Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 21:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 5 lis 2017, 11:20 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Wtyczka Malibu 1.4 do pobrania bezpłatnie ze strony producenta.
Wtyczka wspiera obsługę skryptów Scali od wersji Scala 1.0 do Scala InfoChannel 500.

http://www.hollywood-mal.com/download.html


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 5 lis 2017, 16:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No to macie fajnie, ja swego czasu musiałem zapłacić 29 euro.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 5 lis 2017, 19:30 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Jak w praktyce wygląda kompatybilność z Scalą?
Kursy w MA się przydadzą?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2017, 09:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
swinkamor12 napisał(a):
Jak w praktyce wygląda kompatybilność z Scalą?


W praktyce wygląda to dobrze, chociaż warto mieć na uwdze że te skrypty często odwołują się do rzeczy, które nie są standardem w AmigaOS 4, typu archaiczne bitmapowe fonty. Jeśli zadbamy o te komponenty, to raczej nie powinno być problemów. Nie testowałem tego jakoś bardzo szeroko, bo co może zaskakiwać ten jeden z najpopularniejszych niegdyś programów, którego używał kiedyś niemal każdy nie pozostawił po sobie zbyt dużej spuścizny. Na całym Aminecie znajduje się chyba poniżej 10 skryptów.

Swego czasu robiłem testy wtyczki Malibu, lecz było to dobre kilka lat temu, być może jeszcze z wersją 1.2 (a może już 1.3, bo w sumie ten plugin jest rzadko aktualizowany). Przetestowałem te skrypty z Aminetu, skrypty dołączone do Scali, pierwszą prezentację AmigiOne 1200 od Eyetechu oraz tę "nielegalną" encyklopedię multimedialną opisywaną bodaj w pierwszym czy drugim numerze Amigazynu. W sumie może około 20 pozycji, więcej skryptów nie znalazłem.

Z rzeczy ważniejszych zadziałało wszystko, mówię tutaj o encyklopedii i skryptach dołączanych do Scali. Pamiętam że prezentacja Eyetechu sypała błędem na którymś tam slajdzie, lecz dosyć latwo do obszedłem (chyba musiałem minimalnie zmodyfikować skrypt). Natomiast jakieś problemy miewałem z niektórymi skryptami z Aminetu, choć wydaje mi się że też ostatecznie sobie z tym poradziłem. Zatem kompatybilność określam na powyżej 95%.

Cytuj:
Kursy w MA się przydadzą?


Nie wiem czy jest sens klepać skrypty w Scali by potem uruchamiać je pod Hollywood. To już chyba lepiej klepać skrypty bezpośrednio w języku Hollywooda. Ta wtyczka powstała po to by sobie móc na kompach z kartą graficzną pooglądać prezetnacje stworzone pod kątem AGA/ECS i to chyba by było na tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO