Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 08:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: AmiStore
PostNapisane: środa, 23 paź 2013, 23:41 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
http://amistore.net/

Niedlugo ruszy konkurencja dla Google Play, Apple Store :lol:
Zarty na bok. Bardzo fajna inicjatywa. Oby udalo sie zebrac jak najwiecej programow.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: czwartek, 24 paź 2013, 08:42 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Fajne, będę mógł gdzie sprzedawać swój przyszły software (na Amigi Classic)! :mrgreen:

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: czwartek, 24 paź 2013, 15:02 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
To ile już tam gotowców masz pochowanych? ;)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: poniedziałek, 29 wrz 2014, 14:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Hextreme napisał(a):
Fajne, będę mógł gdzie sprzedawać swój przyszły software (na Amigi Classic)! :mrgreen:


Wygląda na to że soft 68k też będzie w Amistore.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: niedziela, 5 paź 2014, 22:14 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Ostatni wpis na facebooku sporo podpowiada. Jest Warp3D, Score, PP7.3, wsparcie dla sprzetowego dekodowania video dla RadeonHD, chyba nowy SketchBlock 3.0, Radiance???, nowszy DVPlayer ...plus jakies nowe tapety, filmy i kilka niezidentyfikowanych dodatków...
...calkiem nie najgorzej, jesli to wszystko to nowe wersje.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: poniedziałek, 6 paź 2014, 08:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
O PersonalPaincie 7.3 to wiedziałem, sterowników do RadeonaHD w wersji 2.x używam od dawna, ale kurcze z tym Warp 3D to mnie zaskoczyłeś. Aż mi się niechce wierzyć że udałoby się im to przetrzymać w tajemnicy, nawet przed betatesterami ... ja zniechęcony trzyletnim oczekiwaniem na 3D w minioną sobotę zakupiłem na Allegro Radeona 9250 na PCI :oops: :?

Karta jeszcze rzecz jasna do mnie nie dotarła, a zanim dotrze mogą otworzyć AmiStore i okaże się że nie jest już potrzebna. Cóż ja w ogóle w tym roku co do sprzętu elektronicznego to mam pecha, ale pomijając to, to dla całego środowiska używającego grafiki na PCI-E, wiadomość świetna.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: poniedziałek, 6 paź 2014, 15:29 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
PP był dostepny w pakiecie AmigaForever w wersji na klasyka. Tutaj chyba wersja dla 4.x. Score to nowość. SketchBlock w wersji 3.x ma miec konfigurowalne GUI i podejrzewam, ze bedzie juz platny. DVPlayer ma miec tylko wspomaganie sprzetowe. Radiance to tajemnica... Sterownik RadeonHD byl chyba niedawno w wereji 1.0. Skad 2.4? No i to nieszczesne Warp3D...nikt jeszcze nie skomentował. Czyzby AEon mial swoja grupe betatesterow? Oby to bylo to na co wielu czeka :drool:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: poniedziałek, 6 paź 2014, 21:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
PP był dostepny w pakiecie AmigaForever w wersji na klasyka. Tutaj chyba wersja dla 4.x. Score to nowość. SketchBlock w wersji 3.x ma miec konfigurowalne GUI i podejrzewam, ze bedzie juz platny. DVPlayer ma miec tylko wspomaganie sprzetowe. Radiance to tajemnica... Sterownik RadeonHD byl chyba niedawno w wereji 1.0. Skad 2.4? No i to nieszczesne Warp3D...nikt jeszcze nie skomentował. Czyzby AEon mial swoja grupe betatesterow? Oby to bylo to na co wielu czeka :drool:


PPaint, którego zresztą zrecenzowałem był w AmigaForever ale to była wersja 7.2, teraz na Amistore ma być wersja 7.3 i z tego co wiem w dwóch odsłonach dla 68k i PPC. Co do betatesterów A-EONu, to masz w pewnym sensie rację. Istnieją betatesterzy Amistore, przy czym rekrutowano ich spośród zwykłych betetesterów systemowych, którzy byli chętni. Ja się nie zgłosiłem, dlatego w tej kwestii wiem tylko trochę więcej niż Wy. Osobną sprawą są stewrowniki dla Radeonów HD, gdyż te były dystrybuowane dla betetesterów także z pominięciem Amistore.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: wtorek, 7 paź 2014, 00:38 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Przemek napisał(a):
Sterownik RadeonHD byl chyba niedawno w wereji 1.0. Skad 2.4? No i to nieszczesne Warp3D...nikt jeszcze nie skomentował. Czyzby AEon mial swoja grupe betatesterow? Oby to bylo to na co wielu czeka :drool:


Tak sobie myślę że przeskok na 2.x mógł właśnie nastąpić z chwilą gdy powstały stery 3D tak sobie myślę że to byłoby logiczne tak zmaiana numerka.
A bardziej złośliwie to ile to Amistore ma już opóźnienia? Ach to nasze "amigowe czekanie" :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: wtorek, 7 paź 2014, 08:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
TomK napisał(a):
Tak sobie myślę że przeskok na 2.x mógł właśnie nastąpić z chwilą gdy powstały stery 3D tak sobie myślę że to byłoby logiczne tak zmaiana numerka.


Nie, no przeskok nastąpił z zupełnie innego powodu. Zresztą sterownik rozwija się dwutorowo. Wersja 1.x wcale nie skończyła żywota na odsłonie 1.0 i przypuszczam że wszyscy zarejstrowani użytkownicy 1.0 będą mogli za darmo pobrać uaktualnienie. Jednak update do wersji 2.x, zawierającej dodatkowe ficzerscy (o których wybaczcie nie będę tutaj wspominał, ale nie jest to 3D) z pewnością będzie płatny.

Cytuj:
A bardziej złośliwie to ile to Amistore ma już opóźnienia? Ach to nasze "amigowe czekanie" :mrgreen:


Miał być we wrześniu i w sumie była duża szansa na to by tego ostatniego września zadebiutował. Jak to często bywa w ostatniej chwili wyskoczył jakiś nieoczekiwany problem. Zauważ jednak że na stronie www sklepu nie przesunięto terminu premiery np. na listopad czy grudzień, tylko pojawił się wpis że Amistore będzie na dniach. No i osobiście myślę że od momentu ruszenia sklepu dzielą nas raczej godziny lub dni, a nie tygodnie. Więc opóźnienie jak na amigowe standardy będzie stosunkowo nikłe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: wtorek, 7 paź 2014, 11:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Recenzja Amistore juz dostepna na blogu Epsilona. Niestety przy Warp 3D, tak jak przypuszczałem widnieje "available soon". Cala reszta chyba dostępna.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: piątek, 10 paź 2014, 13:15 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 wrz 2012, 12:01
Posty: 118
Przemek napisał(a):
http://amistore.net/
Niedlugo ruszy konkurencja dla Google Play, Apple Store :lol:


Zajebisty pomysł.

_________________
ZX / Amiga / Atari music: http://yerzmyey.i-demo.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: wtorek, 11 lis 2014, 08:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No i zgodnie z zapowiedziami Amistore jest już dostępne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: wtorek, 11 lis 2014, 09:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Jak na tak długi okres testowania, nie wyglada to za dobrze.
Po pierwsze płatności nie można zrealizować przy pomocy aplikacji. Gdy chcemy zapłacić otwiera się przeglądarka internetowa, którą domyślnie jest NetSurf. Być może jakaś najnowsza kompilacja umożliwia zrealizowanie płatności, ta którą ja mam niestety sobie z tym nie poradziła. W Amistore nigdzie nie zauważyłem w preferencjach możliwości zmiany przeglądarki. Pozostało mi zatem ręczne przekopiowanie adresu i wklejenie go do Odyssey, które niestety również wymiękło. Ostatecznie udało się pod TimberWolfem. Na stronie Paypala dowiedziałem się że ceny z Amistore są cenami netto, gdyż dowalono mi 20% brytyjskiego VATu. Ostatecznie za personal Painta 7.3 i WB Candi zamiast 23 funtów zapłaciłem prawie 29, czyli 160zł.

Po zrealizowaniu płatności zostałem nawet przeniesiony na stronę A-EON z adnotacją "dziekujemy za płatność", ale bynajmniej aplikacja nie odnotowała do teraz (czyli już dobre pół godziny), bym za zamówione towary zapłacił, tak więc zamówionego softu pobrać nie mogę :(

Coś czuję że skończy się na tym że będę musiał pisać maile do Dickinsona z prośbą o zrealizowanie transkakcji.

To niestety już nie pierwszy przypadek "profesjonalizmu" A-EONu, który powinien dać do myślenia tym, którzy co raz głośniej powtarzają że wykupienie Hyperionu przez A-EON byloby dobrym pomysłem i podniosłoby standardy :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiStore
PostNapisane: wtorek, 11 lis 2014, 09:31 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
U mnie instalacja nie do konca zadzialala. Pojawily sie dwa katalogi bez ikony. W jednym z nich bylo nie rozpakowane archiwum. Potrzebne bylo reczne rozpakowanie i rozmieszczenie wszystkiego. Teraz nie wiem gdzie/jak sie zarejestrowac... Podpowiedziany na Amigans link do Amisphere nie przyjmuje hasla, pomimo tego, ze spelnia kryteria...
Słabo :roll:

Podobno VAT musi byc doliczany na koncu. Stad ten cyrk. Ale wzmianka powinna oczywiscie byc....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO