Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 06:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 4 sty 2015, 07:54 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Wczoraj na OS4Depot pojawiła się nowa odsłona Mplayera. Jest to bodaj pierwszy soft, który do działania bardziej zaawansowanych opcji potrzebuje nowej graphics.library, a więc AmigaOS 4.1 Final Edition. Potwierdza się zatem teza, którą postawiłem już jakiś czas temu, że warto mieć najnowszy system, bo nawet jeśli nie wnosi tyle ile byśmy chcieli, to z pewnością powstanie oprogramowanie, które będzie wymagało nowego OS'u do działania.

Zainspirowany groteskowymi komentarzami niebieskich, jakie kilka tygodni temu pojawiły się na PPA, gdzie dosyć pogardliwie wyrażano się o amigowym Mplayerze, przygotowałem film. Na filmie widać wyraźnie jak prezentują się efekty pracy amigowych programistów, w zestawieniu z technologią importowaną z Morphosa, na przykładzie odtwarzania filmu HD. Radzę zwrócić uwagę zwłaszcza na wskazania zajętości procesora.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xrTOnCI521Q[/youtube]


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 sty 2015, 14:11 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Fajne. Wykorzystuje dodatkowe możliwości radeona.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 sty 2015, 00:12 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Różnica w zajętości procka bardzo duża, trzy razy mniej.

Mnie zastanawia numeracja sterownika. 1.2, 2.4, 1.0... o co tu chodzi i co jest co?
W ogóle szlag mnie trafia w tym całym Amigowaniu cholerny bałagan informacyjny
i brak jakiejś spójności dla całego przedsięwzięcia. Chociażby ostatnio wspomniane
czcionki, chociaż to pikuś, to jednak dobrze obrazuje sposób postępowania.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 sty 2015, 09:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Były podawane informacje prasowe, i linki do nich na forum. Na Amistore również masz opisy obu wersji sterownika. Wersja 1.0 to już historia, aktualnie zastąpiła ją wersja 1.2, z dodanymi drobnymi "ficzersami" i poprawkami oraz obsługą dodatkowych nowych kart graficznych.

Wersja 2.4 to przedstawiciel bardziej zaawansowanej linii, przeznaczonej dla tych którzy lubią oglądać filmy (chociaż nie tylko). Wyposażona w technologię przyspieszającą i ułatwiającą dekodowanie i oglądanie wideo. Nie ma chyba sensu wgryzanie się w techniczną nomenklaturę, która i tak zwykłego użytkownika mało obchodzi. Powiem tylko że w sterowniku są dodatkowe bajery, Hans twierdzi że mógłby np. zrobić tak by film był odtwarzany i jednocześnie nawinięty na kulę, która skacze w Composite Demo. To czego brakowało dotąd w sterowniku RadeonHD to overlay. Hans od początku mówił że overlaya nie wprowadzi, gdyż jest to technologia przestarzała no i słowa dotrzymał. Wprowadził w tej wersji znacznie nowocześniejszą nakładkę. Overlay jest ograniczony dla 1 - 2 płaszczyzn, jego odpowiednik ze sterownika RadeonHD 2.4 może działać na nieograniczonej liczbie płaszczyzn.

Tu już jednak znowu wgryzamy się w technikalia, które jeśli kogoś interesują są dostępne w oficjalnej informacji prasowej.

Ogólnie rzecz ujmując sterownik rozwijany jest dwutorowo. Czyli przejmując to na standardy nazewnictwa oprogramowania na wiodących platformach, masz do wyboru wersję Lite (1.2) i Pro (2.4).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 sty 2015, 21:40 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Dzięki Rafał, jak zwykle pomogłeś.
Trochę może za dużo narzekam na brak informacji, ale to przez to, że czasami nie mogę znaleźć
podstawowych informacji. Strona A-Eonu jest skopana, w Safari nie zawsze widać suwak do przewijania
i nie można wszystkiego zobaczyć - z punktu widzenia kogoś zielonego, nie mającego pojęcia co i jak,
to totalna porażka. Dlaczego nie sprawdzili czy to działa w najpopularniejszych przeglądarkach, totalna
fuszerka, szczególnie że zwróciłem mu na to uwagę gdy pojawił się link na księdze mord, najwidoczniej
mają gdzieś potencjalnych nowych klientów.

Przy okazji, kiedyś TD podawał link do tych wszystkich PDFów, ale teraz tego nie mogę znaleźć,
jedyne co na ich stronie udało mi się wygrzebać to TO, ale zdaje się że tam wszystkich informacji nie ma...

Poza tym pochwalę się, że też kupiłem sterownik "pro" czyli 2.4. No i cieszę się że nie kupiłem karty z nowej serii R9
bo zdaje się że AOS4.1 je "łyka", ale Linux PPC jeszcze nie do końca. I co się okazało Xeno poleca tą samą,
która wy mi proponowaliście i tą właśnie kupiłem czyli HD 6870.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 sty 2015, 11:21 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
A właśnie. Linux też by się przydał.

Co byście polecali żeby chodziło dobrze pod Amiga OS i pod linuxem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 sty 2015, 11:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Radek Cz napisał(a):
Strona A-Eonu jest skopana, w Safari nie zawsze widać suwak do przewijania
i nie można wszystkiego zobaczyć - z punktu widzenia kogoś zielonego, nie mającego pojęcia co i jak,
to totalna porażka. Dlaczego nie sprawdzili czy to działa w najpopularniejszych przeglądarkach, totalna
fuszerka, szczególnie że zwróciłem mu na to uwagę gdy pojawił się link na księdze mord, najwidoczniej
mają gdzieś potencjalnych nowych klientów.


Może masz źle skalibrowany monitor, albo coś jest nie tak z Safari? Ja mogę powiedzieć tyle że na OWB suwak jest, Timberwolfie też, a nawet na kulawym NetSurfie również. Jakoś nie wydaje mi się by na najpopularniejszych przeglądarkach to nie działało IE, Chrome, Firefox i Opera mają razem koło 94% rynku a Safari około 6%. Może faktycznie jeśli strona nie działa dobrze u potencjalnych 6% odwiedzających to trochę nieprofesjonalnie wygląda, ale sugerowanie że mają gdzieś nowych klientów, to chyba lekkie nadużycie. Zwłaszcza że chyba użytkownicy makówek mają do wyboru więcej niż jedną przeglądarkę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 sty 2015, 12:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
swinkamor12 napisał(a):
A właśnie. Linux też by się przydał.

Co byście polecali żeby chodziło dobrze pod Amiga OS i pod linuxem.


Tutaj masz ranking Radeonów działających pod kontrolą jajka 3.18 (tyle że X86). Skoro jednak Xeno póki co nie poleca serii R9, a jest największym fachmanem od linuxa (kompiluje jądra w wersji dla Amig), to pewnie należy mu wierzyć. Jakkolwiek on dosyć szybko radzi sobie z przeszkodami, więc nawet jeśli obecnie faktycznie najnowsze karty stwarzają jakieś problemy, to mam przeczucie graniczące z pewnością że są to problemy przejściowe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 sty 2015, 15:14 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Dziękuje. Coś takiego będę próbował.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO