Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 20 lip 2017, 05:38 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
--- Copy & Paste ---

Enhancer Software Package v1.3
Further enhancing your AmigaOS PowerPC experience


http://www.a-eon.com/PDF/News_Release_E ... e_v1.3.pdf

Cardiff, July 19th 2017

A-EON Technology Ltd is pleased to announce that the new Enhancer Software v1.3 has been released on AMIStore App Store for OS 4. The Enhancer Software is a collection of utilities, commodities, classes, datatypes and libraries with the aim of enhancing the AmigaOS experience. It is the result of about six months worth of hard work by the AmigaDeveloper.com Team.

V1.3 is the third major update to the Enhancer Software package in the last year and is the most ambitious release to date. It introduces a host of new features, utilities and updates which further enhance the AmigaOS experience.

As with the earlier V1.2 release the new update delivers three distinct feature rich editions:

* The Plus Edition with latest advanced RadeonHD v2.22 graphic drivers, Warp3D Nova v1.41, OpenGL ES 2.0 v1.15 and the full Workbench CANDI package.

* The Standard Edition with the latest RadeonHD v1.21 graphics drivers, Warp3D Nova v1.41, OpenGL ES 2.0 v1.15 and a reduced subset of four Workbench CANDI backdrops.

* The Special Edition version for older AmigaOne and compatible models, including Classic PowerPC and PowerPC emulation.


New in the Plus & Standard Enhancer Software editions:

* RadeonHD drivers v2.22 & v1.21 now support UHD 4K screenmodes on HDMI 1.3+ monitors.
* Warp3D Nova & Warp3D Nova SI library v1.41 with 4K Warp3D Nova demo.
* OpenGLES library v1.15.

New features included in all three editions:
* Updater utility: keep your Enhancer Software and AMIStore purchases fully up to date.
* AmiSphere Server & Preferences to control AMIStore logins and passwords.
* USB PTP driver with iOS support.
* New Gadgets classes: ListViewer, Thumblist and Anim.
* Animated icons in Ringhio Notifications Server supporting new Anim gadget class.
* TuneNet now supports Shoutcast v2 API and animated notifications during station scanning & playback.
* New Libraries: Codesets, Z and EXIF.
* Multiviewer now supports EXIF lib with added snapshot function and auto JPEG image rotation.
* New SystemReboot command.

Updates included in all editions:
* Time, Sound, Notification preferences and Format command.
* MultiEdit, Clock, Calendar, Exchanger and X-Dock utilities.
* Clock and SliderBar Gadget Classes.
* InfoWindow Class.
* MPEGA and WAV Datatypes.

Special Thanks
A special thanks to the AmigaDeveloper.com team of developers, translators and beta testers who contributed to the v1.3 release.

The team has worked hard over the months, dedicating large amounts of time to create this release and establish a solid software foundation for future developments.

For more information please visit: wiki.amiga.org/enhancersoftware

--- End ---


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 21 lip 2017, 22:10 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Aby zobaczyc nowe mozliwosci proponuje uruchomic przykladowe demko z pakietu SDK Warp3DNova: W3DNBitMapCube.

Moze Rafal nakreci filmik z uruchomionym jednoczesnie: W3DNBitMapCube i np. okienkowym Gorky 17 albo okienkowym playerem z uruchomionym avi/divx.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 22 lip 2017, 07:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Jestem świeżo po przeprowadzce i część rzeczy (w tym grabber HDMI) mam jeszcze popakowane w kartonach. Czekam na ostatnią dostawę mebli, która powinna przyjść w przyszłym tygodniu, wtedy mam nadzieję że cały ten bałagan związany z przeprowadzką minie. Na razie to każde grzebanie po kartonach i przerzucanie rzeczy z kąta w kąt kończy się niezbyt miłymi uwagami mojej drugiej połowy :naughty:

Tak więc jeśli będę coś kręcił, to nie prędzej niż za jakiś tydzień.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 wrz 2017, 22:06 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Pytania o różnicę między pakietami:
STANDARD zawiera sterowniki do Radeona V1, wersja PLUS V2. Na początku będę posiadał Radeona HD5770, czy V2 też ma dla niej wsparcie czy muszę kupić wpierw starą wersje. Potem pewnie zamienię grafikę na coś nowszego.
Czy wersja SPECIAL jest po części dla Winuae " including Classic PowerPC and PowerPC emulation", czy w wersji PLUS też będzie to co w SPECIAL :)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 wrz 2017, 07:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
newhousik napisał(a):
Pytania o różnicę między pakietami:
STANDARD zawiera sterowniki do Radeona V1, wersja PLUS V2. Na początku będę posiadał Radeona HD5770, czy V2 też ma dla niej wsparcie czy muszę kupić wpierw starą wersje. Potem pewnie zamienię grafikę na coś nowszego.
Czy wersja SPECIAL jest po części dla Winuae " including Classic PowerPC and PowerPC emulation", czy w wersji PLUS też będzie to co w SPECIAL :)


Jak kupisz wersję Plus, to obok drivera RadeonaHD v2 dostaniesz w pakiecie jedynkę. Wesja V2 różni się tym że oferuje wydajniejsze odtwarzanie video w takich programach jak Mplayer czy Emotion, jednak nadal nie oferuje sprzętowego dekodowania UVD. Przypuszczam że jeści kiedyś dorobimy się sterownika z UVD, to będzie oznaczony jako v3 i pewnie trzeba będzie parę funtów zapłacić z update. Na razie mechanizmy zastosowane w v2 dają wyraźne przyspieszenie na mojej X1000, które pozwala na normalne oglądanie praktycznie każdego filmu HD Ready i w pojedynczych przypadkach FullHD zakodowanych w bardzo lekkich kodekach. Czy jednak moc Tabora będzie wystarczająca do płynnego odtwarzania choćby filmów 720p (o ile wiem na SAM460 w przypadku zdecydowanej większości kodeków się nie da) to mam wątpliwości, chociaz może jakiś odtwarzacz specjalnie skompilowany pod SPE. W sumie były jakieś filmy pokazujące że z playerem Emotion Tabor dawał radę na 720p.

Sterownik v2 obsługuje rodzinę Radeon HD 5000, oczywiście o ile karta pracuje na pamięciach GDDR 5 a nie DDR 3.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 wrz 2017, 08:31 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Zaciekawiło mnie to, bo nie odpalił mi się Blender na winuae z 4.1 . Pisał coś o o braku możliwości odpalenia okna GL. Zastanawiam się czy jest potrzebna karta ze wsparciem 3D czy po prostu brak jakiś bibliotek i pójdzie softwarowo. Dlatego też pytam o ten pakiet Special który jest sporo tańszy i wygląda jako dodatek do podstawowego własnie pod emulacje.
Mocą Tabora się nie przejmuje, filmy oglądam przez playera pod tv. Natomiast w Blenderze jeżeli jest wsparcie dla sprzętowego GL to i tak karta ma decydujące znaczenie w modelarze, a do renderingu to faktycznie najlepiej by było użyć farmy renderującej.
Skończy się ta tym że je kupie żeby zrobić test :), choć pieniądze nie będą zmarnowane bo i tak przyda się przy taborze z Radeonem.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 wrz 2017, 08:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Z tego co wiem na UAE powinien działać Wazp3D, w archiwum powinien być plik konfiguracyjny z predefiniowanymi ustawieniami dla Blendera, który powinieneś wrzucić do katalogu z tym programem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 wrz 2017, 17:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Tymczasem korzystając z narzędzia Updater można pobrać nowe wersje Ogles2.library jak rónież klasycznego Warp3D_SI oraz W3D_Nova.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 sty 2018, 01:15 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Jako że w tym AmiSklepie mało i słabo widać, pozwoliłem sobie zrobić porównanie w formie obrazu.

Mam pytanie, a właściwie kilka, czym ta wersja Candi special edition rożni się od nie SE?
RadeonaHDv2 już mam więc wybiorę opcję tańszą, szczególnie że ten SE Candi jest tam (:lol: żart oczywiście).
Czy są jeszcze jakieś różnie po między Plus i Standard poza Candi SE i RadeonHD?

Zastanawiam się czy jest sens w ogóle kupowanie tego w tej chwili.
Jedyną rzecz jaką chciałbym to Amicraft najnowszy który wykorzystuje Novę, mój syn w to pomyka ostatnio dużo,
ale poza tym czy brak tego pakietu daje coś ponad to, nic nie przychodzi mi do głowy. Pytam bo znając życie wyjdzie
Enhancer 2.x i będzie trzeba płacić jeszcze raz 80% ceny obecnej tylko dlatego że sterowniki do kart będą lepsze.
Oczywiście to się opłaca, ale większość rzeczy takich jak candi, czy xdock itd, to strata miejsca na hd.

Załącznik:
Enhancer.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 sty 2018, 10:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Radek Cz

Wersja Candi Special Edition ma tylko cztery tematy:

"As with the earlier V1.2 release the new update delivers three distinct feature rich editions:
The Plus Edition with latest advanced RadeonHD v2.22 graphic drivers, Warp3D Nova v1.41, OpenGL ES 2.0 v1.15 and the full Workbench CANDI package.
The Standard Edition with the latest RadeonHD v1.21 graphics drivers, Warp3D Nova v1.41, OpenGL ES 2.0 v1.15 and a reduced subset of four Workbench CANDI backdrops."


http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=72555


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 sty 2018, 10:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja bym kupił opcję droższą ze względu na politykę Leamana. Też swego czasu kupiłem Standard Edition, bo też miałem kupione wcześniej RadeonHD v2 i pelną wersję Candi. No ale radeonHD jako osobny produkt był rozwijany bodaj do wersji 2.10 czy 2.15. Potem stwierdzono mniej więcej coś takiego "produkt jest gotowy w pełni funkcjonalny i ludzie dostali to za co zapłacili, więc jako samodzielny składnik nie będzie dalej rozwijany", jak ktoś chce coś ponad to to musi kupić pakiet Plus Edition.

Faktycznie nie miałem problemów z moją wersją sterownika, lecz przyglądałem się z niepokojem jak numerek sterownika w wersji z ES rośnie (teraz jest już 2.21). Ostatecznie się złamałem i dopłaciłem te 12 euro za update Enhancera ze Standard na Plus Edition, no bo w sumie chyba lepiej mieć najnowszą wersję sterownika i nigdy nie wiesz kiedy boleśnie się o tym przekonasz.

Z drugiej strony planowane jest ES 2 i RadeonHD v3, nie wiadomo jak to będzie wyglądało, choć zapewne Leaman, będzie chcial nas szarpnąć po kieszeni. Może więc lepiej zaczekaj z zakupem jeszcze kilka tygodni.

Co do Amicrafta to akurat nie sprawdza się do końca to co napisałem wcześniej o najnowszych sterownikach, gdyż aby grać komfortowo trzeba zrobić downgrade, lecz o ile pamiętam nie Radeona HD a bodaj ogles2.library. Z najnowszą wersją co prawda Amicraft się odpala lecz działa (na X1000) stosunkowo wolno w porownaniu do tego co osiągałem kiedyś. Nie wiem tylko czy kupując teraz Enhancera będziesz miał dostęp do starej wersji biblioteki, w razie czego pomogę. Oczywiście optymalnym wyjściem byłby nowy Amicraft dostosowany do najnowszej ogles2.library ale dawno nie było aktualizacji tej gry.

Z gier dla W3D Nova szykuje się też Spencer, który dziś poszedł zdecydowanie do przodu względem tej upublicznionej wersji preview.

Mam nadzieje że to iż brak nowości od Huno, pomio złożenia publicznych obietnic dostarczenia "świątecznych prezentów", wynika tylko z tego że szykuje coś naprawdę grubego pod W3D Nova i po prostu nie wyrobił się w czasie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 sty 2018, 10:48 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Tak jak Mufa napisał, lepiej się wstrzymać na razie z zakupem, jeśli możesz żyć bez sterowników Nova. Z drugiej strony nikt nie wie kiedy wyjdą nowe, więc wersja Plus też jest jakąś opcją na teraz, jeśli finanse pozwalają. W wersji standard zubożone Candi da się przeżyć - ale sterowniki Radeona już chyba nie.

Swoją drogą dziwna to polityka, mam oddzielnie Candi, mam w pakiecie Plus, mam sterowniki Radeona 1.x i 2.x oddzielnie, płytę ze sterownikami i w pakiecie - a jakże. Za wszystko płaciłem. Zapowiedź, że sterowniki do Polarisów będą też odzielne nie wróży nam raczej niczego dobrego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 sty 2018, 20:28 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Emu napisał(a):
http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=72555

Żeby takie porównania musieli użytkownicy robić, to powinno być w AmiStore albo przynajmniej jakimś pliku readme gotowym do ściągnięcia zanim się coś kupi... Pełna profeska, a człowiek się później głowi przewijając w tym małym okienku czy to było w tamtym pakiecie czy nie.

Przechodząc do rzeczy. Tak po cichu właśnie miałem nadzieję na takie odpowiedzi, nie spieszy mi się, wolę zaczekać, może wpadnie nowa wersja sterowników. No chyba że Spencer wyjdzie wcześniej, chciałbym kupić bo z pewnością spodoba się mojemu małemu amigowcowi. Odnośnie Amicrafta, to muszę poczytać czy ten najnowszy wprowadza jakieś nowe ficzery poza wykorzystaniem NOVy.
Ten który ja mam działa całkiem sprawnie, choć do pełnej wersji mu daleko to można spędzić tam sporo czasu budując i łażąc po świecie ; ). Jedyna czkawka to przy widoczności na 10 czanków widać zająknięcie przy dogrywaniu czegoś z dysku przy szybkim chodzie w jednym kierunku.

Dzięki za podpowiedzi.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO