Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 19 sty 2018, 23:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Dla wszystkich mających problem z uruchomieniem emulatora C64 - VICE w wersji 3.1 - polecam ten wątek:

http://www.amigans.net/modules/xforum/v ... 69&start=0

oraz link z posta nr 18:

https://www.sendspace.com/file/3ldh83

(plik wrzucić do katalogu głównego VICE, uruchomić i... voila!)


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 19 sty 2018, 23:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Czy w tej wersji działa obsługa padów? Pamiętam że w wersji 1.x, ktorą robił jeszcze Amidog, to jako tako pady działały, ale potem z wersji na wersję było w tej kwestii tylko gorzej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 19 sty 2018, 23:57 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Wg dokumentacji tak. Jutro podłączę pada i obadam sprawę. Na razie ciesze się, że w ogóle dało się uruchomić ten emulator. Polecano w zamian wersję 2.4 jako działającą na X5000, u mnie niestety żadna wersja nie chce działać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 21 sty 2018, 11:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
No i kolejny zonk na mojej X5K. Po podłączeniu pada Logitech Dual Action na USB i skonfigurowaniu w AmigaInput zamraża emulator, wyskakuje Guru lub wcale się nie uruchamia. Próba z Final Burn - to samo. Brak możliwości otworzenia AmigaInput. Po odłączeniu pada i restarcie - wszystko wraca do normy.
Jak widać nie tylko ja mam ten problem:

http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... orum=14&16


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 sty 2018, 09:13 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Kupiłem nowego pada, tym razem Logitech F310. AmigaInput konfiguruje się poprawnie, zero problemów - pad działa. Potwierdzam również, że ta wersja Vice - z tym pliczkiem x64 - obsługuje pada i zwyczajnie działa w grach :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 sty 2018, 17:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Sprawdziłem przed chwilą i umnie akurat działa z Logitechem Dual Action, może masz coś nie tak ze starym padem (ten model jest chyba dosyć awaryjny, przynajmniej u mnie jeden z padów po pewnym czasie po prostu przestał być wykrywany, lub też był wykrywany nieprawidłowo, zarówno na Amidze jak i pc).

Fakt dzialania pada, to jednak jedyna pozytywna rzecz, którą moge powiedzieć o tej wersji emulatora. Po pierwsze na trzy losowo wybrane gry (które na 100% chodziły pod poprzednimi wersjami) zadziałała tylko jedna. Po drugie mimo włączenia dźwięku w głośnikach cisza. Po trzecie prędkość działania taka, jak gdybym nie uruchamiał tego na X1000, tylko na Blizzardzie PPC, według informacji na górnej belce Mr Robor człapał z prędkością 76% (choć mi się wizualnie wydawało że jest jeszcze gorzej).

Zatem, dziękuję i poczekam, dalej używając wersji 2.x i 1.x.

Edit:

Ta wersja z Twojego linka i tak jest lepsza od tej oryginalnej 3.0 i 3.1 ze strony VICE. Tamte w ogóle się nie uruchamiają, zaliczając freza na starcie. Nie wiem kto to kompiluje, ale najwyraźniej chyba nie ma pojęcia o programowaniu pod Amigę. Przydałoby się znowu zaktywizować AmiDoga by ponownie przyjrzał się źrodłom VICE. Jedynka, którą skompilował jeszcze Mathias była najlepsza.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 sty 2018, 17:45 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Jakie to były te trzy gry? Protestuję jeszcze, wersja 3.x i 2.x u mnie nie działają, zresztą nie tylko u mnie. Opcjonalnie wypróbuję jeszcze VICEplus bo akurat uruchomił się bez problemu - choć to wersja 1.x zdaje się.

Próbowałem na tym 3.x kilku gier, m.in. Bubble Bobble, wszystkie miały ok. 120% (prędkość).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 sty 2018, 17:54 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Mr Robota, który zadziałał wymieniłem, drugiej już nie pamiętam, a trzecia to Creatures. Ta ostatnia pozycja to jest bardzo dobry tester emulatorów Commodora, dodam że w czasach 68k nie ruszała na popularnym Magic 64. Jeśli chodzi o najbardziej zaawansowany emulator tamtych lat dla Amigi czyli Frodo, to na zwykłej odmianie też nie działała. Jednak Frodo miał trzy odmiany, ta najbardziej dokładna i zarazem wymagająca (która dobrze chodziła dopiero na PPC), dawała sobie z tą grą radę. Oczywiście VICE to już inna liga i zarówno na jedynce, jak i dwójce z Creatures nie ma problemu. Myślę zresztą że na trójce dla innych platform tym bardziej problemów nie ma, po prostu amigowy port jest skopany.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 sty 2018, 20:19 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Sprawdziłem i Creatures i Mr Robot, zarówno na VICE 3.1 z tym nowym plikiem jak i na VICEplus 1.1. W tym pierwszym, pomimo setek kombinacji oczywiście dźwięku nie uzyskałem. W obu klatkaż to średnio 50 fps - 105%. Z tym, że w przypadku VICE 3.1 mam wrażenie, że rzeczywista prędkość to 50% - 70%. Co ciekawe, prędkość po włączaniu/wyłączaniu opcji dźwiękowych potrafi wrócić do, jak się zdaje, prawidłowych wartości. Okienko komunikatów pluje jakimiś błędami bufora dla dźwięku i żadne zmiany ustawień nie są w stanie tego naprawić.
Spróbuję więc ponownie z VICE 2.4 i Frodo 4.1. Jeśli też lipa to zostaje tylko ten VICEplus.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 27 sty 2018, 09:37 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Cytuj:
Spróbuję więc ponownie z VICE 2.4 i Frodo 4.1

Kopę lat nie odpalałem Frodo, ale prędkościowo możesz się spodziewać że będzie to działalo tak jak powinno na maszynie klasy Amiga One. Natomiast na Frodo dla AOS 4 nie uzyskasz dźwięku. Że zacytuję fragment mojego starego artka o emulacji Commodore:

"Jest też znaczna różnica w prędkości emulacji, ale to oczywiście spowodowane ogromną różnicą w wydajności sprzętu między Amigą1200 PPC a Amigą One. Na mojej AONE G4 933Mhz, Frodo wręcz fruwało osiągając grubo ponad tysiąc procent prędkości realnego C64.

Jednak pomimo kilku plusów, nowa wersja ma w stosunku do swego poprzednika też jeden ale za to znaczący minus - brak emulacji dźwięku
."

Cytuj:
Jeśli też lipa to zostaje tylko ten VICEplus.


Ewentualnie sprawdź jeszcze VICE 1.20 od AmiDoga, który leży na jego stronie domowej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO