Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 18:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 4 mar 2017, 10:05 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Na stronie:

http://www.hollywood-mal.com/

do kupienia są trzy wersje programu Hollywood - Hollywood 6.1, Hollywood Designer 4.0 i Hollywood APK Compiler. Ta ostatnia, jak się domyślam, to wersja do tworzenia apek na Androida.

Którą wersję trzeba kupić, żeby można było zacząć coś potworzyć w tej aplikacji?


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 mar 2017, 10:33 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Hollywood 6.1. Hollywood Designer 4.0 to nakładka do niego pozwalająca "wyklikać" bez pisania kodu wiele rzeczy. Hollywood APK Compiler przydatne tylko jeśli będziesz coś robił na Androida (konwersja appletów Hollywood na pliki APK).
Czyli potrzebujesz te dwa pierwsze.
Jest trochę dziwne że Designer jest tyko na amigę, spodziewałbym się jakiegoś ujednolicenia w nowej wersji.
Mufa z pewnością to uściśli.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 mar 2017, 12:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
W ramach uściślenia, chciałem jeszcze wspomnieć o płatnej wtyczce Malibu, którą można opcjonalnie wybrać by uzyskać kompatybilność ze Scalą, lecz widzę że nie ma jej w sklepie, nie ma jej też wśród darmowych wtyczek do pobrania. Dziwna sprawa bo przez ostatnie 10 lat można było ją kupić, czyżby jakieś problemy natury prawnej lub też coś przeoczyłem i Hollywood zyskał standardowo zgodnośc ze Scalą bez posiłkowania się wtyczką? Może to po prostu jakieś przeoczenie Falkenhahna? W każdym bądź razie jeśli jesteś zainteresowany Malibu, to pewnie warto by było go o to spytać.

Co do Designera, to po części jest tylko na Amigę nazwijmy to ze względów ideologicznych. Po tym gdy Hollywood pojawił się na Windows posypały się zarzuty ze strony społeczności że szkoda iż "skończył się" ostatni wielki eksluzywny program na Amigę, Falkenhahn się wówczas bronił że przecież nic się nie stało bo Amiga nadal jest uprzywilejowana gdyż ma Designera. Natomiast ja myślę że ideologia ideologią lecz pewnie sprawy techniczne tutaj zadecydowały, Windows nie ma MUI trzeba by było pisac skomplikowane GUI od nowa.

Wiadomo że Hollywood Designer jest programem komercyjnym a autor chce zarabiać pieniądze więc blokowanie nakładki graficznej w wesrji dla innych systemów byłoby niepoważne. Niektóre plotki mówią że nowy Designer może być już napisany nie w MUI a w samym Hollywood za pomocą RapaGUI, a wtedy to już w zasadzie jednym kliknięciem w kompilatorze można by stworzyć wersję Designera dla wszystkich obsługiwanych systemów.

Czy jest w tym coś z prawdy? Pożyjemy zobaczymy, na razie cały czas możemy się cieszyć ekskluzywnym Designerem. W ciągu 10 lat od kiedy posiadam ten program, przeżyłem już chyba w sumie kilkanaście uaktualnień jeśli liczyć Hollywood i Designera razem wziętych i z doświadczenia wiem że zdecydowana większość z nich miała miejsce w miesiącach między styczniem a kwietniem. Ostatnia odsłona 6.1 też jest z marca 2016, tak więc nie zdziwiłbym się gdybyśmy za kilka tygodni byli w tym temacie mądrzejsi.

Aha, jesli kupisz Hollywood, to nie zdziw się że wyskoczy Ci komunikat o niemożności załadowania dwóch czy trzech wtyczek. Po prostu wszystkie wtyczki powstały jeszcze przed wydaniem AOS 4.1 FE U1 i część z nich nie jest kompatybilna z najnowszą odsłoną systemu. Niemniej pracować z programem się da. Zresztą nawet na betatesterskim systemie się da, a ten jest jeszcze mniej kompatybilny z wtyczkami Hollywooda.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 mar 2017, 14:54 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Czyli żeby wygodnie coś tworzyć potrzebuję kompletu tj. Hollywood 6.1 i Designer-a 4.0, tak?
Kupować teraz czy lepiej jednak poczekać do tego kwietnia na nową wersję?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 mar 2017, 17:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Emu napisał(a):
Czyli żeby wygodnie coś tworzyć potrzebuję kompletu tj. Hollywood 6.1 i Designer-a 4.0, tak?
Kupować teraz czy lepiej jednak poczekać do tego kwietnia na nową wersję?


No jeśli jesteś programistą, to oczywiście możesz zrezygnować z Designera, gdyż rasowi programiści z którymi miałem kontakt, np. Lazi (ten od tego ostatniego programu do edycji napisów do filmów) wolą klepać kod niż klikać i Designera nie używają (choć zawyczaj i tak kupują, przynajmniej Lazi kupił). Natomiast zakładając że jesteś zwykłym użytkownikiem, takim jak np. ja to zdecydowanie Designer jest obowiązkowym zakupem, gdyż pozwala na stworzenie prezentacji a nawet gier czy programów, posługując się wyłącznie myszą.

Oczywiście w Designerze też jest opcja "dodaj kod", więc można sobie klikać a od czasu do czasu dodać linijkę czy dwie kodu co pozwala się trochę w tym temacie, nawet na polu amatorskim rozwinąć (wiem po sobie).

Nie czekaj do kwietnia, bo to co napisałem wcześniej to jedynie moje przeczucie a nie jakiś przeciek. Tak więc nie wiem czy tej wiosny coś wyjdzie. Natomiast jeśli coś wyjdzie to i tak dostaniesz zniżkę za update, co więcej w przeszłości (co nie znaczy że na 100% powtórzy się to teraz) Falkenhahn stosował taki manewr, że dla świeżych użytkowników, którzy nabyli program w aktualnym roku kalendarzowym, update do nowej wersji było za free.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 5 mar 2017, 05:32 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Dzięki, kupiłem oba programy na CD. Programista ze mnie żaden ale liczę na to, że się czegoś nauczę :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 22:59 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
No i płytki dotarły. Cieszy podwójnie, bo są przyzwoicie wydane - teraz tylko czas znaleźć :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 23:22 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Chyba pierwszy raz widzę te okładki. No ładne to jest :)

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO