Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 20:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 1 mar 2023, 11:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Taka ciekawostka dla tych, którzy jeszcze nie korzystają, jak sztuczna inteligencja odpowiada na zapytanie o komputery Amiga. Miło że nie ogranicza się tylko do linii klasycznej, ale na końcu wspomina też o NG:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co to jest komputer Amiga?

"Amiga to seria komputerów osobistych, która została opracowana przez firmę Commodore International w latach 80. i 90. XX wieku. Komputery Amiga były znane z zaawansowanej grafiki i dźwięku oraz innowacyjnych funkcji, takich jak wielozadaniowość i wirtualna pamięć.

Początkowo Amiga była używana przede wszystkim przez entuzjastów komputerowych, którzy doceniali jej możliwości, ale z czasem zaczęła zdobywać popularność wśród profesjonalistów, zwłaszcza w branży wideo i telewizyjnej.

Amiga była produkowana w różnych wersjach, a jej historia obejmuje wiele ciekawych epizodów, takich jak przejęcie firmy Commodore przez Escom AG w 1995 roku i kontynuowanie produkcji Amigi przez innych producentów po zakończeniu działalności Commodore w 1996 roku. Współczesne projekty Amigi obejmują m.in. AmigaOS 4 i AROS."



Trzeba przyznać że o komputerach AmigaOne też wypowiada się całkiem miło:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co to jest AmigaOne?
"AmigaOne to nazwa dla linii komputerów osobistych opartych na architekturze PowerPC i systemie operacyjnym AmigaOS 4. AmigaOne jest produkowana przez firmę A-EON Technology Ltd., która nabyła prawa do używania marki Amiga w 2009 roku.

AmigaOne jest rozwinięciem koncepcji oryginalnej Amigi i stara się zachować ducha tej platformy. Komputery AmigaOne wykorzystują nowoczesne technologie, ale jednocześnie umożliwiają korzystanie z klasycznych aplikacji i gier, napisanych dla oryginalnej Amigi.

AmigaOne jest kierowana do społeczności miłośników Amigi oraz profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego i niezawodnego komputera do pracy z multimediami, grafiką, wideo i innymi zadaniami wymagającymi dużej mocy obliczeniowej".


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 1 mar 2023, 15:38 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Ta sztuczna ynteligencja ładnie korzysta z synonimów to trzeba przyznać :)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 1 mar 2023, 23:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja sobie założyłem konto na ChatGPT w sumie nie po to, aby słuchać synonimów, tylko w kwestiach praktycznych. Tyle się o tym mówi i pisze w ostatnich miesiącach, że postanowiłem spróbować. Niedawno słuchałem jadąc do pracy jak jeden z czołowych polskich profesorów z katedry informatyki jednego z uniwersytetów, wieszczył koniec raju, jeśli chodzi o oferty pracy dla programistów, gdyż przynajmniej część etatów, jakimi zajmują się młodsi programiści, typu analiza kodu itp, może zostać przejęta przez sztuczną inteligencję. Oczywiście w kontrze do tej wypowiedzi przedstawiono tezę innego eksperta, twierdzącego, że jeszcze za wcześnie na takie wnioski i przed informatykami dalej tłuste lata. No cóż, jako że ja żadnym ekspertem od programowania nie jestem, a wczoraj zaktualizowałem Hollywood do wersji 10 postanowiłem spróbować.

Najpierw zapytałem ChatGPT o Hollywood. Podał cztery możliwe odpowiedzi, oczywiście w pierwszym rzędzie dzielnicę Los Angeles, dalej światową stolicę filmu, ale też co ciekawe na końcu wspomniał o programie komputerowym, który jest rozbudowanym narzędziem pozwalającym na tworzenie aplikacji i gier.

No to moje kolejne pytanie było czy jest w stanie wygenerować kod dla gry "Kółko i Krzyżyk" w języku skryptowym Hollywood. Odpowiedział, że oczywiście, po czym w kilkadziesiąt sekund wygenerował ten kod. Niestety Hollywood nie potrafił go skompilować wywalając błąd w linii 33. Chat GPT odpowiedział, że rzeczywiście coś jest nie tak w linii poprzedzającej i zaraz wygenerował kolejny kod, ale ten też się nie kompilował wywalając ten sam błąd w linii 33. Chat GPT przeprosił za swoją pomyłkę i wygenerował kolejny kod, no ale nadal rezultat ten sam. Już mi się nie chciało powtarzać tego samego po raz czwarty czy piąty. Może ta inteligencja jest dość dobra w C++, PHP czy innych popularnych językach, ale w naszym niszowym języku Hollywood, chyba jeszcze nie dość dobra.

No ale nie poddaję się. Jak będę miał czas wyklikam sobie kółko i krzyżyk w Designerze, a wygenerowany kod dam mu do analizy. Zobaczymy czy zaproponuje jakieś poprawki i optymalizacje i czy ich wdrożenie spowoduje, że program da się kompilować. Zobaczę też czy Chat GPT jak na prawdziwą sztuczną inteligencję przystało po analizie kodu będzie się uczył i gdy na przyszłość zlecę mu wygenerowanie jakiegoś innego kodu, nie popełni błędów... Może coś ciekawego z naszej "współpracy" w przyszłości wyjdzie. A jeśli nie to i tak napiszę, że była to fajna zabawa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 2 mar 2023, 07:44 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Ja się tym tak nie jaram bo te informację skądś bierze ten gpt :) Nie jest tak że znikąd :thumbup: A i się zdarza że wprowadza w błąd podając błędne informacje ale to jak nie ma w swojej bazie :lol:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 cze 2023, 10:35 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Przeniesienie wątku:

https://forum.amigaone.pl/oprogramowanie-f5/amigagpt-dla-amigaos3-2-4-1-fe-t1760.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO