Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 14:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 30 mar 2023, 22:21 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
Ciekawy wątrek na amigaworld.net.
Hyperion wygrał na kilku (wszystkich?) frontach i jak rozumiem - ma prawo zaskarżyć Cloanto o zniechęcenie kupców do AmigaOS 3.2.
Chyba, że to taki wczesny prima aprilis:)


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 31 mar 2023, 10:56 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Super! Pijemy!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 31 mar 2023, 15:58 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Zobaczymy co z tego wyniknie. Oby nie kolejny proces....
Niemniej, ci co byli przekonani o pewnym zwyciestwie Cloanto, będą mieli zepsute humory :lol:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 31 mar 2023, 17:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No cóż wyroków niezależnego sądu nie wymaga komentować inaczej niż jako sprawiedliwości stało się zadość!!! Mam nadzieję że kasa z tytułu zwrotu kosztów sądowych oraz potencjalnego odszkodowania za nieuprawnione działanie na szkodę Hyperionu w postaci prób wstrzymywania sprzedaży AmigaOS 3.2 oraz wywierania nacisku na dystrybutorów tego systemu, wpłynie pozytywnie na rozwój AmigaOS i zostanie przeznaczona na wypłaty dla amigowych developerów. Cloanto chyba kasę ma, wszak cały czas sprzedaje swój emulator, sprzedało też licencję na ROMy do The A500 Mini... No a jak nie ma i zbankrutują, to płakał po nich nie będę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 31 mar 2023, 19:52 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
Na szybko przeczytalem co tam wycisneli w bólach i wniosek mam taki, że jedna strona moze miec w ch...j pretensji. Ale i tak za daleko to zaszlo. Mam nadzieję, że skończy się ta durna farsa. Jeśli jest jeszcze co zbierać z Ami-rynku to wtepędy należy to pozbierać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 31 mar 2023, 23:02 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Mufa napisał(a):
Mam nadzieję że kasa z tytułu zwrotu kosztów sądowych oraz potencjalnego odszkodowania za nieuprawnione działanie na szkodę Hyperionu w postaci prób wstrzymywania sprzedaży AmigaOS 3.2 oraz wywierania nacisku na dystrybutorów tego systemu, wpłynie pozytywnie na rozwój AmigaOS i zostanie przeznaczona na wypłaty dla amigowych developerów.


Tylko ciekawe na rozwój którego? AOS3.x czy 4.x? :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 1 kwi 2023, 06:22 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
A ty byłeś ostatnio o wróżbity Macieja, czy może u wróżbity Rzookola? Bo mam wrażenie że z Benem jakoś ostatnio nie rozmawiałeś o ile kiedykolwiek w ogóle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 kwi 2023, 01:33 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Potwierdzenie...

https://www.hyperion-entertainment.com/

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 kwi 2023, 11:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Specjalnie dla wszystkich tłumaczenie newsa ze strony Hyperionu, wraz z wytłuszczeniem zdania, dla tych którzy zaczęli wątpić i słuchać złych podszeptów konkurencji sugerujących że Hyperionowi przestało już zależeć na AOS 4 i skoncentruje się tylko na AOS 3.

Hyperion Entertainment ma przyjemność ogłosić, że w Sądzie Okręgowym Zachodniego Dystryktu Waszyngtonu w Seattle odniósł znaczące zwycięstwo w procesie sądowym wytoczonym Hyperionowi przez Cloanto Corporation i alians Amigi (Amiga Inc., Itec, LLC i Amino Development Corporation).

Sąd odrzucił wszystkie pozostałe roszczenia w tym postępowaniu wniesione przez Cloanto Corporation i stronę Amigi przeciwko Hyperion Entertainment i uznał je w całości na korzyść Hyperion Entertainment, w odniesieniu do wszystkich zarzutów.

Przedstawiona sprawa została zainicjowana przeciwko Hyperion Entertainment 14 grudnia 2017 roku (!), kiedy to powód Cloanto Corporation (do którego później dołączył alians Amigi) złożył pozew przeciwko Hyperionowi w Sądzie Okręgowym USA dla Północnego Dystryktu Nowego Jorku zarzucając Hyperionowi przekroczenie praw przyznanych mu na mocy Ugody z 2009 roku, co skutkowało naruszeniem praw autorskich i znaków towarowych.

Hyperion Entertainment pragnie podziękować wszystkim zespołom rozwijającym AmigaOS 3.x i 4.x, jak również naszym beta-testerom za kontynuowanie pracy podczas wielu lat sporów.

