Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 13:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 30 lis 2014, 23:49 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Mam kartę turbo BlizzardPPC z 68040 oraz BVisionPPC skonfigurowane pod CyberGraphX 4 i wciąż dręczące pytanie:

Dlaczego Napalm w rozdzielczości 640x480 działa niejednostajnie i wolno na takiej konfiguracji? Problem zresztą dotyczy też innych gier - Gloom, Genetic Species. O co tu chodzi? Zaznaczam, że podchodziłem wielokrotnie do konfiguracji - bez skutku.

Jak włączam ShowCGXConfig wyświetla mi "68k mode". Jak zmusić go do "PPC mode"?

BVisionPPC to jedna z najlepszych kart graficznych do Amigi. Te gry powinny śmigać, jeśli korzystają z natywnych trybów chunky.

Ważna rzecz: nie wiem, czy to normalne, ale kiedy podłączę kartę graficzną wszystkie operacje graficzne (łącznie z boot-menu) zwalniają dopóki nie zainstaluję sterowników CGX. Może tutaj leży przyczyna?

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 1 gru 2014, 09:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Hextreme napisał(a):
Mam kartę turbo BlizzardPPC z 68040 oraz BVisionPPC skonfigurowane pod CyberGraphX 4 i wciąż dręczące pytanie:

Dlaczego Napalm w rozdzielczości 640x480 działa niejednostajnie i wolno na takiej konfiguracji? Problem zresztą dotyczy też innych gier - Gloom, Genetic Species. O co tu chodzi? Zaznaczam, że podchodziłem wielokrotnie do konfiguracji - bez skutku.

Jak włączam ShowCGXConfig wyświetla mi "68k mode". Jak zmusić go do "PPC mode"?

BVisionPPC to jedna z najlepszych kart graficznych do Amigi. Te gry powinny śmigać, jeśli korzystają z natywnych trybów chunky.

Ważna rzecz: nie wiem, czy to normalne, ale kiedy podłączę kartę graficzną wszystkie operacje graficzne (łącznie z boot-menu) zwalniają dopóki nie zainstaluję sterowników CGX. Może tutaj leży przyczyna?


Flashrom w Blizzardzie masz najnowszy? Może wina jakiś bibliotek? Co to znaczy wolno, że działa wolniej niż na AGA? Gry które wymieniłeś chodzą na 68k, taki Napalm z tego co pamiętam na mojej 040/33MHz z kartą BVsion jakoś super szybko w 640x480 niechodził, po prostu procek nie wyrabiał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 1 gru 2014, 12:26 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

Cytuj:
Flashrom w Blizzardzie masz najnowszy?

Robiłem update Flasha, chyba do najnowszej wersji wydanej przez Phase5.

Cytuj:
Co to znaczy wolno, że działa wolniej niż na AGA?

Zgadza się. Na Blizzardzie 060/50MHz te gry chodzą dobrze pod AGA. Ba, Gloom na 030/50MHz chodzi lepiej.

Cytuj:
Gry które wymieniłeś chodzą na 68k, taki Napalm z tego co pamiętam na mojej 040/33MHz z kartą BVsion jakoś super szybko w 640x480 niechodził, po prostu procek nie wyrabiał.

Na AGA z procesorem 060/50MHz pod 640x512 Napalm chodzi co najmniej znośnie, oczekiwałem że na karcie graficznej nawet z 040 będzie lepiej - niestety nie.

Wczoraj podszedłem do jeszcze jednej próby konfiguracji. Jedyny sukces to taki, że dema pod WarpOS, które pierwszy raz uruchamiałem chodzą bardzo dobrze. Z grami po 680x0 nie udało mi się wiele zdziałać.

Ja uważam, że wina nie za bardzo leży po stronie 68040, który jest wydajnym procesorem. To raczej wina software, a konkretnie złej współpracy tych gier z kartą graficzną.

Coś mi się zdaje, że karty graficzne typu Picasso, które są pod 68K działały by dużo lepiej, ale nie wiem bo nie mam takiej karty.

Ja już chciałem sprzedać swoją kartę PowerPC i BVision ze względu na te problemy, powściągałem się jednak z decyzją. Chyba oddam kartę osobie, która ją lepiej spożytkuje.

No chyba, że sam ją oprogramuję.

Na pewno nie będę kupował droższych i szybszych kart PPC, zwyczajnie nie stać mnie.

Ostatnio pracuję troszkę nad programowaniem w asemblerze i użyciem konwersji chunky2planar i doszedłem do dobrych rezultatów na mojej karcie 060/50MHz.

Jeszcze raz się przekonałem, że znając architekturę komputera można go lepiej oprogramować. W przypadku Amigi nie jest inaczej.

Szkoda, że te gry nie działają dobrze na mojej konfiguracji, m.in. dlatego ja zostaję przy AGA i 060/50MHz, bo na niej można normalnie grać, programować i robić inne rzeczy. Moja filozofia natywnego programowania też lepiej sprawdza się na prawdziwej Amidze z 68K. Za dużo jest problemów z PowerPC.

Dziękuję za chęć pomocy.
Pozdrawiam.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 1 gru 2014, 12:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Hextreme napisał(a):
Coś mi się zdaje, że karty graficzne typu Picasso, które są pod 68K działały by dużo lepiej, ale nie wiem bo nie mam takiej karty.


Kup sobie AOS 4.1 Final Edition, to zamiast Cybergraphics, będziesz miał Twój ulubiony podsystem Picasso.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 1 gru 2014, 16:47 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Coś masz pomieszane w systemie.

Masz najnowszą wersję warpOs?

Masz patche do gry zainstalowane?

rtgmaster - która wersja?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 1 gru 2014, 17:54 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Czy katalog Prefs/Env-Archive możesz jakoś spakować i gdzieś wrzucić?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 2 gru 2014, 08:43 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 29 lis 2012, 14:34
Posty: 73
Hextreme napisał(a):
Mam kartę turbo BlizzardPPC z 68040 oraz BVisionPPC skonfigurowane pod CyberGraphX 4 i wciąż dręczące pytanie:

Dlaczego Napalm w rozdzielczości 640x480 działa niejednostajnie i wolno na takiej konfiguracji? Problem zresztą dotyczy też innych gier - Gloom, Genetic Species. O co tu chodzi? Zaznaczam, że podchodziłem wielokrotnie do konfiguracji - bez skutku.


Niestety dla 040, w 640x480 praktycznie każda gra będzie niegrywalna. Zbyt wiele wąskich gardeł, aby w takiej rozdzielczości móc grać na tym procesorze. Szybkie pamięci zapewne by pomogły w dużym stopniu, ale na SIMMach nie oczekujmy cudów. Na PPC w takiej rozdzielczości (lub wyższej na szybszym PPC) można w miarę płynnie grać w Earth2140, a gra ta wyświetla obraz w 16bit. Przy 060 byłaby inna bajka z Napalmem - jakby nie było to 060 jest co najmniej 2 x szybszy względem 040/40.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 maja 2015, 21:16 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Quake od Franka Wille działa mi pięknie już na 060/AGA a skrzydła rozwija na PPC/AGA. Szkoda, że Gloom, Napalm, czy Genetic Species chodzą wolno na 040/RTG. Nie wiem, wielokrotnie próbowałem. Ale ponieważ Quake śmiga, więc to wina programistów, a nie sprzętu. W każdym razie nabrałem nadziei jeśli chodzi o PPC.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 19 maja 2015, 10:29 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Potrzebujesz:

- BVisionPPC Flash:
http://phase5.a1k.org/download.php?f=3f4ca123727e917aa91b0ffe4ba58b99&countonly=1

- CybergrapX Update 4.2 RC5:
http://phase5.a1k.org/download.php?f=6773867a15f44ad8b2bbfb63eeb4f0bb&countonly=1

- Warp3D 4.2a:
http://phase5.a1k.org/download.php?f=6c472e877fa3c607510b7063862e9c45&countonly=1


PS.:
http://phase5.a1k.org/index.php?driverslibraries


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO