Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 11:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 14:04 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Pisałem w wątku o Battle Squadron, że brak na Amidze programu Stellarium. Otóż otrzymałem nowy numer Amiga Future (105) i co się okazuje - na płytce zamieszczona jest wersja Stellarium w wersji 0.11.4 dla OS4. Nie wiem jak mi to umknęło, bo temat Stellarium na Amidze był wałkowany na wielu forach już od dawna, mój czytnik RSS również milczał jak zaklęty. Program jest oczywiście na OS4Depot. Jest to bardzo dobra wiadomość dla miłośników astronomii, program jest naprawdę bardzo dobry, umożliwia szybką orientację na niebie, symulacje widoku przez różne okulary itp.

Problem w tym, że u mnie program się wysypuje. Na początku wołał o biblioteki Qt, instalacja pakietu Qt oczywiście pomogła. Niestety program u mnie się dalej sypie dając po kolei komunikaty jak niżej. Czy ktoś z Was mógłby pobrać Stellarium i sprawdzić, czy w ogóle działa?

Z góry dzięki.

http://os4depot.net/index.php?function=showfile&file=utility/scientific/stellarium.lha


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 14:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
U mnie uruchomil sie bez zadnych komunikatow, zagrimmowal jedynie przy wyjsciu. Przy czym program nie dziala chyba jak trzeba. Widze na dole napis Earth Paris, widze jakis licznik FPS i takie tam, gdy najade myszka na dolna czesc ekranu wysuwa sie panel z ikonami, niestety tego co najwazniejsze, czyli nieba nie widze. Nie jestem specem od tego typu programow, szczerze powiedziawszy astronomia mnie w ogole nie interesuje, ale zdaje sie ze w oknie powinienem widziec cos wiecej niz tylko elementu GUI i czarny ekran. Przypuszczam ze moze byc to spowodowane niedoskonalym Wazp3D, gdyz Stellarium wymaga 3D.

A co do komunikatow u Ciebie, napewno masz zainstalowane nowe QT wraz z fixami, ktore potem wyszly na forach, a ktorych zdaje sie nie bylo na OS4Depot?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 15:01 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Kurcze, nie mam fixa zainstalowanego, przejrzałem dysk na szybko mam Quickfix 7 i zaraz zainstaluję, jak się da oczywiście (są jakieś inne fixy też?).

PS. FPS, ikonki i takie tam - dobrze, czarne tło - niedobrze :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 15:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Emu napisał(a):
Kurcze, nie mam fixa zainstalowanego, przejrzałem dysk na szybko mam Quickfix 7 i zaraz zainstaluję, jak się da oczywiście (są jakieś inne fixy też?).

PS. FPS, ikonki i takie tam - dobrze, czarne tło - niedobrze :mrgreen:


Wydaje mi sie ze byla osemka, choc pewnoscie nie mam, trzeba by posprawdzac starsze watki na amigans.net, gdzies tu u nas na forum sa linki do tego watku z fixami. Jest tez chyba cos co jest nazwane fixem 9, ale tak naprawde to nie fix a cale archiwum zawierajace wersje testowa dostepna na SF. Przy czym ja tej wersji nie instalowalem u siebie, mam tylko oficjalna z OS4Depot, plus ostatni dostepny osobno fix.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO