Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 00:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: DGen 1.33
PostNapisane: sobota, 16 mar 2024, 08:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Nasz rodak Marek "Smarkusg" Głogowski, przygotował nową odsłonę emulatora DGen, czyli programu pozwalającego na zabawę z grami dla konsoli Sega Megadrive. W stosunku do starej wersji program ma kilka plusów. Przede wszystkim oparty jest na ostatniej wersji DGen 1.33 (poprzednia kompilacja dla AmigaOS 4 opierała się na odsłonie 1.24). Po drugie działa zarówno w oparciu o bibliotekę SDL1 jak i SDL2 i to użytkownik z poziomu estetycznego GUI może sam zdecydować, z której wersji biblioteki chce korzystać.

Samo GUI jest ładne, może cieszyć oko i prezentuje się dużo lepiej niż minimalistyczne GUI dla wersji poprzedniej, co przedstawiam na załączniku. Niemniej nie trudno zauważyć że brak w nim pewnych podstawowych funkcjonalności, jak choćby możliwości ustawienia trybu pełnoekranowego (co akurat w starym minimalistycznym GUI było). Ogólnie zmieniły się też skróty klawiszowe i np. kombinacja Alt+Enter, która w poprzedniej wersji przełączała między trybami fullscreen/window w tej wersji nie działa. Wykminiłem że tryb pełnoekranowy można aktywować klawiszem F1 (niestety w dokumentacji zabrakło opisu nowych skrótów klawiszowych). Plusem jest fakt iż jest to bodaj pierwszy emulator dla AmigaOS 4 przeportowany przez Polaka, to i GUI jest zlokalizowane m.in. na język polski.

Niestety sam fakt portu ostatniej dostępnej odsłony DGen, czyli 1.33 niewiele zmienia w zakresie bolączek dokladności i kompatybilności emulacji tego emulatora które swego czasu opisałem w tym artykule. Zatem nadal liderem emulacji 16-bitowej Segi na AmigaOS 4 pozostaje FBA. Niemniej jeśli ktoś chce lekki wyspecjalizowany emulator, który poradzi sobie ze zdecydowaną większością gier na Genesisa, to opisywana nowość się tutaj sprawdzi.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: DGen 1.33
PostNapisane: środa, 27 mar 2024, 22:50 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 5 wrz 2023, 20:15
Posty: 13
Samir poprawił opis klawiszy odnośnie wersji na os4depot.
Ja nie publikuję rzeczy na os4depot. Jeżeli jakieś osobie spodoba się to co robie może smiało ja wydać publicznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: DGen 1.33
PostNapisane: środa, 27 mar 2024, 23:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
https://github.com/ekeeke/Genesis-Plus-GX

Zerkałeś może na emulator jak powyżej? On zdaje się pochodzi z Wii, więc teoretycznie nie powinien sprawiać trudu w przeniesieniu go na inne maszyny z PPC. Dgen fajny ale znany od lat. Oczywiście super robota z Twojej strony, za którą wielkie dzięki, niemniej osobiście najbardziej cenię jednak takie emulatory, które zapewniają dostęp do konsol, do których wcześniej na AmigaOS dostępu nie było. No a jak dotąd, pomimo istnienia kilku emulatorów Segi 16bit na AmigaOS, żaden nie daje możliwości emulacji SEEGA CD. Genesis Plus GX taką możliwość by dał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: DGen 1.33
PostNapisane: sobota, 30 mar 2024, 19:33 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 5 wrz 2023, 20:15
Posty: 13
Patrzałem bardziej w ten port https://realstar.neocities.org/genplus/genindex
To jest port na MorphOS. Na podany przez Ciebie tylko zerknąłem.
Ostatecznie padło na ostatnią wersję DGEN bo działa u mnie świetnie oraz na wolniejszych maszynach z AOS4.
Musisz pamiętać, że ja korzystam z emulacji QEMU. Głownych ograniczeniem to karta graficzna.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO