Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 23 cze 2018, 19:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Amiga NG nr 3
PostNapisane: piątek, 13 kwi 2018, 12:46 
Administrator
Administrator

No i słowo stało się ciałem i pismo, któremu miało się nie udać nawet w wersji PDF, właśnie dotarło do mnie w wersji papierowej. Zabezpieczone było niesamowicie. Nigdy nie miałem tak mocno oklejonej przesyłki (A2 zuzyło chyba z pół dużej rolki taśmy na moją kopertę), zatem rozpakowywanie całości było trochę trwającym rytuałem. Muszę przyznać że jakość papieru naprawdę niezła, zresztą nowego Amigazynu (który również przyszedł w paczce) również. Przy czym o ile Amigazyn po krótkim epizodzie z częsciowo kolorowymi stronami, już drugi numer z rzędu jest z nowu w całości czarnobiały, to dla odmiany Amiga NG jest w 100% kolorowy. Nie będzie więc najmniejszą przesadą z mojej strony, jeśli powiem że jest to najlepiej wydane polskie pismo amigowe od czasów ACS i poza tym ostatnim "kioskowym" amipismem w zasadzie nie ma na polu jakości wydania konkurencji.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: piątek, 13 kwi 2018, 14:20 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Cytuj:
Nie będzie więc najmniejszą przesadą z mojej strony, jeśli powiem że jest to najlepiej wydane polskie pismo amigowe od czasów ACS i poza tym ostatnim "kioskowym" amipismem w zasadzie nie ma na polu jakości wydania konkurencji.

Nie zakupiłem jeszcze numeru, więc nie widziałem go na własne oczy, jednakże ja osobiście uważam, że najlepszym wydawanym czasopismem od czasów ACS jest Polskie Pismo Amigowe redagowane przez ludzi doświadczonych, m.in. właśnie z redagowania ACS. Moim zdaniem ustępuje mu nawet obecnie wydawany Amigazyn! Polskie Pismo Amigowe było w pełni kolorowe, miało według mnie wzorowy layout, profesjonalne teksty, oraz ładne logo i okładkę. Wielka szkoda, że z powodu małej ilości osób piszących redakcja zdecydowała się to pismo zamknąć.

Oczywiście nie potrafię w tej chwili stwierdzić, czy Amiga NG dorównuje niewydawanemu już Polskiemu Pismu Amigowemu. Będę mógł to zrobić jak zakupię to pismo.

Jedyne czego brakuje mi w Amigazynie, to ciekawsza, bardziej spontaniczna szata graficzna. Nie mówię, by była tak zwariowana jak w Gamblerze, czy Secret Service, ale by sprawiła że się chętniej sięga po to pismo i z większą przyjemnością je czyta.

Jeżeli miałbym ocenić polskie pisma o Amidze od początku do eXeca włącznie zrobiłbym to tak:
  • Magazyn Amiga - pismo-legenda, pełny profesjonalizm
  • Amiga Computer Studio - paru kolegów rozwinęło pismo typowo o grach w pełnoprawne pismo
  • Amigowiec - bardzo ciekawe, rzetelne źródło informacji
  • C&A - porządne pismo
  • eXec - ciekawe, acz monotematyczne i skierowane do wąskiej grupy

Nowe pisma, z ubiegłej dekady wyglądają u mnie za to tak:
  • Polskie Pismo Amigowe - bardzo fajne pismo tworzone w praktyce przez czytelników, szkoda że już niewydawane
  • Amigazyn - w moim odczuciu próba reinkarnacji Magazynu Amiga. Adam Zalepa robi to z wielką klasą!
  • Total Amiga po polsku - średniej jakości pismo
Gdzie uplasuje się na tej drugiej liście Amiga NG zobaczymy. :)

PostNapisane: piątek, 13 kwi 2018, 16:00 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

@Mufa
Takie pakowanie przez A2 to standard :) Ja mam problemy, żeby odpakować cokolwiek, czasem zniechęcony odkładam "na później" właśnie przez pakowanie. Ale szacun, ktoś wkłada w to mnóstwo energii i czasu :)

@Hextreme
Moim zdaniem pismo Adama layoutem bije na głowę Polskie Pismo Amigowe jak i Amigazyn, o papierze nawet nie wspominam. Layout jest w końcu tam, gdzie być powinien, natomiast dwa pozostałe magazyny - jak czytam to mam wrażenie, że czytam plik z Worda na kompie. Inaczej - layoutu brak. I klejenie kartek plus 16x twardsza okładka - dramat (Amigazyn, w przypadku PPA to była broszura a nie magazyn). Składać, żeby czytelnik miał wrażenie, że czyta gazetę/magazyn niestety trzeba umieć. Więc tym bardziej mega pozytywne zaskoczenie nowym pismem, no może do przedniej i tylnej okładki (grafik) bym się doczepił - przód za pusty a tył zbitka grafik, fotek - gdzie tła? No i artykuły tym razem - dużo, na różne tematy - ciekawie.

Brawo Adam!

PostNapisane: piątek, 13 kwi 2018, 17:13 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Co jak co, ale późniejsze Amiga Computer Studio bije na głowę Polskie Pismo Amigowe. Layout świetny, papier no i oczywiście treść. To była pełna profeska. PPA dużo słabiej wypadało.

PostNapisane: piątek, 13 kwi 2018, 17:33 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Tak jak napisałem, Amigi NG jeszcze nie widziałem i nie oceniłem.:D Natomiast podtrzymuję zdanie o Polskim Piśmie Amigowym. Red. nacz. Sebastian Rosa miał już doświadczenie w ACS, co widać.

Cytuj:
Moim zdaniem pismo Adama layoutem bije na głowę Polskie Pismo Amigowe jak i Amigazyn, o papierze nawet nie wspominam.

PPA od początku było na kredzie, zaś Amigazyn dopiero od tego numeru.

Nie zgadzam się co do takiej krytyki PPA. Pismo było naprawdę fantastyczne. Trzymam w ręku nr 04/2014.

PostNapisane: piątek, 13 kwi 2018, 20:17 
Administrator
Administrator

Dla mnie jednak numerem jeden od strony merytorycznej był Amigowiec. Natomiast Magazyn Amiga, jako pismo wiodące przez długie lata wśród polskich amigowców, ma swoje niezaprzeczalne miejsce w historii. Z kolei ACS wychodził najdłużej, miał najbardziej atrakcyjną szatę i papier, no i osobiście zaliczyłem tam swój debiut na łamach prasy drukowanej, dlatego zawsze będę miał do niego sentyment. Te trzy tytuły to mój TOP 3 wszech czasów wśród polskich amipism.

Exec powstał w czasach kiedy zdecydowana większość osób, które pozostały jeszcze przy Amidze, posiadało 040+ a często gęsto PPC i chciało zadziałać jeszcze trochę na konfigach na które wydali ciężką kasę. Było więc poważne i rzeczowo, o grach było mało, a jeśli już to o takich co to wymagały do działania PPC i karty graficznej. To zdecydowanie nie było pismo dla posiadaczy A500 grających w przysłowiowego Superfroga, bo i wówczas takich ludzi już nie było (gdyż od kilku lat bawili się na pecetach).

Total Amiga wspominam dobrze, gdyż lwią część tekstów stanowiły te poświęcone tematyce AmigaOS 4, a drugą istotną częścią były wywiady z ciekawymi ludźmi (co też lubię). Natomiast trzeba też sobie powiedzieć że od strony atrakcyjności wizualnej, jakości papieru itp. to była amatorka.

Polskie Pismo Amigowe
Nigdy nie kupiłem żadnego numeru na papierze, to też nie wypowiadam się na temat jego jakości. Natomiast w pełni popieram słowa Emu, że to raczej broszura. 24 strony z mnóstwem obrazków i innych wypełniaczy, hola, hola ale od kwartalnika wymaga się jakiegoś minimum przyzwoitości. Do wartości merytorycznej też mam duże zastrzeżenia owszem zdarzały się obszerne teksty kompleksowo obejmujące temat, jak choćby artykuł Emu, czy też recka SAM 460 oraz Minimiga. Jednak to była mniejszość, a ileż tam było "artykułów" będących w rzeczywistości notkami poniżej 5KB pisanymi chyba na odczepne. Reasumując poczynając od C64&Plus4&Amiga i Kebaba, najsłabsza gazetka w historii. Nie dziwota że gdy tylko Adam głośno napomknął o Amigazynie, rozleciało się to jak domek z kart.

Amigazyn spełnia rolę pisma z drugiej dekady XXI wieku. Dzisiaj są już inne realia niż w czasach Execa. Na fali nostalgii, sporo synów marnotrawnych powróciło na łono Amigi. Czasopismo stara się dopasować do aktualnej rzeczywistości. Są więc teksty dla A500, są dla rozbudowanych klasyków, są dla NG a nawet dla użytkowników emulatorów. W pewnym sensie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem że jest to w jakimś stopniu taki dzisiejszy odpowiednik MA.

O zawartości merytorycznej trzeciego numeru Amiga NG nie mogę powiedzieć na razie nic, bo przyznam szczerze że nie zapoznałem się jeszcze nawet ze spisem treści i wątpię bym zdołał przysiąść do lektury jeszcze w tym tygodniu. To co mogę powiedzieć na dziś, to wyznać iż pierwotnie planowałem zakup jednego numeru do kolekcji, a potem już tylko kupować PDFy choćby z racji narastających problemów z magazynowaniem stale powiększających się stosów papieru. Jednak jakość wydania powoduje że bardzo mocno rozważam zmianę pierwotnych planów.

PostNapisane: sobota, 14 kwi 2018, 08:30 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Hextreme napisał(a):
Nie zgadzam się co do takiej krytyki PPA. Pismo było naprawdę fantastyczne.

Masz prawo się nie zgadzać. Ja mam odmienne zdanie.

PostNapisane: sobota, 14 kwi 2018, 10:48 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Numer 3 miał być na święta, niestety z winy drukarni dostajecie go dopiero teraz. Ponieważ to już drugi numer w tym roku (coś nam aż za dobrze idzie, w 2 miesiące powstał) teraz wyluzujemy. To będzie czas na reedycje numerów archiwalnych, bo są osoby, które pytają o komplet. Właściwie przerobiłem już je na A4, zostało do zapełnienia dwie bonusowe strony w numerze 2, na razie nie mam pomysłów (a nie chcę, żeby to były reklamy).

Co do Amigazynu i PPA.
Ja Amigazynu nie kupuję, ponieważ on się skupia na klasyku, ale faktem jest, że czarno-biały druk przeważył o tej decyzji. Co do sztywnej okładki - jestem w stanie zrozumieć jakby to był rocznik, czy jakieś grube wydanie specjalne, ale normalnie dla czasopisma - nie bardzo. Pytałem Zalepę o to, i on twierdzi że pismo powyżej 80 stron robi się klejone. Postaramy się nie przekroczyć tej liczby.
Co do PPA - mam wszystkie numery i to nie jest papier kredowy. Powiem więcej - nie wiem czy to wina tego, że niektóre numery mam z dodruku, ale tam jest przegięcie w drugą stronę - praktycznie nie ma okładek (papier ten sam co środek). Wyróżnia się tylko ostatni numer, który jest inaczej wydany (sztywny papier, lakierowana okładka).
Nie będę oceniał layoutu, wychodzę z założenia, że gusta są różne, a każdy stara się zrobić najlepiej jak potrafi.

Ja wychodzę z założenia, że musi być pełny kolor, inaczej to nie ma sensu. Jeśli to jest kwartalnik warto dołożyć i mieć jakość.
Co do przyszłości pisma - cieszę się, że mój imiennik ma podobne podejście (trzeba robić swoje i nie zniechęcać się) i obiecał, że będą co najmniej trzy numery na papierze. Tu temat Zalepa traktuje całościowo - jest rozumowanie, że pismo jakby reklamuje NG w całości w Polsce, czyli może mieć pozytywne przełożenie na sprzedaż książek o NG.

Potem będziemy myśleć co dalej.

PostNapisane: sobota, 14 kwi 2018, 11:42 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Również mam wszystkie numery papierowe. Przepraszam, co do papieru kredowego to rzeczywiście masz rację.

Pomyliłem się, bo na PPA pojawiła się swego czasu ankieta z zapytaniem, czy zmienić papier na kredowy. Wiele osób zagłosowało na "tak". Odnosiłem wrażenie, że kreda jest od początku.

Jeśli chodzi o zarzuty, to nie wiem czy Wasz głos jest obiektywny, czy też pokierowany animozjami z Polskim Portalem Amigowym.

Sebastian ma duże doświadczenie w - ogólnie mówiąc - redagowaniu artykułów. Jest autorem niezliczonej ilości recenzji i opisów gier na Amigę, również programów, gorącym zwolennikiem WHDLoad.

Dla ilustracji sporządziłem dwa skany z Polskiego Pisma Amigowego 04/2014 (14).
Skan nr 1 - spis treści oraz "od redakcji"
Skan nr 2 - pierwsza strona artykułu o WHDLoad

Jak można zobaczyć czcionka jest mikroskopijna i to jest jeden z powodów małej relatywnie objętości.

W takim Amigazynie czcionka jest bardzo duża i to jest jeden z powodów dużej objętości.

Jedyne co chcę osiągnąć swoimi postami to przekonanie kolegów, że jednak Polskie Pismo Amigowe jest zdecydowanie bardzo udanym projektem.

Cytuj:
Reasumując poczynając od C64&Plus4&Amiga i Kebaba, najsłabsza gazetka w historii.

Uważam, że to niesprawiedliwe porównanie. C64&Plus4&Amiga nie było wydawane nawet w formacie A4, z tego co pamiętam. Moim zdaniem Polskie Pismo Amigowe może spokojnie konkurować z takim ACSem.

Żeby pokazać swoją obiektywność, przecież nie napisałem nawet jednego słowa krytyki o Amiga NG, którego nie widziałem. I liczę na to, że koledzy postąpią podobnie w stosunku do PPA na papierze.

Warto przecież czasem odrzucić animozje, a nie puszyć się dumnie jak paw. I dotyczy to obu stron bez wyjątku. Polski Portal Amigowy jest otwarty na różne rozwiązania, i przyznam, że Sebastian radzi sobie w swojej roli niesamowicie dobrze. Jego umiejętność pisania o rzeczach w świecie amigowym, w którym nie robi przytyków nikomu i niczemu oraz godzi wręcz ogień i wodę w niebywale umiejętny sposób.

Moim zdaniem to jest człowiek, dzięki któremu Amiga ma tak silną pozycję w Polsce.

Cytuj:
rozleciało się to jak domek z kart.

Sebastian zamknął pismo z powodu niedoboru osób piszących. Było to pismo, które bazowało na artykułach czytelników. Z tego samego powodu zamknięto przecież Amiga Games TOP 10, które przecież z powodzeniem mogło być kontynuowane.

Obiecałem swego czasu, że następnym zakupem, po książce o Asemblerze w firmie Adama Zalepy będzie Amiga NG nr 3 i słowa dotrzymam (wstyd przyznać, ale względy finansowe spowodowały, że zwlekałem z zakupem, a nie jestem człowiekiem zamożnym).

PostNapisane: niedziela, 15 kwi 2018, 13:42 
Administrator
Administrator

Hextreme napisał(a):
Sebastian radzi sobie w swojej roli niesamowicie dobrze. Jego umiejętność pisania o rzeczach w świecie amigowym, w którym nie robi przytyków nikomu i niczemu oraz godzi wręcz ogień i wodę w niebywale umiejętny sposób.

Moim zdaniem to jest człowiek, dzięki któremu Amiga ma tak silną pozycję w Polsce.

A z tym to ja się akurat zgadzam (no może poza tym godzeniem ognia z wodą, bo kiedyś wlepił mi bana dożywotniego za nic), Sebastian to jest bardzo pracowity człowiek, który pisze chyba ponad 90% newsów na PPA. Może niekoniecznie dzięki niemu Amiga ma silną pozycję, ale niewątpliwie silną pozycję ma PPA. Gdyby kiedyś Mailmanowi się znudziło, portal niechybnie skończyłby tak samo jak pismo.

PostNapisane: niedziela, 15 kwi 2018, 23:15 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Najpierw nie zostawiłeś suchej nitki na Polskim Piśmie Amigowym a teraz snujesz scenariusz zamknięcia PPA z powodu ewentualnego "znudzenia" redaktora Rosy. No no. ;)

Widzę, że wojna niebiescy-czerwoni trwa w najlepsze, zaś PPA już na zawsze będzie kojarzyć się u konkurencji z ranami, które powinny być zadawnione wg mnie.

Życzę Waszemu pismu Amiga NG jak najwięcej czytelników i jakościowych artykułów.

A PPA życzę, żeby funkcjonowało jak najdłużej, bo, w przeciwieństwie do eXeca, nie egzaltują się najnowocześniejszymi technologiami spod znaku wielkiego IT, tylko podtrzymują tradycję Amigi. Są też wg mnie bardzo obiektywni, co widać po dziale "aktualności", za co ich cenię najgoręcej.

Dzień gdy eXec nie wytknie czegoś, bez aluzji, czy wbicia szpili w newsie jest dla niego dniem straconym. I to odróżnia prasę brukową, w której tylko szuka się byle sensacji, od tej rzetelnej, gdzie stawia się na profesjonalne artykuły.

Przyznam, że u Ciebie, Rafale, jest podobnie jak na PPA, z niewielkimi, pomijalnymi wyjątkami.

PostNapisane: poniedziałek, 16 kwi 2018, 10:48 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Hextreme napisał(a):
Są też wg mnie bardzo obiektywni, co widać po dziale "aktualności"

Czym ten obiektywizm się przejawia?

PostNapisane: poniedziałek, 16 kwi 2018, 10:50 
Administrator
Administrator

No to tak bez emocji i na sucho, policz ile np. tym roku (a jak masz czas i chęć, to możesz i policzyć z 10 lat wstecz) procentowo wszystkich newsów napisał Mailman. Potem bez emocji i na sucho odpowiedz sobie, czy gdyby zamiast 100 tegorocznych newsów (piszę tak na oko, bo sam dokładnie nie liczyłem) po odjęciu tych napisanych przez Mailmana byłoby ich tylko 20, to Twoim zdaniem portal by podupadł czy nie? A może w redakcji PPA jest 10 innych równie aktywnych osób, które z łatwością wypełniłyby lukę po Mailmanie? A może wśród szeroko pojętej społeczności, jest mnóstwo aktywnych osób by pomóc (tu proponuję sobie przypomnieć "olbrzymie" wsparcie dla papierowego PPA czy tłumaczeń Total Amiga)?
To nie jest wbijanie szpili, to jest realna ocena sytuacji. Ja oczywiście nie wątpię że swoją pracę od strony technicznej wykonuje Grx, że od strony "newsiarsko - merytorycznej" coś tam od siebie dokłada Recedent. Niemniej obiektywna prawda jest taka że PPA Mailmanem stoi i że gdybym mu się odechciało to ja przyszłości PPA nie widziałbym w tak różowych barwach, jak widzisz to Ty.

Co do Execa od lat nie widzę by pisał wyłącznie o nowych technologiach, wŕęcz przeciwnie zdecydowanie skręcili w stronę retro. Nie widzę też by w każdym newsie wbijali komuś szpilę. Wojna niebieskich z czerwonymi? Raczysz żartować, zerknij na dział "czerwone gdakanie" po dawniejszych krucjatach Szamana typu akcja "null null" nie ma nawet śladu, wręcz odwrotnie, myślę że teraz wśród niebieskiej braci admin Execa uchodzi teraz za modelowy przykład pozytywnie nawróconego syna marnotrawnego i "wzorowego amigowca nowej generacji".

Wracając do tematu, gazeta przeczytana (no może poza trzema artkami, które nie są dla mnie interesujące). Skomentuję te z pierwszej części pisma. Artek Radzika rzeczowy i na temat, opisał narzędzia, które myślę w 80% pokrywałyby się z tym co napisałbym ja. Jedyna uwaga jest taka że skoro atrek jest dla początkujących, wchodzących dopiero w świat AmigaOS 4, czyli takich co to z natury rzeczy są pozytywnie nastawieni, to chyba nie były potrzebne te smęty na wstępie o "marazmie, zniechęceniu" itp. Po co gasić optymizm już na starcie.

Artek Adama na temat kompatybilności wzorowy. Teoretycznie można by ewentualnie wspomnieć że poza NewMode istnieje przynajmniej jeden lub dwa podobne promotory ekranu dla 68k, przy czym przyznam się bez bicia że ja nigdy nawet nie próbowałem ich używać pod nowym systemem, więc nawet nie wiem czy działają pod AmigaOS 4.

Tekst o Draw Studio również ciekawy. Być może dzięki niemu jeszcze sięgnę kiedyś po ten program. Na marginesie, coś mi świta że do pierwszego uruchomienia programu nie jest wymagany NewMode, że można też użyć innej metody, polegającej na wykasoaniu pliku z zapisanymi prefsami. No ale mogę się tutaj mylić bo ja walczyłem z Draw Studio pod AOS4 już naście lat temu.

Cieszy że Radek bierze na tapetę coraz bardziej skomplikowane rzeczy. Co prawda ten zegarek to jest nadal coś co można wyklikać w Designerze, ale widać wyraźnie że zbliżamy się do momentu, kiedy przekroczymy możliwości ten nakładki. Jeśli mógłbym ze swej strony zgłosić jakiś mały request, to może wspomnę o ubiegłorocznej prośbie Radzika, skierowanej do mnie abym przygotował suwaczek do jego playera podcastów. Początkowo szybko się zgodziłem, ale okazało się że zadanie wcale nie było takie proste i to pomimo tego iż player z suwakiem postępu jest wśród przykładów dołączonych do programu. Chętnie więc w którymś z kolejnych odcinków poczytałbym o tym jak taki suwak wykonać, wraz z łopatologicznym wyjaśnieniem dla nie programistów, co jak i dlaczego.

Przeczytałem też trochę tekstów z pozostałych działów ale nie będę ich komentował, by ktoś przypadkiem opatrznie tego nie zrozumiał jako wbijanie szpili czy coś w tym rodzaju.

PostNapisane: poniedziałek, 16 kwi 2018, 11:41 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Cytuj:
Jedyna uwaga jest taka że skoro atrek jest dla początkujących, wchodzących dopiero w świat AmigaOS 4, czyli takich co to z natury rzeczy są pozytywnie nastawieni, to chyba nie były potrzebne te smęty na wstępie o "marazmie, zniechęceniu" itp. Po co gasić optymizm już na starcie.

E, to nie gasi optymizmu, bo ktoś kto się decyduje na OS 4 zazwyczaj robi to po rozeznaniu w sytuacji. Inna sprawa że radzik nie pisał go dla początkujących (z tą myślą), zwyczajnie we wstępniaku o każdym artku pisze parę słów "o czym, dla kogo". Tak że nie jest to uzgadnianie z autorami.

Z kasowaniem Prefs i DrawStudio to jest trochę bardziej skomplikowane. Przy okazji "zabawy" programem ArtEffect (pamiętasz może próby konfiguracji idealnej, tu na forum dociekaliśmy) okazało się, że wersja oryginalna i piracka różnie się zachowują. Nie wiem dlaczego tak jest, ale tak jest. Temat rozbieraliśmy na czynniki na Skype execa (tzn. ja i swinkamor) i bardzo prawdopodobne że jest tak też nie tylko z ArtEffect ale właśnie DrawStudio i innymi programami.
Z promotorami ekranu wiem że niektórzy używają ModePro, z tym że on u mnie się wysypuje.
Tak że z kasowaniem Prefs w DrawStudio to sprawdzę, i wspomnę jak to zadziała w cz. 2.

Z kursem Hollywood jest taka sprawa, że Radka trzeba temperować, bo jest w stanie zapełnić pół numeru ;) To się robi dziwne, bo teoretycznie 1/3 pisma mógłby wyjść odcinek Hollywood. Myśleliśmy nad tym "co zrobić żeby było dobrze". Część rzeczy będzie w komentarzach na zrzutach. Radek mnie przekonuje że to musi być opisane, bo zbyt zwięzłe tłumaczenie to równie dobrze można odesłać do dokumentacji :] I ma rację, tak że odcinki będą obszerne.
Mamy trochę inną wizję na kolejne, bo Radek chce dalej dłubać w zegarze.
Ja chcę żeby brał inne rzeczy, np. żebyśmy doszli do prostych gier logicznych. Bo przecież - przy cyklu kwartalnym pisma - nie będziemy robić zegara rok.
Radek z kolei argumentuje, że zegar jest pretekstem do pokazywania różnych funkcji, które przecież przewijać się będą w innych programach.
Tak że w kolejnej części zegar będzie skalowalny, i dojdą jakieś bajery, ale co w jeszcze następnym odcinku będzie to nie wiemy.

Chcemy zwiększyć objętość numeru docelowo do 72 stron, tylko nie wiem jak będzie dalej. Jakby Zalepa chciał ustawić prenumeratę, to pismo musi być przewidywalne, a tu jest sytuacja że Radek nie napisze odcinka i dziura na kilkanaście stron ;)

PostNapisane: poniedziałek, 16 kwi 2018, 13:25 
Administrator
Administrator

Ja jednak odniosłem nieodparte wrażenie że tekst był skierowany do początkujących, głównie do potencjalnych nabywców Tabora. Doświadczony użytkownik z kilkuletnim stażem raczej nie potrzebuje instruktażu na temat rozłożenia partycji, czy preferowanych narzędzi do umieszczenia w docku, zwłaszcza że wybór Radzika był tutaj dosyć oczywisty.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]