Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 23:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 5 lut 2018, 15:04 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
W tym wątku od czasu do czasu będę wrzucał linki to krótkich nagrań do tych mniej znanych gier na Amigę :)
→ Sink or Swim
→ Yogi Bear's Big Clean Up
Mile widziany komentarz do danej gry :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 lut 2018, 16:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Wydaje mi się że pierwsza z tych gier nie jest aż tak mało znana. Na pewno o niej czytałem choć nie pamiętam już czy kiedykolwiek grałem. Natomiast tego misia nie znałem, kiedyś jak będzie czas, trzeba będzie obadać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 lut 2018, 16:33 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
No tak, mało znana nie jest, ale wydaje mi się, że jest mniej znana chociażby w stosunku do takich gier jak Lotus 2, Superfrog czy Mortal Kombat :)

→ Mortal Kumquat 3
Gra została stworzona wyłącznie dla magazynu Amiga Action, która to gra została dołączona jako coverdisk do numeru z lipca 1995 roku. Właściwie Mortal Kumquat 3 jest na pięć minut. Chyba, że pograć we dwie osoby, to trochę dłużej, a z piętnaście. Taka trochę gra parodia.

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 lut 2018, 17:07 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Tę grę na pewno widziałem lata temu w polskiej prasie. No ale może czymś nas zaskoczysz :mrgreen:

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 lut 2018, 18:15 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
A pamiętasz jaka to była prasa? Czasem nie Secret Service?

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 lut 2018, 21:24 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Bardzo możliwe, ale nie mam jak teraz sprawdzić. Bardziej nastawiam się na perełki typu ostatnie wykopalisko dyskietek, niż ten wątek.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 lut 2018, 23:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
To może ja dorzucę coś od siebie. Jak kupiłem Amigę 500, jako że pozostalej kasy starczyło mi ledwie na 5 dyskietek i nie miałem nawet na dodatkowe 0.5MB RAMu. Postanowiłem zakupić pięć gier jednodyskietkowych. Bo jednak pięć gier to zawsze więcej niż np. dwie gry odpowiednio na dwóch czy trzech dyskietkach, a rozrywki musiało mi starczyć do następnego miesiąca, kiedy będzie kasa na kolejne dyskietki. Choć sprawa miała miejsce w końcówce 1992 roku, tytuły pamiętam jak by to było wczoraj.

Mój dosyć przypadkowy wybór padła na
Shufflepuck Cafe
International Ninja Tabbits (pierwsza gra, ktorą uruchomiłem na Amidze - pamiętam do dziś)
The Wall
Dugger
Exterminator


O ile pierwsze dwie pozycje są dosyć znane, to mam już wątpliwości co do pozycji trzeciej. Choć myślę że i ona może być znana ze względu na to że w tamtych czasach większość amigowców była w okresie życia, w którym mocno buzują hormony, a to był klon Arkanoida z roznegliżowanymi babkami w tle.

Natomiast nie wydaje mi się by gdziekolwiek w naszej prasie czy w naszym internecie była recenzja ostatnich dwóch gier. Nie było o nich dyskusji na żadnym z for itp. Sprawdzilem też TOP wszech czasów na PPA. Mimo sklasyfikowania blisko 2 tysięcy tytułów, ani Dugger ani Exterminator nie znalazły się w tym zestawieniu (a The Wall ma zaledwie 3 głosy).

Myślę więc że są to bardzo mało znane gry, które mógłbyś wziąć na tapetę. A może jednak są znane, tylko ja odnoszę mylne wrażenie :?:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 lut 2018, 09:30 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Właściwie znam tylko Shufflepuck Cafe i The Wall. Pozostały nie, lub nie pamiętam co raczej mało prawdopodobne. W wolniejszej chwili i jak najdzie chęć na granie, to wrzucę na YT krótkie nagrania z tych niektórych gier.
U mnie też 0.5 MB było dokupione na oko z kilka tygodni po zakupie Amigi 500, bo się okazało, że mało gier się uruchamia. Na starcie miałem jedynie Lotusa 2. Druga gra już z giełdy komputerowej to chyba Pang, a trzecia chyba Prince of Persia. To też jakoś szło na 0.5.

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 lut 2018, 12:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Wbrew pozorom to nie ma aż tak mało gier zadawalających się 0.5MB RAMu, jak się wszystkim wydaje np. takie hity jak Another World czy Pinball Dreams spokojnie działały na "gołej" Pięćsetce. Na pewno przez okres obcowania z 0.5MB RAMu moja kolekcja powiększyła się w okolice między 60 a 100 dyskietek z softem. Pamiętam to całkiem dobrze bo tak jak teraz jestem wyjątkiem co to ma A1, tak wtedy byłem wyjątkiem co to nie ma 1MB w Amidze. Męczyłem się z tym dosyć długo, pamiętam że rozszerzenie kupiłem jakoś latem, być może był to czerwiec 1994 roku. No ale jak się samemu nie zarabiało, to dopiero po sprzedaży motocykla Jawa TS 350 przyszła kasa na "podręczny zestaw amigowca" czyli rozszerzenie pamięci, modulator TV i lutownicę ;) Pamiętam też że dużo reszty kasy już mi potem nie zostało, gdyż wówczas motory były tanie jak barszcz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 lut 2018, 12:52 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Ja jestem z kolei chyba jedyny na forum szczęśliwy posiadacz A1200. ;)

Co do gier mało znanych, to czy słyszeliście o takich tytułach jak:
Hack (gra RPG),
Rocky (klon Boulder Dasha z nowymi elementami działający pod systemem),
Wanderer (gra podobna do Boulder Dasha),
Mech Fight (RPG w kosmosie),
Technoban (klon Sokobana),
Bouncy (platformówka),
WiZ2 (platformówka),
Hit Puzzle (logiczna),
PlayPac (klon Pac Mana),
WBPerplexity (łamigłówka),
EAC (silnik gier tekstowych),
Outfall (kolorowy i dynamiczny klon Tetrisa)
?

Dla ułatwienia: to są gry Public Domain lub Shareware.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 lut 2018, 13:39 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Miałem też napisać w pierwszym poście, że mini gry, te głównie spod Workbencha nie będę brał pod uwagę, bo tej drobizny jest cała masa ;) Może skupmy się się na tych chociaż trochę większych grach jak już Boulder Dash i by gra startowała z dyskietki :)

@Hextreme, obadam :thumbup:

@Mufa, to sporo miałeś dyskietek, które szły na 0.5 MB. Ja tak dobrze nie miałem. Często trafiałem na minimum 1 MB, ale na oko to z 7 gier miałem na te 0.5 MB przez czas posiadania tylko 0.5 w A500.

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 lut 2018, 13:59 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Moją pierwszą grą na Amigę był Sir Fred.
Fajne odgłosy, muza i fantasy ....
I ten stolik z jabłkami które były nadgryzane w miarę odnoszonych ran :)



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 lut 2018, 14:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
parallax napisał(a):

@Mufa, to sporo miałeś dyskietek, które szły na 0.5 MB. Ja tak dobrze nie miałem. Często trafiałem na minimum 1 MB, ale na oko to z 7 gier miałem na te 0.5 MB przez czas posiadania tylko 0.5 w A500.


Oczywiście w czasach pożyczania gier od znajomych, musiały mi się przytrafiać gry które wymagały więcej pamięci i nie startowały, jednak albo miałem szczęście, albo po prostu już to wymazałem z pamięci, lecz naprawdę nie wspominam braku dodatkowego RAMu pod klapką, jako dużego bólu, który codziennie dawał mi się we znaki.

Pamiętam nawet że jak już kupiłem rozszerzenie to specjalnie poszedłem do kumpla by mi coś wyszukał na 1MB (bo w swojej kolekcji rzecz jasna niczego nie miałem). No i dał mi Street Fighter II, który tym samym stał się pierwszą grą z "wymaganiami" którą odpaliłem na Ami.

@Amig_os
No tej gry też nie znałem, więc chyba można ją zaliczyć jako pasującą do tematu wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 lut 2018, 22:41 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Ja zaczynałem z grami na a500 od agony, apidii, lotusa.
North and South, Prince of Persia, Ghosts 'n Goblins grałem na pc na praktykach w technikum.
Monitor mono a North and South na herculesie.
Ach dawne czasy. Miło powspominać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 lut 2018, 10:19 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
swinkamor12 napisał(a):
Ja zaczynałem z grami na a500 od agony, apidii, lotusa.
North and South, Prince of Persia, Ghosts 'n Goblins grałem na pc na praktykach w technikum.
Monitor mono a North and South na herculesie.
Ach dawne czasy. Miło powspominać.

Ja dokładnie nie pamiętam pierwszej gry, w którą grałem na Amidze. Mogę jednak przysiąc, że widziałem na nagraniu wideo grę CarVup, która urzekła mnie ilością kolorów.

Pamiętam, że jedną z pierwszych gier był Pinball Fantasies.

Na Amidze 1200 na początku nie dysponowałem monitorem z PAL, więc bawiłem się we wspomniane gry Public Domain. Fajnym doświadczeniem był Gloom, Fears.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO