Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 11:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 11 cze 2012, 13:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Od lipca rozpocznie się wysyłka kolejnej parti komputerów AmigaOne X1000. Jak donosi serwis amiganews.de, zainteresowanych zakupem jest przynajmniej 540 osób. Zważywszy na cenę i wielkość rynku wydaje się to być liczba całkiem przyzwoita. A-Eon zapowiada że nowi userzy dostaną w bonusie nowy firmware i sterowniki. Uważni obserwatorzy odwiedzający stronę A-EONu zapewne zauważyli już nowy obrazek startowy CFE, tak więc nie są to obietnice bez pokrycia.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 cze 2012, 14:50 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Obrazek startowy CFE - nie do końca cię rozumiem. Logo firmy rzeczywiście jest nowe, to? (większość strony jest niedostępna i nie działa rejestracja na stronie).
Nawet jak z tych 540 osób połowa tylko kupi (samo wysłanie mejla "jestem zainteresowany" nie było wiążące) kupi połowa - plus obecni użytkownicy tego komputera - to już robi się faktycznie spora grupa.
Ale - co do liczby sztuk - skąd wziął te liczby autor tego niemieckiego newsa? I kwotę 425 funtów? Na stronie Amigakit jest tylko wzmianka że sprzedaż będzie realizowana od lipca do końca roku (stąd zresztą zgryźliwy komentarz pod cytowanym newsem - edycja "Last Contact"). Pytanie - co potem?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 cze 2012, 15:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
Obrazek startowy CFE - nie do końca cię rozumiem. Logo firmy rzeczywiście jest nowe, to? (większość strony jest niedostępna i nie działa rejestracja na stronie).
Nawet jak z tych 540 osób połowa tylko kupi (samo wysłanie mejla "jestem zainteresowany" nie było wiążące) kupi połowa - plus obecni użytkownicy tego komputera - to już robi się faktycznie spora grupa.
Ale - co do liczby sztuk - skąd wziął te liczby autor tego niemieckiego newsa? I kwotę 425 funtów?


Być może autor newsa jest jednym z zainteresowanych i wie coś więcej (na temat liczby zainteresowanych i kwoty).

Cytuj:
Na stronie Amigakit jest tylko wzmianka że sprzedaż będzie realizowana od lipca do końca roku (stąd zresztą zgryźliwy komentarz pod cytowanym newsem - edycja "Last Contact"). Pytanie - co potem?


No ja to rozumiem tak że wersja First Contact zostanie zastapiona wreszcie wersją finalną, czyli od strony sterowników w pełni obsługiwanym przez system AmigaOS 4.2, gotowym produktem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 cze 2012, 17:01 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Poważnie myślicie, że to będzie 425 funtów? Nie wiem co robić, bo jeśli taka kwota wchodzi w grę to zaraz się zapiszę...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 cze 2012, 21:06 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Jeżeli to będzie tyle to ja też kupuję, ale coś mi się zdaje że to zbyt piękne żeby było prawdziwe. (To cena samej płyty oczywiście? - nie znam niemieckiego kurka)

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 cze 2012, 22:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Przypomina mi się pewien wątek, a konkretnie ta wypowiedź http://www.ppa.pl/forum/amigaos-4.x/252 ... az#m333498
Abstrahując od tamtej aukcji - coś jednak było na rzeczy ;)

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 12 cze 2012, 07:56 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Otrzymałem właśnie odpowiedź z Amigakit - cena to około 1700 funtów plus VAT i dostawa.

:(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 12 cze 2012, 12:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
Przypomina mi się pewien wątek, a konkretnie ta wypowiedź http://www.ppa.pl/forum/amigaos-4.x/252 ... az#m333498
Abstrahując od tamtej aukcji - coś jednak było na rzeczy ;)


No ja bym nie brał na serio niczego co głosił gostek od tamtej aukcji. Tak naprawdę jedyne co mnie w tym wątku zainteresowało, to w jaki sposób gościu się z tego wyplącze w momencie gdy już znaleźli się licytujący. Przypominam sobie sytuację sprzed kilku lat (w czasach kiedy jeszcze nie było SAM440EP i A1 były na wagę złota). gdy jakiś koleś (być może ten sam), oferował AOne XE. Jednak wówczas oszustwo wydawało się tak oczywiste że nikt nie licytował, więc miał łatwiej. Licytującym podobne okazje, na przyszłośc radzę patrzeć na chłodno i przeanalizować pewne rzeczy a w razie wątpliwości zapytać kogoś obeznanego w temacie. Dla mnie było jasne że:

- oferował płytę z prockiem 2.1GHZ, chociaż wielokrotnie było powtarzane że jedyna wersja PA6T jaka weszła do sprzedaży to 1.8GHz
- pomimo licznych próśb Varisys nie podał dotąd (nawet betatesterom) przepisu na overclocking, więc wersja kręcona też nie wchodziła w grę
- jeden z polskich betatesterów natychmiast zapytał Dickinsona, na temat rzekomych rewelacji dotyczących sprzedaży samych płyt Nemo, w różnych wersjach taktowania procka ten zaprzeczył by miało to coś wspólnego z prawdą
- skoro gostek oferował samą płytę bez obudowy, to w zasadzie musiałby być betatesterem (tylko oni mieli możliwość kupna samego Nemo), jednak ja wiem dobrze że poza mną, jest jeszcze tylko dwóch betatesterów z Gliwic i jeden z Częstochowy. Natomiast z całą pewnością nie był to nikt z tej wioski w powiecie Radomsko, czy skąd on tam był.

Oczywiście takie rzeczy jak fotki wzięte z netu i kilka innych szczegółów, to tylko dodatkowe fakty, które dopełniały obraz że cała ta aukcja była albo szczenięcym wygłupem, albo bardzo prymitywną i nieprzemyślaną próbą oszustwa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 12 cze 2012, 12:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):
Otrzymałem właśnie odpowiedź z Amigakit - cena to około 1700 funtów plus VAT i dostawa.

:(


Zdaje się że kilka osob z Polski (Amigafan?) wysyłało zapytanie, więc być może tutaj zdradzą co konkretnie im odpisano, jednak dla mnie od początku było jasne że te 420 funtów to tylko 25% zaliczka. Jesli operacja będzie polegać na podobnych zasadach co wysyłka sprzętu dla betatesterów to będzie to wyglądało mniej więcej tak. Krótki, kilkutygodniowy termin na wpłatę zaliczki. Ci co wpłacą dostaną fakturę na 1700 funtów z nieco dłuższym powiedzmy trzymiesięcznym terminem płatności. Kto pierwszy dopłaci te 1260 funtów ten pierwszy dostanie komputer. AmigaKit o ile nie zwiększył mocy przrobowych daje radę wysyłać do 20 sztuk tygodniowo, więc faktycznie gdyby chętnych było ponad 500 operacja potrwa do końca roku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 12 cze 2012, 19:54 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
No ja to rozumiem tak że wersja First Contact zostanie zastapiona wreszcie wersją finalną, czyli od strony sterowników w pełni obsługiwanym przez system AmigaOS 4.2, gotowym produktem.

Czy to oznacza że ta partia x1000 będzie sprzedawana z systemem 4.2?
Wiesz coś więcej na temat prac związanych z systemem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 cze 2012, 00:50 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Ja sobie tak myślę i myślę...
Po pierwsze: zgadzam sie z Mufą, że to może być zaliczka. I później terminy wpłat. Cena jest z kosmosu i nic jej nie usprawiedliwia. Mógłbym kupić ten komputer za gotówkę, ale po co? Akurat sens widzę w tym mały.
Po drugie: też tak myślę że ta aukcja odnośnie X1000 to ściema. Chociaż różne rzeczy mogą się zdarzyć...
Generalnie kiedyś Amiga była dla wszystkich, dziś już nie...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 cze 2012, 12:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
vegeta napisał(a):
Czy to oznacza że ta partia x1000 będzie sprzedawana z systemem 4.2?


Każda X1000 nawet ta z serii First Contact jest sprzedawana z licencją na AmigaOS 4.2. Jednak przypuszczam że przez najbliższe dwa kwartały będzie sprzedawana z systemem 4.1, po którymś tam update.

Cytuj:
Wiesz coś więcej na temat prac związanych z systemem?


No jako betatester jakąś tam wiedzę mam, myślę że w AmigaOS 4.2, a może nawet i szybciej będą niespodzianki których nikt się nie spodziewał (nie były wcześniej zapowiadane), ale wypowiadać się na temat szczegółów nie mogę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO