Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 23 cze 2018, 19:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 15:54 
Administrator
Administrator

Co do pierwszego pytania, to rozumiem że pismo w 100% czarno białe, czy może kolorowa okładka, tudzież kolorowe kilka stron? No bo zakładam że nie planujesz na początek full kolor.

Jak będę miał wiedzę w tej kwestii, to zaznaczę stosowną odpowiedź.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 16:43 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Wręcz przeciwnie, wydawanie pisma czarno-białego przy jednoczesnej dostępności PDF w kolorze byłoby bez sensu. To byłoby na poziomie zina z ubiegłego wieku i nie sadzę żeby ktoś to kupił. Takie coś może przejść przy większej grubości całości.Tak jak robi Zalepa, który PDF degraduje do cz-b i się niczym nie stresuje. Kupuję PDF że po części w kolorze, a tam kolorowe jest ale 14 stron na 90 :D (powiedzmy że 90, okładka przednia w innym rozmiarze bez strony nr 2, a okładki tylnej czyli dwóch stron brak).

Tylko że na razie z wstępnego rozeznania widzę że musiałby być jakiś sponsor, bo druk niskonakładowy na zasadzie 30 szt. to jest ponad 500 zł, a gdzie jeszcze wysyłka. Co prawda nie ma w gazetce podlewów, kartki są białe, może nie wyjdzie tak drogo. No ale na razie nie mam wiedzy co do kosztów (ile np. kosztuje wydanie K&A).

Na poważnie to chciałbym numer 3 puścić drukiem, i podpytuję w środowisku. Na razie zainteresowanie zerowe, ankietę wypełniło 3 osoby, cóż mówić o sprzedaży.
"Na dziś" powiedzmy że 36 stron w kolorze, okładka niewiele grubsza od kartek.

PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 17:14 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

A ja bym chciał dodać, że gazeta to powinna być "miętka" w dotyku, a nie na sztywnym papierze - który pewnie podnosi też cenę druku. No, ale jeśli podnosi prestiż tejże...

PostNapisane: piątek, 8 gru 2017, 17:27 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Wypełniłem ankietę. Jednak w pytaniu “O który dział powinny poszerzyć się kolejne numery?” moim zdaniem brakuje opcji "Amiga Klasyczna". Tego mi definitywnie będzie brakować w tym piśmie. Napisałem to w uwagach.

Zaznaczyłem "AmigaOS4".

Cytuj:
Na razie zainteresowanie zerowe, ankietę wypełniło 3 osoby, cóż mówić o sprzedaży.

Po pierwsze radzę poczekać, ankieta dopiero przecież się pojawiła. Po drugie moim zdaniem warto docenić każdy głos, jaki pada w ankiecie. Za przykład podam, że kiedyś pojawił się na Aminecie edytor map do gry Lemmings 2: the Tribes. Autor jednak zawiedziony zaledwie 9 rejestracjami swojego programu, wypuścił pełną wersję za darmo.

Ja bardzo doceniłem pracę autora tego edytora, jednak dowiedziałem się o tym programie za późno.

Moim edytorem do Benefactora zainteresowała się garstka osób (wypuściłem go od razu na zasadzie freeware). Jednak to zupełnie mnie nie rozczarowało.

Czasami liczy się nawet jedna, wspierająca osoba.

PostNapisane: piątek, 11 maja 2018, 12:33 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

W nocy fajnie się pisze, ten spokój... tylko poranek bywa ciężki :)
Napisałem artykuł, który pokazuje kulisy jak samemu zorganizować od zera taki projekt.

---> Stachu, jak to się robi?

Co prawda większość działań opiera się na Windows, niemniej uważam że jest tam sporo konkretnych porad dla osób, które chciałyby być bardziej aktywne w społeczności. Coś podziałać, a nie bardzo wiedzą jak ugryźć temat.

PostNapisane: piątek, 11 maja 2018, 15:44 
Administrator
Administrator

adam napisał(a):

Co prawda większość działań opiera się na Windows, niemniej uważam że jest tam sporo konkretnych porad dla osób, które chciałyby być bardziej aktywne w społeczności. Coś podziałać, a nie bardzo wiedzą jak ugryźć temat.

Rzeczowy tekst, choć mimo wszystko szkoda że opiera się wyłącznie na Windows. Myślę że jednak tekst zyskał by więcej, gdybyś zweryfikował działanie tych wszystkich narzędzi również pod AmigaOS. Przykładowo Radzik kiedyś pisał (nie wiem czy to aktualne) że pod Odyssey nie działał mu Blogger, tymczasem WordPress działa chyba teraz nawet lepiej niż kiedyś. Uważam że nawet jeśli ktoś założy sobie z góry że nie będzie się męczył i całą pracę wykona na Windows, to jednak informacja że w razie czego może to jednak zrobić z Amigi jest istotna. Jeśli dajmy na to uzna akurat pracując na opisanym wcześniej programie dla Ami, że warto do gotowego artka dodać jeszcze jeden ciekawy obrazek wraz z opisem, to z pewnością wygodniejszą formą byłaby bezpośrednia wrzutka w sekundę po uruchomieniu SGraba, niż wrzucanie tego okrężną drogą z peceta via pendrive czy Dropbox.

PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 13:53 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

To jest raczej oczywiste, bo większość czynności jest pokazana na zrzutach w przeglądarce. Problemy są dwa - ona jest za rzadko aktualizowana, więc z dnia na dzień coś może pod AmigaOS 4 nie zadziałać, a chciałem żeby tekst był aktualny i za rok czy dwa. Poza tym na A1 500 jest ciężko, strona execa np. wczytuje mi się 45 sekund; wogóle te strony co jeszcze 2 lata temu śmigały, dzisiaj jest wolniej.
Ale żeby nie było - dzisiaj dodałem komentarz i wspomniałem o tej opcji, podałem też ceny. Sam artykuł uzupełniłem o informacje odnośnie spisywania wywiadów i nagrywania dźwięku w lepszej jakości.
Reklamowałem się na czacie Skype, Twitterze, Gogle+ i fanpage - zasięgi są takie, że mógłbym nic nie opublikować i byłoby to samo :(

PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 22:21 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dotrzymałem obietnicy i skorzystawszy z promocji zakupiłem nie tylko egzemplarz papierowy 3 numeru magazynu Amiga NG, co również numery 1, 2 oraz prenumeratę na numery 4 i 5. :D Jestem zdania, że "naszych" trzeba wspierać. Liczę na ciekawą lekturę.

PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 17:53 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

To ładnie, będzie więcej wspólnych tematów. Choćby i grafika. Może odkurzymy PPainta, gdzieś mam na płytce z Magazynu Amiga.

PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 22:12 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

adam napisał(a):
To ładnie, będzie więcej wspólnych tematów. Choćby i grafika. Może odkurzymy PPainta, gdzieś mam na płytce z Magazynu Amiga.

Jasne, jak poczytam pismo, to podzielę się uwagami.

Mam Personal Painta na płycie MACD 3. (wersja 6.4PL).

PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 23:25 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

No to jakby coś to bym opisywał na podstawie wersji 7.1 PL, bo taką mam, z płytki CD nr 7 (listopad 1998). Damy radę :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]