W ciągu tych wielu lat Hyperion Entertainment zawsze chciało doprowadzić do ugodowego zakończenia sporu i do dziś jest przekonane, że polubowne rozwiązanie między stronami, kończące wszystkie pozostałe spory, byłoby w interesie całej społeczności Amigi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 kwi 2023, 18:35 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Zobaczymy co w najbliższej przyszłości przyniesie ta wygrana? Pewnie Cloanto zrobi krok w tył, czyli pozostanie przy swoim emulatorze a Hyperion wyda kolejne 3.x. Natomiast obawiam się, że sytuacja 4.x się nie poprawi. Kiedyś na OS4Welt, Cyborg (były dyrektor Hyperionu) stwierdził, że czwórka ma bardziej zagmatwaną sytuację niż trójka. No i co na to Leaman, który pewnie po cichu liczył na zgon Hyperionu ;) To on finansuje jedyny, większy rozwój AOS. Całe te jego zamienniki jeszcze bardziej tracą sens.
No dalej Hyperion, pokażcie że coś możecie! :D Na początek Heretic i AmigaInput, które kisicie ;)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 kwi 2023, 21:01 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Mufa napisał(a):
Hyperion Entertainment pragnie podziękować wszystkim zespołom rozwijającym AmigaOS 3.x i 4.x, jak również naszym beta-testerom za kontynuowanie pracy podczas wielu lat sporów.
[/i]


I co z tego? Przeceiż to nie wyjaśnia nic. Fakty sa takie że Hyperion robi OS3.X a A-Eon zamienniki OS4.X.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 2 kwi 2023, 21:44 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
TomK napisał(a):
Fakty sa takie że Hyperion robi OS3.X a A-Eon zamienniki OS4.X.


Nie słyszałem aby Hyperion nie robił AmigaOS4 - na bieżąco otrzymuję update.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 3 kwi 2023, 09:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
No dalej Hyperion, pokażcie że coś możecie! :D Na początek Heretic i AmigaInput, które kisicie ;)


Heretic byłby już wydany, gdyby był podobnie jak Shogo przeznaczony wyłącznie do dystrybucji cyfrowej. Natomiast wbrew teoriom Toma K, Ben nie jest jakimś liczykrupą, który rynek AmigaOS 4 olewa, tudzież idzie po najmniejszej linii oporu, zatem mniej więcej jakieś trzy tygodnie temu pytał nas na betaliście o jakiegoś godnego polecenia producenta pudełek do gier na CD. Przypuszczam, podkreślam przypuszczam że podobnie jak w przypadku Shogo dla klientów, którzy wcześniej kupili wersję dla WOS, aktualizacja będzie darmowa. Biorąc pod uwagę fakt że dość duży procent dzisiejszych userów AmigaOS 4 miało wcześniej klasyka z PPC, chętnych na ponowny zakup wersji pudełkowej może być niewielu. Zamówienie Hyperionu u producenta pudełek było więc przypuszczalnie mikroskopijnej wilkości, co zapewne skutkowało tym iż nie było na liście zleceń priorytetowych u tegoż producenta. Tym właśnie tłumaczę sobie fakt że gry nie udało się wydać jeszcze w marcu, natomiast byłbym bardzo zdziwiony, gdyby nie ukazała się w kwietniu.

Cytuj:
Całe te jego zamienniki jeszcze bardziej tracą sens

Żaden producent nie lubi zamienników. Na przykład Microsoft z tym walczy informując użytkownika o próbie zainstalowania jakichś nieaturyzownych sterowników nie podpisanych cyfrowo itp. Oczywiście ani w przypadku Windows ani tym bardziej w przypadku AmigaOS 4, instalacji nieautoryzowanych komponentów nie da się w 100% skutecznie zwalczyć, co jednak nie znaczy że producent systemu ma nie robić z tym nic. No i może na tym skończę temat.

Cytuj:
No i co na to Leaman, który pewnie po cichu liczył na zgon Hyperionu ;) To on finansuje jedyny, większy rozwój AOS. .


No Leaman faktycznie musi teraz połknąć żabę. On przecież uzasadniał cały rozwój tegoż V54, wątpliwą systuacją prawną oficjalnego systemu. Co więcej poniekąd wbrew sobie dał teraz Hyperionowi argument do ręki. Wszak nie licząc firm niezwiązanych z Amigą, które gdzieś tam wycofały się z cyfrowej dystrybucji systemu, bodaj jeszcze w wersji 3.1.4, większość amisklepikarzy to są albo betatesterzy, albo ludzie mający dobry kontakt z Hyperionem, więc grożby płynące z Cloanto najzwyczajniej w świecie olali. Jednym jedynym wyjątkiem był Leaman. Teraz więc przed sądem Ben będzie mógł oświadczyć "Niedozwolone naciski Coanto były skuteczne, wszak największy sklep amigowy na świecie Amiga Kit wycofał się pod ich wpływem z dystrybucji AmigaOS 3.2 czym uszczuplił nasze dochody".


Co do kwesti co kto więcej rozwija, a kto nie rozwija nic. Oceniając sprawę bardzo pobieżnie można dojść do jednoznacznych wniosków A-EOn wydaje aktualizacje raz do roku, więc rozwija, Hyperion nie wydaje więc nie robi nic. Uważny obserwator amigowych for jednak jest w stanie wyciągnąć trochę inne wnioski. Ot choćby niedawna sprawa ze sterownikiem NVMe. Uważny obserwator pewnie zauważył że autor sterownika podawał wyniki testów dla partycji NGF/01, a więc nie dla starej generacji NGF/00, dostarczanej kiedyś z X5000, której rozwój już dawno się zakończył i o ile pamiętam nawet format partycji jest między tymi systemami niekompatybilny. Obserwator zapewnie zauważył też jakieś skany slajdów z AmiWest, gdzie był prezentowany program naprawczy do dyskow i partycji, oczywiście z GUI w Reaction, a więc nie ten obsługiwany z konsoli, dostarczany kiedyś z X5000. Pewniie ktoś tam mogł zobaczyć, nowy bardziej zintegrowany z systemem niż Ringho system notyfikacji i parę innych rzeczy.

Czemu nie jest to wydawane? Ja nie siedzę w głowach włodarzy Hyperionu, więc mogę tylko teoretyzować. Pierwsza teroria jest taka że czekają aż ten kernel multicore nada się do wydania. No i gdyby wydali aktualizację do AmigaOS 4.2 polegającą tylko na wydaniu tegoż kernela, to ludzie pokroju Toma K wygłaszaliby tezy w stylu "A nie mowiłem, nic nie robią, wysługują się pracą innych. Trevor zasponsorował rozwój kernela a oni znowu tylko koszą hajs". natomiast jeśli wydadzą AmigaOS 4.2 okraszony szeregiem innych nowości, to jego odbiór będzie inny.

Mam też drugą, być może bardziej prawdopodobną teorię że ich umowy z developerami zawierają klauzulę, że nie mogą wydać elementow X,Y,Z wcześniej niż nie zapłacą za ich wykonanie autorom tychże elementow. Przypuszczam że Hyperion pompujący kasę w prawników, ma na tym polu zaległości, być może teraz się to zmieni.

No i na koniec, gdy TomK jakiś miesiąc temu zaczął tutaj sieć defetyzm twierdząc że system się nie rozwija, przyznam że aż specjalnie zalogowałem się na betaserwer by policzyć pliki. Miałem bowiem wrażenie że początek roku jest faktycznie mega biedny w tym względzie. Zresztą zauważyłem dość dziwną regułę, że zazwyczaj początek roku, kiedy jest zimno i ciemno a ludzie powinni siedzieć przy kompach w domach jest dosyć biedny, a potem kiedy to teoretycznie normalni ludzie w wolnym czasie powinni np. grillować gdzieś na dworzu, o dziwo zastrzyk nowych plików na betaserwerze się zwiększa. Wracając do tematu mimo iż miałem wrażenie że jest ultra biednie i tak za pierwsze dwa miesiące naliczyłem około 30 paczek. Znaczy że średnio coś w systemie było aktualizowane co drugi dzień, nie mam jednak wątpliości że to się tradycyjnie bujnie i finalnie średnia wyniesie więcej niż jeden plik na dzień. Oczywiście dla końcowego użytkownika nie oznacza to że w ciągu roku zaktualizowano mu powiedzmy 400 elementow systemu, bo często jest tak że aktualizacja jakiejśc jednej biblioteki pojawia się w nowej wersji np. 20 razy w roku. Niemniej zmierzając do końca Leaman podawał kiedyś liczby osób pracujących nad ES, tam było bodaj 9 programistów i 15 betatesterów. Zastanawiam się czy tak mała grupa ludzi jest w stanie wygenerować więcej plików, np. kilka tysięcy rocznie. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, być może więc jakościowo, głównie ze względu na grafikę rozwijają to lepiej, ale ilościowo, przypuszczalnie Hyperionu nie przebijają.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 3 kwi 2023, 16:34 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
3.x się rozwija, dobrze, najwyżej się teraz skopiuje coś w drugą stronę.

Moim zdaniem trzeba do tego wszystkiego podejść bardziej spokojnie.
Trzeba się cieszyć z tego co jest.
Z końca procesu, z końca marnowania niepotrzebnie pieniędzy na proces.
Może teraz co ruszy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 3 kwi 2023, 21:06 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Mufa proszę Cię abyś sobie mną g... nie wycierał. Co ja mam na myśli wiem lepiej od CB oki?
Ja w przeciwieństwie od Ciebie odróżniam betatesterów od użytkowników końcowych.
I super że masz od Hyperionu już to wszystko co obiecywali czyli wielordzeniowość, ochronę pamięci, nowy podsystem graficzny, nowe sterowniki do drukarek, USB3,0, sterowniki 3D do Radeonów 1,x do 6,x itp itd długo by wymieniać. Super Ze Wy betatesterzy to macie ja niestety jako użytkownik nie mam nic.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO