Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 12:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 16 sty 2018, 11:47 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Pytanie do posiadaczy X5000 - czy udało Wam się zmusić wewnętrzną nagrywarkę do współpracy z AmiDVD? Napęd mam podłączony do złącza SATA na płycie głównej i niestety nie jest widoczny w AmiDVD - mam tam tylko diskimage.device. Jak wymusić w tym programie napęd CD0:? Wpis w tooltypie ikonki "DRIVE=CD0" nie działa (może powinno być Device=CD0???). Rozumiem, że sterownik SATA nie jest w pełni funkcjonalny ale czemu napęd nie jest widoczny?


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 sty 2018, 11:54 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
A AmiDVD w jakiej wersji (starsze wersje miały problem nawet z X1000)?

Z FryingPan też nie działa?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 sty 2018, 12:05 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Nie wiem jaki numerek ale to najnowsze AmiDVD, z updatera, Frying Pan zobaczył napęd po wybraniu p5020sata.device i unit 1 ale też wypluł jakieś błędy. Sprawdzę, czy nagra płytkę choć zależy mi na AmiDVD a tu mam zonk kompletny.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 sty 2018, 12:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Emu napisał(a):
Nie wiem jaki numerek ale to najnowsze AmiDVD, z updatera, Frying Pan zobaczył napęd po wybraniu p5020sata.device i unit 1 ale też wypluł jakieś błędy. Sprawdzę, czy nagra płytkę choć zależy mi na AmiDVD a tu mam zonk kompletny.


Czyli 1.51 z października 2015, sprzed rynkowej premiery X5000. Z drugiej strony ten komputer był już w betetestach a A-EONowi chyba powinno zależeć aby elementy Enchancer Software w pełni obsługiwały ich najnowszy sprzęt. Niestety plik history kończy się na 1.49 z 2010 roku kiedy to dodano wsparcie do SAM460 i X1000. Wydaje się jednak że w wersji 1.50 lub 1.51 musiano dodać wsparcie do X5000 bo w książce Radzika jest grab z AmiDVD z wykrytym napędem. Co prawda nie widać na nim wypalania tylko tworzenie pliku ISO.

No ale niech najlepiej pozostali posiadacze X5000 się tutaj wypowiedzą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 sty 2018, 13:25 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Widziałem na forum Hyperionu, że sporo ludzi ma problem z napędem CD. Wieczorem spróbuję wypalić coś z Frying Pan. Nie mam pojęcia czy winne jest AmiDVD czy sterownik. Ewentualnie przepnę napęd do karty SATA do której mam podłączony drugi dysk. SII3512 jest w pełni obsługiwane więc okaże się...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 sty 2018, 20:04 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
No i porażka. Nic nie mogę nagrać z Frying Pan, można wybrać napęd na p5020.device ale zgłasza błąd przy starcie i program często się zawiesza w takiej konfiguracji. Dodatkowo zauważyłem, że nr napędu samoistnie potrafi się zmieniać, raz jest to napęd nr 1, innym razem nr 2.

AmiDVD dalej nie widzi napędu z czystą płytą ale po włożeniu nagranej płyty już jak najbardziej pokazuje nagrywarkę w ustawieniach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 sty 2018, 22:45 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Jak wygląda sprawa MakeCD z X5000 ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 sty 2018, 07:42 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Z tego co ja wiem, napęd DVD służy tylko do instalacji systemu, bo sterownik jest w wersji beta alpha nieskończonej. Jest to jeden ze smaczków, takich jak zrąbany NGFS, o który wielkie H, hołoty nie informuje. :dance:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 sty 2018, 07:58 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
MakeCD widzi napęd, niestety albo jest błąd nagrywania albo nie zamyka płyt. Na 5 wypalonych - 5 poszło do śmietnika.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 sty 2018, 09:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
radzik napisał(a):
Z tego co ja wiem, napęd DVD służy tylko do instalacji systemu, bo sterownik jest w wersji beta alpha nieskończonej. Jest to jeden ze smaczków, takich jak zrąbany NGFS, o który wielkie H, hołoty nie informuje. :dance:


To nie jest raczej srawa sterownika, wydaje się że potrzebna jest aktualizacja AmiDVD. W przypadku SAM 460 i X1000, też chociaż stery byly dostępne publicznie w wersji "skończonej", potrzebna była aktualizacja tego programu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 sty 2018, 09:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Emu napisał(a):
MakeCD widzi napęd, niestety albo jest błąd nagrywania albo nie zamyka płyt. Na 5 wypalonych - 5 poszło do śmietnika.


Mam nadzieję że nie używasz jakiegoś "pirata", zwłaszcza że kilka lat temu do MakeCD udostępniono klucz. Natomaist stere scrackowane wersje miały takie "zabezpieczenie" że w sposób poprawny nie zamykały plyt.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 sty 2018, 09:53 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Nie toleruję piractwa. Używam stąd (ta wersja nie ma już rejestracji i tego ograniczenia):

http://www.estamos.de/makecd/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 sty 2018, 10:30 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
radzik napisał(a):
Z tego co ja wiem, napęd DVD służy tylko do instalacji systemu, bo sterownik jest w wersji beta alpha nieskończonej. Jest to jeden ze smaczków, takich jak zrąbany NGFS, o który wielkie H, hołoty nie informuje. :dance:


Czy wszyscy posiadacze X5000 dostali NGFS ?
NGFS ma status beta - autor jest w trakcie jego pisania i testowania.

Skąd dostałeś ISO AmigaOS4 ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 sty 2018, 10:33 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Emu napisał(a):
Nie toleruję piractwa. Używam stąd (ta wersja nie ma już rejestracji i tego ograniczenia):

http://www.estamos.de/makecd/



Emu zawsze kupuje wszystko w oryginałach tak jak ja :)
Wszystko co kupiłem od niego zawsze było na oryginalnych nośnikach i bardzo dobrym stanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 sty 2018, 10:35 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
NGFS jest domyślnie na płytce instalacyjnej OS4.1 dla X5K, obraz pobiera się ze strony Hyperionu po rejestracjii (kod dołączany jest do komputera).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO