Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 09:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 02:33 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Na Amistore pojawiła się całkiem zacna paczuszka oprogramowania za całkiem zacne pieniądze. No i własnie zastanawiałem się gdzie umieścić tą wiadomość tu czy w Oprogramowanie. Bo właściwie co dostajemy? Paczkę oprogramowania czy elementy systemu które powinny w nim być? Popatrzmy chociażby Partition Wizard, Ringhio Notifications, Format, MultiViewer, X-Dock, SFS, datatypy.... Coraz bardziej przypomina mi to system kupowany na częsci w takich "amigowych mikropłatnościach", kupujemy goły system a potem sobie dokupujemy jak chcemy resztę. Czy to dobrze czy źle?
A kolejne pytania czy np Partition Wizard chodzi z X1000 w czym lepszy jest ten SFS, Format, Ringhio od tego co mamy w OS4.1? Wreszcie jak te progamy mają się do tych co będą (mam nadzieję) w OS4.2? Dokąd zmierzamy? Czy w trym jest jakaś logika? Czy Hyperion jeszcze rozdaje karty?


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 07:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Nie wiem czy Partition Wizard działa na X1000 bo nie testowałem tego pakietu.

Fakt jest taki że SFS, Ringho itd. są od dawna w systemie, sprawują się bardzo dobrze i nie ma konieczności ich aktualizacji. Inny fakt jest taki że Joerg Strohmayer, będący autorem SFS, AmVD, Partition Wizard.... jak każdy poza Friedenami nie dostał zapewne grosza od Hyperionu. Skoro znalazła się firma która mu zapłaci a elementy, których jest autorem i które nie pochodzą z AOS 3.x, a więc ich źródła nie zostały sądownie przyznane Hyperionowi, to przyjął ofertę firmy, która mu za robotę zapłaciła. Użytkownicy mogą się zżymać, ale ja tam się facetowi nie dziwię.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 08:12 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Przejrzałem z ciekawości zawartość pakietu i wychodzi, że jest tam Warp3D Nova w postaci biblioteki Warp3DN_SI.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 09:03 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Właśnie. Po sześciu długich latach wreszcie OpenGL 2.x !!!
Wreszcie w miarę nowoczesne 3D !!!
(A przynajmniej nie archaiczne).
Ja się cieszę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 09:21 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
Hmn...musiałem chyba przeoczyć tę informację, iż nigdzie na notce prasowej nie znalazłem informacji jakoby OpenGL 2.0 znajdował się w tym pakiecie? Skąd masz takie informacje?
Warp3d Nova to najbardziej interesujący składnik ale raptem jedynie potencjał, który może kiedyś być wykorzystany acz wcale nie musi. No i zasadnicze pytanie - jak AmigaOS/Warp Nova będzie sobie radził z shaderami na jednym rdzeniu procesora o niskiej wydajności. Zobaczymy. Czekam na pierwsze testy, które pokażą "moc" tego sterownika.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 09:43 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Zakupiłem, pobrałem, zainstalowałem.
Przykładowe aplikacje korzystające z nowego OpenGL działają na mojej HD7750.
Na razie dalej nie sprawdzałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 09:50 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
Te przykładowe apki nie korzystają z OpenGL2.x a po prostu, pod AmigaOS4 natywnie wykorzystują Warp3D Nova. OpenGl2.x ? Oj, jeszcze długa, długa droga by to osiągnąć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 13:56 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Ok. W każdym bądź razie shadery są.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 14:49 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Nie wiem czy Partition Wizard działa na X1000 bo nie testowałem tego pakietu.


Jak możemy przeczytać Partition Wizard został uaktualniony do pracy z AmigaOne X1000 i X5000.

--- Copy & Paste ---

Re: Enhancer Software Released On AMIStore (OS4)

I am pleased to confirm that PartitionWizard now works on the X1000 and X5000. Joerg very kindly has also made minor updates available for AmiDVD and changes to enable SFS2 to work on X5000.

The TuneNet improvements were inspired by your comments and others on these forums. For example, you asked for a progress slider bar on the front page, which we added (amongst various other requests you put forward).

We also rebuilt/modernised large sections of the code (now compiles under latest SDK). In the UI we added support for Final Edition features such as AISS New Menus, Snapshot window titlebar gadget and also InfoWindow Class support.

--- End ---


Tak to wygląda w pełnej okazałości:

http://wiki.amiga.org/images/2/21/Enhancersoftwarev1.jpg


Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 maja 2016, 15:16 przez amig_os, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 14:56 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mam mieszane odczucia. Fajnie, że wydali w końcu ten pakiet. Szczególnie W3D Nova. Bałem sie, ze minie kilka miesięcy od czasu ogłoszenia. W pozostałych częściach zestwu zmian jednak jest niewiele i nie są znaczące (colorwheel w Rhingio :roll:) Do tego estetyka GUI niektórych programów pozostawia wiele do życzenia ( wielkie ikony w Exchanger :? , czarne, niepotrzebne tła pod logo AEonu). Przestaje to być spójne z resztą systemu. A brak pakietu bez sterowników zniechęcił mnie do kupna.
No i za co teraz odpowiada Hyperion skoro takie rzeczy jak PWizard, SFS, W3D, itd. są własnością AEon?

PS. Co nowego wnosi XDock, jakie zmiany w TuneNet? Czy MultiEdit to kolejny edytorek tekstu jakich wiele?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 15:03 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Przemek napisał(a):
A brak pakietu bez sterowników zniechęcił mnie do kupna.


Na ppa można przeczytać w komentarzach:

--- Copy i paste ---

[#8] Re: The Enhancer Software )

Z podatkiem (dla UK) to odpowiednio £47.40 dla wersji standard i £57.60 dla wersji plus.
Jeśli ktoś ma kupione sterowniki dla Radeon HD może liczyć na rabat w wysokości około £7.65.

--- End ---

PS.
Niektórzy kupili wcześniej CANDY - być może w AmiStore jest opcja rabatu aby nie dublować zakupów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 15:07 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Rabat za sterowniki Radeon HD rzeczywiście policzyło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 15:17 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Ale ja nie mam i nie potrzebuję RadeonHD/W3D. Do SAM440 to niepotrzebne. Czemu nie ma pakietu np. XDock, ClipViewer, MultiEdit, TuneNet...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 15:19 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Przemek napisał(a):
Mam mieszane odczucia. Fajnie, że wydali w końcu ten pakiet. Szczególnie W3D Nova. PS. Co nowego wnosi XDock, jakie zmiany w TuneNet? Czy MultiEdit to kolejny edytorek tekstu jakich wiele?


Mnie interesowała głównie W3D Nova - dlatego kupiłem.
MultiEdit ma obsługę rexx'a - to rzadkie w dzisiejszych czasach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 15:27 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Przemek napisał(a):
No i za co teraz odpowiada Hyperion skoro takie rzeczy jak PWizard, SFS, W3D, itd. są własnością AEon?


Proszę zauważyć które elementy są systemowe a które są dodatkami do systemu tzw. third party component, Contributions, Extras.
Niektórzy developerzy rozwijają swoje programy nie będące częścią systemu operacyjnego: AmiDVD, Filesystemy, TuneNet ...

Użytkownicy AmigaOS wspominają o tym w komentarzach:



---- Copy i Paste ---

AmigaOS or not.

Severin:

SFS was always a contribution. Format is an optional 3rd party replacement for the original, it's up to you to remember which you use if you get problems (BTW. it DSI's if you're using XADFilesystem, dismount any devices first, hopefully that will be fixed in an update, a bug report has been filed).
Partition wizard amoungst others were 'bundled software' where the author retained the source and copyright so it's up to the author how or if it's distributed.

(...)

cha05e90:

I must admit that I really thought stuff like - SFS2 - Format incl. SFS - Rhingio (notifications) and - Partition Wizard. where part of AmigaOS 4.x and would/should have been updated with forthcoming OS releases (or could have been with the final edition of 4.1). Nevermind, I'm happy that these components are updated. What I really find enerving is the fact that in i.e. the AmigaOS support forum you'll never know whether a problem or a question will be handled/answered or not with someone muttering "It's not part of the OS, it's a third party component...ask the author!". Even now and in the past years it is and was little bit in-transparent what is "3rd party" and what not. Sigh. (And I don't mean the clearly tagged stuff from the "Contributions" or "Extras" drawer of the OS install package). Nevertheless - thanks to all the authors and beta testers for realising this package!

--- End ---


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO