Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 13:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 29 sie 2016, 15:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
http://www.powerpc-notebook.org/pl/

Stowarzyszenie Power Progress Community, które stawia sobie za cel wyprodukowanie nowego laptopa PPC dla Linuksa ogłosiło zamiar przeprowadzenia konkursu na stworzenie loga. Uznałem że może warto o tym poinformować. Tak więc wielbiciele Deluxe Painta czy też innych programów graficznych monitorujcie stronę jak wyżej. Kto wie, może uda się na Amidze zrobić coś co zostanie przez nich docenione a autorowi da bardziej wymierne korzyści niż tylko własną satysfakcję?


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 sie 2016, 21:04 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Bardzo ciekawy projekt. PowerPC , własny projekt płyty, mostek południowy AMD. Zobaczymy co im z tego wyjdzie i za ile ;). Co by się nie okazało że potrafią zrobić taniej płytę niż A-EON ;) Może będzie się dało odpalić któryś z systemów Amigowych nie pod FS-UAE.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 sie 2016, 22:52 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
newhousik napisał(a):
Co by się nie okazało że potrafią zrobić taniej płytę niż A-EON ;)
Tak się może zdarzyć, bo mają/będą mieć więcej urzytkwoników
a co za tym idzie więcej sprzedanych sztuk.

newhousik napisał(a):
Może będzie się dało odpalić któryś z systemów Amigowych nie pod FS-UAE.
Gdyby Hyperion dostosował system pod tego kompa, to kto wie. Jeśli będzie działający sprzęt
z podzespołami które łyka AOS, to myślę że taniej i szybciej go przystosować niż produkować własny.
Szczególnie że będzie też działał inny system nad którym sami nie muszą się męczyć "nasi" programiści.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, mianowicie przez ostatnie dwadzieścia (może więcej) lat powstało
mrowie różnego zastosowania sprzętów, a co za tym idzie nazwy które miały wskazywać na ich
zastosowanie, te wszystkie laptopy, notebooki, palmtopy i inne tablety. Czy ten komputer przenośny -
notebook będzie biedniejszą wersją laptopa czy ta konwencja nie ma już zastosowania i używa się jej
wymiennie?

PS. Zauważyłem że Adam Mierzwa jest częścią zespołu :thumbup: .

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 30 sie 2016, 06:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Laptop by się przydał zwłaszcza nowy, z działającą baterią itp, w dodatku oparty na szybkim i nowoczesnym procesorze E6500. Jak by to wypaliło pierwszy ustawiłbym się w kolejce. Na razie jednak problemy są dwa. Po pierwsze nie wiadomo czy projekt zakończy się powodzeniem. Po drugie nikt od kogo do zależy, dotąd oficjalnie ani nawet półoficjalnie nie potwierdził że będzie na to przepisany AmigaOS. Jedyne co może dawać nadzieję to fakt że pracowano wcześniej nad LimePPC a teraz forsuje się protezy pokroju A.L.I.C.E. Znaczy to że zarówno Hyperion jak i A-EON zdają sobie sprawę z tego że komputer przenośny jest czymś bardzo pożądanym w środowisku.

P.S.
Jeśli Adam faktycznie jest w teamie, to może ma jakieś przecieki w temacie ewentualnych rozmów z twórcami AmigaOS?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 sie 2016, 23:10 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ta konstrukcja ma nędzną grafikę, ale powiedzmy że to nieistotne. Nie mam przecieków, i przestałem się tym interesować, projekt rozwija się zbyt ślamazarnie i ma nikłe poparcie (jakieś 150 osób).
W założeniu jest to projekt open source w pełnym tego słowa znaczeniu, tam nie będzie niczego co ma zamknięty kod czy dokumentację. To jest robione z myślą o linuksie PPC. Oczywiście nikt nie broni wypuścić dowolny system na to, ale team tym się nie zajmie. Myślę że praca Hyperionu znacznie podniosła by koszt, powstanie AmigaOS na to uważam za nierealne. AROS prędzej, nawet MorphOS. Poza tym Trevor wybrał drogę A.L.I.C.E. która - według mnie - ma większy sens popularyzatorski (większy "zasięg") i jest rozwiązaniem że tak powiem nieortodoksyjnym i rozwojowym (mogą być kiedyś lepsze i tańsze Alicje).
Tam jest problem inny, tam trzeba tego głównego koordynatora kopnąć w d.. i to mocno, określenie "niegramotny" to najłagodniejsze jakie przychodzi mi do głowy. Mieć płytkę i po prawie 2 latach nie dojść nawet do obudowy, tylko bawić się w statuty stowarzyszenia, projekty logo... no "miszcz" ;]
A loga ślijcie, pewnie.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 wrz 2016, 23:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Jest i głosowanie, oczywiście debilnie pomyślane - tylko 1 dzień.
http://www.powerprogress.org/en/logo-contest/
Jak widać konkurencja nie była duża, wybór jest ale poziom - wyrównany ;]

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 23 wrz 2016, 10:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No faktycznie. Zagłosowałem na jedyne logo, ktore posiada jakiś element amigowy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO