Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 12:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 8 lut 2021, 21:28 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): sobota, 20 cze 2020, 06:56
Posty: 57
Dziś dotarła do mnie zakupiona na Amazonie drukarka Brother HL-L3230CDW. Kolorowy laser z dupleksem. Obsługa Postscriptu, PCL, PDF i jeszcze czegoś, co z punktu widzenia Amigowca nie ma znaczenia. Piszę tu, bo udało się bez większych problemów wydrukować coś spod OS4. Połączenie netprinter.device. Sterownik Postscript, wydruk zawartości strony z OWB. Kolory i układ grafiki i tekstu poprawne. Coś nie tak jest z górnym marginesem, bo nie wydrukowała się całość a nie widzę, gdzie te marginesy się ustawia. Ale będę szukał.
Wydrukowałem też stronę z dokumentu wczytanego do AbiWorda. Wydruk na LPR. Trochę kiepska jakość tekstu i brak kolorów. Nie wiem co oznacza LPR w preferencjach wydruku AbiWorda i jak to się przekłada na urządzenie PRT Amigi. Jakieś sugestie?
Jak pisałem drukarka obsługuje bezpośrednio język PDF. Spod niebieskiego systemu wykorzystałem to kopiując dokument pdf do urządzenia NETPAR: (copy RAM:wydruk.pdf NETPAR:) Wyszedł piękny wydruk, dokładne odwzorowanie zawartości dokumentu pdf. A jak to zrobić spod OS4? netprinter.device jest powiązane z jakimś urządzeniem systemowym?

_________________
Pegasos II G3, 2GB, Radeon 9000 128MB, USB 2.0, SBLive!, SSD 240GB, smart pwr/rs


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 9 lut 2021, 11:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
bohun napisał(a):
Dziś dotarła do mnie zakupiona na Amazonie drukarka Brother HL-L3230CDW. Kolorowy laser z dupleksem. Obsługa Postscriptu, PCL, PDF i jeszcze czegoś, co z punktu widzenia Amigowca nie ma znaczenia. Piszę tu, bo udało się bez większych problemów wydrukować coś spod OS4. Połączenie netprinter.device. Sterownik Postscript, wydruk zawartości strony z OWB. Kolory i układ grafiki i tekstu poprawne. Coś nie tak jest z górnym marginesem, bo nie wydrukowała się całość a nie widzę, gdzie te marginesy się ustawia. Ale będę szukał.
Wydrukowałem też stronę z dokumentu wczytanego do AbiWorda. Wydruk na LPR. Trochę kiepska jakość tekstu i brak kolorów. Nie wiem co oznacza LPR w preferencjach wydruku AbiWorda i jak to się przekłada na urządzenie PRT Amigi. Jakieś sugestie?
Jak pisałem drukarka obsługuje bezpośrednio język PDF. Spod niebieskiego systemu wykorzystałem to kopiując dokument pdf do urządzenia NETPAR: (copy RAM:wydruk.pdf NETPAR:) Wyszedł piękny wydruk, dokładne odwzorowanie zawartości dokumentu pdf. A jak to zrobić spod OS4? netprinter.device jest powiązane z jakimś urządzeniem systemowym?


LPR to jest linuksowa komenda wydruku. Składnię można znaleźć w internecie na przykład tutaj. Przy czym nie wiem czy wszystkie opcje działają z AmiCygnixem. Niestety nie posiadam i nigdy nie posiadałem drukarki sieciowej, więc niewiele tutaj pomogę. Pamiętam tylko że swego czasu (pewnie tak z 10 lat temu), z powodzeniem i bez żadnych przekłamań drukowałem z pomocą AbiWorda na kolorowej drukarce atramentowej. Tyle tylko że był to HP C-4180, czyli jeden z nielicznych modeli drukarek XXI wieku, który doczekał się dedykowanych sterowników dla AmigaOS 4.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 11 lut 2021, 08:45 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): sobota, 20 cze 2020, 06:56
Posty: 57
bohun napisał(a):
A jak to zrobić spod OS4? netprinter.device jest powiązane z jakimś urządzeniem systemowym?

Czytam, co sam napisałem i nie mogę uwierzyć. Tym bardziej, że parę wierszy wyżej pisałem o urządzeniu PRT... :oops:
No nic... Wystarczyło wyedytować PRT zastępując "printer.device" sieciowym "netprinter.device" i polecenie copy cośtam.pdf PRT: lub copy cośtam.ps PRT daje efekt w postaci wydruku. Jest i kolor.
Co do AbiWorda to także wychodzi wydruk tylko czarno-biały. Można gdzieś w Cygnixie ustawić, żeby drukował w kolorze?
I takie małe podsumowanie. Decydując się na zakup drukarki z postscriptem miałem wielką nadzieję, że zadziała prawidłowo z OS4. Wygląda na to, że się nie pomyliłem.

_________________
Pegasos II G3, 2GB, Radeon 9000 128MB, USB 2.0, SBLive!, SSD 240GB, smart pwr/rs


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO