Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 11:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 6 sty 2019, 23:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Dosyć przyjemna komnatówka w starym dobrym stylu, napisana przed kilku laty przez Japończyka, pamiętającego złote czasy SNESa.

Kilka rozwiązań ciekawych, np. znajdując dzwonek otrzymujemy dźwięk tegoż dzwonka na planszy, na której znajduje się (najczęściej ukryty) przedmiot, co wcale nie znaczy że jest go łatwo odnaleźć. Ogólnie pograłem pewnie z pół godziny, odkryłem co nieco i muszę przyznać że z lekka mnie wciągnęło. Chyba kilka wieczorów Hydra Castle Labyrinth wyrwie mi z życiorysu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 6 sty 2019, 23:12 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Hydra Castle Labyrinth: SDL2 / SDL2_Mixer (with MIDI over Timidity).
AmigaOne X5000



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 7 sty 2019, 15:10 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Super gierka :thumbup: Minusem są w muzyce te dźwięki MIDI, ale zawsze można ją wyciszyć i sobie puścić swój ulubiony moduł muzyczny także źle nie jest :thumbup: Śmiem stwierdzić, że marzeniem Hextreme jest zrobienie właśnie takiej gry :)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 7 sty 2019, 19:22 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Też uważam że w realiach tego co jest dostarczane dziś na 68k, taka gra to byłoby istotne wydarzenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 9 sty 2019, 12:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Im dłużej gram, tym produkcja mi się bardziej podoba i mam tym większe przekonanie że na klasyku to byłby hit. Przy czym widzę tutaj duże przeszkody. Raz że aby to dobrze chodziło na typowej Amidze, to musiałoby być przepisane w Assemblerze, a nikt w to się nie będzie bawił. Tymczasem jak działają porty SDL nawet na Wampirze to każdy wie.

Jest jeszcze druga zasadnicza kwestia, czyli sterowanie. Z początku wydawało mi się że jest to standardowa gierka, typu cztery kierunki skok i strzał. W miarą postepów w grze dochodzi jednak obłożenie kolejnych pozycji na padzie. Na tę chwilę nie licząc grzybków / krzyżaków kierunkowych obłożonych mam pięć przycisków: miecz, skok, strzał z broni alternatywnej, zmiana broni alternatywnej i podgląd wyposażenia. To już w sumie więcej niż jest w stanie obsłużyć pad do CD32, a nie wykluczam że za chwilę znowu coś zdobędę, co będzie obsługiwane kolejnymi przyciskami. Zatem granie w grę przy pomocy standardowejo jednoprzyciskowego dżoja, byłoby w zasadzie niemożliwe, trzeba by stosować hybrydę w postaci joy+klawa, ewentualnie sama klawiatura. Niewygodne sterowanie mogłoby z kolei wpłynąć na przyjęcie przez klasykowych graczy, tej niezłej pozycji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 sty 2019, 22:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Gra ostatecznie wciągnęła mnie na tyle że przeszedłem ją całą ... no i przez nią posypały mi się terminy w moim "amigowym grafiku". Miałem kręcić w weekend filmy, a nie grać ;) No nic najpierw jeszcze wrzucę reckę tej pozycji, a potem już biorę się za "Kwadrans z Amigą" i takie tam ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO