Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 12:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: MKShare.
PostNapisane: sobota, 3 gru 2016, 17:10 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Obrazek


Demonstracja (AnimGif):

http://broadblues.f2s.com/images/header.gif

Dokumentacja:

http://www.broad.ology.org.uk/amiga/mkshare/

Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: sobota, 3 gru 2016, 18:26 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Super ;)
Chciałbym mieć trzy komputery z AmigaOS 4.0 ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: sobota, 3 gru 2016, 21:12 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
newhousik napisał(a):
Super ;)
Chciałbym mieć trzy komputery z AmigaOS 4.0 ;)


Mam 3 Amigi z AmigaOS 4.2 :) podłączone do 1 monitora LG LCD.
Monitor ma 3 wejścia: HDMI, DVI, D-SUB - przełączanie pomiędzy Amigami odbywa się z poziomu panelu monitora wybierając odpowiednie wejście.
Gdyby doszła 4 Amiga to mogę rozdzielić złącze DVI na 2 DVI za pomocą elektronicznego KVM firmy ATEN.

Jestem zwolennikiem zmniejszania ilości monitorów i kabli zamiast ich mnożenia :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: sobota, 3 gru 2016, 22:31 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Kiedyś używałem dwóch monitorów, czasami się przydają, ale teraz wolę jeden duży ;).
No cóż z os4.0 czekam na Tabora ;), na to chyba będzie mnie stać :)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: sobota, 3 gru 2016, 22:59 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
newhousik napisał(a):
Kiedyś używałem dwóch monitorów, czasami się przydają, ale teraz wolę jeden duży ;).
No cóż z os4.0 czekam na Tabora ;), na to chyba będzie mnie stać :)


Myślę że Tabor osiągnie dużą popularność wśród użytkowników - tak jak Amiga 1200.
Mamy już dostęp do lepszych kart graficznych z obsługą: Warp3D Nova, OpenGL ES 2.0 co odciąża słabsze procesory przy pracach graficznych. Wszystko zależy od developerów czy w swoich programach zaczną korzystać z tych dobrodziejstw.
Tabor zapowiada się niezwykle ciekawie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: sobota, 3 gru 2016, 23:45 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Fajnie że coś takiego zrobił, wspólny schowek dla 3.x i 4.x będzie bardzo pomocny, nie wspominając już o głównym zastosowaniu
MakSzera. Ciekawe czy ma zamiar w przyszłości zrobić rozwiązanie działające też z makami i windowsami.
Poza tym skąd on znajduje czas na tyle projektów programistycznych.

amig_os napisał(a):
Mam 3 Amigi z AmigaOS 4.2 :) podłączone do 1 monitora LG LCD.

Przy okazji zagadnę, jak długo testujecie 4.2?

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: niedziela, 4 gru 2016, 12:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Dzielenie schowka z Windows, to zdaje się umożliwiał już RDesktop. A co do tego programu, może kiedyś kupię, no ale najpierw poczekam na X5000 040, co by coś postawić obok X1000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: niedziela, 4 gru 2016, 13:49 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Dzielenie schowka z Windows, to zdaje się umożliwiał już RDesktop. A co do tego programu, może kiedyś kupię, no ale najpierw poczekam na X5000 040, co by coś postawić obok X1000.


Ja natomiast myślę o pozostawieniu tylko 1 Amigi.
Zastanawiam się czy pozostać przy X1000 czy zamienić na X5000/20 - obawiam się że X5000/40 będzie za droga dla mnie.
Z drugiej strony procesor X1000 ma altiveca .... ciężko się zdecydować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: niedziela, 4 gru 2016, 14:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
X1000 to ja bym na Twoim miejscu nie sprzedawał bo to aktualnie najlepsza Amiga. Nie chodzi nawet o tego Altiveca, co o fakt że jest już dosyć długo na rynku, co znaczy że jest dobrze dostosowana do współpracy z AmigaOS 4.1. X5000 jeszcze nie okrzepła, słyszymy że system jest pre-release, że jeszcze nie wszystko może działać, pewnie nie wszystko jest jeszcze w pełni zoptymalizowane. Zanim całość doszlifują jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie.

Dlatego na dziś to ja sobie nie zadaję pytania, czy zastąpić starą X1000 nową X5000. W grę wchodzi tylko drugi komputer, a ewentualnie za rok czy dwa ten pierwszy zawsze można sprzedać. Co prawda wszystko wskazuje na to że 040 jest jeszcze mniej dostosowana od 020 (inaczej obie maszyny zadebiutowałyby równocześnie). Jednakowoż jako amigowiec nauczyłem się czekać, z drugiej strony nauczyłem się też jednej fajnej rzeczy zarówno gdy przechodziłem z A500 na A1200, potem gdy dokładałem rozszerzenie fast, potem gdy zmieniałem to na Blizzarda 030 a potem 040/PPC, wreszcie na Amigę One G4XE by na X1000 skończyć. Zawsze gdy to robiłem mogłem liczyć na przyspieszenie komputera nie o kilkadziesiąt procent, tylko o setki procent.

X5000 020 ma co prawda silniejszego proca nawet przy równym zegarze a przecież taktowany jest wyżej. Niemniej różnica w taktowaniu to około 10%. Wiadomo będzie dużo szybciej niż te 10% ale czy w większości operacji da mi to przyspieszenie minimum razy dwa? Być może tak, jednak większą pewność daje tutaj procek, z taktowaniem niemal o 25% wyższym od mojego PA6T. Tak więc spokojnie czekam na premierę 040.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: niedziela, 4 gru 2016, 14:51 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
X1000 to ja bym na Twoim miejscu nie sprzedawał bo to aktualnie najlepsza Amiga. Nie chodzi nawet o tego Altiveca, co o fakt że jest już dosyć długo na rynku, co znaczy że jest dobrze dostosowana do współpracy z AmigaOS 4.1. X5000 jeszcze nie okrzepła, słyszymy że system jest pre-release, że jeszcze nie wszystko może działać, pewnie nie wszystko jest jeszcze w pełni zoptymalizowane. Zanim całość doszlifują jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie.

Dlatego na dziś to ja sobie nie zadaję pytania, czy zastąpić starą X1000 nową X5000. W grę wchodzi tylko drugi komputer, a ewentualnie za rok czy dwa ten pierwszy zawsze można sprzedać. Co prawda wszystko wskazuje na to że 040 jest jeszcze mniej dostosowana od 020 (inaczej obie maszyny zadebiutowałyby równocześnie). Jednakowoż jako amigowiec nauczyłem się czekać, z drugiej strony nauczyłem się też jednej fajnej rzeczy zarówno gdy przechodziłem z A500 na A1200, potem gdy dokładałem rozszerzenie fast, potem gdy zmieniałem to na Blizzarda 030 a potem 040/PPC, wreszcie na Amigę One G4XE by na X1000 skończyć. Zawsze gdy to robiłem mogłem liczyć na przyspieszenie komputera nie o kilkadziesiąt procent, tylko o setki procent.

X5000 020 ma co prawda silniejszego proca nawet przy równym zegarze a przecież taktowany jest wyżej. Niemniej różnica w taktowaniu to około 10%. Wiadomo będzie dużo szybciej niż te 10% ale czy w większości operacji da mi to przyspieszenie minimum razy dwa? Być może tak, jednak większą pewność daje tutaj procek, z taktowaniem niemal o 25% wyższym od mojego PA6T. Tak więc spokojnie czekam na premierę 040.


Przemyślę to co napisałeś.
Dzięki za radę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MKShare.
PostNapisane: niedziela, 4 gru 2016, 15:02 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Radek Cz napisał(a):
Przy okazji zagadnę, jak długo testujecie 4.2?


Odpowiem przewrotnie ;) zapraszam na forum Hyperionu gdzie na pytania użytkowników chętnie odpowiedzą developerzy i zarząd firmy. Nas obowiązuje NDA odnośnie betatestów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO