Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 14:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 27 sty 2023, 19:20 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Postanowiłem odnowić swoją A4000. Pierwsza myśl to, z uwagi na szalone ceny, odnowić i sprzedać ale teraz nie jestem już pewien ;)
Sprzęt leżał zamknięty w szafie przez... 15 lat? Konfig to A4000/040, HDD, Piccolo SD64, A2320, ROM3. 1, Super Buster, 2+16MB RAM (chyba).
Będę pytał o różne rzeczy, bo już nic nie pamiętam :cry:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 28 sty 2023, 11:53 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Niezła konfiguracja :thumbup: Coś działałeś na niej? :)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 sty 2023, 14:59 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Okazuje się, że 15 lat obeszło się gorzej z moją pamięcią niż z Amigą ;) Kiedyś wymontowałem dyski i teraz niewiele zrobiłem bo nie wiedziałem gdzie jest jeden z nich i jaka była ich konfiguracja :lol: Drugi nie chciał startować pomimo walki z master/slave i early sturtup menu. Dzięki temu jednak dowiedziałem się, że dysk ma partycje zaczynające się od DH4: - powinien być więc gdzieś jeszcze jeden dysk. Początkowo ze stacji FDD wydobywały się straszne dźwięki ale po przećwiczeniu ok. 15 dyskietek wreszcie jedna ruszyła i moim oczom ukazał się cover disk AmigaComputing. Okazało się, że tylko te wadliwe dyskietki tak piszczą a stacja pracuje normalnie.
Generalnie z 50, dobrych jest ok 20. Niestety wszystkie z systemem padły. Przez chwilę byłem w kropce ale odnalazłem kopie dyskietek systemowych. Wszystkie 4 były ok, jednak brakowało dyskietki instalacyjnej :lol: Mój plan ponownej instalacji legł na jakiś czas w gruzach.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 5 lut 2023, 19:45 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
Przed swietami w swojej a4000 wymienilem kondensatory i zasilacz bo napiecia byly za niskie. Dolozylem BFG9060 i zz9000 ( nieco wczesniej ). Teraz pracuje wzorowo i daje niezla frajde :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 lut 2023, 16:42 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
arturB napisał(a):
Przed swietami w swojej a4000 wymienilem kondensatory i zasilacz bo napiecia byly za niskie. Dolozylem BFG9060 i zz9000 ( nieco wczesniej ). Teraz pracuje wzorowo i daje niezla frajde :D


Musiałem poszukać co to za karty bo od lat nie siedzę w temacie. Robią wrazenie :shock:
Gdzie można taki serwis zrobić? Bateria u mnie też do wymiany....

Odnalazł się dysk DH0! Wszystko ładnie wystartowało :clap:
Czy najtańszą metodą na wymianę danych jest adapter IDE>CF?
Na razie karty sieciowe/USB odpadają. Ceny z kosmosu a i dostępność w zasadzie zerowa.
FDD po stronie Amigi NG też chyba bez szans. Wszystko niedostępne...

Próbowałem podpiąć dysk z A4000 do Sam poprzez adapter IDE/SATA/USB ale nie zadziałało. Po podłączeniu kabla USB do SAM dysk się zatrzymyawal :think:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 lut 2023, 23:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
Odnalazł się dysk DH0! Wszystko ładnie wystartowało :clap:
Czy najtańszą metodą na wymianę danych jest adapter IDE>CF?
Na razie karty sieciowe/USB odpadają. Ceny z kosmosu a i dostępność w zasadzie zerowa.
FDD po stronie Amigi NG też chyba bez szans. Wszystko niedostępne...


A SAM ma w ogóle ma wbudowany kontroler flopa? Pamiętam że A1 XE miała, ale wymiana nie była tak zupełnie bezproblematyczna. O ile pamięć mnie nie myli (a że było to ponad 15 lat temu, to ma prawo mylić) było można pod NG zapisywać tylko na gęsto. Zapis na dyski 720, tudzież na dyski 1.44 z zaklejoną dziurą nie był poprawnie obsługiwany po stronie AOS 4.0 i wątpię aby ktokolwiek tracił czas na poprawki w tym ultra oldskulowym temacie.

Jak jeszcze miałem A1200 to przenosiłem dane z A1XE na Amigę klasyczną i odwrotnie na dyskach CD-R lub CD-RW, wydaje mi się że to jest nadal najtańsza opcja przenoszenia danych, tańsza nawet od IDE - CF. Oczywiście o ile w obu kompach są napędy optyczne.

Cytuj:
Próbowałem podpiąć dysk z A4000 do Sam poprzez adapter IDE/SATA/USB ale nie zadziałało. Po podłączeniu kabla USB do SAM dysk się zatrzymyawal


No to może problem z samym adapterem? Ja tylko raz mialem potrzebę odczytu danych z dysku ATA i pożyczyłem stosowny adapter od znajomego, jednak czy używałem go z PC czy również próbowałem na A1 sobię nie przypomnę. Natomiast w szufladzie mam stację dokującą, SATA - USB i zasadzniczo problemów z odczytem dysków z innego kompa z AOS 4, dysku z MOSa, czy dysku z Peceta pod swoimi Amigami NG nie mam. Nic mi się nie zatrzymuje, błędów odczytu zapisu nie odnotowałem. Oczywiście stacja dokująca ma swoje zasilanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 9 lut 2023, 14:20 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
FDD to miałem na myśl Catweasele itp... Co do adaptera to w laptopie też nie działa więc chyba wadliwy.
Taki adapter IDE>CF kosztuje od 12 złotych tylko nie wiem czy są jakieś wskazówki, jaki ma być?
Ale płyty CD-R? Przecież mam nawet napęd używany w klasyku :doh: Jeśli jest sprawny to najszybszy sposób.
W ogóle o tym nie pomyślałem. Dzięki :D

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 20 lut 2023, 12:39 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Pomęczyłem się trochę z płytami CD i jednak kupiłem adapter IDE>CF plus czytnik na USB. Nie wiem czy napęd wadliwy czy świat tak poszedł do przodu ale odczyt trwał strasznie długa a CDek chciał przy tym odlecieć :lol: Do tego na dysku mam mieszaninę Ami/Cache/Asim CDFS a nie mam czasu na zgłębianie tego od nowa. Znalazłem też stację FDD dla PCta na USB i z pomocą lapka a potem PC0: też coś uzyskałem.
Ale cyrk zaczął się dopiero z adapterem. Za skarby, karta 64MB wyciągnięta ze starego aparatu, nie chciała dać się spartycjonować.
Próbowałem FFS, PFS2/3 i nic...zawsze po nagraniu i wyjściu z HDToolbox wszystko się traciło.
Na SAM też usbxxx.device wywalał komunikat, że nic nie widzi za czytnikiem. Podobnie z WinUAE. Wszystko pomimo czyszczenia karty przy użyciu Diskparta z Windowsa. W końcu wpadłem na pomysł i sformatowałem kartę w aparacie. Pomogło. SAM zobaczyła wreszcie kartę a po sformatowaniu, WinUAE także. Nawet fajnie to działa tylko niestety FFS już raz się wysypał po zawieszeniu się kopiowania na kartę. Ale do przenoszenia gierek i przypominania ich sobie wystarczy :mrgreen:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 16 mar 2023, 11:04 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Kolejny etap, przywracanie koloru. Ponieważ nie spieszy mi się, "wybielam" po kilka elementów z pomocą kremu. Idzie to powoli bo brakuje słońca ale trzymanie w ciepłym przez kilka dni też daje radę. Przy okazji obejrzałem mnóstwo filmów ;) Polecam kanał 8-Bit Guy.
W międzyczasie postanowiłem powalczyć z hałasem jaki produkuje wentylator w PSU. Ten dźwięk suszarki do włosów dosłownie zniechęcał mnie do siadania przed Amigą. I znowu pomógł YouTube. Padło na wentylator Noctua nf-a8 flx. Różnica? Ogromna. Pomiar w przy wyłączonym kompie to 27dB, oryginalny wentylator to 45-46dB a po zamontowaniu Noctua, 34 dB. Mam tylko wątpliwości co do parametru CFM jaki miał oryginalny wentylator. Znalazłem dwie różne wielkości ale za jakiś czas pomierzę temperatury w obudowie i zobaczę czy jest coś niepokojącego.
Teraz praca HDD zaczęła irytować ;)

BTW. Nie widziałem, że retro graty to taka potęga :o Dopiero szukanie informacji na necie uświadomiło mnie jakie to modne.
BTW2. Pomiar napięcia na Molexie wykazał 5.01V i 11,2V. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale pierwszy parametr mam super a drugi jest dla Ami typowy.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 lip 2023, 12:42 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Z racji tego, że to forum jest bardziej NG, zakończę ten wątek małym podsumowaniem.
A4000 czysto wygląda, zyskała dwa czytniki CF (jeden zewn.). Dzięki temu jest znowu troszkę mniej głośna. Za jakiś czas leci do serwisu na wymianę kondensatorów, itd. Sympatycznie się jej używa.
Dostała też siostry w postaci A600 i płyty A500 ;)
Dzięki drugiej klasycznej odnodze jest co robić bo w temacie NG bida.
Ja z kolei zobaczyłem jak bardzo AmigaNG odjechała klasycznej. Jest spójna, w miarę szybka, z całkiem nowymi standardami.
Co ja się muszę nagimnastykować z tą A600 i A500 :lol:
Wszystko super, klimacik, nostalgia, itp. ale już naklejki na karty CF i dyskietki drukowałem na SAM. :P
Całe te opowieści, że AOS niewiele się zmienił to bajki.
Ale fajnie jest bawić się obiema liniami Amig, dlatego w planach są kolejne...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 lip 2023, 17:18 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 87
W sumie to warto abyś kontynuował wątek a nawet wrzucił zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 lip 2023, 09:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
Z racji tego, że to forum jest bardziej NG, zakończę ten wątek małym podsumowaniem.
A4000 czysto wygląda, zyskała dwa czytniki CF (jeden zewn.). Dzięki temu jest znowu troszkę mniej głośna. Za jakiś czas leci do serwisu na wymianę kondensatorów, itd. Sympatycznie się jej używa.
Dostała też siostry w postaci A600 i płyty A500 ;)


W sumie to forum jest o Amidze jako takiej, tyle tylko że w przypadku klasyka nasze małe skromne forum musi się zderzyć z potężną konkurencją PPA. W niszy NG jesteśmy za to bezkonkurencyjni, więc siłą rzeczy głowny nacisk jest na NG. Jest też siłą rzeczy zgodny z moimi zainteresowaniami, a mnie pomio całej tej mody kompletnie nie rusza retro. Najlepszym przykladem na to, jest fakt że gdy dwa lata temu odratowałem do ponownego życia swoje dwie sztuki ośmiobitowego Atari, to 65XE uzyłem w pierwszych miesiącach po naprawie może z 10 razy, potem przez kolejne 1.5 roku włączyłem raz i to jeszcze zaliczylem od razu typową przygodę dla leciwego sprzętu, czyli skończyło się szybkim rozkręceniem obudowy i przycięciem końcówki taśmy klawiatury, gdyż nie działał mi klawisz "Option" (fani małego Atari wiedzą że to klawisz kluczowy). Natomiast jeśli chodzi o drugi komputer czyli Atari 800XL, to przed laty po zakupie Amigi 500, wyprułem z niego modulator TV, w nadziei że moze uda mi się go jakoś przerobić, oczywiście nie udało się tego zrobić, a gdzie jest ten modulator, któż to wie. Natomiast Atari 800XL może dzialać bez modulatora, wystarczy tylko odpowiedni kabel DIN - EURO, no i przyznam szczerze że jeszcze w 2021 roku kupiłem stosowne wtyczki itd. ale jakoś przez te 2.5 roku nie mogłem się zabrać do polutowania tego. Tak więc wierzę na słowo serwisantowi że sprzęt, który wrócił do mnie 2.5 roku temu w lutym 2021 roku rzeczywiście jest naprawiony. No i tak własnie wygląda mój zapał do retro.

Natomiast nie zmienia to faktu że to forum nie jest dla mnie, tylko dla wszystkich, nie zmienia to faktu że Amiga 4000, jest ciekawym komputerem, którego jak każdy amigowiec zawsze chciałem mieć, a nigdy nie miałem. Cóż w pierwszych latach XXI wieku, mogłem ją mieć za 500zł, no ale wtedy to już zbierało się na A-One, a dziś można tylko żałować tamtych cen. Zatem zgadzam się z przedmówcą, że jak najbardziej ciekawy wątek możesz kontynuować, a kilka zdjęć byłoby ciekawym wzbogaceniem zawartości tego forum.

Cytuj:
Dzięki drugiej klasycznej odnodze jest co robić bo w temacie NG bida.


W temacie NG, względem wiodących systemów, zawsze bida, natomiast nie wiem co można by robić w temacie klasyka - grać w jakieś gierki robione w Backbone czy Scorpion Engine? Dla mnie to tam jednak mimo wszystko jest większa bida, w sensie ciekawego wykorzystania czasu. No chyba że chodzi Ci o typowe zabawy z lutownicą.

Cytuj:
Ja z kolei zobaczyłem jak bardzo AmigaNG odjechała klasycznej. Jest spójna, w miarę szybka, z całkiem nowymi standardami.
Co ja się muszę nagimnastykować z tą A600 i A500 :lol:
Wszystko super, klimacik, nostalgia, itp. ale już naklejki na karty CF i dyskietki drukowałem na SAM. :P
Całe te opowieści, że AOS niewiele się zmienił to bajki.
Ale fajnie jest bawić się obiema liniami Amig, dlatego w planach są kolejne...


Przy okazji zabaw obiema liniami Amig, zdradzę że są plany wystartowania nowgo amigowego podcastu. To co różnić go będzie od dotychczasowych, to fakt że będzie to normalny podcast wideo, a nie tylko czarny ekran na YT. Największą siłą tego podcastu względem rodzimej konkurencji będzie to że ludzie go tworzący regularnie amigują. Program będzie tworzony przez osobę stojącą za kanałem poświęconym NG czyli mnie, wraz z Youtuberem prowadzącym kanał (w którym między innymi, choć nie tylko) znajdziemy też treści poświęcone Amidze klasycznej. Tak więc będą dyskusje przedstawiające różne punkty widzenia na daną sprawę w zalezności od punktu siedzenia. Mam też nadzieję że będzie zachowana równowaga, która zadowoli fanów obu linii Amig. Zresztą pierwsza propozycja tematu wiodącego, ktora pojawiła się wczoraj powinna być dla posiadaczy Amig klasycznych bardzo interesująca.

Na razie nie będę więcej pisał, gdyż projekt jest na wczesnym etapie pomysłów i jeszcze jesteśmy przed prawdziwą burzą mózgów. No ale w miarę jego dojrzewania z pewnością podam więcej szczegółów i datę emisji pierszego odcinka, co być może nastąpi jeszcze w te wakacje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 lip 2023, 10:23 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Nie wykluczam, że u mnie też tak będzie, że po jakimś czasie klsyki trafią w kąt ;) Ale na razie czyszczenie, przerabianie, dokupowanie gadżetów sprawia mi frajdę. A4000 chcę dopieścić, A600 fajna bo malutka a A500 z kolei chyba będzie robić za podstawę do eksperymentów typu Pistorm, itp. Potem może A1200 jako "tani" zapas. Ale zawsze podobały mi się A1000 i A3000. No ale to już nie teraz. Efekt mojego zainteresowania wynika też z tego, że dawno nie miałem kontaktu z klasykami i jest co nadrabiać. W NG siedzę od dawna i jestem na bieżąco.
W temacie NG mamy jednak inną ocenę ;) Bida bo: Nie ma nawet obiecanego video LibreOffice, nowego AmigaInput, żadnej aktualizacji, Enhancera 2.3, przeglądarki, nowszego Blendera. Cena starzejącego się Tabora wzrosła dwukrotnie a jest dopiero zapowiedź produkcji.
Żadnej większej aplikacji oprócz Rave. Ale zaraz AmiWest 2023 i piąty rok z rzędu opowieści o multicore ;) Do tego procesy, odwołania, brak środków na rozwój. Główny promotor NG, Trevor, zniknął.
Nie trzeba porównywać do wiodących platform, jak piszesz.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 lip 2023, 11:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Pojawienie się Tabora ma jeden zasadniczy plus, na który pewnie mało ludzi zwraca uwagę i to bez względu na to czy będzie drogi, czy odniesie sukces czy nie. Ważne żeby rzeczywiście wszedł na rynek. Każda taka premiera, czy każda aktualizacja systemu, daje ludziom potężnego kopa do działania. Normalnie jest tak że jeśli nie ma jakiegoś naprawdę gorącego tematu, to na betaliście masz 3 - 5 maili dziennie, no ale np. dwa lata temu przez kilka tygodni poprzedzających aktualizację systemu, średnio czytałem 50 - 80 maili dziennie, oczywiście do tego dochodzi dużo bardziej wzmożony ruch na bugzilli i dużo większy naplyw plikow na betaserwer. Wszyscy w takim momencie są bardziej podekscytowani i wszystkim, czy developereom czy betatesterom bardziej chce się działać.

Oczywiście do premiery Tabora, jeszcze daleka droga, niemniej już teraz widzę że pewien pozytywny impuls na społeczność zaangażowaną w tworzenie systemu zadziałał. Ewidentnie jest teraz więcej zycia niż w pierwszej połowie roku. Nawet Trevor, ktory jak piszesz zniknąl, znowu na betaliście zaczyna zabierać głos. Myślę że w miarę zbliżania się Tabora, to wszystko będzie się rozpędzać z prędkością kuli śnieżnej. Myślę też że jeśli wyjdzie A1222, to jednocześnie wyjdzie też aktualizacja systemu dla pozostałych komputerów, bo zapewne na końcowym etapie zostanie poprawionych milion rzeczy, które będą miały wplyw na działanie nie tylko Tabora.

Drugim impulsem, z którym wiąże pewne nadzieje, to jest to będçące na fali QEmu. Zaskoczył mnie np. fakt że ostatnio po 10-letniej przerwie zaczynają się pojawiać nowe wersje beta sterownika SM502. Wszak obecnie sprzedawane wersje SAM460 mają ten chip wycięty, więc chyba jedynym wytłumaczeniem są zmiany pod kątem QEmu, na których posiadacze realnego sprzętu też pewnie zyskają.

No ale zobaczymy jak się sprawy potoczą. Przed AmiWest jest jeszcze Amiga Germany 38, tam z tego co słyszałem też mogą być pokazane ciekawe rzeczy, choć życie uczy by wielkich nadzieji sobie nie robić, lepiej nie liczyć na nic i ewentualnie być mile zaskoczonym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 lip 2023, 16:40 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Ja próbowałem wrócić do klasyka jakiś czas temu
ale zmiany jakie zaszły w ostatnich nastu latach mnie do tego zniechęciły.
Główny problem to tv cyfrowa.
Nowe tv są tylko cyfrowe.
Szkoda mi miejsca na telewizor/monitor kineskopowy który byłby tylko do starych gier.
Podłączanie np RGB2HDMI czyli osobny komputer do przetwarzania obrazu z klasyka kłóci mi się z ideą retro.
Dawniej było inaczej. Jeszcze w takim 2009 miałem tv kineskopowy i bez problemu podłączałem klasyka.
Wróciłem do NG. Choć czasami włączam vampire. Ale to też w zasadzie NG.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO