Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 15:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Amiga.org.pl
PostNapisane: środa, 24 lut 2016, 22:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Pojawiła się strona jak w tytule, będąca nowym projektem Adama Mierzwy. Adam we wpisie prezentującym stronę na marny ruch na swej stronie, jednocześnie nie wiedzieć czemu nie chwali się nowym projektem w miejscach do których zagląda więcej amigowców. Postanowiłem zatem rozpropagować trochę nowe przedsięwzięcie mające szansę stać się amigową encyklopedią, jednocześnie licząć na to że zrobią to również dwa inne portale (do których zresztą w przeciwieństwie do naszego, Adam linkuje). Póki co strona nie jest zbyt rozbudowana, jednakowoż jak na wczesne stadium obfituje w dość dużo grafik i innych treści multimedialnych. Autor poleca stronę głównie osobom spoza środowiska, starając się przedstawić różne amigowe zagadnienia w sposób możliwie zwięzły i zrozumiały.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 25 lut 2016, 00:45 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
To znaczy tak: nowa strona ma więcej odsłon niż mój blog, ale to zasługa robotów indeksujących, spamerskich też (są bardzo sprawne).
Niemniej faktycznie na blogu ruch marny jest, około 20 odsłon dziennie. Jak ktoś da suport (exec czy ty) to nawet 70 dziennie. Przyzwyczaiłem się, na pewno swój udział w tym ma fakt że długi czas nie było nowych rzeczy. A jak nie ma nowych rzeczy to nie ma po co wchodzić.
Linki do tego forum na którym teraz piszemy są, i twojej strony też, tylko że w "pionie" Amiga NG. Strona ma swoją logikę (układ poziomy i pionowy jednocześnie) który niekoniecznie może się sprawdzić, no ale zobaczymy jak to wyjdzie w miarę dodawania nowych treści.
No i dzięki za kolejny suport.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 25 lut 2016, 09:06 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Na PPA jest przycisk "Dodaj wiadomość" o ile wiem Ty masz dosyć liberalny stosunek do tego portalu, więc nie rozumiem oporu by z niego skorzystać. Z pewnością wiele więcej ludzi się dowie o istnieniu amiga.org.pl, niż jak tę wiadomość zaserwujesz jedynie na swoim blogu.

Co do daignozy że ilość odwiedzin jest ściśle powiązana z aktywnością samego blogującego, to jako osoba mająca w tym temacie niejakie doświadczenie mogę powiedzieć iż diagnoza jest słuszna. Pisałem zresztą już o tym w swoim podsumowaniu roku, że materiałów w 2015r zamieściłem prawię o połowę mniej i odwiedzalność natychmiast poszła ostro w dół.

Tak więc regularne dostarczanie nowych tekstów to podstawa. Na szczęście widzę że w ostatnim czasie mocno tutaj się poprawiłeś, co się chwali :ok:

Ze swojej strony dodam że blog amigaone.pl po dosyć niemrawym początku roku, w marcu też powinien się zdecydowanie ożywić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 25 lut 2016, 11:57 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ja myślę że chcąc dotrzeć do osób spoza środowiska trzeba reklamować się w miejscach nieamigowych, poza portalami skupiającymi amigowców.
Zapodałem news na PPA ale tylko po to żeby stronę wykopać w górę w Google.

Co do prywatnych inicjatyw - nie ma co się przejmować co kto mówi, jakby tak człowiek patrzył to nic by w życiu nie zrobił. Ja jestem zdania że powinno być więcej prywatnych stron, nie oazy jak PPA tylko widoczność w wielu miejscach. Czekam teraz na blogi użytkowników X5000 i A1222. Bo to nie jest tak że nie ma sensu opisywać tego samego - długo tak myślałem i nie opisywałem rzeczy o których pisałeś ty żeby nie dublować. Z perspektywy czasu oceniam że osoby zainteresowane tematem lubią poczytać jak z różnych stron to samo wygląda, każdy trochę inaczej opisuje.

Papierowe PPA siadało przez podejście "a co tam będę pisał żeby sam poczytać swój artykuł, bez sensu". To nie działa tak, bo ja poczytam twój, a ty mój. A jak pisze więcej osób to czasopismo ma szanse stać się grubsze, i ciekawsze dla coraz większej ilości osób.
A co do blogowania - jeśli piszemy o tym samym to znaczy ze temat staje się popularny i widoczny w sieci, także dla potencjalnych nowych użytkowników. Tak że warto blogować :)

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 25 lut 2016, 19:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Ja myślę że chcąc dotrzeć do osób spoza środowiska trzeba reklamować się w miejscach nieamigowych, poza portalami skupiającymi amigowców.
Zapodałem news na PPA ale tylko po to żeby stronę wykopać w górę w Google.


Uff, nie wiedziałem że sprzątęłeś tę domenę sprzed nosa adminom z PPA :thumbup: :clap:
Zatem zwyczajowo w swoim stylu projekt musieli ostro objechać. W sumie norma, ale i tak dobrze zrobiłeś z tym newsem pod kątem popularyzacji strony ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 25 lut 2016, 21:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Wiesz, ja nawet nikomu nie sprzątnąłem. Jak by ktoś zadał sobie odrobinę trudu to wszystko widać w wayback. PPA miało to w okolicach 2004 r potem długo nic - leżało odłogiem - i okolice 2013 jakaś stronka niby Atari-Amiga-Commodore ale z reklamami kursów.
Niedawno nawet amiga.pl była wolna za 5,60 (chyba że źle pamiętam, ale w każdym razie prosty adres z "amiga" w nazwie). Kto chce to wchodzi na taki aftermarket.pl i kupuje. Niektórzy skupili po kilka adresów amigowych i nie robią z tym nic. Można łatwo sprawdzić co jest pod adresem amiga.pl teraz (jest przekierowanie na www.neo.pl).
Nic mi nie wiadomo na temat chińskich nalepek i odcinania kuponów, ani żebym był czyjaś przybudówką SEO :D

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 lut 2016, 10:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
O ile mnie pamięć nie myli to właściciel amiga.pl sprzedawał przed nastu laty komercyjnie dożywotnie adresy mailowe w swojej domenie, więc chyba raczej powinien pilnowac by domena należała do niego (czyli własnie do neo).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 1 kwi 2016, 14:15 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Moich kilka propozycji:
Jeżeli nie będzie to zbyt technicznie skomplikowane, dodać możliwość linkowania do Google+, Twittera czy Facebooka - Ktoś ma milion znajomych przy okazji zaciekawi go coś o Amidze podlinkuje, a z tych kilka milionów też znajdzie się ktoś. Tym bardziej że jest to potem bardzo proste w obsłudze.
Dać możliwość rejestracji i newsletera na maila z nowymi tekstami. Z doświadczenia wiem że chłonę wszystko o Amidze jak gąbka, ale nie jest to moje podstawowe zainteresowanie. Jak już się nudzę i mam czas odpalam google i wpisuje Amiga. W ten sposób często coś nie znajdę Choćby przez to że Google artykuł umieściło daleko w tyle ;).
Też lubię czytać po kilka razy o tym samym od kilku autorów, może to mnie nie zmusi do kupna nowej Amigi (na razie odpycha cena i gabaryty, w domu zmieści się co najwyżej mini pc;) ), ale to ma sens. Zresztą to jest podobnie jak z komentarzami pod danym wpisem, czyta się je właśnie po to żeby poznać inne opinie na to co napisał autor.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwi 2016, 23:59 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Z tym dzieleniem się ;] Na swoim blogu AmigaOne prowadzonym od 2012 r. nie uświadczyłem ani jednego "podziel się", jakoś w to nie wierzę. Technicznie nie jest trudne, tylko że "zawsze coś" - albo wtyczka nie zadziała, albo nie zawiera istotnej funkcjonalności (wbrew pozorom wymagania mam spore), ale zrobione. Jakby ktoś kiedyś szukał - Crafty Social Buttons ma najwięcej opcji z tych darmowych i rozwijanych na bieżąco.
Subskrypcję na e-mail i kanały RSS nie tyko moje to zrobiłem wcześniej, także zmianę rozmiaru czcionki ale to już pewnie wiesz.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO