Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 00:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 15 maja 2019, 10:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Niestety nie mam zbyt dobrych wieści dla osób czekających na Tabora, którzy dodatkowo chcieliby również używać Linuksa na tych maszynach. Wśrod opiekunów Debiana zapadła decyzja o porzuceniu jednostki SPE w najbliższym czasie. Oczywiście wszystkie kernele, obrazy itp, które zostały zbudowane do maja 2019 będą dostępne do pobrania dla użytkowników A1222, jednak na aktualizacje w przyszłości chyba nie ma co liczyć :(

Niestety wygląda na to że jeśli chodzi o Pingwina, to on żyje już jedynie na 64-bitowym PPC. Tutaj, ze względu na mały renesans tej platformy związany z różnego rodzaju projektami dla Power 9, możemy być spokojni jeszcze przez lata.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 maja 2019, 11:40 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Czego nie da się zrobić na Amidze to zrobię na PC ;) które i tak koło niej stoi, chodzi prawie 24h, bo ciągle ktoś z niego korzysta. DLa mnie to tylko przełączyć monitor w inne źródło. Linux przestał mnie fascynować dawno temu :), choć rozumiem, jak ktoś używa Amigi jako głównego komputera to ma to sens. Amigą mogę się bawić i robić na niej to, co da się zrobić. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce gdy się pojawi Tabor, mam podobne odczucia w przypadku blendera i przeglądarki www. Niby mógłbym używać edytora Blendea na Amidze, a render robić na pc bo szybciej, mógłbym przeglądać strony na Amidze (gdyby była przeglądarka ), choć nie robię tego nawet na notebooku z 2 rdzeniowym procesorem bo mnie krew zalewa przy kilkunastu zakładkach jak muli - wole PC z 6 rdzeniowym Ryzenem.
Tabor to tak nietypowy produkt, że kupią go tacy dziwacy (bez obrazy) jak ja i Bóg jeden wie co będą na nim robić :)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO