Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 29 gru 2018, 18:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Nie ukrywam że moje obszerne, obejmujące niemal 30KB czystego tekstu podsumowanie roku 2018 jest już gotowe i czeka tylko na to aż zdecyduję się wcisnąć przysick "opublikuj" na WorrdPressie ;) Oczywiście poruszam w nim również kwestię gier dla Amigi klasycznej, niemniej z całą pewnością nie czynię tego tak drobiazgowo zrobił to Aladin. Trzeba przyznać że oferta tegorocznych tytułów była całkiem bogata, ewidentnie największa w amigowej historii XXI wieku.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 29 gru 2018, 18:55 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Nie ukrywam że moje obszerne, obejmujące niemal 30KB czystego tekstu podsumowanie roku 2018 jest już gotowe i czeka tylko na to aż zdecyduję się wcisnąć przysick "opublikuj" na WorrdPressie ;) Oczywiście poruszam w nim również kwestię gier dla Amigi klasycznej, niemniej z całą pewnością nie czynię tego tak drobiazgowo zrobił to Aladin. Trzeba przyznać że oferta tegorocznych tytułów była całkiem bogata, ewidentnie największa w amigowej historii XXI wieku.


Dla mnie gry roku: za wykonanie, pomysł i grywalność.

Worthy (68k) - gra roku
Barony:Blessed Addition (NG) - port roku


Kas1e:
AmigaOS4 X5000/20 RadeonHD R9:




Worthy:



Ostatnio edytowano sobota, 29 gru 2018, 19:09 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 29 gru 2018, 19:07 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Co do Worthy, to trudno się nie zgodzić. Natomiast co do gry NG, to mam innego faworyta, no ale jeszcze nie gralem w Barony, choć mam to zamiar zrobić jeszcze w tym roku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 29 gru 2018, 19:13 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Co do Worthy, to trudno się nie zgodzić. Natomiast co do gry NG, to mam innego faworyta, no ale jeszcze nie gralem w Barony, choć mam to zamiar zrobić jeszcze w tym roku.


Jak zobaczysz w oryginale to się zakochasz w pięknym mainkraftowym 3D, tu nawet czcionka systemowa jest śliczna, cały port jest niezwykle miodny od strony designu.

Warp3DNova i dostęp do pamięci GPU (u mnie 3GB GDDR5) robi swoje w FullHD śmiga :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 29 gru 2018, 19:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):
Mufa napisał(a):
Co do Worthy, to trudno się nie zgodzić. Natomiast co do gry NG, to mam innego faworyta, no ale jeszcze nie gralem w Barony, choć mam to zamiar zrobić jeszcze w tym roku.


Jak zobaczysz w oryginale to się zakochasz w pięknym mainkraftowym 3D, tu nawet czcionka systemowa jest śliczna, cały port jest niezwykle miodny od strony designu.

Warp3DNova i dostęp do pamięci GPU (u mnie 3GB GDDR5) robi swoje w FullHD śmiga :)


No własnie 10 minut temu kupiłem na GOGu i zabieram się za instalację na Ami. Zobaczymy czy pójdzie to bezproblemowo, bo na amigans.net jest jednak watek na 6 podstron, więc może być różnie. Zakochać, to się raczej nie zakocham, bo ten gatunek to nie moja bajka. Natomiast z przyjemnością trochę protestuję, wszak 13zł to nie majątek. Poza tym nie często w świecie Amigi dostajemy komercyjne pecetowe nowości sprzed 3 lat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 29 gru 2018, 20:17 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No więc próba pierwszego uruchomienia i zwis. Już chciałem otwierać wątek na Amigans.net by zobaczyć co jak i dlaczego, ale coś mnie tknęło by zajrzeć pod drodze na OS4Depot... a tam w dziale upload, jakby na zamówienie pojawiła się nowa wersja Barony :D Ta już się nie zawiesiła i poszło wszystko bez problemu :thumbup: Co do prędkości, to sobie wcześniej uruchomilem grę na moim najwolniejszym aktualnie pececie czyli laptopie I3 2.2Ghz z wbudowaną grafą na Intelu, co prawda młodszym niż X1000 bo pięcioletnim i niestety tam pomyka to szybciej. Mam nadzieję że na X5000 będzie przynajmniej nie wolniej niż na tym lapku, bo na X1000 szału nie robi. Wydaje mi się że na SAM460 czy Taborze to chyba ciężko będzie mówić o płynności, skoro w przypadku X1000 jest już na granicy (fakt że grałem w domyślnej rozdziałce 1280x 720, a była do wyboru jeszcze jedna niższa, możliwe też że da się to przyspieszyć innymi sposobami, grałem na domyślnych ustawienaich z PC). No i warto od razu przełączyć z domyślnego trybu okienkowego na fullscreen, gdyż gra niestety nie grabowala mi wskaźnika myszy, więc w czasie zabawy często wychodziłem poza ekran i przypadkowo uruchamiałem inne programy ;)

No ale mimo wszystko wstepnie jest ok. Testuję dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 29 gru 2018, 20:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No tak na X5000 to już gra pokazuje prawdziwe kły. Co ciekawe w przypadku tych płaskich produkcji dla W3D Nova takich jak Prototype specjalnych różnic wobec X1000 nie widać (w obu przypadkach działa w okolicach 200fps). Jednak gdy mowa o prawdziwym 3D, nawet tak prostym jak Barony, to od razu widać że najszybsza z Amig rządzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 29 gru 2018, 21:00 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
No tak na X5000 to już gra pokazuje prawdziwe kły. Co ciekawe w przypadku tych płaskich produkcji dla W3D Nova takich jak Prototype specjalnych różnic wobec X1000 nie widać (w obu przypadkach działa w okolicach 200fps). Jednak gdy mowa o prawdziwym 3D, nawet tak prostym jak Barony, to od razu widać że najszybsza z Amig rządzi.


Pewnie też znaczenie ma karta graficzna: ja i kas1e mamy RadeonHD R9 280X.

Przetestuj na NGFilesystem nie na SFS.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 gru 2018, 07:44 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
A czy w grach na Amiga OS4 będzie uwzględniony mój "Magazyn"?

Choć w najnowszej wersji robię obsługę joysticka raczej niezgodnie z OS4.

Obrazek

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 gru 2018, 08:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Twoja gra jest produkcją jeszcze niedokonczoną jeśli się nie mylę? Bo jeśli się mylę i uważasz że jest to produkt już gotowy i w pełni dopracowany, to mogę dodać do podsumowania małą wzmiankę o Magazynie. Oczywiście w sekcji poświęconej AmigaOS 3. No bo jak pewnie zauważyłeś od dawna nie koncentreuję się w podsumowaniach jedynie wydarzeń ze świata AOS4, tylko zawsze zaczynam od rzeczy, które działy się w temacie klasyka a potem przechodzę do Amigi NG. Nie inaczej będzie w tym roku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 gru 2018, 11:09 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Tak, gra Magazyn jest jeszcze w budowie. Miałem dokończyć w te Święta, ale troszkę się opóźniło, co wynika z tego, że mam na głowie jeszcze kilka spraw związanych ze studiami.

O co mi się rozchodziło to fakt, że Magazyn jest pisany zgodnie z systemem i, jak relacjonowałeś, działa na Amiga OS4 bez zarzutu. ;) Dlatego warto o tym napisać w podsumowaniu roku, zważywszy również, że to moja pierwsza gra wystawiona w konkursie Retro Komp 2018.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 gru 2018, 13:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Hextreme napisał(a):
Tak, gra Magazyn jest jeszcze w budowie. Miałem dokończyć w te Święta, ale troszkę się opóźniło, co wynika z tego, że mam na głowie jeszcze kilka spraw związanych ze studiami.

O co mi się rozchodziło to fakt, że Magazyn jest pisany zgodnie z systemem i, jak relacjonowałeś, działa na Amiga OS4 bez zarzutu. ;) Dlatego warto o tym napisać w podsumowaniu roku, zważywszy również, że to moja pierwsza gra wystawiona w konkursie Retro Komp 2018.


No to ja bym to dał w podsumowaniu roku 2019, no ale OK, skoro uważasz że warto o tym napisać, to dodałem wzmiankę o Twojej grze już do podsumowania, które opublikuję jutro.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 gru 2018, 14:03 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Dziękuję. :)

W zupełności wystarczy wzmianka, że powstaje na Amigę gra zgodna z systemem - klon Sokobana - o estetycznej grafice narysowanej w Deluxe Paint, i której jednopoziomowe demo zostało wystawione w konkursie RetroKomp GameDev Compo.

Jak będą nowe wieści, będę zawiadamiał.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO