Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 22:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 18:50 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
A tymczasem awaria. Nie ma streamu video.


Problemy techniczne chyba pokonane. Video leci.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 18:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Tymczasem kolejny odcinek podcastu Radzika, w którym komentujemy wydarzenia z Amiwest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 19:52 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
Tak się zastanawiam ... czy przypadkiem problem z zastąpieniem pewnych komponentów nie polega również z koniecznością przeprojektowania samej płyty. Macie jakieś info ? wiadomo jakie to komponenty ?

To by tłumaczyło obsuwę na 1Q 2019.


Ostatnio edytowano niedziela, 14 paź 2018, 19:53 przez ems, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 19:52 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
Zobaczymy. Dzisiaj Cyborg oświadczył że mogliby zrobić ISO, tylko nie ma sensu tego robić skoro brakuje podstawowego sterownika i płyty nie ma na rynku. Dodał przy tym że A-EON w umowie zażyczył sobie by wszystkie sterowniki były własnością producenta sprzętu. Wyjątkiem była sieciówka, którą Hyperion chciał mieć w systemie i zakupił od Jamiego Kruegera. Tak więc problem z dźwiękiem to nie ich wina, bo stworzenie go wziął na siebie A-EON.


Mam na myśli uaktualnienie dla innych maszyn, nie Tabora. O tym pisał niedawno Cyborg na OS4Welt... Teraz wyraźnie widać, że zwalanie wszystkiego na Hyperion jest niesłuszne. To brak chętnych do pracy, wykwalifikowanych developerów stoi za większością problemamów. AEon rozbił się o to z Taborem, zakupionymi starymi programami, itd.
Powiedzmy sobie szczerze. Kilka lat na oprogramowanie Tabora jest absolutnie nie do przyjęcia.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 19:53 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@Mufa
Odsłuchałem. Trochę potem kręciliście się w kółko, bo w końcu nie za bardzo było co omawiać z tego AmWesta ;)
Nie znalazłem prezentacji D. Mussenera (to co dawałeś mi tutaj klatkę).
Na tę chwilę mnie ciekawi czy jest karta do Tabora podana, referencyjna.

@Przemek
Kod:
zwalanie wszystkiego na Hyperion jest niesłuszne. To brak chętnych do pracy, wykwalifikowanych developerów stoi za większością problemów.

Nikt nie ma obowiązku pracować za darmo dla kogoś.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 20:10 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
adam napisał(a):
Nikt nie ma obowiązku pracować za darmo dla kogoś.


Rzecz w tym, że nie ma komu nawet za pieniądze.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 20:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Nie znalazłem prezentacji D. Mussenera (to co dawałeś mi tutaj klatkę).


Pierwsze 20 minut gada Solie ale tak od 22 wchodzi Daytona i tam znajdziesz te slajdy.




Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 paź 2018, 09:51 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@Przemek
Jasne że są różne trudności, ale Andrea Palmate potrafił jakoś zrobić sam wersję PPC Personal Painta i nie trwało to kilka bezowocnych lat.

Mamy do czynienia z indolencją. Przykłady: dvPlayer nie jest rozwijany i nie będzie, ale do systemu uparcie dołączana jest wersja niepełna. Edytor systemowy ikon sypie się, ale nie dadzą tego z bounty - bo? I tak dalej.

Albo taka transmisja:
Obrazek
Fajnie że "chłopaki" bawią się VideoToasterem, ale co ludzie z tego widzą?

Jest wiele rzeczy w wielu miejscach "w środowisku" robionych w sposób "bo tak".

@Mufa
Podlinkowałem u siebie (strona o projekcie Tabor) ten film. Z filmu "Daytony" niewiele wyniosłem - na slajdach nie było nic nowego, a później jak pokazywał kod - z kolei jestem za ciemny, żeby coś wiedzieć z tego kodu.
Z akcją zbiorowego zakupu - nie wiem czy to nie było tak, że mieliśmy mieć specjalną zniżkową cenę i Dickinson niespecjalnie chciał żeby o tym trąbić. Ja myślę, że można by zrobić przycisk odsyłający na stronie, żeby nie mnożyć kolejnych wątków w różnych miejscach w internecie. Klik w przycisk przenosi na stronę zbiórki - tam jest wszystko (link do formularza, informacje).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 paź 2018, 09:56 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Dzisiaj pojawiła się NIESPRAWDZONA informacja jakoby nowy kernel miał być rozwijany poza Hyperionem. Podał ją betatester, który wyłapał takie stwierdzenie na nagraniu z Trevorem. Jak mniemam chodzi o Friedenów lub jednego z nich. Od dawna krążyły takie opinie, że to Oni/On są właścicielami kernela w AOS4.x.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 paź 2018, 10:03 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
adam napisał(a):
Jasne że są różne trudności, ale Andrea Palmate potrafił jakoś zrobić sam wersję PPC Personal Painta i nie trwało to kilka bezowocnych lat. Mamy do czynienia z indolencją. Przykłady: dvPlayer nie jest rozwijany i nie będzie, ale do systemu uparcie dołączana jest wersja niepełna. Edytor systemowy ikon sypie się, ale nie dadzą tego z bounty - bo? I tak dalej.
.


Zgoda. A tak jest bo wszystko jest rozproszone i nie ma kasy na pozbieranie tego do kupy i zarządzanie tym porządnie.
Ostatnią wersję PPainta zrobił Andy Broad. Nie wiem czy o tą Ci chodziło....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 paź 2018, 10:04 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ogólnie ostatnio (kilka lat) coraz rzadziej słyszy się słowo Hyperion, częściej nazwisko Frieden. Jak coś pisze Frieden to nie Hyperion. Takie dziwne. Stąd nieporozumienia (kto robił Timberwolf czy LibreOffice - na przykład). Bo dla większości Hyperion a Friedeni to to samo.
Cytuj:
Ostatnią wersję PPainta zrobił Andy Broad. Nie wiem czy o tą Ci chodziło....

Nie, wyraźnie napisałem o przeportowaniu Personal Painta na PPC. Nigdzie nie pisałem o ostatniej wersji ani nie pytałem o nią.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 paź 2018, 10:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
adam napisał(a):
Ogólnie ostatnio (kilka lat) coraz rzadziej słyszy się słowo Hyperion, częściej nazwisko Frieden. Jak coś pisze Frieden to nie Hyperion. Takie dziwne. Stąd nieporozumienia (kto robił Timberwolf czy LibreOffice - na przykład). Bo dla większości Hyperion a Friedeni to to samo.
Cytuj:
Ostatnią wersję PPainta zrobił Andy Broad. Nie wiem czy o tą Ci chodziło....

Nie, wyraźnie napisałem o przeportowaniu Personal Painta na PPC. Nigdzie nie pisałem o ostatniej wersji ani nie pytałem o nią.


Próbujesz teraz z błędu, że Hyperion=Friedeni zrobić usprawiedliwienie dla tych co tak piszą. Otóż ta różnica ma zasadnicze znaczenie bo "zawalając" Libre Office tak naprawdę zawalił AEon, który podpisał umowę z Friedenem na port, nie z Hyperionem. Nowy ExecNG też będzie poniekąd dzieckiem AEonu. A co najważniejsze, moim zdaniem, Trevor pomału gromadzi (ostatnio MediaToolBox) elementy systemu tak aby mieć większą/pełną kontrolę nad nim. Czy uda mu się to wszystko przejąć? Nie wiem czy zdąży...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 paź 2018, 10:17 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Przemek napisał(a):
Dzisiaj pojawiła się NIESPRAWDZONA informacja jakoby nowy kernel miał być rozwijany poza Hyperionem. Podał ją betatester, który wyłapał takie stwierdzenie na nagraniu z Trevorem. Jak mniemam chodzi o Friedenów lub jednego z nich. Od dawna krążyły takie opinie, że to Oni/On są właścicielami kernela w AOS4.x.


Akurat to wyszło podczas procesu AmigaInc Vs Hyperion, dlatego pewenie Amiga Inc przegrała proces gdyż AmigaOS4 bez ExecNG/Kernel nic nie było warte.


--- Copy & Paste ----

https://www.morebooks.de/store/gb/book/ ... -2-31915-9

Please note that the content of this book primarily consists of articles available from Wikipedia or other free sources online. Timberwolf web browser is the name of an ongoing project created to port Shiretoko Firefox browser to the Amiga platform. The first Alpha 1 version was made available for download on OS4depot and Frieden brothers' website on June 9, 2010. (The Frieden brothers are core developers of AmigaOS 4 and authors of ExecNG and Kernel for the same Operating System . It is called Timberwolf due to the fact that it's not an official version of Firefox and not part of the main Firefox development repository, and due to the fact that the name "Mozilla Firefox" is a registered trademark; along with the official Firefox logo.TimberWolf is a project to port Mozilla Firefox on Amiga. It was started in early 2009 as parallel to AmiZilla project that has the same intent. Amizilla had a more complex history, as it was started in 2003 from US firm DiscreetFX with the target of porting any running version of Mozilla engine based Firefox compatible browser to Amiga platforms.

--- End ---


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 paź 2018, 10:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
No to teraz jestem ciekaw czy Hyperion dotrzyma słowa i z powodu opóźnienia Tabora wyda uaktualnienie wcześniej.


No więc Costel potwietdził dzisiaj na OS4Welt że zamierzają wydać uaktualnienie w tym roku... choć wszystko się może wydarzyć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 paź 2018, 10:36 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@Przemek
Cytuj:
Próbujesz teraz z błędu, że Hyperion=Friedeni zrobić usprawiedliwienie dla tych co tak piszą.

Niczego nie próbuję. Zwróciłem uwagę na źródło nieporozumień - przez lata w świadomości amigowców Hyperion i Friedeni to było to samo.

@Mufa
Coś wiadomo na temat uaktualnienia (co wniesie)?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO