coś ważnego się wydarzyło. Nastąpił nieodwracalny trend, który można będzie odbierać że tym razem nowa technologia jednak się upowszechniła i wyparła starą. Oczywiście w ramach wprawki na początku robi się proste nieskomplikowane rzeczy albo takie, które się wcześniej sportowało. Niemniej fakt że nasi developerzy wreszcie porzucili technologię sprzed 20 lat i tworzą w oparciu o współczesne rozwiązania, oznacza otwarte drzwi by w przyszłości mogły pojawić się na AmigaOS bardziej nowoczesne produkcje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 15 gru 2018, 17:03 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
A ja się cieszę z portu RTCW bo będzie obsługiwał >256 mb VRam i ... znikną migoczące textury na podłodze i pochodniach z poprzedniego, portu :)

(...) No more flickering torch textures! (...)

PS.
I tak marzy mi się port HERETIC 2 dla Warp3D Nova - super klimat i piękne fantastyczne kolorowe światy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 15 gru 2018, 17:14 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Oczywiście, że jest się z czego cieszyć. Niemniej ta sytuacja pokazuje, że wszelkie nowości wymagają kilku lat. A to już jest naprawdę długo...
...I jeszcze taka ciekawostka. Wszystkie te gry to wersje OGLES (poza Amicraftem chyba) Może trzeba było zrobić port tegoż a nie W3DNova?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 15 gru 2018, 17:44 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Przemek napisał(a):
Oczywiście, że jest się z czego cieszyć. Niemniej ta sytuacja pokazuje, że wszelkie nowości wymagają kilku lat. A to już jest naprawdę długo...
...I jeszcze taka ciekawostka. Wszystkie te gry to wersje OGLES (poza Amicraftem chyba) Może trzeba było zrobić port tegoż a nie W3DNova?


Mamy bibliotekę OpenGL ES 2.0, Warp3D Nova, OpenGL dla AmigaOS4.1 i kart graficznych RadeonHD, Radeon Rx i RadeonRX.
Np. Spencer wymaga JEDNOCZEŚNIE OpenGL ES 2.0 i Warp3D Nova oraz wspiera >256 MB VRAM.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 19 gru 2018, 11:05 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Nikt nie zauważył, że "Reborn To Castle Wolfenstein" to całkiem nowy projekt z nowymi texturami, efektami, mapami etc ...

Za projekt są odpowiedzialni są nasi rodacy: Production by C.Z.R (Ress Project Poland)

https://grze9iek.wixsite.com/rtcw-reborn


Ciekawe czy port HunoPPC będzie korzystał z tego projektu ?!?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 20 gru 2018, 20:23 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
amig_os napisał(a):
- X1000 Nemo - 1800 Mhz 4 GB Ram - Radeon HD R9 280X Version Toxic 3GO
Soundblaster live 5.1, Siil 3114 PCIe 1X,

Ciekawi mnie czy w X1000 Soundblaster live działa bez problemu, bo w mojej X5000 nie udało mi się zmusić tej karty do odgrywania dźwięku w grach. A chciałem jej używać bo na niej jedynie mogę nagrywać dźwięk z mikrofonu na Ami. Gdzieś już o tym pisaliśmy, ale było to tak dawno że nie mogę znaleźć wątku.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 20 gru 2018, 21:24 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Radek Cz napisał(a):
amig_os napisał(a):
- X1000 Nemo - 1800 Mhz 4 GB Ram - Radeon HD R9 280X Version Toxic 3GO
Soundblaster live 5.1, Siil 3114 PCIe 1X,

Ciekawi mnie czy w X1000 Soundblaster live działa bez problemu, bo w mojej X5000 nie udało mi się zmusić tej karty do odgrywania dźwięku w grach. A chciałem jej używać bo na niej jedynie mogę nagrywać dźwięk z mikrofonu na Ami. Gdzieś już o tym pisaliśmy, ale było to tak dawno że nie mogę znaleźć wątku.


Pierwsza rzecz czy używasz może zewnętrznej sieciówki na PCI-E?
Druga rzecz, czy tego SoundBlastera testowałeś w obu slotach PCI?

Ja już nie pamiętam dobrze, ale zdaje się że jeśli było obsadzone gniazdo PCI-E x1 w X5000, to karta muzyczna PCI potrafiła się z tym gryźć, rozwiązaniem było przełożenie tej karty do innego slotu PCI.

A co do pytania, to tak SBLive działał mi na X1000 bez problemu, ale od lat nie używam, konkretnie odkąd powstały stery do wbudowanego dźwięku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 gru 2018, 16:21 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):
Nikt nie zauważył, że "Reborn To Castle Wolfenstein" to całkiem nowy projekt z nowymi texturami, efektami, mapami etc ...

Za projekt są odpowiedzialni są nasi rodacy: Production by C.Z.R (Ress Project Poland)

https://grze9iek.wixsite.com/rtcw-reborn


Ciekawe czy port HunoPPC będzie korzystał z tego projektu ?!?


No faktycznie, może i nie mieliśmy dotąd portu gry 3D z lat 2005+, jednakowoż to jest żywy projekt z roku 2018. Początkowo sądziłem że to jakieś lekkie pudrowanie starego silnika, no ale teraz gdy pobieram te wszystkie paczki ze strony Huna, widzę że waży to dobre kilka GB, znacznie więcej niż oryginalna gra. Zatem, przynajmniej sądząc po objętości projektu Reborn To Castle Wolfenstein robi się ciekawie. Coś mi się zdaję że do kilku fajnych wydarzeń z tworzonego właśnie podsumowania roku 2018, będę musiał jeszcze dodać informację że w ostatnim okresie otrzymaliśmy najbardziej zaawansowaną grę 3D w historii istnienia Amigi :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 gru 2018, 11:00 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Obrazek, który zapodałeś na Amigans wskazuje na bardzo duży skok jakościowy tekstur, fajnie :D Szkoda, że jak na razie dla nieposiadających W3DNova nic ciekawego się nie ukazało . Z programów użytkowych też nic bo SimpleMail to raczej żart. Oby Hyperion nie złamał obietnicy.

Kiedyś już pytałem ale nie dostałem odpowiedzi. Co robi wrapper EGL od Huno? Bo wrapper od kas1e to rozumiem.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 gru 2018, 11:53 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
Obrazek, który zapodałeś na Amigans wskazuje na bardzo duży skok jakościowy tekstur, fajnie :D Szkoda, że jak na razie dla nieposiadających W3DNova nic ciekawego się nie ukazało . Z programów użytkowych też nic bo SimpleMail to raczej żart. Oby Hyperion nie złamał obietnicy.


Z programów użytkowych, jedyne co w tym roku może, choć nie musi się wydarzyć to jakieś kolejne pakiety softu dla środowiska AmiCygnix. Poza tym na nic już nie liczę, chyba że ktoś zaskoczy totalną niespodzianką.

Co do Hyperionu, to faktycznie były na OS4Welt.de deklaracje bodaj jeszcze w sierpniu czy we wrześniu że oni są gotowi do uaktualnienia i że jeśli Tabor się mocno opóźni, to nie będą na nigo czekać. Niemniej wygląda na to że mimo wszystko poczekają do tego pierwszego kwartału, więc na sylwestrowy update, taki jak zrobili dwa lata temu, bym nie liczył :(

Cytuj:
Kiedyś już pytałem ale nie dostałem odpowiedzi. Co robi wrapper EGL od Huno? Bo wrapper od kas1e to rozumiem.


Huno zawsze szedł swoją ścieżką, pamiętam te jego autorskie biblioteki do obsługi padów, chociaż wszyscy inni używli systemowego Amiga Input. Trzeba przyznać że jego rozwiązania są dosyć wydajne (najszybszy port QIII pod klasyczne MiniGL, to jego robota). Nie mam niestety pojęcia co w szczegółach robi jego Wrapper, trzeba by go o to zapytać. W sumie szkoda że nie zrobił tego Radzik, gdy przeprowadzał z nim wywiad.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO