Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 14:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 17 wrz 2014, 09:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Na YT pojawił się film przedstawiający preview gry VoxelNoid:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qj_ViCHHaDo[/youtube]


Jednocześnie cały czas trwają pracę nad przygodówką The Secret of Middle City, kilka dni temu opublikowano kolejne screeny:
Obrazek
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 18 wrz 2014, 07:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Więcej o VoxelNoid tutaj.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 19 wrz 2014, 10:58 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 29 lis 2012, 14:34
Posty: 73
VoxelNoid wygląda przeładnie! Świetna estetyka, liczę na to że pójdzie w parze z grywalnością. Oczywiście chip tune w tle dopełnia całość! :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 23 wrz 2014, 08:41 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
Jednocześnie cały czas trwają pracę nad przygodówką The Secret of Middle City, kilka dni temu opublikowano kolejne screeny:

Kto rysuje taką grafikę? Z dala zalatuje kolejnym "Graphics-Makerem". Wszystkie te grafiki z tych niby-nowych gier są niepokojąco podobne do siebie... Widywałem ładniejszą na Amigi nawet na OCS, a co dopiero AGA! "Flight of the Amazon Queen" na przykład.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 23 wrz 2014, 13:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No z tym Amazon Queen to kontrowersyjne stwierdzenie. Jednak uboga paleta kolorów i niska rozdzielczość robią swoje. Nie wiem w czym była tworzona grafika do zapowiadanej gry, ale wiem że jest na tyle kolorowa i szczegółowa że mogę np. zobaczyć rysy twarzy bohatera. Tymczasem zobacz na pierwszy załącznik, z trzech postaci zaledwie jedna ma usta. W drugim załączniku widać bijący po oczach dithering nieba, delikatnie rzecz ujmując mało szczegółowo oddane słońce (a w zasadzie żółte kółko) i skaszaniony wizerunek samolotu :(

Jeśli już miałbym porównywać jakieś gry z klasyka utrzymane w podobnym stylu graficznym, które mogłyby z The Secret of Middle City pod względem estetyki konkurować, to raczej Wet The Sexi Empire (załączniki 3 i 4), ewentualnie przy pewnej dozie tolerancji The Big Red Adventure (załącznik 5).


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 10 paź 2014, 13:27 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 wrz 2012, 12:01
Posty: 118
Ten arkanoid wygląda ładnie.

Co do grafiki komiksowej, to ja akurat lubię, ale tu się nie wypowiadam, bo to nie 'mój typ' gry, że tak powiem.

_________________
ZX / Amiga / Atari music: http://yerzmyey.i-demo.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 paź 2014, 15:28 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Dla fanów Voxelnoida używających Radeonów HD, dobra wiadomość. Na Depocie jest nowa wersja Wazp3D z poprawioną obsługą kolorów oraz specjalną konfiguracją dla tego tytułu. A sama gra z uwagi na sterowanie i klkia innych aspektów, tradycyjnie już lepsza w odbiorze w wersji amigowej w porównaniu z odsłoną dla Androida.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 20 paź 2014, 15:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Pojawiło się uaktualnienie do Voxelnoid. Gra wyposażona jest w system autoupdate, więc archiwum pobiera i instaluje się automatycznie. Niestety nowa wersja kompletnie zawiesza system (potrzebny twardy reset). Aby temu zaradzić należy z env:cherry_darling wyskasować katalog voxelnoid. To niestety wiąże się z utratą zapisanych postępów w grze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 21 paź 2014, 01:49 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
No z tym Amazon Queen to kontrowersyjne stwierdzenie. Jednak uboga paleta kolorów i niska rozdzielczość robią swoje. Nie wiem w czym była tworzona grafika do zapowiadanej gry, ale wiem że jest na tyle kolorowa i szczegółowa że mogę np. zobaczyć rysy twarzy bohatera. Tymczasem zobacz na pierwszy załącznik, z trzech postaci zaledwie jedna ma usta. W drugim załączniku widać bijący po oczach dithering nieba, delikatnie rzecz ujmując mało szczegółowo oddane słońce (a w zasadzie żółte kółko) i skaszaniony wizerunek samolotu :(

No cóż, ja to widzę inaczej. Co najważniejsze ta grafika z gry Flight of the Amazon Queen mi się bardzo podoba - jest nieszablonowa, widać że poświęcono dużo czasu na jej stworzenie. To co zamieściłeś Rafale, to jest zaledwie skrawek oprawy graficznej z tej gry. Tam jest naprawdę wiele różnorodnych lokacji.

Co do rozdzielczości i palety kolorów - ja zastrzeżeń nie mam.

Dla mnie ważna kwestia to taka, że jest to gra komercyjna i pochodzi z 1995 roku. Są to czasy, które darzę największym sentymentem jeśli chodzi o losy Amigi. Recenzja tej gry jest w ACSie (jest na okładce jednego z numerów). Wtedy właśnie recenzowano największe perełki, takie jak Worms, Worms: The Directors Cut, Capital Punishment, Olofight, Virocop, Alien Breed 3D II The Killing Grounds i wiele innych gier, które powstawały w bólach po bankructwie firmy Commodore.

Tak już zupełnie na marginesie (poza tematem):

Później ważne czasy to dla mnie 1999 rok i działalność różnych pojedynczych osób w Internecie (wiem, że to są pojedyncze osoby, bo z wieloma się kontaktowałem przez e-mail), oraz listy dyskusyjne w Internecie poświęcone Amidze - AMOS, Blitz Basic, Amiga E itd.

Ludzie, którzy używają NG zachowują się jakby tego w ogóle nie było. Jakby Amiga w latach 1995-1999 nie istniała. Nie potrafię tego pojąć.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 21 paź 2014, 10:24 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Hextreme napisał(a):
[
Ludzie, którzy używają NG zachowują się jakby tego w ogóle nie było. Jakby Amiga w latach 1995-1999 nie istniała. Nie potrafię tego pojąć.


Ja również nie mogę pojąć jak można dojść do tak kuriozalnych wniosków, tylko w oparciu o mój szczery komentarz do Amazon Queen.

Recenzję czytałem, okładkę pamiętam. Pamiętam nawet że to nie był jeszcze formalnie ACS, który przyjął taką nazwę od numeru 2/96. Wcześniej do się jeszcze nazywało CSWS, czyli Computer Studio Wydanie Specjalne Amiga. Ja kupowałem oba amipisma, okresowo będąc też ich prenumeratorem, początkowo ciężko bowiem było np. dostać ACS wraz z Coverem CD. Pamiętam że po pierwszy numer gazety z krążkiem, musiałem jechać specjalnie do Amisklepu, blisko 100KM w dwie strony. Co prawda nie w latach 90-tych, ale trochę później, wpierałem też ACS swoimi tekstami.

Poza tym okres 1996 - 1999 to czas szalonej rozbudowy mojej Amigi, na którą wydałem dużo więcej kasy niż dzisiaj na X1000. Naprawde mocno inwestowałem w moje hobby. Najpierw nówka 1200 z Escomu, potem HDD, CD-ROM, wieża Elboxu, rozszerzenie pamięci Elsatu, Blizard IV, Blizzard PPC, BVision, 96MB, RAMu, Scandoubler, ze trzy różne monitory, kątówka i sieciówka na PCMCIA, Mroocheck itd. o wydatkach na soft nie wspomnę.

Na popularne listy dyskusyjne zapisałem się dosyć późno bo dopiero w 1999 roku. Przeprowadzilem się wówczas do nowego bloku, pierwszego na osiedlu, gdzie nie było jeszcze infrastruktury. W grudniu 1999r, gdy tylko dociągnięto wreszcie linię telefoniczną, moja Amiga natychmiast wzbogaciła się o modem.

Wiesz ja pamiętam dużo aktywnych dyskutantów na grupach z tamtych czasów, niektórzy jak np G. Kraszewski są do dziś aktywnymi ludźmi (choć niestety nie w moim obozie). Pamiętam też sporo ludzi których nie ma już w środowisku, dla przykładu Banan, Jacek Rzeuski czy Marcin Juszkiewicz. Jakoś tylko nie pamiętam ksywy Hextreme, czy nazwiska Robert Szacki, nie tylko z netu, ale w ogóle z żadnego przedsięwzięcia.

Czy czasmi z tą  drugą połową lat 90-tych nie jest tak że źdżbło w oku bliżniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 22 paź 2014, 19:07 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Czy czasmi z tą drugą połową lat 90-tych nie jest tak że źdżbło w oku bliżniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz?

Przecież moja wypowiedź to nie był zarzut.

Cytuj:
Wiesz ja pamiętam dużo aktywnych dyskutantów na grupach z tamtych czasów, niektórzy jak np G. Kraszewski są do dziś aktywnymi ludźmi (choć niestety nie w moim obozie). Pamiętam też sporo ludzi których nie ma już w środowisku, dla przykładu Banan, Jacek Rzeuski czy Marcin Juszkiewicz. Jakoś tylko nie pamiętam ksywy Hextreme, czy nazwiska Robert Szacki, nie tylko z netu, ale w ogóle z żadnego przedsięwzięcia.

To, że nie jestem osobą popularną jak Grzegorz Kraszewski, Michał Żukowski chyba nie oznacza, że nie jestem osobą wartościową. Ciekaw jestem, czy kolega kojarzy może takie osoby jak Matt Briggs, czy Steve Eaborn. Niby nic nie mówiące nazwiska, a okazuje się, że do budowli zwanej Amiga dokładało cegiełki sporo osób, którzy nie udzielali się na forach, nie byli głośni.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 25 paź 2014, 10:05 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Ostatnio włączyłem DPV i PP i przypomniałem sobie jak wygląda HAM8.

To nie dla mnie. Zbyt duże straty jakości w porównaniu do 24 bit.

Jednak używanie AGA sobie podaruję.

Co nie znaczy oczywiście, że w ogóle odrzucam używanie klasyka.

Może kiedyś jak wreszcie ktoś dorobi do tego TANIĄ kartę graficzną.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 lut 2015, 20:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Co do Secret of Middle City można już pobrać pierwsze demo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 wrz 2015, 11:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
swinkamor12 napisał(a):
Ostatnio włączyłem DPV i PP i przypomniałem sobie jak wygląda HAM8.

To nie dla mnie. Zbyt duże straty jakości w porównaniu do 24 bit.

Jednak używanie AGA sobie podaruję.

Co nie znaczy oczywiście, że w ogóle odrzucam używanie klasyka.

Może kiedyś jak wreszcie ktoś dorobi do tego TANIĄ kartę graficzną.


Fajna animka nie znałem jej wcześniej. Niesamowicie kolorowa, fajny efekt wody itd. Wiem że dla Ciebie w każdym możliwym wypadku AGA ssie, ale dla mnie to jeden z kolejnych dowodów że produkowano dla tych układów naprawdę ładne rzeczy, niemożliwe do wykonania na poczciwym ECS.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 wrz 2015, 13:59 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Rewelka grafika i muzyka :thumbup: I niech ktoś to zrobi na komputerze z ms-dosem, windowsem z 92 roku, buuhahahaheheha :mrgreen:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO