Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 10:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 26 lip 2019, 08:46 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
O spadku aktywności Trevora powiem tylko tyle, że może to być spowodowane jego malejącym entuzjazmem do tego wszystkiego lub po prostu nie ma nic do powiedzenia. Pierwszy wariant jest gorszy ;)

Co do Tabora. Najlepiej byłoby gdyby to przeprojektowanie wiązało się ze zmianą procesora na model Txxx. Jak wiadomo, w momencie projektowania Tabora nie było go jeszcze na rynku ale po kilku latach opóźnień płyty już można go użyć (ceny zbliżone). Oczywiście szanse na to są znikome ale byłaby to fajna niespodzianka i wytłumaczenie kolejnych miesięcy ciszy :pray: Tylko czy AEon może pozbyć się procesorów i skasować prace nad SPE? Prędzej pozbędą się jakoś tych procków niż wyrzucą kod związany z tym nieszczęsnym SPE....
Jak można dziś przeczytać w wątku o OGLES/Nova, nadal nie wszystko jest zoptymalizowane pod SPE. Czyli po tylu latach nadal się z tym męczą....A update do AOS4.1FE miał nie czekać na Tabora tylko pojawić się w zeszłym roku. Totalna porażka :evil:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 lip 2019, 09:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Na czerwcowym spotkaniu udziałowców Hyperionu miały zostac podjęte pewne decyzje i nie mam tu na myśli szeroko komentowanych, przekształceń kapitałowych ale też inne decyzje.... Plany dotyczące tych decyzji kazały mi patrzeć z optymizmem na te wakacje. Ponieważ jednak Ben, podobnie jak Trevor, ostatnimi czasy chowa głowę w piasek, to mój optymizm na dobre wieści dla użytkowników AmigaOS 4 jeszcze w najbliższych tygodnaich, mocno się obniżył :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 lip 2019, 11:19 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
Mufa napisał(a):
Tak czy siak już dzisiaj można chyba powiedzieć że ładowanie się w Tabora było błędem. Za długo to trwa, daje pożywkę dla ludzi, którzy czerpią satysfakcję z rozsiewania czarnego PR i w ogólnym rozrachunku, zamiast przysporzyć nowych użytkowników, może dać efekt odwrotny do zamierzonego. Zapewne z perspektywy czasu lepiej byłoby skasować projekt Tabora i wejść w finansowanie laptopa PPC, który być może z pieniędzmi Dickinsona i praktycznym podejściem ACube, byłby dzisiaj gotowy.

No ale skoro kupili już 1000 procesorów dla Tabora, to pewnie nie zakopią ich na pustyni w Nevadzie, jak ongiś Atari zrobiło z kartridżami zawierającymi grę "ET", zatem chętni na Tabora muszą czekać, czekać i jeszcze raz czekać.


Wydaje mi się jest akurat odwrotnie. Zamiast wchodzić w linię komputerów high-end (X1000, X5000) które ilościowo sprzedają się słabo, to trzeba było postawić na low-end (micro A1, Tabor) które mają szansę sprzedać się w większej ilości popularyzując Amigę NG.

Dziwi mnie problem z oprogramowaniem Tabora. To że go nie ma na rynku jest według mnie spowodowane innymi problemami. Brak sterownika dźwięku jest kiepskim tłumaczeniem. Jakie są powody ? Nie wiem. Mogę się tylko domyślać.

Reasumując konstrukcja Tabora się starzeje. Część podzespołów płyty wypada z oferty co powoduje konieczność przeprojektowania. To z kolei powoduje konieczność przeprogramowania płyty. W tym momencie kółko się zamyka.

Mimo wszystko dalej uważam że A1222 jest szansą dla Amigi NG. Być może największą od lat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 lip 2019, 12:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Co do sterownika dźwięku, to nie zdziwiłbym się gdyby powtórzyła się kuriozalna sytuacja, jak w przypadku sieciówki. Czyli że długo, długo nic a potem pojawiły się dwa różne. Nie mam co do tego pewności, ale analizując pewne wieści z nieoficjalnych źródeł, przypuszczam że sterownik jest pisany dwóch niezależnych od siebie programistów, z których przynajmniej jeden twierdzi że nie pracuje na zlecenie A-EONu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 sie 2019, 20:44 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Dla mnie notebook, to pomyłka nawet w przypadku pc. Padają jak muchy, używam tylko firmowych, bo nie muszę za to płacić ;).
Może jak ktoś żyje w ciągłym ruchu :).
Ja cały czas liczę na Tabora, ciągle pojawiają się jakieś wynalazki z dopalaczami do klasyka, czy samowystarczalne płyty, ale ciągle mi się w nich coś nie podoba ;). Wolę tabora z dobrą grafiką i możliwością odpalania klasyka

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 sie 2019, 12:43 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 87
Ja liczę na Tabora 8-) Najwyższa pora żeby ten sprzęt pojawił się dla amigowców. Dobrze że mamy sprzęt high-end jednak nie każdego stać na taki wydatek. Mnie interesuje sam system, ponieważ z AmigaOS 4.1 nie miałem styczności. Byłbym nowym użytkownikiem w Polsce. Liczę na A-eon i Hyperion :geek:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 19 sie 2019, 21:55 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
https://www.facebook.com/AEonTechnologyLtd/photos/a.588804071129982/2666007666742935/?type=3&eid=ARA5fpLMYvZF0onJz0ZO3Ua0uIbttk6TuDF5c7BEeDYQ01iadvTuE9LPVQDNYTPdGpZn-rxzmKLWomxe&__xts__%5B0%5D=68.ARD02aLRU5Q9yOUafCHFTxGTKKOLvZGoKtWbWp1xj38LuUFlh2Y3XIqqFVoR78Kd3a-d2pYFnS0XMMUw5YNXXeddmE8kF-mOlQ1Wcw2d6_e4_luwmiAO0olV30NzLtWorwBJxZLY0J3G3NorjQB9sUklrFxai7-kn-hdDyPR82cFYD21L7c5gY6V835JZxnaZfnnCbFzl5_fdQN5NRxjdFmYsU5rE3qCwRveJJcK3KgCI7TehAU_MT1OvX4905Z62E0YGiNUwJNHfUhKNhEL624uAjl6ISSrHMOmqpvgYuC7bU5BpSiw24gcQCFQP9yRRintcDZxMG5YZLaSCromNJvqFg&__tn__=EHH-R
Jeżeli ta pomarańcza to a1222 to widzę głośniczki.
"Daniel setting up his gaming section with AmigaOne X5000, A1222 & A1200s. He has a very special surprise, courtesy of Roman 'Kas1e" Kargin."

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 20 sie 2019, 07:49 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
Jeżeli ta pomarańcza to a1222 to widzę głośniczki.

Niestety Daniel już napisał, że są one przypadkowo :(

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO